Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:00:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbi i Asimilacija  (Pročitano 9422 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 30
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
 Pa onda dosli smo do zakljucke da ima puno Srba asimilirano u druge nacije a veoma malo ne-Srba asimilirano u Srpstvo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.79
mob
Qtek 小米
Citat
tako su i Makedonci dijelom Srbi i dijelom Bugari.
To није тачно, то је бугарска пропаганда. Као када би Руси својатали нас зато што причамо сличним језиком.
Ако би дошли до тога да признамо да део Македонаца припада бугарском националном идентитету, онда би морали и неким Србима са данашњег југа Србије да припишемо бугарско порекло.
Да ли ти мислиш да на Титовим авнојевским границама можеш зауставити нечији језик, традицију или нечију националну свест ? Па наравно да не може.
Македонија је мала и то је увек била српска земља.
Само презиме не значи много, па колико Срба има који се презивају на -ов и то далеко на северу Србије.
« Poslednja izmena: 21. Avg 2012, 20:19:18 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
bugarska propaganda a srpska ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
mob
Samsung SGH-E590
Profesore prouci malo istoriju, tu su ziveli Srbi, a ne Bugari. Smile

Problem je sto su Bugari prvi dobili samostalnu crkvu u Otomanskom carstvu i onda su preko crkava i skola asimilovali Srbe po Makedoniji...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 30
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
Citat
tako su i Makedonci dijelom Srbi i dijelom Bugari.
To није тачно, то је бугарска пропаганда. Као када би Руси својатали нас зато што причамо сличним језиком.
Ако би дошли до тога да признамо да део Македонаца припада бугарском националном идентитету, онда би морали и неким Србима са данашњег југа Србије да припишемо бугарско порекло.
Да ли ти мислиш да на Титовим авнојевским границама можеш зауставити нечији језик, традицију или нечију националну свест ? Па наравно да не може.
Македонија је мала и то је увек била српска земља.
Само презиме не значи много, па колико Срба има који се презивају на -ов и то далеко на северу Србије.

 Izvinjavam, ja sam smatrao da je porijeklo Makedonaca dijelom Srpsko a dijelom Bugarsko. Ali, kao sto sam rekao ranije za Makedoniju ne mogu nista da potvrdim zato sto se ne razumijem u njenu historiju ni mrvicu od toliko koliko znam o Crnogorskoj. I posto si ti Makedonac tvoja rijec stoji preko moje. A da te pitam nesto, jeli ti mislis da Makedonci u generalno sebe smatraju Srbima ili od Srpskog porijekla? Ima li kod vas "Ja sam Srbin Makedonac" slicno kao kod CG?  Smile

Citat
bugarska propaganda a srpska ?

 Kako god okrenes, Makedonci su zakon.  Smile

Citat

 Hvala za taj link. Da dam jedan primjer, cudo je da Albancii u Ulcinj (Juzna CG) danas kao i vazda su u taj grad konstitutivan narod, imaju pravo na svoj jezik, svoju vjeru i na sve sto nacionalna manjina moze da pozeli a Crnogorce u Albaniju tijeraju i asimliraju vijekovima. Hrvati zive zestoko dobro u CG i u Srbiju a Srbi i CG u Hrvatsku kao gradani druge klase. Naravno, ja ne smatram da mi treba da ikoga asimiliramo ili ugrozavamo ali lijepo bi bilo da nasi barem pola dobro zive u strane drzave kao sto ljudi iz tih drzava zive kod nas. I da dodam jos nesto, mi zivimo u svijet gdje Amerika i druge zapadne sile kod kojih su Crnci do juce bili robovi stavljaju standarde za prava manjiai Srbiji i CG gdje nikad robijastva ili ugrozavanje manjina nije bilo. Ej, u kakav svijet mi zivimo.

« Poslednja izmena: 21. Avg 2012, 22:59:27 od CrnogorskiSrbin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 30
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
Profesore prouci malo istoriju, tu su ziveli Srbi, a ne Bugari. Smile

Problem je sto su Bugari prvi dobili samostalnu crkvu u Otomanskom carstvu i onda su preko crkava i skola asimilovali Srbe po Makedoniji...

 Izvinjavam i prihvatam da sam pobrkao, procitaj moj zadnji koment za Гамбино. Ali, posto ne znam puno o Makedonskoj historiji ovdje sam da naucim. Jesu li Otomani isto ucestvovali u deSrbizaciju Makedonije? Jeli dansnji Makedonci sebe smatraju Srbima ili barem Srpskog porijekla?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
Profesore prouci malo istoriju, tu su ziveli Srbi, a ne Bugari. Smile

Problem je sto su Bugari prvi dobili samostalnu crkvu u Otomanskom carstvu i onda su preko crkava i skola asimilovali Srbe po Makedoniji...

 Izvinjavam i prihvatam da sam pobrkao, procitaj moj zadnji koment za Гамбино. Ali, posto ne znam puno o Makedonskoj historiji ovdje sam da naucim. Jesu li Otomani isto ucestvovali u deSrbizaciju Makedonije? Jeli dansnji Makedonci sebe smatraju Srbima ili barem Srpskog porijekla?

to je bilo namenjeno našem bratu hrvatu BoraBorasS-u.
inače u turskoj, albaniji i makedoniji su bila zabranjena i menjana prezimena koja su se završavala na "ić".
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 30
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
Citat
to je bilo namenjeno našem bratu hrvatu BoraBorasS-u.

 Oh, ok.

Citat
inače u turskoj, albaniji i makedoniji su bila zabranjena i menjana prezimena koja su se završavala na "ić".

 U vrijeme Otomanskog castva?

 Ali ja se opet vracam na istu temu, ima li ko sta da kaze o poSrbljenim ljudima? Ja iskreno ne mogu da nadem nikakav dokaz da uopste ima Hrvata ko ji su presli u Pravoslave a ima poKatolicenih Srba koko hoces kao sto iskreno ne mogu da nadem ikakav dokaz da ima poSrbljenih Albanaca ili bilo kojih drugih. Izgleda da uglavnom kad god je bila bilo kakva asimilacija u Balkanu da su vazda Srbi bili zrtve toga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
Citat
U vrijeme Otomanskog castva?

ne nego i dan danas.

Citat
ima li ko sta da kaze o poSrbljenim ljudima?
zvuci kao nasilno posrbljavanje.
tokom devedesetih mnogi cigani su se izjasnjavali kao Srbi. neki su isli u dobrovoljacke garde da ratuju.

sada mnogi Srbi razmisljaju da se izjasne kao nacionalne manjine, da bi imali veca prava.


inace, alija izetbegovic se do 1974. vodio kao Srbin.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:00:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.