Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sovjetski visecevni bacac raketa 82mm BM-13 "Kacusa"  (Pročitano 23750 puta)
31. Jan 2008, 22:17:36
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Postovana gospodo, jos jedanput mi je cast podeliti sa vama rezultate mojih foto-izleta. Smile
Da ne pricam mnogo: Lokacija: dvoriste Vojnog Muzeja, Kalemegdan, Beograd, Srbija, 31. Jan 2008

Sovjetski visecevni bacac raketa 82mm BM-13 "Kacusa", ostavljam da neko drugi slobodno postuje ovde informacije o ovom orudju -istorijat, karakteristike itd, ako ne ja cu ali ne mogu sada. Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

KalisKacusPaFot31Jan08 01 Ls.jpg
(197.65 KB, 1024x768)
KalisKacusPaFot31Jan08 02 Ls.jpg
(192.44 KB, 831x741)
KalisKacusPaFot31Jan08 12 Ls.jpg
(188.41 KB, 861x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 13 Ls.jpg
(185.95 KB, 934x713)
KalisKacusPaFot31Jan08 14 Ls.jpg
(194.02 KB, 768x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 15 Ls.jpg
(180.52 KB, 1005x573)
« Poslednja izmena: 31. Jan 2008, 23:47:27 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Inace tvorac tog legendarnog orudja je stradao u Staljinovim cistkama. Tuhacevski ako se ne varam  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Veni, vici,vidi

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3639
Zastava Sarajevo BIH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia 
oruzje koje je preokrenulo tok rata,mislim da je svako bilo minirano u slucaju da se njemci previse priblize a neuspiju ga izvuci,samo da im nepadne u ruku,kako su je zvali njemci stanjinov orkestar Smile Smile
@Papalu kakav je to top koji se nalazi sa njegove ljeve strane??
IP sačuvana
social share

sve ce to narod pozlatiti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
@valter_ba , ruski top, sliko sam ga posebno, uskoro cu otvoriti temu samo o njemu, samo da ovo zavrsim prvo. Danas sam sliko oboje, frisko bolan, tek ubrano. Smile

@pilot Tuhacevski??? Smile Smile Smile
Cek, cek, cek! Koji Tuhacevski? Smile
Veoma interesantno. Ali mora da u Rusiji ima mnog Tuhacevskih. Bilo bi bas neverovatno da ta dvojca imaju veze. Radi se o jednom generalu Carske Rusije Tuhacevskom koji je po oktobarskoj revoluciji izbegao iz zemlje sa zenom i decom te je boravio u Dalmaciji jedno vreme. Moja dalmatinska grana porodice je imala kontakta sa njim. U mojoj kuci se jos cuvaju srebrene casice za jako pice sa visokim stalkom (znate oni kompleti sa tacnom) koji su poklon njegove zene.
Trebalo bi dooobro istrazivati da se vidi imaju li ta dvojca ikakve veze, obzirom da su vojnici. Tu je i vremenska razlika - jedino da nisu bas iz iste porodice??? Smile
Ovaj Tuhacevski je bio dosta poznat general.
Heh, morao bih to da istrazim, ali nemam bas toliko vremena, mozda jednog dana. Smile Smile

Znaci, Josif ga sredio. Dakle taj Visarionovic, svoje ljude ubijao, covece. Smile
Koji paranoicni ludak, a ljudi se kleli u njega, po avionima pisali ono "za Staljina!". Ccccccc, strasno, strasno! Smile
Ma, i to je proslo. Smile Smile
« Poslednja izmena: 31. Jan 2008, 22:59:11 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Inace tvorac tog legendarnog orudja je stradao u Staljinovim cistkama. Tuhacevski ako se ne varam  Smile
e tu istoriju sovjetske istorije i politike zaista mrzim i smatram glupom... Smile Smile znam za to,naravno.Staljin je takodje poubijao i komandante u/iz Lenjingrada koji su bili nacionalni heroji,odmah posle rata,i to neke bas u Ljubljanki!!! Smile Smile Smile ne valja to...tako se ne vlada.ja ga postujem,ali bio je on daleko od dobrog politicara. Smile Smile

no,dobro,nije to tema. Smile  Smile

sto se tice "Staljinovih Orgulja",meni su one,posle legendarnog T-34 jedan od najvecih predstavnika Drugog Svetskog rata...cak i samo ime Staljinove Orgulje zvuci nekako...pompezno Smile Smile.
lepe slike,@PApalu,kao i uvek... Smile Smile
samo treba(lo) je vise slikati sam sistem,ali nije to tvoja obaveza Smile...i sem toga,i ovo je lepo.
samo,moram da ti kazem-ovaj sistem nije BM-3,kako si napisao,vec BM-13(i tabla lepo kaze... Smile)
aj,ja cu isto postovati nesto o ovome uskoro.ako me neko pretekne,nema problema. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Eeee, je........ al, to je greska u kucanju, a je nisam ni gledao. Dakle bije me maler, a nervira me jer su naslovi pogresni. Grrrrr Smile Smile Smile Smiley 1 Smile Smile
Pilote, kako to da ne moze naslov da se popravi, sunce mu..... Smile

