Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:37:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija baza SAD  (Pročitano 11721 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@Ainhoa

Rumuni i Bugari su dopustili da NATO koristi njihovu teritoriju kada je bilo bobmardovanje, i odmah nakon toga su primljeni u NATO. Zapamti ovo, velike sile uvek isteraju ono sta one hoce. Tu je samo pitanje kako ce se to iskorsiti, ocito je da Srbi to koriste na najlosiji nacin.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@cenimirius

Sto se babi snilo... To, sto ti mislis, da ce oni da postuju odredjena pravila, nemoj da se zavaravas. Za silu jedino pravilo je druga sila (ili energija). Da nam plate, pa to je vise nego smesno. Oni su ovde dosli da uzimaju, a ne da placaju. Ako treba da brane Srbe na Kosovu, onda treba da ostanu tamo i da ih brane. Sta ce na nasoj teritoriji? Brane ih tako sto prolaze kroz nasu teritoriju?
Ima razlike izmedju NATOa i Hitlera: Hitler je sve otvoreno radio sa fasizmom na usnama, dok ovi prefinjeno to rade sa "demokratijom" na usnama.

@costa

I Hitler je bio velika sila, pa je zavrsio kako je zavrsio. Svi koji su imali koristi od njega u trenutku kada je bio jak imali su posle mnogo vise stete od toga...

@all

Ljudi ostavimo se pragmatizma. Postavimo sebi najprostije pitanje: Da li mi treba strana vojska u mojoj zemlji? Da li treba da me zastiti od nekoga i koga? Od sebe samih? Mi smanjujemo vojsku vec godinama, a oni je dovlace. Da li je jasno sta se tu desava?
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Hitler se apsolutno ne moze stavljti u isti kos sa Amerikancima. Da je kod Hitlera preovladalo ono sto danas hoce Amerikanci Evropa i svet bi izgledali drugacije. Poenta je da mi jedna mala Srbija, koja sebe jos smatra nebeskim narodom, ponosnim i nepovredivim, nikakako ne bi smela prkositi jednoj sili kako sto je SAD, bez obzira koliko ce ona trajati i da li ce uopste propasti. Poenta je da su Amerikanci na kraju krajeva isterali ono sto su hteli, a nije im dozvolio Milosevic, a to je da imaju bazu u Srbiji. Nasuprot tome, nasa logika da nebeski narod moze prkositi i Bogu i djavolu, nas je dovela 1999 da nam je ta ista sila nacinila stetu koja se procenjuje na 300 milijardi dolara koju svakako oni nece platiti, ozracili su deo teritorije Srbije za narednih 100 000 godina, i nacinili su neprocenjivu stetu ubistvom 2000 neduznih ljudi. Logicno ce te zakljuciti da bi steta koju bi Amerikanci nanenli svojim prisustvom da je potpisan Rambuije 1999, bila abnormalno manja, i nebi niko stradao. I sad opet ponavaljam oni su svoje isterali, a mi smo u minusu 300 milijardi dolara. Dakle zasto mi Srbi patimo jeste li se ikada ozbiljno zapitali?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Citat
Naravno, to je uzasna stvar sama po sebi, ali ponavljam svoje pitanje iz jedne druge teme, koja je alternativa?

Jednostavno, da ne udjemo u NATO. Boze moj, nekako prezivesmo sve ove godine van clanstva, moci cemo to da podnesemo.
Salu na stranu, jos jednom moram da podvucem jednu notornu cinjenicu... Ako beneficije pristupanju NATO posmatramo sa strane srpskih nacionalnih interesa (a pod time cu se usuditi da pomenem odrzanje teritorijalne celovitosti Srbije), onda moramo da znamo da NATO nema interes nas da stiti od bilo koga, a jos manje da nas prima. Zbog cega bi to NATO nas primao? Da bi dobio vojne baze? Pa dobice ih i ovako, bez primanja SiCG u clanstvo. Jednostavno je. Ako bi mi usli u NATO, Ameri bi bili duzni (kazem Ameri, zato sto oni vuku sve konce, to je fakat) da nas "brane" od bad guys, ili u najmanju ruku da nam dozvoli da sami zastitimo svoje, bitno samo da se ne mesa. E, time bi NATO direktno dosao u koliziju sa zadnjih 15 godina svoje istorije i politike prema Srbiji, i sebi bi "pljunuo u facu"...
NATO nas ne zeli u svojim redovima... Nakon 2000. godine, NATO nijednim jedinim gestom nije pokazao i najmanju dobronamernost u pogledu Srbije... Oni nas nikada nece primiti u NATO, za tako nesto nemaju, as I've said before, ni najmanji interes. Ili mozda imaju? Zbilja bih volela da znam...

