Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:52:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sponzoruše  (Pročitano 3332 puta)
12. Jun 2006, 10:21:04
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Sponzoruše

Priče o sponzorušama se iznova podgrevaju i izgleda da jagma koja vlada oko tih devojaka nikada neće prestati. One vrebaju priliku da pronađu bogatog sponzora i tako sebi obezbede materijalnu egzistenciju, a društvo razmatra njihovu pojavu, sociološki ih obrađuje, pišu se eseji, vode se polemike. Problem sa sponzorušom jeste taj što joj je, na bilo čiju zamerku da je prostitutka, dovoljno da postavi pitanje: "Ko mi kaže?" Koliko je onih koji mogu da se zakunu da nisu bili sponzorisani bar jednom ili da nisu bili u situaciji da kažu da je ženama uvek lakše, i to na svim nivoima. Koliko ima muškaraca na svetu koji bi se ubili istog momenta kada bi sponzoruše bile nekim čudom ukinute preko noći?

Analizirati sponzoruše ima smisla samo ako se analiziraju i muškarci koji ih plaćaju, što se veoma retko čini. Sponzoruše se najčešće napadaju u medijima, a još je gore kada muški novinari počnu da ih brane, jer navodno saosećaju s posrnulim devojkama. Istina, prava istraživanja nikada nigde nisu detaljno sprovedena, niti u psihijatrijskim dijagnozama postoji ona po imenu "sponzoruša". Ipak, to ne ometa razne društvene istraživače da već godinama analiziraju ovaj pojam i iznose stručne zaključke. E, sad, sponzorstvo je stari fenomen, samo što se javljao pod drugačijim imenima. Nekada je sponzor bio mecena. Pored toga, nije sponzoruša svaka žena koja primi poklon od nekog muškarca. Sponzoruše imaju svoje jasne ciljeve zbog kojih provode vreme s određenim muškarcima, s tim što se kod nas ti ciljevi svode na preživljavanje od danas do sutra.

U svim društvenim slojevima, među svim tipovima žena ima sponzoruša, a jedino što ih spaja i što im je zajednički imenitelj jeste to što poseduju jaku želju da svoje ciljeve ostvaruju uspešno i po svaku cenu. Od prostitutki ih razlikuje to što one uvek biraju, doduše, u ograničenom krugu i što mogu da odaberu samo jednog kandidata. Dakle, gotovo kao i udavače.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
E tacno mi uze rec iz usta..dok sam citala naslov htedoh da kazem dokle cemo vise govoriti o sponzorusama?da nije onih koji su spremni da ih plate , ne bi ni njih bilo u krajnjem..i onda vidim :" Analizirati sponzoruše ima smisla samo ako se analiziraju i muškarci koji ih plaćaju, što se veoma retko čini. Sponzoruše se najčešće napadaju u medijima, a još je gore kada muški novinari počnu da ih brane, jer navodno saosećaju s posrnulim devojkama"  Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia the best
Analizirati sponzoruše ima smisla samo ako se analiziraju i muškarci koji ih plaćaju-to je ono pravo.muskarac hoce pored sebe prelepu zenu,pa ako nema dovoljno kvaliteta da je osvoji,onda koristi sva moguca sredstva,jos ako devojka prihvata takvu igru.nekazem da devojku ne treba iznenaditi po kojim poklonom,ali sve ima granice....ne znam sto,al sve te nazovi ''sponzoruse'' su uglavnom extra cure.sta li im to treba?verovatno im je bolje na gotovo,nego da se same potrude da stogod zarade...
a to da one uvek biraju,pa mislim da uvek biraju po tome ko ima vise para,ili bolja kola,a ne uzimaju bas u obzir druge kvalitete muskarca.samo mi nije jasno kako se takav muskarac oseca?mislim,kada vec (i ako zna) da bi sa svakim bila zbog para(koje inace uglavnom iskoristi za garderobu ili sminku)-povrsnost nema sta...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sponzorusha ce biti uvek...kada drushtvo bude bilo bogatije, naprednije bice ih manje..

zene se kod nas bore sa ostacima patrijarhalnog vaspitanja, besparicom, nejednake su
prilikom zaposhljavanja, napredovanja, placanja...pa shto ne bi bile sponzorushe Smile

nemam nishta protiv njih, imam protiv onih shto se deklarishu da nisu a ochekuju sheika  Smile
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Najgori stereotipi o sponzorušama, devojkama koje patrijarhalnu podelu muško-ženskih uloga u društvu doslovno i bez ikakvog foliranja žive i primenjuju, odavno su dobile legitimitet. Na prste se mogu izbrojati oni koji smatraju da je ovaj termin samo posledica trijumfa gluposti i primitivizma. Kao da su žene pokazatelj pokvarenosti društva.