@hkj ima jos slika, nikad ja ne slikam tako malo. No bojim se da sistem nije vidljiv, ili ce pre biti da ja neznam nesto, ali slikao sam ono sto sam video. Naravno fale rakete, a i sam sam se pitao kako su one startovale, sta ih je "okidalo" da startuju. Smile
Slike slede, ali prvo moram da ih pripremim. Smile

A sto se tice Staljina, Hitlera itd, itd, eeee, ma to su sve idioti bre, redom, al kad neko docepa vlast, a drugi ga jos stanu velicati kao Boga, e onda je tu najebo svak' ziv. Kupi prnje i bez odatle!
Ludi narod, lude vodje, covek je generalno uzevsi vise lud nego normalan - zalosna jedna cinjenica. Al, pustimo to, sa'cu da saljem fotke. Smile
« Poslednja izmena: 31. Jan 2008, 23:44:33 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Veni, vici,vidi

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3639
Zastava Sarajevo BIH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia 
evo malo sam gledao i naletio sam na neke slike ne netu
kao prvo sovjeti za izgradnju kacuse ideju su dobili posmatrajuci njemacki Nebelwerfer,postavicu i nekoliko slika kacuse i cjelokupni clanak o nastanku i razvoju ali samo na engleskom ,ako neko ne razumije prevescu Smile
ah da njemci su isto na motorno vozilo 1941 namontirali neku vrstu raketnog bacaca Smile Smile
IP sačuvana
social share

sve ce to narod pozlatiti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
ma,dobro,opusteno...
ma,ja sam mislio na rampe za lansiranje,ne da puzis ispod i ulazis u haubu...  Smile Smile
inace,i mene zanima sta je lansiralo rakete... Smile uvek sam se pitao,posto na ovim muzejskim primercima uvek nedostaje neka oprema,skinuta je.
a sto se tice ovih politicara,pa slazem se u vecini.postujem ih ja donekle,bili su oni i dobri stratezi,a i nije mala stvar kad te neko voli ko Boga,ali rekoh-ne vlada se tako...  Smile pogotovu ne u 20.veku i prema najblizim i najboljim ljudima...

cekam fotke...(a i ja sam lenj...tu mi Muzej na 200metara,a ja gledam slike... Smile Smile  Smile  Smile)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Veni, vici,vidi

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3639
Zastava Sarajevo BIH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia 
evo i slike kad god hocu nesto da postavim novi odgovori se pojave  Smile Smile
na zadnoj slici u prvom redu su njemci nesto izmisljali 1941/42 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

120px-Nebelwerfer_15cm_6_barrels.jpg
(25.33 KB, 120x92)
120px-Nebelwerfer_41_1.jpg
(4.65 KB, 120x90)
120px-Nebelwerfer_hameenlinna_3.jpg
(21.1 KB, 120x90)
Nebelwerfer_41_2.jpg
(20.33 KB, 300x225)
300px-Panzerwerfer_alias_Maultier.jpg
(25.08 KB, 300x225)
180px-23-0334a.gif
(24.04 KB, 180x137)
180px-BM-13_RB2.jpg
(8.17 KB, 180x119)
180px-BM-13_RB.jpg
(12.35 KB, 180x240)
200px-BM_13_TBiU_7.jpg
(10.78 KB, 200x283)
200px-Katjuscha_1938_Moscow.jpg
(44.63 KB, 200x133)
230px-BM-31-12_on_ZIS-12_chassis_at_the_Museum_on_Sapun_Mountain_Sevastopol_4.jpg
(11.45 KB, 230x173)
250px-Katyusha_rockets_closeup.jpg
(10.87 KB, 250x132)
300px-Katyusha_launcher_rear.jpg
(24.05 KB, 300x206)
300px-Russian_artillery_fire_in_Berlin.jpg
(11.28 KB, 300x190)
« Poslednja izmena: 01. Feb 2008, 00:07:05 od valter_ba »
IP sačuvana
social share

sve ce to narod pozlatiti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
poslednja slika(verovatno ona sa Wikiwpedie) je jedna od najmocnijih stvari ikad uslikane...  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
inace,na 7.,8. i 10. slici se radi o modelima na sasiji Ural-kamiona,dok su one zadnje(bez poslednje) verovatno iz Lenjingradskih fabrika,pre rata.(ne znam koja su marka ti starci,da li Ural,ili Zil...)

inace,sto se ZILova u sluzbi Katysha za vreme WW2 tice,evo necega...

imam i moderne,al to ja za drugi put.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

arm_yerevan_vicpark_19_katyusha.jpg
(66.09 KB, 640x480)
ICM_72814_BM-13-16_KATYUSHA.JPG.jpg
(58.93 KB, 601x360)
ICM_72571_ZIL-157_BM13.JPG
(22.93 KB, 400x285)
« Poslednja izmena: 01. Feb 2008, 00:36:33 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.552 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.