Citat
Ako se ovo stvarno desi, postoji legitmno pravo gradjana Srbije da "docekaju" njih na isti nacin kao i Hitlerovu armiju 1941. Vec razmisljam o par mesta gde mogu da ih "docekam".

"Polako, Anto... Polako... tiha voda breg roni..."  Smile

Citat
Ja mislim da cak i ako dobiju dozvolu za prolaz kroz SCG moraju da postuju odredjena pravila poput onog da ne mogu da imaju pri sebi naoruzanje i sl.

Eh, ta slatka Teorija... zbog cega uvek mora da se sukobljava sa prokletom Praksom?!  Smile
Ko ce to da im zabrani da ne nose naoruzanje? Da nece mozda Tadic da uputi ostru notu americkom diplomatskom predstavniku? Ili ce mozda ona matora volina Davinic da posalje odred specijalaca da razoruza nestasne Jenkije?
Sve mi se cini da ce nas mrmot imati podosta posla da zavije tu cokoladu...

Citat
Rumuni i Bugari su dopustili da NATO koristi njihovu teritoriju kada je bilo bobmardovanje, i odmah nakon toga su primljeni u NATO.

Drugo su oni. Na stranu toga sto ce o tom njihovom dobrosusedskom cinu najbolje presuditi istorija (setimo se samo casnog madjarskog predsednika vlade Pala Telekija kome je cast bila preca od pragmatizma... Koji kreten, zar ne? IRONY MODE: OFF), Rumunija je nesto sasvim drugo. Ne zaboravi govor Medlin Olbrajt iz 1998. (ako se ne varam). U svom obracanju Kongresu, "slatka mala izvrnuta torta" je rekla manje-vise ovo (parafraziracu): "Zaboravite na Irak i Iran. Zaboravite na sukobe na Bliskom Istoku. Ono na sta treba da se fokusiramo su Kaspijska nalazista nafte". A kud ces bolje mesto za baze od Rumunije i Bugarske?

Citat
Daj bre,ne mozemo sad dizati bunu,Cek da vidimo sta ce Kostunije da kaze

Voja K? On nije obavesten.



« Poslednja izmena: 29. Jul 2005, 21:59:09 od Ainhoa »
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Poenta je da mi jedna mala Srbija, koja sebe jos smatra nebeskim narodom, ponosnim i nepovredivim, nikakako ne bi smela prkositi jednoj sili kako sto je SAD, bez obzira koliko ce ona trajati i da li ce uopste propasti

Rimsko carstvo je zvanicno propadalo 300 godina. Ko zeli da igra na ovaj argument kada je Amerika u pitanju, neka pocne da pije krv mladih devica i kloni se suncevog svetla.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@costa

Kakva ce steta biti ako Amerikanci dodju, mocices samo da sagledas kad budu dosli. Sta je radio Hitler sa poslusnim drzavama: Slao ih je na ruski front (Mesicev otac se borio kao ustasa na ruskom frontu). Sta radi Amerika, salje ih i slace ih (a mozda i nas) na Iracki front. Ima razlike? U pravu si nije Rusija nego Irak, izvini na omaski. To da smo mi nebeski narod sam vise cuo od Anti-srba nego od samih Srba. To su klasicne recenice Kandicke, Biserka i ekstremnih Siptara. Ta fraza im stalno sluze za borbu protiv Srba kako smo mi utripovali da smo nebeski i zato pravimo zlodela. Cisto da definisu "bad" i "good" momke ...
Mi smo narod koji voli slobodu, a za njenu cenu ne pitamo... Plasim se da to vreme polako prolazi, ali se ipak nadam da ce Srbi ostati Srbi po tom pitanju ...
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
Ainhoa,moj si idol.Smiley Rekla si sve ono sto bih i ja.Pa mora neko Kostunija obavestiti,kat tad... Smile


« Poslednja izmena: 30. Jul 2005, 02:22:18 od DR83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Citat
Drugo su oni. Na stranu toga sto ce o tom njihovom dobrosusedskom cinu najbolje presuditi istorija (setimo se samo casnog madjarskog predsednika vlade Pala Telekija kome je cast bila preca od pragmatizma... Koji kreten, zar ne? IRONY MODE: OFF), Rumunija je nesto sasvim drugo. Ne zaboravi govor Medlin Olbrajt iz 1998. (ako se ne varam). U svom obracanju Kongresu, "slatka mala izvrnuta torta" je rekla manje-vise ovo (parafraziracu): "Zaboravite na Irak i Iran. Zaboravite na sukobe na Bliskom Istoku. Ono na sta treba da se fokusiramo su Kaspijska nalazista nafte". A kud ces bolje mesto za baze od Rumunije i Bugarske?

