Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:50:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Spanska kuhinja  (Pročitano 11442 puta)
18. Maj 2005, 19:58:18
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur


I kao što u geografskom, klimatskom, istorijskom i kulturnom pogledu nema samo jedne Španije, tako se i španska nacionalna kuhinja diči
obiljem regionalnih kulinarskih posebnosti.

Španska kuhinja se može podvesti kao jedna od mediteranskih kuhinja, jer su joj dve osnovne osobenosti elementi kuhinja sredozemlja- maslinovo ulje i beli luk, ali bi tako pojednostavljenje bilo pogrešno, jer zaista je šarolika i bogata panorama španskih regionalnih kuhinja.

Velika je razlika i u odnosu prema hrani, jer dok je jedan Baskijac gotovo ceremonijalno posvećen kuhinji, Andalužanin ima gotovo nemaran odnos prema hrani, i njegov obrok se često svodi na tanjir pržene ribe...



SUPA DE AHO KASTELJANO


100 g maslinovog ulja
100 g na kockice isečene suve šinke
100 g na tanke šnite isečenog suvog hleba
5-6 čenova belog luka

6 jaja
kašika aleve paprike
so i biber
   


Na vrelom ulju propržite sitno sečen beli luk. Pre no sto potamni dodajte šinku i na štapiće isečen hleb. Malo kasnije pospite sve alevom paprikom, nalijte sa od prilike litar vode. Pustite da provri. Tada je supa gotova pa u nju dodajte umućena jaja, i sklonite je sa vatre.



GASPAĆO


1 velika paprika
8 paradajza
1 veliki krastavac
veća glavica crnog luka
6 čenova belog luka
150 g sredine starog hleba

3 kašike maslinovog ulja
3 kašike sirćeta
2 kašičice paradajz pirea
litar vode
si i biber
   


Nekada se gaspaćo pravio tako što se u avanu dugo tucao beli luk i paprika, zatim se sve to mutilo, prvo sa pasiranim paradajzom, a potom i sa maslinovim uljem, cedilo razblaživalo vodom, hladilo i tako jelo. Gaspaćo je zapravo hladna čorba. I danas je veoma lako napraviti jer postoje kuhinjske sprave kao što su mikser ili multipraktik.

Paradajz prelijte vrelom vodom i oljuštite. papriku očistite od semena. Luk, crni i beli očistite i sitno naseckajte. Krastavac ogulite i isecite na kolutove. Ako gaspaćo pravite mikserom onda sve sastojke prvo iseckajte da bi vam se lakše sjedinili. Ako imate multipraktik onda sve sastojke jednostavno stavite u njega. Mutite toliko dugo dok ne dobijete glatku masu. U gotovu masu umešajte maslinovo ulje i paradajz pire da gaspaćo dobije crvenu boju. Stavite u frižider i hladite najmanje dva sata pre služenja.


SEVILJSKI KOTLETI


za 6 osoba:


6 jagnjećih kotleta
3 velika oguljena paradajza
3 čena belog luka
200 g zelenih maslina

3 kašike putera
2 kašike brašna
2 kašike paradajz pirea
majčina dušica
so i biber
   


Paradajz očistite od koštica i isecite svaki na 4 dela. Maslinkama izvadite koštice i prelijte ih klučalom vodom. Beli luk očistite i izgnječite. Kotlete, dobro istucite tučkom na dasci, začinite ih po ukusu i ispržite na puteru. Kotlete izvadite i ostavite na stranu, a u istoj masnoći kratko ispržite beli luk i paradajz. Pospite brašnom, nalijte vodom ili supom, dodajte paradajz pire, začinite po ukusu i kratko prokuvajte. Kad se dovoljno zgusne dodajte kotlete i kuvajte još 5 minuta.


SANGRIJA


4-6 kašika šećera
4 kašike konjaka
2 limuna

pomorandža
litar suvog crnog vina
litar mineralne vode
   


Operite limun i pomorandže pa ih isecite na tanke kolutove. Stavite u prikladnu činiju, pa prelijte ostalim sastojcima, osim kisele vode. Stavite u frižider da se hladi. Nakon dva sata, dodajte mineralnu vodu i dosta leda i odmah poslužite.



