Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Spreman sam da pokažem gde se nalazi Dražin grob  (Pročitano 1478 puta)
30. Mar 2009, 12:51:24
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Ljube Lazarevski, bivši podoficir KNOJ-a, kaže da je spreman da predstavnike Srpske narodne odbrane iz Čikaga, koji sada nude novčanu nagradu za informaciju o grobu Draže Mihailovića, odvede do mesta gde je prisustvovao njegovom streljanju. Dodaje da mu motiv nije novac, jer već više od deset godina priča da, kao svedok streljanja, zna gde je Draža pokopan, ali ga niko do sada, nije zvao da pokaže mesto gde se to desilo.

– Sada bi verovatno trebalo prekopati površinu od sto-dvesta kvadratnih metara. Jer, mesto je zaraslo u šumu, dosta se izmenilo u odnosu na izgled koji je imalo u noći streljanja. I staza kojom se stizalo do mesta pogubljenja je zarasla, pa ne bih mogao u deset metara da pokažem na pravo mesto – kaže Lazarevski. On dodaje da bi mu u tome najviše mogli da pomogli šumarski stručnjaci koji bi odredili starost bagremovih stabala na tom mestu.
– Već sam rekao da se sve desilo u bagremovoj šumi na 150 do 200 metara od Belog dvora. Tu je na proplanku, na prostoru od oko jednog ara, posečena šuma. Na tom mestu je sada mlađe drveće, pa bi stručnjaci to lako utvrdili – veli Ljube, ponavljajući da mu i dalje nije jasno da ga sve ove godine niko sem novinara nije kontaktirao, pa čak ni Dražina rodbina.
– Ja sam stariji čovek, i priču nisam izmislio. Verovatno mnogima istina o mestu streljanja ne odgovara – priča Lazarevski.
Ljube Lazarevski tvrdi da je kao podoficir KNOJ-a bio jedan od stražara koji su noći između 16. i 17. jula 1946. godine odveli na streljanje grupu od deset zatvorenika među kojima su bili Draža Mihailović i Dragi Jovanović. On je u prošlom broju “Blic nedelje” do detalja opisao ceo put do Lisičijeg potoka i bagremove šume u kojoj je streljanje izvršeno, a pogubljeni sahranjeni u tri rake.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
« Poslednja izmena: 30. Mar 2009, 17:29:04 od RASMC »
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.