Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Spomenik Draži Mihailoviću  (Pročitano 32038 puta)
Ucesnik diskusija

zoki4ever-kuzis

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 52
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung d-500

A group of Chetniks pose with German soldiers in an unidentified village in Serbia.

A German military officer converses with Kosta Pecanac (the pre-war president of the Chetniks) and Dazafer Deva (a collaborator from Kosovo) in Podvjevo.

German General Major Friedrich Stahl stands alongside an Ustasa officer and Chetnik Commander Rade Radic in central Bosnia.

Ustase i cetnici zajedno Smile


Mislim da je suvisno i dalje objasnjavati
« Poslednja izmena: 02. Sep 2006, 22:39:57 od santino »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Nisam siguran da li se ovom činu treba radovati i koliko, ali u suštini i nemam ništa naročito protiv... hoću reći, neutralan sam po tom pitanju.  Strašan je zločin kako se prema Draži postupilo, to svakako, a sve istorijske činjenice oko njegovog rada i delovanja ostaju da se rasvetle, kao i to gde mu je grob.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

zoki4ever-kuzis

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 52
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung d-500
Nisam siguran da li se ovom činu treba radovati i koliko, ali u suštini i nemam ništa naročito protiv... hoću reći, neutralan sam po tom pitanju. Strašan je zločin kako se prema Draži postupilo, to svakako, a sve istorijske činjenice oko njegovog rada i delovanja ostaju da se rasvetle, kao i to gde mu je grob.

Tebi izgleda nisu strasni Drazini zlocini?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa nisu samo cetnici radili zlocine. Koliko je samo pobijeno Srba u toku II Svetskog rata to se ni dan danas ne zna. Koliko su ustase ubile ljudi civila za vreme rata i stvaranja njihove drzave ciji je osnovni smisao bilo stvaranje velike drzave uz pomoc nemaca i italijana kojima su bili pokorni i etnicko uklanjanje svih drugih naroda na toj teritoriji. Sto se tice ovih dokaza da su cetnici saradjivali sa okupatorom to se mogao prerusiti svaki covek u cetnika i slikati se kao dokaz. Uzgred nigde ne vidim Drazu na tim slikama sa nemcima, vec vidim samo Nediceve i Pecanceve cetnike koji su se borili za Srbiju poput ustasa koji su se borili za hrvatsku uz pomoc centralnih sila. A takodje ovu istoriju ne pise Srbin vec su to sve dokumenti koje su rezirale velike sile pobednice. Da je nemacka dobila rat sigurno se ne bi danas govorilo da su zapadni saveznici bili ona prava strana. Takodje lepo si naveo ciljeve koje je zacrtao cetnicki pokret tj. stvaranje velike Srbije bez nacionalnih manjina, nigde se ne navodi da je on saradjivao sa nemcima. Jedinu saradnju sa nemcima su cinili Nedicevci od kojih su Drazine vojvode ponekad trazile municiju i oruzje. Ne mogu da shvatim da u Srbiji ljudi misle da su cetnici bili "izdajnici" jer kod hrvata su ustase nacionalni heroji iako su radili svakakve stvari koje su bile gore od onih sto su radili cetnici. Da su cetnici imali nesto protiv muslimana ne bi uzimali za vojvode i komadante Srbe muslimane koji su se takodje borili za Veliku Srbiju. Takodje to je rat i tu su sva sredstva dozvoljena samo da bi se ostvario cilj. A pitao bih te samo da nadjes partizanske zlocine koji su skoro premasivali i one ustaske. Partizani su bili ljudi bez moralnih vrednosti. Njihovi zlocini su trajali i posle rata tj. najbolji primer za to je goli otok.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
....
Ne mogu da shvatim da u Srbiji ljudi misle da su cetnici bili "izdajnici" jer kod hrvata su ustase nacionalni heroji iako su radili svakakve stvari koje su bile gore od onih sto su radili cetnici.

Nije istina. Ustaše su nacionalni heroji samo Hrvatima budaletinama, primitivnim i neobrazovanim seljačinama i idiotima koji ili nemaju mozak ili ga ne koriste. A takvi su uvijek bili i uvijek će bit u manjini.

Osim toga, ustaše nisu dobile (niti će dobit) zvanični, zakonom garantiran status "antifašističkih boraca" uz koji idu mirovine (penzije), kao što je slučaj sa četnicima. Sramota!!!

I da, partizani su bili ljudi bez moralnih vrijednosti. Aha. Oni se nisu borili za "moralne vrijednosti" kako ti kažeš, nego protiv nacističkih okupatora i đubradi koja je surađivala sa okupatorima i na taj način osramotila sebe, svoj narod i svoju zemlju. A to nisu "moralne vrijednosti", je li?

