Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sprečiti izdavanje knjige „Lov“ Karle del Ponte  (Pročitano 23348 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Кларк: Наредио сам да се сви Срби протерају из Хрватске



Кларк и Хавијер Солана умешани су у трговину органима на Косову. Солана саветује Кларка да буде опрезан на Косову, којим шпартају банде нарко-дилера и признаје да су направили грешку када су пустили Шиптаре да владају. Кларк каже да често иде на Косово, углавном инкогнито, али да сада мора да пребаци товар за Форт Брег и потврђује да је реч о органима. НАТО у потпуности контролише процес приватизације природних богатстава на Косову. Кларк истиче да ће са Србијом стално имати проблеме, јер је то бунтовнички и ратоборан народ. Солана наглашава да Београд мора да схвати да се нико не може одупрети њиховој вољи

Бивша главна тужитељка Хашког трибунала Карла дел Понте у својој књизи „Лов“ пише, између осталог, и о трговини људским органима на Косову и за то оптужује ОВК. Трговином људским органима на Косову баве се и истражитељи Хашког трибунала, а на иницијативу Русије недавно је покренута истрага о овом проблему у Савету Европе.

Глас је дошао до транскрипта разговора двојице челних људи НАТО у време агресије на Србију, Веслија Кларка и Хавијера Солане, који потврђује да су, између осталог, знали да се међународне снаге на Косову баве трговином органима и дрогом. И, највероватније су били умешани у ове послове! Разговор, који објављујемо у целости, потврђује многе недоумице у вези са трговином људским органима, нелегалном трговином дрогом, Рамбујеу, односом запада према Србима, власти у Београду…

Некадашњи главнокомандујући НАТО снага, амерички генерал Весли Кларк и Хавијер Солана, генерални секретар Алијансе, састали су се 15. августа 2001. у изнајмљеној вили у швајцарским Алпима. У присуству две девојке, које су им служиле за забаву, опуштено, уз чашицу пића, ова два моћника разговарала су о предстојећој Кларковој посети Косову, евоцирали успомене из рата против Србије и анализирали пропусте њихове политике на Балкану.

Кларк: Ових дана ћу посетити Косово…

Солана: Буди опрезан, Косовом шпартају банде нарко-дилера. Тамо нема закона, нема контроле… Хм, велику смо грешку направили када смо пустили ове (Шиптаре - прим. аут.) да владају.

Кларк: Да. Можда.

Солана: За све су криви оперативци ЦИА… Њима је битна само дрога и њихови послови…

Кларк: Да, знам како је доле… Често одем на Косово, углавном инкогнито, тако је сигурније. Али сада морам да обавим један посао. Треба да пребацимо товар за Форт Брег.

КИСИНЏЕР И БЖЕЖИНСКИ КАО МАЧКА И МИШ

Солана: Весли, нешто су ме синоћ обавестили да је дошло до размимоилажења између Кисинџера и Бжежинског, али су остали недоречени. Шта се то закувава у Пентагону?
Кларк: Кисинџер и Бжежински су као мачка и миш, јер се стално гањају, али не могу један без другога. Уживају у улогама, јер се зна да они креирају политику Америке. Ближи ми је Бжежински, јер је ратоборнији. Да смо њега слушали за време бомбардовања, Србије не би више било. Кисинџер је млакоња и, како сам каже, савестан. Он ме критиковао због напада на београдску телевизију.
Солана: Да, превише је млак.

ПОСЛУШНИЦИ

Кларк: Шта мислиш, како ће ме дочекати (у Београду)?
Солана: Не брини, биће послушни. Ови у Београду су много послушнији, чак и од ових у Подгорици. У Црној Гори могу да се мењају председници, али све конце увек вуче Мило, зато што парама све купује. Када будеш био у Београду, избегавај контакте с Коштуницом и његовим људима… Знаш, односи између њега и Ђинђића су прилично захладнели… Мада, ја мислим да је Ђинђић у праву… Коштуница је незгодан за сарадњу. Знаш, кад причаш с њим, увек пажљиво саслуша, али на крају разговора увек заоштри ствари… С њим никад нисмо могли да се до краја договоримо ни о чему…
Кларк: Шта мислиш, како ће реаговати на ово око ТВ станице? Ти знаш да сам ја у књизи написао да сам лично бирао циљеве…
Солана: Да, знам, видео сам…
Кларк: Али исто тако знаш колико су ме Клинтон и његови притискали да бомбардујемо српску телевизију…
Солана: То што ми знамо је наша тајна! О томе не смеш ни са ким да разговараш!

