Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Spasili mu ruku tako što su je prišili za nogu  (Pročitano 1077 puta)
20. Jul 2015, 21:59:32
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Spasili mu ruku tako što su je prišili za nogu



Kineski hirurzi uspeli su da povrate funkciju ruke jednom pacijentu kom je šaka odsečena u nesreći u fabrici tako što su je mesec dana "negovali" pričvršćenu na njegovom skočnom zglobu, pre nego što su je ponovo povezali s ostatkom ruke.

Operacija je sprovedena u bolnici u gradu Čangša u centralnoj Kini. Pacijent, u medijima predstavljen samo kao gospotin Žou, izgubio je levu šaku pod cirkularom u fabrici u kojoj je radio.

Povrede su bile toliko ozbiljne da je tim hirurga zaključio da je potrebno vreme kako bi se svi nervi i ligamenti iscelili. Međutim, odgađanje prišivanja šake značilo je da Žou verovatno nikad više neće moći da je koristi.

"Pod normalnom temperaturom, odsečeni prst mora da dobije svežu krv u roku od 10 sati, ali to vreme je još kraće u slučaju odsečenog uda", rekao je dr Tang Juju koji je operisao Žoua. Zato je tim hirurga odlučio da šaku najpre pričvrsti za članak pacijenta gde je održavana u životu duže od mesec dana. Zatim je drugom operacijom šaka ponovo pričvršćena na ostatak ruke.

Žou već može blago da pomera prste, ali lekari predviđaju da će nakon rehabilitacije imati punu funkciju.



Izvor http://www.021.rs/Info/Zanimljivosti/VIDEO-Spasili-mu-ruku-tako-sto-su-je-prisili-za-nogu.html
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13403
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.134
mob
HTC m9
mislim sta reci osim svaka cast  Smile
IP sačuvana
social share
jafa boy
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
SonyEricsson k750i
bilo je i ranije ovakvih slucajeva...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.134
mob
Nokia 
E moram reci da je taj narod skroz opicen Smile al svaka im cast, ovde bi uzeli lekari rekli nema spasa i bacili u djubre  Smile crnjak znam... e sad se setih bilo je ono ako se secate kada su nekom liku za celo cini mi se zasili nos ili tako nekako  Smile ne znam dal se neko seca? I bese ista zemlja u pitanju  Smile
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13403
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.134
mob
HTC m9
ja se sjecam kroz maglu
inace kad smo kod nasih doktora lika iz mog grada poslali u bg na operaciju zbog tumora lik dosao tamo ljudi mu povade organa ono nista zdrav ,pomijesali nalaze ovi kod nas i zdravog poslali , a ovaj bolesni ko zna gdje je
IP sačuvana
social share
jafa boy
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Ova medicina je chudo...od zdravog coveka prave nakazu...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
mob
Alcatel OT Telenor Smart
ja se sjecam kroz maglu
inace kad smo kod nasih doktora lika iz mog grada poslali u bg na operaciju zbog tumora lik dosao tamo ljudi mu povade organa ono nista zdrav ,pomijesali nalaze ovi kod nas i zdravog poslali , a ovaj bolesni ko zna gdje je
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.