Kako s vremenom napreduju nauka i tehnika, tako se i sponzoruše usavršavaju. Danas su to devojke koje imaju dovoljno novca jer su u poslednjih deset godina ostvarile neki od svojih ciljeva - završile su neke privatne fakultete, zaposlene su i rade za veliku platu, ali im i dalje ne pada na pamet da sednu i popiju kafu s nekim ko ima novčanik tanji od njihovog. Dakle, one su sada deo urbanog fenomena - nikada ne sedeti s gubitnicima. One nikada neće izvaditi novčanik i platiti sebi piće. Čak i kad ne rade, one uvek imaju za dobar život.

Ideja materijalnog obezbeđivanja sebe više je psihološka potreba, a tek onda materijalna, i zato sponzoruša ima u svim slojevima društva, počev od vrhunskih, koje su već ostvarile neke ciljeve, bilo da su se više puta udavale ili obezbedile sebi novac za, recimo, putovanja i studiranje. Dakle, odnos koji se uspostavlja između sponzoruše i sponzora je pravno-ekonomski ugovor između dve strane. S jedne strane imamo sponzora ili donatora, kako se naziva u poslednje vreme, a s druge imamo sponzorušu ili stipendistkinju. Po staroj dobroj terminologiji, sponzoruše su udavače. Brak je ekonomska kategorija, ugovorni odnos između dve strane, pa tako devojka koja je udavača menja svoj identitet, prodaje telo kao seksualni objekat, a zauzvrat dobija finansijsku opskrbu. Prosto i jednostavno!

Možda bi devojke zaista trebalo ostaviti na miru. Umesto što čitavo društvo secira njih, na operacioni sto treba postaviti muškarce koji uz pomoć sponzorstva pokušavaju da podignu svoj ugled u društvu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4277
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Možda bi devojke zaista trebalo ostaviti na miru. Umesto što čitavo društvo secira njih, na operacioni sto treba postaviti muškarce koji uz pomoć sponzorstva pokušavaju da podignu svoj ugled u društvu.

ma i jedni i drugi su trash, samo shto se to kod nas naziva elitom
IP sačuvana
social share
I see through bitter eyes and
The fact still remains
I read between your lies
You got beat at your own game
Take a trip with me for soon
I will sin
Without one regret
The pain will begin
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jezim se i na samu pomisao koliko su pojedini roditelji, "zauzeti sobom", prepustili svoje devojcice ulici, koja ih uzasno lose "vaspitava". Ovo savremeno doba sve vise i vise zaboravlja znacenje "morala". Previse bitnih stvari u zivotu gubi na svom znacaju. Viteska naklonost je nestala. Tek se, tu i tamo, provuce poslednji trzaj romantike. Iskreno, zao mi je sto pojedine pripadnice lepseg pola "uzivaju" na potpuno pogresan nacin, zbog tudjeg automobila, tudjeg novcanika... umesto da potpuno samostalno izbore svoje mesto pod Suncem. Kazem tudjeg automobila/novcanika, iskljucivo jer, neko je naveo da muskarac voli da prikazuje u drustvu devojku koju smo ovde nazvali "sponzorusa" i potpuno se slazem sa tom konstatacijom... medjutim, slobodan muskarac ce takve devojke prikazivati dokle god ne resi da se ozeni a tada nece izabrati ni jednu od tih za "prikazivanje", vec zauzet muskarac ce takodje prikazivati slicnu konstituciju ljubavnice (ozenjeni bednik), ali ce se uvek vracati svom toplom domu. Najgore od svega je sto klinkice ne razmisljaju, vec zive od danas do sutra... ne razmisljajuci da ce se jednog dana probuditi u 50-oj godini...

Ili sam ja previse staromodna, ili zivim u bajci  Smile
« Poslednja izmena: 14. Jun 2006, 13:53:46 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile  sto rece jedan momak... 

jedne kvalitete ocekuje od devojke sa kojom se zabavlja i sa kojom mu ni na kraj pameti mu nije vezivanje, 
ali i te (ili ne bas te  Smile) i jos neke pride od devojke sa kojom bi se zenio, proveo zivot, i pravio decu i porodicu...

eto, neka momci kazu sami da li je ovo usamljen slucaj ili vecina njih slicno razmislja    Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.2
Da sam zensko bio bih sponzorusa!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
budi zigolo Smiley
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:52:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.