A šta se tiče zločina koje su činili partizani (a činili su ih), kao što i sam kažeš - bio je rat, a u ratu se koriste sva sredstva za ostvarenje cilja. Jel' tako? Ili možda to pravilo vrijedi samo za četnike?
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa jesu i cetnici i ustase i partizani cinili zlocine jer to je rat, ali je glupo osudjivati samo cetnike dok su ovi "nedodirljivi". A sa kime su saradjivali partizani? Smile Zar nisu to bili sovjeti. Oni su takodje bili pobednici rata i oni danas pisu istoriju. Zvanicno ili nezvanicno ustase su sve finansijski obezbedjeni a da ne govorim koliko je ustasa preslo u redove partizana posle rata, sto se desilo jer je na celu partizana bio ustasa. Takodje da li su zasticeni ucesnici "oluje" koji je takodje bio ustaski cin.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Pa jesu i cetnici i ustase i partizani cinili zlocine jer to je rat, ali je glupo osudjivati samo cetnike dok su ovi "nedodirljivi". A sa kime su saradjivali partizani? Smile Zar nisu to bili sovjeti. Oni su takodje bili pobednici rata i oni danas pisu istoriju. Zvanicno ili nezvanicno ustase su sve finansijski obezbedjeni a da ne govorim koliko je ustasa preslo u redove partizana posle rata, sto se desilo jer je na celu partizana bio ustasa. Takodje da li su zasticeni ucesnici "oluje" koji je takodje bio ustaski cin. Smile

Tko je "nedodirljiv"? Partizani?

Ustaše "finansijski obezbeđeni"? Gdje? Otkad? Tko ti je to rekao? Otkud ti to? Ja prvi put čujem takvo nešto, majke mi... a živim u Hrvatskoj. Možda su "finansijski obezbeđeni" u Argentini, Čileu i Paragvaju.

Koliko je ustaša prešlo u redove partizana? Niti jedan jedini. Što se ne bi moglo reć za četnike. Na čelu partizana bio ustaša? Molim? Da ti nisi nešto zamiješao?

Oluja "ustaški čin" - Aahaaaa!!!! Sad mi je sve jasno! Sad mi je bistro ono o "ustaši na čelu partizana". Tebi je znači Hrvatska = ustašija, Hrvat = ustaša...

Pa da, tako je. Šta drugo očekivat od nekog tko bi dizao spomenik koljaču.

Nema smisla raspravljat s tobom... a šta ja uopće radim na ovom dijelu foruma.. ma čudim se sam sebi... vjerovatno nastojim normalno raspravljat jer ne generaliziram i ne stavljam znakove jednakosti...

No dobro... Do viđenja!
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0



Tko je "nedodirljiv"? Partizani?

Ustaše "finansijski obezbeđeni"? Gdje? Otkad? Tko ti je to rekao? Otkud ti to? Ja prvi put čujem takvo nešto, majke mi... a živim u Hrvatskoj. Možda su "finansijski obezbeđeni" u Argentini, Čileu i Paragvaju.

Koliko je ustaša prešlo u redove partizana? Niti jedan jedini. Što se ne bi moglo reć za četnike. Na čelu partizana bio ustaša? Molim? Da ti nisi nešto zamiješao?

Oluja "ustaški čin" - Aahaaaa!!!! Sad mi je sve jasno! Sad mi je bistro ono o "ustaši na čelu partizana". Tebi je znači Hrvatska = ustašija, Hrvat = ustaša...

Pa da, tako je. Šta drugo očekivat od nekog tko bi dizao spomenik koljaču.

Nema smisla raspravljat s tobom... a šta ja uopće radim na ovom dijelu foruma.. ma čudim se sam sebi... vjerovatno nastojim normalno raspravljat jer ne generaliziram i ne stavljam znakove jednakosti...

No dobro... Do viđenja!

Prvo on nije koljac vec borac za Veliku Srbiju. Nisam siguran ali mislim da u hrvatskoj su takodje podizani spomenici pavelicu. Da su ustase prelazile u redove partizana znam i jedan licni primer jednog matorog koji je posle rata tj. vec pred kraj rata presao na stranu partizana iako je do juce klao Srbe.
Na celu partizana je ocigledno bio ustasa jer da je on bio neki "jugosloven" onda ne bi uopste delio drzavu na republike (sto je najvise stetilo Srbima) vec bi stvorio jedinstvenu drzavu podeljenu samo na okruge.
Nisu svi hrvati ustase ali vecina jeste jer da nisu onda ne bi bilo toliko ubijenih Srba za vreme II Svetskog rata i kasnije devedesetih godina ("oluja").
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Go ahead, make my day

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1430
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Ove postove sam citao samo donekle, shvatio sam gde ide prica.

Moj stav

Treba postaviti Draži spomenik, treba ga hvaliti. I to tako da radimo jedno pedesetak godina... jer nije u redu, jedne bratoubice smo slavili pedesed je*enih svinjokolja, a sad ove druge bratoubice jož toliko... Nego, pitam se, šta onda??? E, onda dođe neko treći i kaže (što je ujedno i Moj predlog): Milan Nedić je bio heroj srpskog naroda i jedini patriota koji nije šurovao sa fašistima, i koji nije bio ratni zločinac itd itd...
I ajmo jovo nanovo...
IP sačuvana
social share
Go ahead, make your bed
Pogledaj profil Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 51
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Moj deda je bio partizan i ja sam vise okrenjen prema partizanskoj ideologiji i njihovim borbama,ali mislim da treba podici na svakih metar po jedan spomenik Drai zato ako nista vise cisto da nervira ustase i ovog celavog santina sto se pljuje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.