Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:56:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Spilberg režira ,,fabriku smrti"  (Pročitano 2240 puta)
02. Jan 2009, 14:09:16
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63


PREDSEDNIK Srbije Boris Tadić i premijer Republike Srpske Milorad Dodik načelno su se dogovorili da se snimi film o ustaškom logoru Jasenovac. Država Srbija i Republika Srpska finansiraće ovaj projekat, za koji je prikupljena ogromna istorijska građa, a prva ponuda za scenario i režiju upućena je trostrukom “oskarovcu” Stivenu Spilbergu, autoru “Šindlerove liste”, jednog od najboljih filmova o stradanju Jevreja u nacističkim logorima.
Ustaška fabrika smrti u Jasenovcu radila je pune četiri godine. Žrtve su ubijane na najsvirepiji način, tako da su za Jasenovac, čak, i nemački oficiri govorili da je nadmašio pakao. U logorima u Jasenovcu, posle Srba, najviše su stradali Jevreji i Romi.
- Jasenovac je najveće srpsko stratište. Ovim filmskim projektom bi se na razumljiv, ubedljiv i umetnički snažan način osvetlio jedan deo srpske istorije i srpskog stradanja, o kojem i dan-danas vladaju oprečna i osporavana mišljenja - rekao je, za “Novosti”, Dodik i dodao da je sa predsednikom Tadićem dogovoreno da se za ovaj poduhvat odvoje značajna sredstva, kako bi se angažovali najpoznatiji svetski filmski stvaraoci.
Kao jedan od mogućih tumača glavne uloge, pominje se Robert de Niro, koji je u više navrata izražavao poštovanje prema srpskom narodu. Poznato je, inače, De Nirovo oduševljenje uspesima srpskih sportista, pre svega pobedama naših tenisera.
- Ako danas mnogi navijaju da se tragedija u Srebrenici, gde je stradalo nekoliko hiljada muslimana, pretvori u dan žalosti za celu Evropu, zašto bismo mi i dalje bežali od toga da ispričamo istinu o svojoj nacionalnoj tragediji i tragediji Jevreja i Roma u ustaškim logorima u Pavelićevoj Hrvatskoj? - kaže Milorad Dodik.
Odmah posle Drugog svetskog rata, državna komisija Titove Jugoslavije utvrdila je da je u Jasenovcu ubijeno oko 700.000 ljudi, žena i dece. Kasnije je ovaj broj sa raznih strana osporavan. Jedni su ga drastično umanjivali, svodeći broj žrtava, kao, na primer, Franjo Tuđman na “nekoliko desetaka hiljada umorenih”, drugi su tvrdili da je broj žrtava veći od 700.000. A, poimeničan spisak nikad nije napravljen!

IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Qtek 小米
Нема шансе да успе овај пројекат. Али чак и ако Спилберг прихвати морамо бити опрезни, јер ко зна какве пометачине спремају западњаци. Не би ме чудило да драстично смање број српских жртава, а да повећају број убијених Јевреја или да представе Хрвате као истоветне жртве усташког геноцида.
Шта је са улогом ватикана ? Да ли неко верује да ће Де Ниро глумити у филму у којем се католичка црква представља као један од учесника у геноциду ?
Да ли су Европљани спремни да прихвате истину ? Еј Европљани и истина да се сусретну на једном месту, па то је лудост.
Нема од тога ништа, а и ако буде има ће за циљ рехабилитацију католичке цркве и релативизацију усташког геноцида.
У том случају боље да и не снимају ...
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo opusteno!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 11290
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Mislim da bi to bio prevelik zalogaj istine za sav taj zapadni svet, teško bi oni to svarili... U svakom slučaju treba da bude više takvih projekata, da se ne zaborave Jasenovac i mnoga druga stratišta našeg i drugih naroda na ovim prostorima... O tome se isuviše malo pisalo, pričalo, snimalo, ... , nažalost. Očigledno je da je neko u poslednjih 50 godina namerno radio na tome da se takve stvari smanje, omalovaže, zaborave,...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Dace bog da se neko seti da to snimi. O tim zlocinima se predugo cutalo... Plasim se da ce vatikanski lobi ovde da proradi.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Видећемо. Волео бих да се направи искрен и поштен филм о том крвавом стратишту, али, бојим се да се овога пута слажем са Гамбином. Додуше, увек на крају филма може да се пусти титл са краћим прегледом историјских података, ко год да су носиоци радње у филму.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
BlackBerry Torch
A zasto cekate Spielberga da to snimi?
Zar nemaju Srbi dovoljno svojih glumaca, rezisera i ostalog?
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Spilberg ce to bolje da izreklamira.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.2
mob
Nokia Neka stara nokia
A zasto cekate Spielberga da to snimi?
Zar nemaju Srbi dovoljno svojih glumaca, rezisera i ostalog?
pa da li bi ljudi radije gledali srpski film,ili spilbergov film...

a,nisam nesto siguran u ovo...secam se kad je jedan od pajtonovaca napravio dokumentarac o stradanju srba,i bbc ga ukinuo...
samo se nesecam koji...

ps. Terry Jones,sad videh...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
BlackBerry Torch
Spilberg ce to bolje da izreklamira.
Da ali isto ce tako napraviti film onako kako njemu odgovara, ako razumijes sto zelim reci. (i.e. "Schindlerova Lista"). Plus sva ona Holivudska cerecenja i pateticarenja.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
Ja se izvinjavam, ali samo da pitam zasto se razvodnjava tema koja vec postoji na forumu za filmove? 

I tamo i ovde se diskutuje kol'ko vidim iz ugla politicara i ugla filmskog kriticara...
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 15:56:01
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.