I sta cemo mi da uradimo , da promenimo svet i ispravljamo krive drine, sta? Nisu mi vise jasni razlozi zbog kojih bismo i dalje trebalo da ubedjujemo svet kako gresi i kako je u zabludi. Bojim se da je svet takav kakav jeste i bez nas  (pokazao nam je da moze bez nas a ako nastavimo da "pametujemo" moci ce idalje). Nase je da pronadjemo mesto pod suncem ovakvi kakvi jesmo, mali i beznacajni i da uzivamo u statusu amonimusa i da se vec jednom lisimo megalomanskog tripa kako cemo sjatiti sve obespravljene narode pod kapu nebeske nam Srbije i povesti ka ostvarenju jos jedne utopije iliti sna bolesne i umisljene spisateljice ciji nas je san kostao desetogodisnjeg  kosmara. I zasto svako prilagodjavanje nazivamo porazom? Samo se budala i osoba ometena u razvoju nikada ne  menja. Tempora mutantur et mutamur in illis. Svet se menja pa moramo i mi. Nije to poraz to je evolucija. A mi bismo da vecito ostanemo zaglavljeni u glibu mitologije i svakojakih prerasuda od kojih su pojedinci dooobro profitirali. Smile
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Citat
Sto se babi snilo... To, sto ti mislis, da ce oni da postuju odredjena pravila, nemoj da se zavaravas. Za silu jedino pravilo je druga sila (ili energija). Da nam plate, pa to je vise nego smesno. Oni su ovde dosli da uzimaju, a ne da placaju. Ako treba da brane Srbe na Kosovu, onda treba da ostanu tamo i da ih brane. Sta ce na nasoj teritoriji? Brane ih tako sto prolaze kroz nasu teritoriju?
Ima razlike izmedju NATOa i Hitlera: Hitler je sve otvoreno radio sa fasizmom na usnama, dok ovi prefinjeno to rade sa "demokratijom" na usnama.

Ameri jesu goveda svetske diplomatije, nepismene siledzije i olos i ne postuju pravila koja donose za ostatak "potlacenog" sveta. I sta sad? Jesmo li mi to ponovo otkrili toplu vodu ili sta? Sila Boga  ne moli. Uradice ono sto su naumuli, i da oni se vec nalaze na nasoj teritoriji i to na onoj za koju smo tvrdili da cemo je braniti do poslednje kapi srpske krvi i na ciji se je pomen srpski nacionalisticki patos dizao k'o kurac na Stoju. Sta cemo mi izgubiti nacionalni identitet ako prihvatimo stvarnost onakvu kakva jeste i ako ulozimo napor da se u nju "ugradimo"? Francuzi nisu branili Pariz kada ih je Hitler napao. Zbog cega? Zbog toga sto su znali da "nicija nije gorela do zore" i na taj nacin sacuvali Versaj, Trijumfalnu Kapiju, citav Pariz. Ideale je lepo imati i jos lepse ih negovati. Samo sto mi vasi ideali lice na borbu sa vetrenjacama a to moze biti zanimljivo za jednu dubioznu umetnicku transpoziciju a pogubno za mentalnu higijenu.
« Poslednja izmena: 30. Jul 2005, 03:33:26 od cenimirius »
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
@cenimirius

Tvoja logika je da ako smo vec izgubili Kosovo i Metohiju, treba da izgubimo sve Srbiju, pa i sebe same... Francuska je imala srece sto je glupi Hitler hteo da mazne i Rusiju, pa je Rusija okrenula tok rata, kasnije zajedno sa Amerikom i Engleskom. Da Hitler nije bio glup, vladao bi i dan danas Francuskom. Nacionalni i licni interes zvan sloboda nema cenu, tako da ako oces da se trgujes sa slobodom, gubis ne samo nacionalni vec i licni identitet. Postajes rob ... Medjutim, ima onih kojih ce sacekati NATO sa cvecem ("americka medicina je najbolja na svetu"), a bice onih koji ce ih sacekati na drugi nacin ... Otkrivanje tople vode i borba za slobodu je potpuno ista stvar ... Tvoja fraza stvarnost je onakva kakva jeste ne znaci bas nista, a stvarnost je da ce oni biti strana vojna sila na tvom tlu = okupacija.
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:37:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.