Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:50:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sporazum Karadžić-Holbrook  (Pročitano 2594 puta)
23. Mar 2007, 14:25:26
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Urednici bosanskih novina Fokus za sutrašnje izdanje dodaju nove podatke koji svjedoče o postojanju sporazuma Karadžić-Amerikanci iz 19.jula1996 prema kojemu Amerikanci traže od Karadžića da se povuče sa političkih funkcija ali da mu jamče slobodu. 1999 Clinton je naredio da se Karadžića uhapsi ali su NATO-vi generali to odbili prenosi Fokus...

Meni je ovo sve svježe nisam znao za to što vi mislite o tome ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
To je vrlo moguće, ali mi nije jasno zašto Holbruk to negira.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1527
Zastava Zagreb
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 525
Pa potpisivanje sporazuma sa osobom koju se goni za ratni zločin ne ide baš na čast onome tko to potpisuje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia E50
Za taj sporazum znaju i ptice na grani,samo su se stvari u medjuvremenu promenile,pa Holbruk to negira...slicna stvar kao i sa Mladicem i Sirakom,oko onih pilota...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung S7220
Ugovor Holbruka i Karadžića u MIP-u?
Subota, 24. mart 2007. 11:40

Pitanje postoji li dokument kojim je bivši ambasador SAD u UN Ričard Holbruk garantovao aboliciju pred Haškim tribunalom Radovanu Karadžiću ukoliko se povuče iz političkog života RS, a koji je navodno potpisan 5. maja 1996. godine, izazvao je niz reakcija u SAD i RS.

Dok zvaničnici Stejt Departmenta tvrde da je ta informacija "potpuna izmišljotina" u Srbiji i RS sve je više onih koji navode da su svedoci potpisivanja sporazuma i da su videli dokument.

"To je potpuno netačno", rekao je novinarima portparol američkog Stejt departmenta Šon Makormak. "SAD nisu, niti će dozvoliti ratnim zločincima da izbegnu pravdu. Nastavićemo da tražimo Karadžićevo pojavljivanje pred Tribunalom u Hagu, kako bi mu bilo sudjeno za zločine koje je počinio", rekao je Makormak.

Vlado Nadeždin, bivši šef Kabineta ministra inostranih poslova Savezne Republike Jugoslavije (SRJ) u mandatu Milana Milutinovića, medjutim, tvrdi da se originalni ugovor kojim se Karadžić oslobadja odgovornosti od Haškog suda nalazi se u arhivi Ministarstva inostranih poslova Srbije.

"Znam da je ugovor načinjen u četiri istovetna primerka, video sam ih svojim očima", kaže Nadeždin za banjalučki list "Fokus" i dodaje da je u pomenutom dokumentu navedeno da se Karadžić oslobadja odgovornosti od Haškog tribunala, da SDS neće biti zabranjen i da se bivši predsednik RS poptuno povleči iz političkog života.

Kako se navodi, dokument je predvideo i da se Karadžić preseli na "usmeno dogovorenu lokaciju u RS ili SRJ". "Osnova je u tački 3. da je Haški tribunal nenadležan i da se Karadžić oslobadja odgovornosti gonjenja pred Haškim sudom", dodaje Nadeždin.

"Da li se može doći do originala treba pitati Vuka Draškovića, ministra inostranih poslova Srbije jer je taj ugovor pohranjen u njegovom ministarstvu zajedno sa mnogim važnim dokumentima iz ratnog perioda", napominje Nadeždin. On još dodaje da je moguće da je dokument i uništen.

"Kada je pre dve godine u Ministarstvu inostranih poslova Srbije izbio požar, na moju javnu opasku da treba ustanoviti šta je izgorelo, niko nije reagovao. Tvrdim da su izgorela dokumenta koja bi Srbima da su u Hagu bila od pomoći", kaže Nadeždin.

I tadašnji ministar inostranih poslova RS Aleksa Buha je za "Fokus" potvrdio da je bio jedan od svedoka i potpisnika sporazuma o demisiji Karadžića iz javnog i političkog života.

Buha se seća teksta sačinjenog u tri tačke koji su, pored njega, potpisali Karadžić, Momčilo Krajišnik, Biljana Plavšić, a kao svedoci potpis su stavili i bivši jugoslovenski predsednik Slobodan Milošević i tadašnji ministar inostranih poslova Savezne Republike Jugoslavije Milan Milutinović.