ЛЕПОТИЦЕ ИЗ ВЛАДЕ ЗА 500 ДОЛАРА

Кларк: Какве су жене Београђанке, ти си често у посети Београду?
Солана: Све ћу те упутити. Србија је била запуштена за време владавине Милошевића, али жене су им много лепе. После доласка демократа на власт ситуација се променила. За смешне паре можете да имате и најлепше жене. У неким министарствима Владе Србије секретарице су најчешће заносне лепотице, које су спремне да за 500 долара проведу ноћ са странцем. Примања у Србији су још увек мизерна.
Кларк: Ти, изгледа, имаш велико искуство у тој области.
Солана: Даћу ти број телефона човека који има све што треба. Има ту и глумица, естрадних звезда, крем српске престонице.

„БОНДСТИЛ“ КАО БАЗА ЗА ТРГОВИНУ ОРГАНИМА

Екипе лекара и медицинског особља по повлачењу наше војске и полиције с Косова пребачене су у НАТО базу „Бондстил“ код Урошевца. Она је постала болница за вађење органа не само заробљених и отетих Срба и неалбанаца него и несрећних девојака које су из многих крајева света доведене да увесељавају војнике НАТО, Кфора и Унпрофорове полиције.
Из базе „Бондстил“ дневно полеће између шест и 14 авиона за које постоји оправдана сумња да пребацују органе по болницама западноевропских држава, највише у Краљевску болницу у Лондону.

Солана: Није ваљда толико хитно… Мислиш на органе?

Кларк: Да, да…

Солана: Добро ради „Бондстил“. Шлафкок (човек задужен за безбедност базе - прим. аут.) и Кушнер (Бернар, први шеф Унмика, садашњи шеф дипломатије Француске, истражни органи Хашког трибунала испитују његову повезаност са трговином органима - прим. аут.) одлично обављају посао…

Кларк: Јесте. Изгледа да је сада хитно. Стално се одржавају неки састанци с генералом Андерсоном. Кад завршим то, скокнуо бих мало до Србије.

Солана: Него, реци ми, Весли, како иде с приватизацијом предузећа на Косову? Ко је тамо од наших пријатеља?

Кларк: Ми смо поставили експерте који воде главну реч при привременој влади Косова. Председник комисије је Фред Барлоу, за кога знају само они из врха власти у Приштини. Политички диригент је Медлин, која, заједно са Ричардом (Холбруком), купује све што вреди на Косову. Толико су разгранали послове да често помислим да ће се једног дана преселити да живе у Приштини.

Кларк: Са Србијом ћемо стално имати проблеме јер је то бунтовнички и ратоборан народ. Кад се разговарало о Србима у Крајини, неки од наших су предлагали дуготрајан рат, а ја сам то пресекао и наредио да се сви Срби протерају из Крајине и Хрватске како би Хрватска била мирна деценијама. Какав рат с њима! Они би се разбежали по шумама и годинама загорчавали живот Хрватима, јер имају искуство с партизанским ратовањем.

Солана: Весли, добро знаш да сам ти дао одрешене руке око одабира циљева и умало да ми се угаси каријера због тога. Пренели су ми да је лично Клинтон узбуњивао генерале НАТО против мене, јер је њему за ову функцију био погоднији жабар Романо Проди. Италијани су ми највише замерили што нисам спречио бомбардовање телевизије. Имаш право, Весли, требало је Србију сравнити са земљом. Гледам ове из Владе Србије и, искрено да ти кажем, гаде ми се, пошто су обични полтрони и улизице.

Кларк: Ако хоћемо трајно решење, Србију треба здробити. Потпуно је распарчати…

Солана: Слажем се, треба је пре свега економски уништити, то је најлакше извести. Али веруј ми, Србе највише боли то што им је Косово отето. Последице тога по њих биће далекосежне, али Београд мора да схвати једну поруку. Нико не може да се одупре нашој вољи. Ако је наш циљ ширење на исток и овладавање енергетским ресурсима, једна Србија не може бити препрека на нашем путу. Битан је и пример који шаљемо другим земљама.

Кларк: Само да није било онаквог расположења у Вашингтону, против слања копнених снага… Све би било много брже.

