Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:01:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Spageti  (Pročitano 10021 puta)
25. Jun 2009, 09:31:43
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti mediterano



Sastojci

1 pakovanje špageta
1 konzerva tunjevine
glavica crnog luka
2 pomorandže
2 limuna
kečap
1 kisela pavlaka
vegeta
origano
bosiljak

Način pripreme

Špagete skuvati na uobičajen način. Luk isitniti i dinstati dok ne omekša. Dodati tunjevinu i ostaviti da se još malo dinsta. Dodati oceđen sok od pomorandži i limuna i kečap. Ostaviti da malo krčka i pred kraj začiniti vegetom, sušenim origanom i bosiljkom. Proceđene špagete pomešati sa sosom i dodati pavlaku. Ako špagete ne ocedite sasvim, već ostavite malo vode u njima, voda će povezati špagete, sos i pavlaku, a ukus će biti mnogo bolji.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti sa tunjevinom i pečurkama



Sastojci
2 konzerve tunjevine
1/2 kg šampinjona
1 kečap
kesica origana
Način pripreme

Staviti u posudu 2 konzerve tunjevine, a zatim propržiti šampinjone. Ispržene šampinjone dodati u posudu sa tunjevinom. Pomešati. Zatim dodati kečap (količina po ukusu) i malo origana, takođe po ukusu. Skuvati špagete, pa dodati pripremljen nadev.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti-pica




Sastojci
500 grama špageta
2 jaja
kečap po ukusu
200 grama praške šunke
200 grama kačkavalja
origano po ukusu
Način pripreme

Špagete skuvati, isprati hladnom vodom i ocediti. Jaja razbiti viljuškom i pomešati sa špagetima. U veliki pleh od rerne (podmazan ili, još bolje, na pek-papir) izručiti masu od špageta. Preko razmazati kečap u količini prema ličnom ukusu i staviti fil od praške šunke, baš kao na svaku picu. Zatim posuti struganim kačkavaljem i origanom i staviti na pečenje u rernu zagrejanu na 225 stepeni. Nakon 15 minuta, jelo je gotovo.

Vreme pripreme: 30 minuta

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti s mangom



Sastojci
1 pakovanje špageta
100 grama manga
100 grama gorgonzole
3 paradajza
100 grama pilećih prsa
Način pripreme

Pileća prsa skuvati, a zatim propržiti na maslinovom ulju sa paradajzom uz željene začine. Skuvane špagete staviti u veću posudu i preliti prsima i paradajzom, a zatim staviti gorgonzolu isečenu na kockice. Preko svega iseckati mango po dužini. Obrok je za četiri osobe.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti s mesom i maslinama



Sastojci
1 kesa špageta
200 grama mlevenog mesa
300 grama maslina sa paprikom
1 kesica ovčijeg rendanog parmezana
1/2 čaše pavlake
1 glavica crnog luka
1 čen belog luka
paradajz pire ili domaći paradajz sok po želji (1/2-1 l)
300 grama dinastnih ili mariniranih pečuraka
so
biber
vegeta
origano
sveži seckani peršun
malo ljute aleve paprike
Način pripreme

Izdinstati crni luk i beli luk. Dodati malo vode i mleveno meso. Začiniti solju, biberom, vegetom i ljutom alevom paprikom. Dinstati na tihoj vatri. Dodati paradajz pire ili sok i dobro ukuvati, tako da se dobije gust preliv. Kada se skuva, dodati origano i svež seckani peršun.

U međuvremenu, obariti špagete u vodi sa malo maslinovog ulja. Iseckati masline na kolutove. Pomešati špagete i sos sa mesom. Zatim dodati pavlaku, seckane masline i pečurke. Izmešati i posuti parmezanom. Služiti toplo uz belo vino ili špricer.

Vreme pripreme: 90 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti od srca srcu




Sastojci
300 grama špageta
250 grama šunke
100 grama maslaca
1 zelena paprika
1 pavlaka
malo mleka
1 kocka supe
malo vegete
50 grama parmezana
sitno seckan peršun
Način pripreme

Špagete skuvajte, procedite i stavite u vatrostalnu činiju prethodno podmazanu maslacem. Preko stavite šunku. Na puteru ispržite slaninu i papriku iseckanu na kockice. Dodajte mleko, vegetu, kocku supe, pavlaku, peršun i parmezan. Prelijte preko špageta i pecite oko 10 minuta.

Vreme pripreme: 30 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti s bobica sosom



Sastojci
1/2 kg špageta
300 grama mlevenog mesa (teletina, junetina)
kesica ljutog kečapa
1 glavica crnog luka
2-3 čena belog luka
1-2 kašike brašna
1 šolja vode
so
ulje
Način pripreme

Skuvati špagete. U tiganj staviti malo ulja i dobro ga zagrejati. Prodinstati dobro iseckan crni luk i mleveno meso uz povremeno dodavalje mlake vode. Kada se meso i luk dobro prodinstaju, dodati brašno. Pažljivo mešati i dodati kečap. Mešati još nekoliko minuta, a zatim dodati čašu vade. Dodati iseckan beli luk i uz lagano mešanje pustiti da se sos krčka još 5-10 minuta. U tanjir staviti špagete a preko staviti sos.

Vreme pripreme: 40 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Zapečeni špageti s kačkavaljem




Sastojci
jedna kesa špageta
100 grama kačkavalja
4-5 paradajza
kečap
origano
so
ulje

Način pripreme

Skuvati špagete, posoliti ih i sipati malo ulja. Kada se špageti skuvaju, dobro ih procediti i prebaciti u činiju. Dodati kečap po želji, origano i rendani kačkavalj. Izmešati i presuti u podmazanu vatrostalnu posudu, pa lepo rasporediti. Paradajz iseći na kolutove i ređati po špagetima. Odozgo posuti još malo kačkavalja. Peći 10 minuta na jakoj vatri.

Vreme pripreme: 20 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti s lososom




Sastojci
1 glavica crnog luka
malo ulja
1 kockica putera
dimljeni losos
konjak
tečni šlag za kuvanje
so, biber
peršun
špageti

Način pripreme

Sitno iseckajte glavicu crnog luka i propržite je na ulju. Dodajte i jednu kockicu putera, sitno iseckan dimljeni losos, još malo propržite, pa poprskajte sa malo brendija (konjaka). Dodajte tečni šlag za kuvanje, posolite, pobiberite po ukusu i dokuvajte još 5 minuta na tihoj vatri.

Skuvajte špagete, stavite ih u sos i promešajte na vatri. Stavite u dublju posudu, pospite sitno seckanim peršunom i poslužite.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti aglio e olio



Sastojci
300 grama špageta
2 čena belog luka
4 kašike maslinovog ulja
ljuta papričica
šaka krupne soli
Način pripreme

Sitno iseckati beli luk i zagrejati na ulju (nikako ne pregoreti, jer onda beli luk poprimi neprijatni miris), pa dodati sitno isečenu ljutu papričicu. Skuvati (ne prekuvati!) špagete u slanoj vodi, procediti i preliti uljem sa belim lukom i papričicom.

Vreme pripreme: 15 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:01:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.