PRŽENE BANANE


testo:


6 banana
2 jaja
7 kašika brašna
100 g mleka
kašika ulja
1/2 kašičice cimeta
mrva soli

marinada:


100 g konjaka (vinjaka ili ruma)
2 kašike šećera
2 kašike soka od limuna


ulje za prženje
   

Banane ogulite, presecite na polovine, pa svaku polovinu uzduž na dva dela. Potopite ih u marinadu koju ste napravili od navedenih sastojaka. U međuvremenu napravite testo kao za palačinke, od navedenih sastojaka. Svaki komad banane umočite u testo i pržite ih u vrelom ulju. Svaku bananu ostavite trenutak na upijajućoj hartiji da se ocedi višak ulja. Prežene banane pospite šećerom u prahu i služite tople uz kuglu sladoleda i neki lep preliv od čokolade ili karamele.

Izvor: sajt

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

spania1.jpg
(22.21 KB, 200x302)
« Poslednja izmena: 08. Apr 2006, 18:10:29 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kaldereta Estemenja


1 kg jarećeg ili jagnjećeg mesa
1 jareća ili jagnjeća džigerica
čaša jakog crnog vina
100 g maslinovog ulja
velika crvena paprika
aleva paprika
lovorov list
5 čena belog luka
so i biber
 
Ovo je varijanta španskog lonca koja potiče iz Estramadure, a smatra se da je u startu bila jednostavno pastirsko jelo.

Propržite 3 čena belog luka, na maslinovom ulju, pa ih izvadite i ostavite sa strane, a u istoj posudi ispržite meso isečeno na manje komade, papriku isecenu na kocke i lovorov list. Kada se meso proprži sa svih strana nalijte vinom i kuvajte na laganoj vatri, uz povremeno dolivanje vode. Kada je meso mekano, a sos gust, posebno propržite preostale čenove belog luka, izgnječite ih, zajedno sa onim prethodnim, pa sve to sipajte u jelo. Sad u lonac stavite isčenu džigericu i ostale začine, nalijte sa malo vode i sve kuvajte dok sos ne postane ponovo gust.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Abasa a La Katalana


1 kg boba
250 g iseckane pancete
500 g ćorisos kobasica
(ili ljute domaće sirove kobasice za roštilj)
iseckana glavica crnog luka
4 čena belog luka
2 čaše belog vina
čaša brendija
so i biber
nana po ukusu
 

Napola skuvajte bob u slanoj vodi. Posebno, na ulju propržite beli i crni luk, biber i nanu. U proprženi luk dodajte bob, kobasice i slaninu, nalijte vinom, brendijem i delom supe u kojoj se kuvao bob. Polopite i lagano krčkajte. Jelo treba da bude srednje čorbasto.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pisto mancego


plavi patlidžani
paradajz
bundeva
paprike
crni luka
maslinovo ulje
so i biber
 
Količine sastojaka za ovo jelo možete odrediti po sopstvenom ukusu. Definitivno ovo je jelo za kuvarice koje vole da eksperimentišu u svojoj kuhinji. Prvo ispržite krupno isečen crni luk i papriku, pa kad je napola prženo dodajte na kocke sečen patlidžan i bundevu. Kada se sve ovo izdinsta, pa je na pola mekano dodajte paradajz koji ste prvp poparili u vreloj vodi, pa oljuštili i isekli na kockice. Jelo se dinsta dok ne ispari sva tečnost. Tada ga pobiberite i posolite po ukusu i servirajte kao prilog uz neko meso ili jednostavno uz baren krompir.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bakalo al pil-pil


600 g bakalara
1/2 l ulja
velika glavica belog luka
jedna vrlo ljuta (čili) paprika
5 čenja belog luka
 
Bakalar treba 36 sati držati potopljen u vodi, koja se s vremena na vreme promeni.