Солана: Весли, немој да си на крај срца. Ни ово није лоше. Погледај колико је прошло од бомбардовања, а ми у потпуности контролишемо цело Косово на најдиректнији могући начин и утичемо на политичке прилике у Србији и целом региону. Под новом владом Србија ће сигурно постати део евроатлантских интеграција, мада не треба занемарити ни утицај опозиционих политичких снага. Али, верујем да ћемо остварити циљ. Знаш како, из искуства које имам са српским политичарима тврдим да је новац за њих најјачи аргумент.

Кларк: Ха, ха, ха… Знам. Али са војничке стране гледано, нисмо умарширали у Београд, мада смо их приморали да потпишу капитулацију у Куманову. Војнички нисмо добили сатисфакцију какву заслужујемо као победници.

Солана: Нисмо ушли на велика врата, ха? Нема везе, ушли смо на мала, али ће ефекат на крају бити исти. Можда је тако и боље, а свакако је јефтиније. Све оно што смо им понудили у Рамбујеу и све оно што смо ми тражили на крају ће се и остварити. Ево, већ имамо базу на њиховој територији. То смо тражили у Рамбујеу. Тражили смо слободан пролаз наших трупа. И то ћемо добити, веруј ми, то је само питање времена. Они ће за узврат добити оно што им припада.

Кларк: Да. Постаће чланови Европске уније и НАТО.

Солана: Тако је. Али много је битније, шта ће се десити иза завесе. У будућности ми ћемо у потпуности контролисати политичке странке и политичаре у Србији. Више неће бити никаквих искакања. Владе се могу мењати, али ће курс остати исти.

Кларк: Да ли си у потпуности сигуран у то?

Солана: Па, рецимо да сам скоро уверен, још увек није све завршено, али ће у наредних неколико година процес бити довршен. Наравно, још увек у Србији постоје политичари који нису у потпуности изгубили свест о националном интересу. Они ће бити проблем…

Кларк: Мислиш на Коштуницу…

Солана: Да, на њега. Он је прилично принципијелан и тежак за сарадњу, али ћемо те проблеме решити на овај или онај начин. Не треба потценити Ђинђића, који је сада послушан, он је ипак сурови прагматик.


--------------------------------------------------------------------------------

од Инфо служба дана 10.07.2008 писано 08:30 часова меморисано под Ударне Вести
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Потврђене све сумње

