Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:45:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Spageti  (Pročitano 10020 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Карбонара шпагети или таљателе



Састојци (за 2 особе)
100 грама шунке
100 грама сланине
1 чаша павлаке
маслиново уље
2 чена белог лука
шпагети (по могућству шири, тзв. таљателе)
со, зачини по жељи
Начин припреме

На благо загрејаном маслиновом уљу пропржити 2 чена белог лука, па постепено додавати шунку исецкану на коцкице. На крају додати и шарену сланину такође исецкану на коцкице и све то сјединити са киселом павлаком.

У међувремену прокувати шпагете (по могућству шире, тзв. таљателе) у сланој води. Сјединити направљени сос са шпагетима. Количина састојака зависи од броја особа.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti "arabijata"



Sastojci
beli luk
paradajz pelat ili blanširan paradajz iseckan na kockice
origano
mirođija
čili
mocarela

Način pripreme

U odgovarajuću posudu sipati vodu, malo soli, ulja, origano i mirođiju. Kada voda proključa, dodati špagete i kuvati ih 8-9 minuta. Za to vreme, u drugu posudu staviti malo maslinovog ulja i dobro ga zagrejati, pa dodati beli luk, ali samo na 3-4 sekunde, tek da pusti ukus a ostane u čvrstom stanju. Sipati malo vode i dodati paradajz pelat. Sve to kuvati 4-5 minuta. Špagete servirati prelivene ovim sosom i sa malo čilija. Mocarelu (zesečenu na četvrtine) staviti na obod tanjira.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti "karbonara"



Sastojci
500 grama špageta
150 grama sušene slanine
75 grama putera
1 šoljica ulja
2 dl kisele pavlake
3 žumanca
1 veza peršuna
so, biber

Način pripreme

Skuvajte špegete. Slaninu iseckajte na kocke, propržite je na ulju, pa dodajte puter i peršun. Posebno umutite kiselu pavlaku i žumanca. Preko toplih špageta najpre prelijte prženu slaninu, pa umućenu pavlaku. Stalno mešajte. Posolite i pobiberite. Služite odmah.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Шпагети с белим месом



Састојци
пилеће бело месо
путер за пржење
уље
4 чена белог лука
со, бибер
2 чаше павлаке
шпагети
нарендан качкаваљ
Начин припреме

Месо ситно исецкати и пропржити на путеру. Када је готово, додати 4 чена белог лука. Шерпу с уљем и путером благо загрејати па склонити, додати со, бибер и 2 павлаке. Све то добро измешати, сјединити с месом и куваним шпагетима исецканим на штапиће. Шпагете посути крупно изренданим качкаваљем и служити.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti sa tikvicama



Sastojci (za 6 osoba)
750 grama tikvica
so
50 grama brašna
ulje
4 čena belog luka
500 grama špageta
50 grama putera
12 listova sitno iseckanog sušenog bosiljka
3 grančice bosiljka
50 grama rendanog parmezana

Način pripreme

Tikvice iseći na tanje komade dužine 5 cm, ocediti ih i posoliti. Isprati ih posle 1 do 2 sata, obrisati ih i uvaljati u brašno. U tiganju zagrejati ulje i staviti beli luk da porumeni. Izvaditi ga pa pržiti tikvice da porumene. Ostaviti ih na toplom. U međuvremenu skuvati testo. Ocediti ga i sipati u toplu činiju. Dodati puter i bosiljak. Tikvice pre služenja posuti parmezanom i ukrasiti bosiljkom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Špageti "a la Romana"



Sastojci
500 grama špageta
125 grama putera
100 grama narendanog parmezana
150 grama pršute
4 dl slatke pavlake
so, biber

Način pripreme

Skuvajte špagete. Umutite puter sa parmezanom i dodajte vruće oceđene špagete stalno mešajući. Dodajte vruću neulupanu slatku pavlaku i pospite pršutom iseckanom na rezance. Sve dobro izmešajte, posolite i pobiberite.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Шпагети са месом



Састојци
1 паковање шпагета
1 главица црног лука
300-400 грама млевеног меса
1/2 литра куваног парадајза
уље
со, бибер, оригано
1 кашичица алеве паприке

Начин припреме

Ситно исецкати главицу црног лука. Ставити у шерпу да се продинста на мало уља на слабој ватри уз повремено додавање воде, док не омекша. Побиберити. Кад лук омекша, додати 300-400 грама млевеног меса. После 10-так минута, додати кашичицу алеве паприке и мало оригана. Ради густине, можете додати и мало брашна. Кад се месо издинста, додати 1/2 литра куваног парадајза и 2-3 зрна бибера. Поклопити и кувати на слабој ватри.

У сланој води обарити шпагете. Кад буду готове, прелити их припремљеним сосом од меса.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Spageti karbonara

- 350 gr mesnate slanine (adidas)
- 200 gr kackavalja
- 1 neutralna pavlaka
- 1 jaje
- maslinovo ulje
- persun
- origano, bosiljak
- biber

Nacin pripreme:

Skuvati "al dente" pakovanje spageta (domace ne nikako), ostaviti ih u cediljci da se ocede (ne ispirati vodom, ni hladnom ni toplom). Iseci slaninu na reznjice, pa u dubljoj serpi proprziti na malo maslinovog ulja, kada se iz nje iscedi mast a ona postane zlatno zuta, dodati spagete, malo promesati a zatim dodati prethodno umucene pavlaku, rendani kackavalj i jaje. Malo promuljati na laganoj vatri dok se kackavalj ne otopi, i ne ukuva pavlaka, a zatim iskljuciti te dodati origano, bosiljak i ml. biber.
prijatno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Posni špageti s orasima

Sastojci
špageti
sojine mrvice
100 ml kečepa
vegeta
lorber
50 grama oraha
ulje

Način pripreme

Ovaj recept idealan je za mlade koji treba da nauče fa spremaju posna jela. Lak je za pripremu i veoma ukusan.

Skuvati špagete i ostaviti ih da se ocede. Na zagrejano ulje staviti 5 kašika sojinih mrvica. Propržiti ih dok ne porumene, pa odmah dodati kečep. Promešati pa dodati oko 200 ml vode, jedan list lorbera, 2 kašike vegete i ostaviti da se ukuva dok ne bude gusto. Kad je gotovo, skloniti sa vatre i dodati seckane orahe.

Serviranje: prvo staviti špagete, pa preliv.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Jednostavni špageti s pavlakom i kačkavaljem



Sastojci
1 pavlaka (najbolje "zelena", jer je malo mekša)
kačkavalj
origano
margarin
so

Način pripreme

Skuvajte špagete (u vodu stavite malo soli). U šerpu stavite malo margarina da se rastopi, ubacite špagete, stavite pavlaku i origano i odozgo kačkavalj da se rastopi. Nisu baš niskokalorični, ali su ukusni.

Vreme pripreme: 60 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:45:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.