Tada ga stavite u svežu vodu, pustite da se zagreje, ali ne i da provri. Čim počne da se formira pena na površini izvadite bakalar. Očistite ga od i kostiju, te ocedite. U međuvremenu zagrejte ulje, po mogućnosti u zemljanom ili keramičkom sudu i ispržite na njemu luk i papriku. Kada potamne izvadite ih, a u ulje spustite bakalar tako da kožom dodiruje sud. Posudu tresite petnaestak minuta tako da ulje prožima ribu. Na taj način će se iz kože osloboditi žlatin gust kao sos sličan majonezu. Kad se formira sos (brzina njegovog formiranja zavisi od kvaliteta ribe, vratite papriku i luk i ostavite da se zagreju.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Tortilja de patatas

500 g krompira
100 g ulja
iseckana glavica crnog luka
6 jaja
biber i so
 
Luk propržite na ulju, tako da potamni. Tada ga prekrijte na tanke kolutove isečenim krompirom. Posolite i pržite dok krompir ne omekša. Dobro umutite jaja, začinite po želji, prelijte krompir. Kada je omlet gotov sa jedne strane, okrenite ga i na drugu, da jednako poprimi lepu rumenu boju sa obe strane.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Paelja Valensijana


1 manje pile
veza zeleni
250 g kratko dagnji
100 g suve šunke
150 g sirovih kobasica
200 g ribljih fileta
250 g svinjskog mesa
6 škampa
400 g pirinča
200 g graška
glavica crnog luka
2 čena belog luka
2 krupne crvene paprike
2 velika paradajza
10 kašika maslinovog ulja
šafran
peršun
so i biber
 
Od pileta i zeleni skuvajte supu. Procedite i supu sačuvajte je a pile isecite na komade. Skuvajte dagnje, procedite, supu sačuvajte a polovinu dagnj očistite od ljuštura. Paradajz prelijte vrelom vodom i oljuštite ga.

Na manjem delu ulja propržite prvo sitno naseckan crni luk, a kada on lagano požuti dodajte seckani paradajz i grašak. Kada se povrće na pola izdinsta. Kratko propržite, u drugoj posudi, svinjetinu sečenu na kocke, šunku nasečenu na kocke kobasicu isečenu na komade i riblje filete (neka riba bude od neke masnije vrste) isečene na kocke. Uzmite veliki tiganj i u njemu na ostatku ulja propržite pirinač tako da postane staklast. Dodajte u njega sve ostale sastojke i začine, nalijte supom od školjki i pilećom supom, i to količinom tačno dva puta većom od količine pirinča. Po površini rasporedite dagnje, komade pileta, rakove i komade paprika. Kuvajte polopljeno na vatri 15 minuta, i to prvo na jakoj vatri a zatim na slabijoj. Sklonite sa vatre i držite čvrsto poklopljeno 5 minuta. Zatim odmah posluzite paelju.
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Paella ( za 6 osoba )
 

potrebno je :

1.    100 g domaćih kobasica,
2.    3 žlice maslinova ulja,
3.    6 komadića piletine,
4.    75 g svinjetine narezane na kocke,
5.    2 zgnječena režnja češnjaka,
6.    1 narezana zelena paprika,
7.    1 narezana crvena paprika,
8.    1 kosana glavica luka,
9.    350 g duguljaste riže,
10.  1 L pileće juhe temeljca,
11.  1 žličica šafrana u prahu,
12.  1/4 žličice kajenskog papra,
13.  225 g oguljenih i narezanih rajčica,
14.  sol, 100 g neočišćenih škampa,
15.  225 g dagnji, 100 g graška.

U velikoj tavi popržite kolutiće domaće kobasice, dok ne dobiju tamnosmeđu boju. Izvadite ih na toplo, a u tavu ulijte ulje. Popržite na jakoj vatri piletinu i svinjetinu dok ne dobiju zlatnožutu boju. Izvadite meso iz tave, a zatim popržite 5 minuta češnjak, papriku i luk dok ne omekšaju. Dodajte rižu i pržite 2 minute stalno mešajući. Ulijte pileći temeljac, zatim uspite kajenski papar, šafran i kockice rajčice. Posolite. Meso vratite u tavu i kuhajte dok ne provrije. Smanjite vatru, dodajte preprženu kobasicu, škampe i dagnje. Pažljivo miješajte nekoliko minuta, zatim prekrijte aluminijskom folijom i pirjajte 30 minuta. Pet minuta prije kraja dodajte grašak iz konzerve. Poslužite toplo.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Gurmanski zalogaji

Smeštena na jugozapadu Evrope, Španija je treća zemlja po veličini na evropskom kontinentu. Njena kuhinja je kompleksna poput azijske, kao da su se u njoj pomešale sve evropske kuhinje.