Пунктови за трговину органима отетих


ИСТРАГА о наводној трговини људским органима на северу Албаније, почела је у Србији готово истог тренутка када су наводи бившег хашког тужиоца Карле дел Понте о овим гнусним злочинима преплавили јавност. Поступак је иницирало тужилаштво за ратне злочине како би проверило све оно о чему је Дел Понтеова писала у својој књизи “Лов, ја и ратни злочинци”.
А оптужбе су биле више него озбиљне - током ратног стања на Косову 1999. године, припадници ОВК су, по наредби својих старешина које су данас политички лидери, отимали грађане неалбанце, пребацивали их у Албанију, затварали у логоре на подручју општина Тропоја, Кукеш и у рудник Дева, мучили их, вадили им виталне органе да би их касније продавали. У овим монструозним злочинима убијено је око 300 људи, а њихови посмртни остаци закопани су у масовној гробници која се налази на истом подручју.
Надлежни за истрагу су, како сазнајемо, одмах почели да узимају изјаве од сведока. Свако за кога се претпостављало да има икаква сазнања о овоме, позиван је да да изјаву. Свака информација о припадницима ОВК, њиховим именима, улогама током и после бомбардовања, али и Унмика, за које се такође сумњало да су узели свој део колача, била је драгоцена, будила је наду и водила даљим проверама.
Некако у време када су политички лидери на Косову говорили да су тврдње Карле дел Понте смешне, а званичници Албаније да о наводној трговини органима немају баш никакве информације, истрага која се водила стотинама километара даље, у Београду, у коју је био укључен немали број људи, показала је да је Дел Понтеова била у праву. Како сазнају “Новости”, од извора блиских истрази, пробудиле су се исте сумње - да су на северу Албаније, у селима Тропоја, Кукеш и у руднику Дева, заиста постојали логори у којима су били затварани и мучени цивили неалбанске националности. Исто тако, потврђене су и индиције да постоји масовна гробница у којој су закопани посмртни остаци заробљеника. Поред свега тога, Тропоја и Кукеш су били познати и по томе што су се у њима налазили кампови за обуку ОВК.
Сви ови подаци водили су ка томе да су се, правним језиком речено, стекла сва битна обележја кривичног дела ратни злочин против цивилног становништва. За надлежне у Србији је то био знак да је тренутак да се обрате албанским државним органима.
ДрЖавни тужилац Албаније је, како је потврђено нашем листу, замољен да провери сопствену базу података и пронађе веродостојне информације или документа о постојању логора за обуку припадника ОВК са Косова, као и она у којима су се прихватали цивили који су отимани на Косову и пребацивани у ову државу. Према сазнањима “Новости”, затражене су и информације
о томе како су припадници ОВК поступали према заробљеницима, а акценат је стављен на било коју информацију о наводној трговини виталним људским органима.
Поред тога, замољено је и да надлежни из Србије који воде истрагу, присуствују саслушању евентуалних сведока које би водили албански органи.
После неког времена, на адресу наших надлежних институција стигао је и одговор из Албаније. Уместо да провере податке које су тражили органи Србије, рекли су да ће - сарађивати са истражитељима Хашког трибунала.
Београдска истрага је у једном тренутку, како сазнајемо, кренула и ка откривању логора који су постојали у Албанији. Надлежни су закуцали и на врата шефа регионалне делегације Међународног комитета Црвеног крста за Србију, Црну Гору, Македонију и Албанију. Тражили су сваку помоћ.
- Морамо да вас обавестимо да у нашој архиви нисмо пронашли ниједну релевантну информацију коју бисмо могли да поделимо са вама - уследио је одговор, који је отворио још мноштво нових питања.
Наиме, надлежни у Црвеном крсту су затим на неколико густо куцаних страница објаснили да правила рада ове организације, а “посебно поштовање строге поверљивости”, су нешто што “државе не само прихватају, већ и очекују”. Та поверљивост: обухвата сву усмену и писмену комуникацију између Црвеног крста и страна у сукобу”. Због свега тога, особље ове међународне организације је заувек дужно да се придржава обавезе чувања службене тајне. У допису Црвеног крста се наводи и то да је овај став потврдио и Хашки трибунал.

ПАРАЛЕЛНЕ ИСТРАГЕ
ПОМОЋ српском правосуђу да открије истину о трговини виталним људским органима обећао је и пре два дана главни хашки истражитељ Патрик Лопез Перез у разговору са новим министром правде Снежаном Маловић.
Паралелно са овом истрагом, водиће се и поступак који је покренуо Савет Европе. Наиме, ова организација је именовала Швајцарца Дика Мартија (на слици) који је посланик у Парламентарној скупштини СЕ за известиоца који има задатак да испита наводе, пре свега бившег хашког тужиоца Карле дел Понте, о трговини људским органима на Косову.
Марти је недавно изјавио како је трговина људским органима “веома изражен проблем” и да Савет Европе са Уједњеним нацијама снажно ради на решавању тог питања.
Дик Марти је постао познат јавности као известилац Парламентарне скупштине Савета Европе о тајним затворима и летовима ЦИА. Углед је стекао као јавни тужилац у борби против организованог криминала. У прилог свим истрагама које се воде о трговини људским органима на северу Албаније, је и извештај “Хјуман рајтс воча” који је такође указао на постојање овог тешког криминала.

И РУСИ ТРАЖЕ ИСТИНУ О СВОЈИМА
У ЦЕЛУ истрагу око трговине људским органима, према сазнањима “Новости”, укључила се и Руска Федерација. Централни истражни комитет који се налази при тужилаштву Руске Федерације проверава информације које је добио из извештаја медија о киднаповању и убиствима руских држављана у периоду од 1999. до 2003. године, а за које се сумњиче припадници ОВК.
Руси су узели у обзир и наводе Дел Понтеове да је ОВК киднаповала око 300 особа међу којима су биле и руске држављанке, а које је користила као донаторе за трансплантацију људских органа.
Осим тога, руски истражни органи истичу и како се у једном од њихових листова појавила информација да је албанска мафија убила “бар 500 особа”, међу којима и 50 руских држављана. Према тврдњама руских истражних органа, центар илегалног донирања људских органа био је у функцији од 1999. до 2003. године.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.