"Kada sam o ovom tekstu pitao Holbruka, on mi je rekao da to znači da SDS ide na izbore i da je Haški sud za Radovana prošlost", tvrdi Buha.

Portparolka bivšeg američkog posrednika za Balkan Ričarda Holbruka u je demantovala postojanje dokumenta i navela da su informacije o sporazumu izmedju SAD i Karadžića "ogromna izmišljotina“.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Apple Iphone 5
Pa kad je mogao da bos pozira sa siptarskim teroristima, zar postoji jos neko na ovoj planeti ko veruje toj americkoj spodobi?
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
polako voda izbacuje miševe , a i istinu .........  Smile

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Luka Karadžić: SAD su prekršile dogovor s mojim bratom Radovanom




BEOGRAD - Brat Radovana Karadžića Luka optužio je jučer Sjedinjene Države za kršenje tajne nagodbe s njegovim bratom prema kojoj ga SAD neće goniti u zamjenu za njegov nestanak.

Luka Karadžić je u telefonskom razgovoru za američku agenciju Associated Press rekao da se američki izaslanik Richard Holbrooke nagodio s Radovanom Karadžićem 1996. godine, godinu dana nakon što je bivšeg čelnika bosanskih Srba Haaški sud optužio za ratne zločine koje su u razdoblju između 1992. i 1995. godine u BiH počinile srpske vojne snage.

- Znam da je postojao dogovor s mojim bratom. Radovan se držao svoga dijela  Smile , ali Holbrooke i Sjedinjene Države nisu - tvrdi Luka Karadžić.

I Holbrooke i američki State Department više su puta zanijekali da je sklopljen bilo kakav sporazum s Karadžićem, kojeg se smatra najtraženijim svjetskim ratnim zločincem koji je iz javnosti nestao 1998. godine. Glasnogovornik State Departmenta Sean McCormack prošlog je tjedna izjavio kako je "apsolutna laž" da se Holbrooke nagodio s Karadžićem.

- SAD nije i neće stati u stranu i dopustiti da ratni zločinci izmaknu rukama pravde. Mi nastavljamo pozivati da on bude predan Haagu kako bi se suočio sa zločinima koje je počinio - naglasio je McCormack.

AP navodi kako su balkanski mediji ovoga vikenda objavili dokument koji su navodno potpisali Holbrooke i Karadžić 1996. a koji bivšem ratnom vođi bosanskih Srba jamči slobodu ako napusti politiku i nestane iz javnosti. U dokumentu, koji je dan i AP-u, piše da Karadžić mora napustiti sve javne funkcije, uključujući davanje intervjua, ali i mogućnost da netko drugi objavljuje njegove izjave. Dokument napisan na srpskom jeziku kaže da će State Department Karadžiću i njegovoj obitelji u zamjenu za njegov nestanak u razdoblju od šest godina osigurati 600.000 dolara. (patriota  Smile - ovoga se "držao" )

- Moj brat nikad se ne bi povukao iz politike, niti bi se povukao na takav način, da mu nešto nije obećano zauzvrat. Radovan se nadao da će Sjedinjene Države, svojim utjecajem velike sile, zaustaviti njegovo nepravedno gonjenje - rekao je Luka Karadžić koji tvrdi da brata nije vidio niti s njim kontaktirao od 1998.

Glavna haaška tužiteljica Carla del Ponte više je puta optužila vojne snage NATO-a i EU u BiH za "nedostatak političke volje" za uhićenje Karadžića i Ratka Mladića.
 
Izvor: Jutarnji.hr
Datum objave 27.03.2007 10:10
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Apple Iphone 5
Ja nikad nisam ni mislio da je on neki patriota. Kad se samo setim vlade RS na cijem celu je bio Gojko Klickovic (SDS). Sine pola njih je danas u bajboku, al ne zbog "srpstva" vec zbog korupcije. No nebitno, Ameri su poznati po tome da se prvo dogovore sa nekim pa posle izvrdaju to. Najbolji primer pored ovog su i Sadam Husein i talibani u Avganistanu.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


nemoguce je otkriti sta je nemoguce

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 278
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
  hol(eng)-rupa, udubljenje
  brook(eng)-podneti, dopustiti/potok, grana
  Holbrook-dopustiti rupu, potok u rupi, bunar...

  Sve što sa tim govnarom dogovoriš, kao da si bacio u rupu. Tako će i šipci da prodju čim prestanu da tu rupu pune lovom. Ili će da ga koknu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 13:50:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.