Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:16:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Špijunirao sam Srbe i kajem se zbog toga  (Pročitano 2303 puta)
12. Jun 2006, 09:03:23
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
 Ispovest nekadašnjeg bugarskog tajnog agenta
Špijunirao sam Srbe i kajem se zbog toga

Izvinjavam se građanima Srbije što sam na prostoru vaše zemlje radio za bugarsku obaveštajnu službu. Dolazio sam u kontakt sa mnogim ljudima od kojih su danas neki poznati političari, ali moja delatnost nikome nije nanela zlo - kaže u ekskluzivnoj ispovesti za „Blic“ Georgi Koritarov, nekadašnji agent bugarske tajne službe, a danas jedan od najpoznatijih tamošnjih novinara.

Prošle nedelje njegovo ime našlo se na naslovnim stranicama svih bugarskih medija nakon što je policija obelodanila imena desetak nekadašnjih saradnika obaveštajne službe.

- Znam kako je i zašto došlo do toga. Kao poznati novinar često sam kritikovao bugarskog ministra unutrašnjih poslova Rumena Petkova optužujući ga da je nesposoban da se izbori sa korupcijom. Verovatno su mislili da ću ih moliti da ne objave podatke o mojoj prošlosti. Ali, ma kako to paradoksalno zvučalo, ja sam u životu veoma nezavisan... I tako se dogodilo.

Dodaje: „Prvi sam čovek čije je ime u bilo kojoj zemlji objavljeno na ovakav način“.

Iznenadio se kada smo ga nazvali. „Šta kažete, kako govorim srpski?“, bilo je jedno od prvih pitanja koje nam je uputio. Kažemo da govori perfektno, a on dodaje da tečno govori i kineski, a zna i albanski.
Sve je počelo davne 1977. godine.

- Imao sam 20 godina i tek sam krenuo da studiram srpskohrvatski jezik na fakultetu. Nisam hteo da idem u vojsku i uz pomoć veza uspeo sam da se oslobodim uz lažnu dijagnozu da imam epilepsiju. To su saznali ljudi iz tajne službe. Počinje pritisak. Postavlja mi se uslov da biram, ili zatvor ili da radim za službu. Znate, bilo je to ono komunističko doba. U njemu, patriotizam glavna reč... Prihvatam da radim za državu - otpočinje svoju životnu priču Georgi Koritarov.

Od službe dobija ciljeve, takozvane - zanimljive države. Date su mu bivša SFRJ, Kina i Rumunija. Prvi zadatak bio mu je da prati rad profesora koji je predavao srpski jezik na Sofijskom univerzitetu gde je Koritarov studirao i da nadgleda da li profesor pokušava da vrbuje studente.

Kasnije se uključuje u omladinsku organizaciju i često putuje za SFRJ radeći kao prevodilac.

Pitanja se nižu jedno za drugim: Šta je posebno interesovalo bugarsku službu? Za koje ljude je bio zadužen? Kako je stvarao prve kontakte?

Od ovog iskusnog agenta i novinara teško je izvući neko konkretno ime. Priznaje da je pristup agenta svakom pojedincu specifičan...

- Jedan od čelnih ljudi već u to vreme bio je Predrag Bulatović, sada lider opozicije u Crnoj Gori. Iz službe su me obavestili da im je zanimljiv i da ga pratim. Ali, molim vas, ništa više ne mogu da kažem... Ne bih želeo da se to tumači u bilo kakvom kontekstu. Ne želim da navodim imena niti preciziram, jer ti ljudi ne treba da imaju nikakve posledice zbog moje prošlosti - kaže Koritarov.

Iz službe je izašao 1984. godine. „Imali su krupne želje koje ja nisam mogao ispuniti“, kaže Koritarov. Obraća se Centralnom komitetu Komunističke partije i oni ga, kaže, „puštaju“...

Nada se da će zadržati prijatelje. Kaže: „Imam puno prijatelja u Srbiji sa kojima imam i lične i kolegijalne odnose, koji nemaju veze sa mojom prošlošću. Izvinjavam se ako sam bilo koga povredio“.



Izvor: Blic \ Milorad Ivanović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 415
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bugari su nasa braca, uvek su nas je....li, a mi ih volimo i postujemo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
BlackBerry bold 9000
normalno, pa mi uvek dobro primamo...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
Ne terba ovo tako shvatat, ako se preceslja taj dio istorije vidjecete potresne ispovjesti Srba, koji su se uvijek pravadli rijecima pobice mi porodicu i slicno!
Pa tako imamo Srbe koji su spijunirali za Nijemce prije i za vrijeme onog rata!
Pa imao Srbe koji su spijunirali za CIA!
Pa imamo Srbe koji su spijunirali za KGB!i
Pa imao Srbe koji su spijunirali za razne druge manje poznate tajne organizacije!
Ja ovom tuta bugarinu oprastam!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 6630
Ima i Srba koji su spijunirali za NATO kada su nas bombardovali  Smile Smile Smile a verovatno i jos poneki Bugarin  Smile
IP sačuvana
social share
To face an ancient foe you take your sword in hand
And cling to the faint glimmer bestowed on you by her
Although you are reluctant you have to fight again
To be forever more the hero that you were
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Focus...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 667
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung SGH-D500
A cime se je u to vreme bavila nasa sluzba Drzavne Bezbednosti?
Totalno pogubno,
Sluzba DB-a treba da snosi posledice zbog ovoga. Mora se naci ko je odgovoran...
IP sačuvana
social share
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe... A. Einstein
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
DB je spijunirao druge Srbe jer im je to najlakse...
Nisu morali da se cimaju do inozemstva Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Focus...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 667
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung SGH-D500
DB je spijunirao druge Srbe jer im je to najlakse...
Nisu morali da se cimaju do inozemstva Smiley
Pa dobro, a uz to su radili svoje poslove, mislim sverc, ucene itd itd...
IP sačuvana
social share
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe... A. Einstein
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Ofkors... plus kao i u svakom totalitarnom rezimu, za njih je najveci neprijatelj, u njihovim ocima, bio unutra, a ne spolja...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Focus...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 667
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
Samsung SGH-D500
Ofkors... plus kao i u svakom totalitarnom rezimu, za njih je najveci neprijatelj, u njihovim ocima, bio unutra, a ne spolja...  Smile
Tu su ja mislim u pravu. Oni su bili najveci protivnik svoje drzave... (i sada su)
IP sačuvana
social share
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe... A. Einstein
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:16:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.