Postoji i izreka: na jugu se prži u ulju, u srednjem delu zemlje se peče i roštilja, a na severu kuvaju variva. Raznolikost u geografskom i klimatskom pogledu Španiju čini zanimljivom i bogatom u gastronomskoj ponudi. Kao i kod drugih mediteranskih zemalja, okosnicu ove kuhinje čine plodovi mora, međutim, tamo se jede i dosta svinjetine, govedine i suhomesnatih proizvoda. Španci ni na obrok ne ‘’skaču’’ direktno, već mu prethodi lagana zakuska u obliku sitnih zalogajčića, pod zajedničkim nazivom tapas. Na tanjiru tapasa, koji se grickaju i uz piće, može se naći sve - od komadića škampi, lignji, školjaka i ribe do mariniranog ili punjenog povrća, sira, jaja, hlepčića i omleta.
Obilan obrok treba propratiti i skladnim pićem: slatkom madeirom, crvenom marsalom, sangrijom od vina i voća, slatkim crvenim vinom, šerijem od belog vina i konjaka ili napitkom od mleka i badema - horchatom.
Tradicionalni deserti nastali su pod mavarskim uticajem. Vrlo su slatki, a najčešći sastojci su mleveni bademi ili marcipan, kandirano voće, med, jaja, limunova kora i cimet. Poslastica „flan“ je kuvan krem od jaja preliven sočnim kara-melom.


Paelja od pačetine

Priprema:
Od patke odvojite batake, krila i belo meso, pa svaki batak i belo meso presecite na pola. Meso operite i stavite na papir da se ocedi. Paella se priprema u okrugloj tepsiji sa dve drške, na plinu (prava paella se priprema na vatri). Ulje zagrejte u tepsiji i stavite meso da se prži sa obe strane. Kada dobije crvenkastu boju, meso izvadite, pa u istom ulju propržite oprani pasulj i papriku isečenu uzduž. Kada propržite povrće, dodajte mu meso, dva čena belog luka u komadu i lovorov list. Posolite, dodajte alevu papriku i vegetu, sve dobro izmešajte, pa prelijte vodom da bude malo više od pola mesa, pa preko pospite šafran. Ostavite da lagano ključa sat vremena. Meso postepeno okrećite i nalivajte vodom. Kada meso postane meko, dodajte pirinač. Vodite računa da vam ne zagori i da vatra ima uvek istu temperaturu. Kada pirinač pokupi vodu, paella je gotova.
Savet plus: Na kraju pripreme jela pojačajte vatru da paella odozgo postane rumena.
Vreme pripreme: 120 minuta
Potrebni sastojci (za četiri osobe):
1kg krupnije patke
3dl (šolja) krupnog okruglog pirinča
4 kašike maslinovog ulja
šaka belog pasulja
crvena paprika
2 čena belog luka
šafran
lovorov list
kašičica soli
kašičica aleve paprike
žuti začin za paellu (colorante)
(zamena - velika kašika vegete)
manja feferon paprika
Energetska vrednost 530 kalorija

Picadiljo

Priprema:
Na zagrejanom ulju prodinstajte crni, crveni i sitno sečeni beli luk. Kada luk sasvim omekša, dodajte mleveno juneće meso, prodinstajte, pa dodajte paradajz pire i bademe.
Kada je meso već skoro gotovo, dodajte na kolutove isečene masline i začine. Na kraju sipajte vino da sve lepo zamiriše i jelo je gotovo.
Serviranje: Garnirajte čeri paradajzom i služite toplo, uz vruće kifle ili kuvani pirinač.
Vreme pripreme: 45 minuta
Potrebni sastojci (za četiri osobe):
400g mlevenog junećeg mesa
crni luk
2 crvena luka
4 čena belog luka
12 maslina bez koštica
800g paradajz pirea
80g sitno seckanih badema
1dl crnog vina
malo soli
malo vegete
malo bibera
čili sos
ulje
Energetska vrednost 670 kalorija

