Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 49 50 52
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbi ili Srbijanci iz Sbijanije?  (Pročitano 35842 puta)
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Гацко, може коментар?

Termin uza Srbija najvise se koristio u vreme komunizma da oznaci prostor van autonomnih pokrajina. Komunisti su na taj nacin, u svesti obicnog coveka, stvarali svest da je samo to autohtoni srpski prostor, a sve ostalo sto je pripadalo i onako umanjenoj Srbiji, (u odnosu na recimo 1918.) delo "srpskog imperijalizma". Medjutim kao i mnoge druge stvari koje se kao kukavicija jaja podmecu Srbima i ovaj termin se poprilicno primio, te ga neki i danas koriste (bez blama, a bogami i smisljeno). Nikada Rusima koji su prosli jos gori period pod komunistima i cija je teritorija bila podeljena na neke takodje autonomne oblasti nije padalo na pamet da smisle termin "uza Rusija", ali avaj ovo je ipak balkanska svest.  Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.48
Termin uza Srbija najvise se koristio u vreme komunizma da oznaci prostor van autonomnih pokrajina.

И сад се користи за то. Како да другим именом натовеш тај део? А термин којим би назвао све људе који ту живе је Србијанац. Како другачије?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Znaci li to da ti kao i komunisti zagovaras tezu da je samo taj prostor istorijski srpski, a da je sve ostalo plod srpske imperijalisticke politike i osvajanja.  Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.53
Наравно да не.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ponasas se kao i oni, a tvrdis da mislis suprotno, e to nekako ne ide.  Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.53
Понашам се као комунисти?? Дедер појасни!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Procitaj post na vrhu stranice (da se ne ponavljam). Ako koristis istu terminologiju kao i oni (katolicka i komunisticka propaganda), ne mozes da tvrdis da ona kad je ti koristis, proizvodi suprotan efekat od onog kloji su osmislili njeni kreatori, nema logike.  Smile
« Poslednja izmena: 27. Mar 2009, 19:31:56 od gacko »
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.53
Зар термин ужа Србија није старији од комуниста??

А ево да кажемо да су и ужа Србија и Србијанац подметнути термини. И? Коме то сад штети?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Steti nama Srbima i drzavi Srbiji, a nekima koristi cim su to koristili u propagandi protiv srpskih interesa. Logicno.

Jos malopre sam te zamolio da mi objasnis, koji logicki zakon si koristio kada si zakljucio da ne skodi?
Evo da pojednostavim.
Premise:
1. Neprijatelj je te izraze smislio da bi naskodio interesima srpskog naroda, u smislu osporavanja teritorije koja pripada Srbiji (uza Srbija) i  etnickoj istovetnosti Srba u Srbiji i van nje (srbijanac). Dakle neprijatelj koristi neka sredstva kojima hoce da naskodi nekome.
2. Ima Srba i drugih, koji koriste istu terminologiju kao i neprijateljska propaganda. Dakle, neki koriste ta ista sredstva.
Da li oni pomazu Srbiji ili neprijatelju. Izvedi mi zakljucak.  Smile

IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Steti nama Srbima i drzavi Srbiji, a nekima koristi cim su to koristili u propagandi protiv srpskih interesa. Logicno.

Jos malopre sam te zamolio da mi objasnis, koji logicki zakon si koristio kada si zakljucio da ne skodi?
Evo da pojednostavim.
Premise:
1. Neprijatelj je te izraze smislio da bi naskodio interesima srpskog naroda, u smislu osporavanja teritorije koja pripada Srbiji (uza Srbija) i  etnickoj istovetnosti Srba u Srbiji i van nje (srbijanac). Dakle neprijatelj koristi neka sredstva kojima hoce da naskodi nekome.
2. Ima Srba i drugih, koji koriste istu terminologiju kao i neprijateljska propaganda. Dakle, neki koriste ta ista sredstva.
Da li oni pomazu Srbiji ili neprijatelju. Izvedi mi zakljucak.  Smile

 

Hercegovac, oladi malo. Koliko si zapenio da mi dokažeš da sam ja sam sebi neprijatelj. Ja sam Srbijanac, a ti mi dokazuješ da su Srbijanci neprijatelji Srbije. Ispada da smo mi neprijatelji sami sebi, a ti si nam verovatno prijatelj.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 49 50 52
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.