Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Spremite kese za povracanje!  (Pročitano 7342 puta)
18. Sep 2004, 20:57:20
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Evo sta je nas voljeni vodja, "el caudillo", "duce", "firer", kakogod, napisao u svom pisamcetu dokazanom prijatelju srpskog naroda i demokratije sirom sveta, G.W. Bush-u... Uzivajte...  


   
Citat
Dragi predsedniče Buš,
Pišem Vam na treću godišnjicu strašnih događaja koje svet nikada neće zaboraviti, u želji da izrazim duboku solidarnost Srbije sa američkim narodom, koji snažno i odlučno vodite već gotovo četiri godine.

Sudbina američkog iskustva oblikuje današnji svet. To mora da je veliki teret, ali njega čini lakšim Vaša odlučnost, kao i molitve svih koji streme ka onome što je u svetu dobro i pravedno. Tog dana bio sam u Beogradu i sedeo sa prijateljem, bivšom zvezdom Majami Hita i Dalas Maveriksa, Sašom Danilovićem, kada nas je Vlade Divac, tada igrač Sakramento Kingsa i najveća košarkaška legenda Srbije, pozvao da nam saopšti vest o tragediji. Bilo je, po našem vremenu, rano popodne, i Saša i ja smo potom otišli u moju parohijsku crkvu da se pridružimo vernicima i sa njima zapalimo sveću za nevine heroje koji su nestali u aktu besmislenog terora.

Ovaj čin rata, pomislio sam, neće proći nekažnjeno. Pomislio sam da će ljudi koji su ovo učinili i oni koji su ih podržali ubrzo čuti vesti od Amerike i njenih prijatelja. I tako je i bilo, i tako će i biti sve dok posao ne bude završen.

Gospodine predsedniče, Vaše reči i dela, od tog užasnog jutra pre tri godine, okupili su muškarce i žene u Vašoj zemlji, kao i u celom svetu, oko pravednog cilja: vođenja rata protiv terora. Amerika se nije sama odlučila za ovaj rat, on je iznuđen. Ili ćemo poraziti sile tame ili će one uspeti u gašenju plamena sveće civilizacije. Kao što nas je vrlo jasno podsetio teroristički napad na decu u Beslanu u Rusiji, teroristi ne poštuju granice, niti starosnu grupu ili versku pripadnost.

Dok ležim u bolničkoj sobi oporavljajući se od lake bolesti, molim se da Sjedinjene Države nastave da budu predvodnik ovog rata za brisanje terorističke pošasti sa lica zemlje. Takođe Vam izražavam nadu da će naše dve zemlje iskovati još bliže veze tokom meseci i godina koji su pred nama, i da ćemo nas dvojica - lideri naših naroda - stajati zajedno protiv sila koje teže ka uništenju svih nas.

Mi smo obojica ljudi koji žele da osnaže ruku pravde na ovome svetu. Zaričem Vam se, gospodine predsedniče, na ovu najtužniju godišnjicu, da ću učiniti sve što je u mojoj moći da ojačam snage slobode, tako da svi imaju više mogućnosti da tragaju za svojom srećom u miru i bezbednosti.

Srbija se suočava sa više izazova, koje želimo da prevaziđemo najbrže što možemo. Ovi izazovi uključuju lociranje i privođenje Ratka Mladića, koji je optužen za ratne zločine. Ovo moramo učiniti ne samo zato što je to naša međunarodna obaveza, već zato što, ako želimo da naše društvo krene napred, moramo preuzeti odgovornost za našu prošlost. Ako je Mladić u Srbiji, uhvatićemo ga!

Pa ipak, naš najveći izazov ostaje pitanje srpske južne pokrajine, Kosova i Metohije, kojim, prema mandatu UN, od juna 1999. upravlja međunarodna zajednica. Širom ove pokrajine, gospodine predsedniče, hrišćanska sveta mesta su u smrtnoj opasnosti, kao i oni koji žele da se mole u njima. Zaista, u martu ove godine, tokom samo tri strašna dana i uprkos prisustvu više hiljada pripadnika međunarodnih bezbednosnih snaga, ekstremni pripadnici kosovskih Albanaca spalili su 35 crkava i manastira, i hiljade srpskih domova.

Ovi činovi terora mogli su biti još gori da nije bilo blistavog vođstva admirala Gregorija G. Džonsona, komandanta združenih snaga NATO pakta u južnoj Evropi, čije prijateljstvo veoma cenim i koji je lično intervenisao u nastojanju da NATO kopnene snage energično deluju na zaustavljanju organizovanih terorističkih napada na Srbe i ostale nealbance.

