Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:18:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Срби су Турци! O.o  (Pročitano 1985 puta)
03. Avg 2013, 03:39:02
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 98
Zastava
Browser
Chrome 28.0.1500.95
mob
Samsung GT-7500
Хрвати су потомци Срба који су негде током десетог века прешли на подручја насељена мањим словенским племенима, која су се приклонила тој групи и током десетог века преузели име Хрват (латински Скорбатус), каже др Милорад Павић из Института ФА.

Такође се наглашава како овакво откриће досад није било могуће јер су се узимали узорци хромозома И од Срба који данас живе у Србији па су зато досадашња истраживања давала другачије резултате. Наиме, према Хрватима, данашњи становници Србије највећу генску повезаност и готово идентичан број хромозома И и подударност хаплотипа имају са Турцима, а то се углавном објашњава тиме да су Турци током пет векова колонизације, посебно након погибије великог броја Срба на Косову, мешали своје гене са домаћим становништвом.

Sve ovo gore je cista glupost! Ocigledno da neko hoce da manipulise nama, stvarajuci tako hrvatsku naciju (koja nepostoji vec par vekova). Prema ovom istrazivanju Hrvati imaju gene Srba iz 10. veka, dakle Srbi iz 10. i  npr. 11. veka nisu isto,  Smile (razlog nije poznat). Iz teksta iznad mozemo zakljuciti da su nam turci plodili zene u 11. veku, koliko ja znam Despotovina je pala 1400. i neke. Dakle Turci dolaze u kontakt sa Srbima najranije u 14. veku, a osvajuju je potpuno u 15. veku. Za manje od 300. godina koliko je proslo do obnove Srpske drzave 1804. Turci su uzimali decu od pravoslavnog zivlja i stvarali profesionalnu vojsku Janjicare. Janjicari su ziveli strogo po islamskom zakonu, i imali su tri dana najvise, u ratnom pohodu, da siluju, piju i sl. Dakle jedini kontakt sa Srpskim zenama imali su Janjicari (iako su retki bili, a jos redji su bili kontakti pravih turaka) pod uslovom da zena zatrudni i rodi opet bi smo imali nekoga sa Srpskim genima 100% ili pravoslavnim (Bugari, Grci, itd.) Turci su cinili razna zla, krali, palili, ubijali i sl. u tom vremenu najveca sramota je bila da se zena obescasti, tako je Karadjordje naredio da se obesi njegov mladji brat Marinko, jer je bio osumnjicen za silovanje jedne Srpskinje. Raja je trpila razne zulume, ali takvo postupanje sa zenama svakako niko nije trpeo i da su turci to radili verovatno bi smo se oslobodili mnogo ranije, nego 1804. Pa zamislite sami, neko odjednom dodje na vas prag siluje vam zenu, napravi joj dete i vi dalje zivite normalno kao da nista nije bilo? Meni je to malo smesno, a u glavnom to cujemo od nasih komsija Hrvata i Bosnjaka, na ove Bosnjake treba baciti posebno svetlo, oni kazu da su Slovenskog porekla, a da su islam primili svojevoljno. Malo morgen!

Slicnost izmedju Srpskog i Turskog naroda ja bi pokazao na sledeci nacin, prvo svima je poznato da u Turskoj zivi 9.000.000 Turaka koji znaju da imaju srpsko poreklo, a koliko je samo onih koji ne znaju ili vode od Grka ili Bugara?! Turci su otimali pravoslavnu decu praveci janjicare od muske i harem od zenske dece. Time oni imaju slicnosti sa nama, a ne mi sa njima.

A sto se tice Hrvata oni jesu svakako Srbi (najvecim delom), svi znaju da je A-U. monarhija sprovodila unijacenje i koliko je samo ljudi pokatoliceno u zadnjih par vekova, a pravi hrvati su nestali pred naletom turaka, koji su stigli sve do beca. Meni je svejedno, znam po genima da nisam Turcin, temeljno sam sve istrazio, i znam tacno koliko rodbine mi je pokatoliceno i danas su svi hrvati. Ali mi smeta da neko zove moju bracu Srbe turskom izdrkotinom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 7534.48.3
mob
SonyEricsson 
Ovo je sto puta prezvakano...i ne moras sve uzeti zdravo za gotovo, pogotovo ako ti je izvor hrvatski njuz Smiley
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Поставља се питање ко су Турци-Османлије?

Османлије су туранско племе, слично данашњим Угарима, Бугарима, Корејанцим, Ујгрурима или Монголима.
Изворниз Османлија у данашњој Турској нема више од 15% процената.

Османлије су освојили огромно Јерменско краљевство тј. Велику Јерменију од Црног и Каспијског мора до Кипра и Мртвог мора.
https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%88%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE_%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%99%D0%B5%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

Османлије су колонијализовале црноморску и медитеранску обалу, насељену Хеленима још од доба Хомера!

Затим ту су Хетити, народ који је имао уређене градове поплочаних улица, канализације и водовода вековима пре Египћана или Месопотамаца.

Затим Курди, најбројни народ без државе са својих од 20 до 30 милиона у 75 милионитој Турској.

Да ли је неко од вас читао Шантићеве стихове: ''Остајте овде, Сунце туђег неба...'' упућеног Херцеговачким турцима или преклињање Књаза Николе Никшићким Турцима да остану на родној земљи и позив чувеним Мушовићима, јунацима без мане и страха који су три века владали Никшићем да им се признају све привилегије и почасти.
Колико је тада отишло Турака из Ужица, Београда, Голубца, Мостара, Рибнице, Призрена, Бихаћа, Ниша, Приштине, Скадра... у Турску?
500-600 000 у 15 000 000 грађана и грађанки државе солунског чивутина- Кемала Паше, званог Ататурк.

Срби, велики Везири, само у првих 200 година:

Вели Махмуд Паша (1. пут)    1453.    1466.
Херсекли Ахмед Паша (1. пут)    1497.    1498.
Хадим Али Паша (1. пут)    1501.    1503.
Хадим Синан Паша    26. април 1516.    22. јануар 1517.
Дамат Рустем-паша Опуковић (1. пут)    28. новембар 1544.    6. октобар 1553.
Семиз Али Паша (1. пут)    10. јул 1561.    28. јун 1565.
Мехмед-паша Соколовић    28. јун 1565.    12. октобар 1579.
Лала Кара Мустафа Паша    28. април 1580.    7. август 1580.
Дамат Ибрахим Паша (1. пут)    4. април 1596.    27. октобар 1596.
Лала Мехмед Паша    5. август 1604.    21. јун 1606.    
Дервиш Мехмед Паша    21. јун 1606.    9. децембар 1606.
Кара Давуд Паша    20. мај 1622.    13. јун 1622.
Гази Екрем Хусрев Паша    6. април 1628.    25. октобар 1631.
Топал Реџеп Паша    10. фебруар 1632.    18. мај 1632
Невесинли Салих Паша    17. децембар 1645.    16. септембар 1647.
Кара Ибрахим Паша    15. децембар 1683.    18. новембар 1685.
Сари Сулејман Паша    18. новембар 1685.    18. септембар 1687.


Сад је питање, ''ко је овде од кога настао''?
« Poslednja izmena: 03. Avg 2013, 14:36:07 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
vesti sa hrvatske verzije njuz neta kacite u zanimljivosti a ne ovde!
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:18:57
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.