Tortilja od krompira

Priprema:
Krompir oljuštite, operite i presecite ga na četiri dela, pa svaki deo isecite na tanke šnite. Ulje zagrejte u tiganju i stavite krompir da se prži na umerenoj vatri. Kada krompir bude ispržen, na pola, dodajte sitno iseckanu glavicu luka. Kad se sve isprži i krompir bude pečen, iscedite višak ulja. Izlupajte jaja sa vegetom ili solju, pa dodajte isprženi krompir i sve vratite u tiganj. Masu pecite na umerenoj temperaturi. Povremeno prodrmajte tiganj da tortilja ne bi zagorela. Kada ivice počnu da se odvajaju od tiganja, poklopite velikim plitkim tanjirom. Sve preokrenite na tanjir, pa nepečenu stranu vratite na tiganj, sve dok ne bude gotovo.
Serviranje: Tortilju možete služiti sa kiselim mlekom ili jogurtom.
Vreme pripreme: 45 minuta
Potrebni sastojci (za četiri osobe):
5 većih krompira
5 jaja
glavica crnog luka
2-3dl ulja
malo soli ili vegete
Energetska vrednost 325 kalorija

Bonita krem

Priprema:
U provrelo mleko ukuvajte griz i ostavite da se ohladi. Banane isecite na kolutove, pa ispasirajte mikserom. U griz umešajte mleveni keks, bananu i med. Dobro izjednačite i na kraju dodajte slatku pavlaku.
Vreme pripreme:
25 minuta
Potrebni sastojci (za četiri osobe):
1l mleka
400g griza
2 banane
30g mlevenog keksa
120g meda
8 kašika ulupane slatke pavlake
Energetska vrednost 311 kalorija


Čuros - španski uštipci

Priprema:
U provrelu vodu dodajte puter, so, šećer, vanilin šećer, limunovu koru i muskatni oraščić. Kada se puter rastopi, pomerite posudu sa vatre, pa uz stalno mešanje dodajte brašno. Smesu mesite sve dok testo ne počne da se odvaja od ivice posude. U mlako testo dodajte jaja i dobro ih umesite. Testo će postati gusto i sjajno. Ostavite da se ohladi na sobnoj temperaturi. Zagrejte ulje za prženje. Testo stavite u kalup za tulumbe sa manjim otvorom. Istisnite testo direktno u vrelo ulje. Testo pržite dok ne postane zlatnožuto i hrskavo.
Serviranje: Pospite šećerom u prahu i poslužite.
Vreme pripreme: 40 minuta
Potrebni sastojci (za četiri osobe):
40g putera
prstohvat soli
prstohvat praha muskatnog oraha
150g brašna
3 jaja
150ml vode
2 kašičice šećera
vanilin šećer
lizrendana kora limuna
ulje
Energetska vrednost 276 kalorija

Gaspaćo supa od povrća

Priprema:
Od brašna i zapršku, sklonite s vatre i, uz stalno mešanje, nalijte vodu. Ostavite da provri, pa dodajte paradajz pire i jogurt. Čorbu začinite solju i biberom i prohlađenu stavite u frižider. U međuvremenu tvrdo skuvajte jaja, ohladite ih u vodi i oljuštite. Sitno naseckajte crni luk, jaja, paradajz, paprike, pečenicu i krastavac, a hleb isecite na kockice i propržite. Pre serviranja u tanjir sipajte nase-ckane sastojke i prelijte dobro rashlađenom čorbom.

Serviranje: Supu služite ohlađenu.
Vreme pripreme: 20 minuta
Više recepata pronađite na portalu www.žena.blic.rs
Potrebni sastojci (za četiri osobe):
3 paradajza
4 kašike paradajz pirea
2 kašike brašna
500 ml jogurta
2 glavice crnog luka
3 jajeta
3 zelene babure
150 g pečenice
krastavac
ljuta papričica
2 kriške hleba
ulje, so, biber
litar vode

Energetska vrednost 275 kalorija

alo.rs
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:50:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.