Verujem da niste neosetljivi na stradanja mog naroda i njegovih crkava na Kosovu i Metohiji. Mi zajedno možemo preduzeti konkretne mere kako bi im pomogli da obnove svoje živote i zajednice, kao što su Amerikanci, a naročito žitelji Njujorka, obnovili svoje živote i zajednice tokom tri godine otkad su zli ljudi odlučili da napadnu Vašu domovinu. I mi se možemo pobrinuti da orkestriranom nasilju bude uskraćena bilo kakva politička nagrada. Zaista, dok napredujemo u razgovorima koji se tiču budućeg statusa Kosova i Metohije, verujem da ćemo zajedno i konstruktivno raditi na trajnom i pravednom rešenju ovog složenog izazova.

Moja julska poseta Vašingtonu, svega nekoliko dana nakon što sam izabran za prvog srpskog nekomunističkog predsednika, učvrstila me je u uverenju da nas vezuju spone zajedničke sudbine. Moji razgovori sa potpredsednikom Čejnijem, državnim sekretarom Pauelom, sekretarom odbrane Ramsfeldom, kao i brojnim senatorima i kongresmenima (kao što su senatori Frist, Lugar, Braunbek, Liberman i Vojnović, i članovi Predstavničkog doma Hastert, Blant, Gos, Hajd, Barton, Tankredo i Emanuel) bili su iskreni, produktivni i korisni. Nadam se da ću se uskoro vratiti u Ameriku da još jednom ukažem mom narodu da je blisko prijateljstvo sa Amerikom naš nacionalni interes - kao što je to slučaj i sa našim eventualnim članstvom u NATO-u - i da se ono slaže sa našim vrednostima i snovima o boljem životu za našu decu. Narod Amerike ima sreću da ste vi na njegovom čelu, kao što je i narod Srbije srećan zbog Vaše podrške i prijateljstva, kao i podrške i prijateljstva Vaše zemlje.

Boris Tadić
Predsednik
 
   



Eh... da Tadic kojim slucajem ima brkove, mislim da bi u ovom trenutku Busha svrbelo u grlu koliko mu se ovaj, da izvinete, uvukao u bulju... Tragikomicno.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
mob
Nokia 3220
Sad se kajem što sam glasala za njega !!!! :anger:  :anger:
Sve mi se čini da je njemu ta njegova bolest  zahvatila i dobar deo mozga.
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Da me neko ne shvati pogresno, shvatam ja kako stoje stvari u medjunarodnim odnosima, "ko kosi a ko vodu nosi", ali, ovo ne da je shlihtanje, cankolizanje, dupeuvlachenje... ovo zahteva sasvim novi termin u recniku!  :anger:
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 598
moram da ze slozim sa tadicem HVALA VAM STO STE NAS BOMBARDOVALI dragi amerikanci, nikada vam to necemo oprostiti.... :anger:
kako covek ima obraza sada da se uvlaci svim tim skotovima koji nam zivot zagorcavaju :anger:

Od Aljaske do Meksika prostire se drzava
van vremena i prostora misli da je najveca.
Polja sume livade gradovi i planine
to su nase slavne Sjedinjene Drzave.

Amerika Amerika bogata i ponosna
Amerika Amerika gomila klovnova
Amerika Amerika ja sam sretan sto sam tu
Amerika Amerika

Hvala vam za sve sto ste ucinili
to vam nikad necemo zaboraviti
Hvala vam za sve sto ste nam uradili
to vam u zivotu necemo oprostiti.

Amerika Amerika ...

Netreba nam vasa masturbacija
Netreba nam vasa mlada generacija
Netreba nam vasa prostitucija
Netreba nam vasa administracija

Amerika Amerika ...
IP sačuvana
social share
'Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live.'
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zaricem vam se gospodine predsednice... tuzno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
Mi smo obojica ljudi koji žele da osnaže ruku pravde na ovome svetu



 A bash su ono, slicni u p.m. Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zalio se boki sto su objavili pismo, kao nije u redu, nisu trebali, to su tajne, ni bushovo pismo nije objavljeno Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
mob
Nokia 3220
Da ne vidi narod kolika je šlihtara i ulizica Smile  Smile
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Sta mislite, da li je naparfimisao pisamce?  :anger:
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
mob
Nokia 3220
Sudeći po sadržini pisma, ne bi me začudilo ni da je bio obučen u ženski donji veš, dok ga je pisao.
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.