Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sovjetski visecevni bacac raketa 82mm BM-13 "Kacusa"  (Pročitano 23746 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
obozavam Ruske pesme i u zadnje vreme sam dosta naucio o  svim tim pesmama i njihovoj prirodi.a i sem toga,zar je to cudno,s bozirom da gotivim Rusku armiju?  Smile takodje,vecinu pesama za javnost(snimke) je izvodio Hor Crvene Amrije,i zato ima dosta informacija o tome...
takodje sam veliki obozavatelj odredjene filmske i vecine ratne muzike.(vrlo cesto slusam soundtrack Pirata sa Kariba i Lov na Crveni Oktobar...  Smile izmedju ostalih... Smile)
« Poslednja izmena: 02. Feb 2008, 01:00:31 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2567
Zastava Srbija(VS)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung U700
Pretpostavljam da bi bilo suvisno pitati te jel znas zasto se bas ovo zove Kacusa.... Smile  Uglavnom mislim da su ime uboli totalno.... znaci savrseno je za ovo oruzije...  Tako je zvucno...."Kacusa".... Smile 

p.s: izvinjavam se ako sam malo skrenuo sam teme....ali me je bas interesovalo poreklo imena... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Pretpostavljam da bi bilo suvisno pitati te jel znas zasto se bas ovo zove Kacusa.... Smile  Uglavnom mislim da su ime uboli totalno.... znaci savrseno je za ovo oruzije...  Tako je zvucno...."Kacusa".... Smile 

p.s: izvinjavam se ako sam malo skrenuo sam teme....ali me je bas interesovalo poreklo imena... Smile
meni "Staljinove Orgulje" zvuce vise zastrasujuce(a,opet pomalo humoristicki),ali i ovo je lepo,zbog tradicije i znacenja... Smile
lepo je videti tu vezu coveka i masine tokom istorije ratovanja.davanja imena tenkovima i masinama...svaka armija sa svojim idolom i vodjom...  Smile Smile meni se pogotovu svidja sto su Rusi tu bili dosta liberalni i pisali fraze i imena na tenkovima.i kad ga(na primer T-34 sa natpisom "Ka Berlinu")pogledas onako,digne ti i moral i snagu...zao mi je sto se to manje radilo posle WW2.valjda zato sto nije ista epika rata   dve drzave oko resursa ili granice i borbe nacija za svoj opstanak na zaracenoj planeti...upravo zato WW2 i jeste mnogima popularniji nego moderna istorija ratovanja...
treba napraviti temu o tim ispisanim masinama WW2...
inace,ukoliko ti zatreba neki link za vojne pesme ili filmsku muziku,samo javi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2567
Zastava Srbija(VS)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung U700
sad znam kome da se obratim ako mi nesto bude trebalo Smile

slazem se za "staljinove orgulje" zastrasujuce zvuci.... A kladim se da je "melodija" mnogo gora od imena... Smile 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Mislimda je Kacusa u stvari deminutiv od Katarina. Na ruskom verovatno: Katarina -Katjushka-Katja-Katjenka-Katjusha (tj. Kachuska-Kacha-Kachenka-Kachusha). Ali zasto su bas dali to ime, ko ce ga znati. Nemam vremena da ispitujem to, samo cu da postavim sve sto sam slikao , a posle da se istrazuje.
Isto bi bilo dobro i za onaj T-34, te za onaj top K-18. Mislim da nekako svi brzo prelazimo preko tema. Bar da svako uzme jednu (ono sto mu se dopada) i kaze : "ja cu sada ovo da istrazujem i postujem sve novo sto sam nasao etc" onda bi se tu skoncentrisalo dosta podataka, tako da nam tema tj. topic u stvari bude sanduk pun informacija i znanja, koji moze uvek da se koristi brzo i lako ako se samo ima link. Smile
Naravno i drugi dodaju sta nadju, ali neko mora da grize, tj. vuce i stalno se time bavi. To sam i sam probao na primeru onog Heinkel-a He-115. Prvo se iscrpe sve fotke, a onda ides dalje, podaci, dogadjaji, detalji etc,etc.
Ne bi bilo loshe da tu metodu malo primenjujemo. Naravno ne moze ni to stalno; - onda udri na nove teme. Ja sam izabro taj He-115 i nastavicu da kopam i dalje Smile.

A kad smo kod ruskih pesama, ja volim onu "Volga,Volga..." i "Rjabinushka".
Ime "Staljinove orgulje" mora da su dali zapadnjaci. U Rusiji se u crkvama peva, nema orgulja, narod ne bi tako nesto nikad povezao, znaci zapadni naziv. Smile Smile
« Poslednja izmena: 02. Feb 2008, 09:34:05 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
da,i ja mislim da je Kacusa od Katarina...
inace,naravno da se u Rusiji ne sviraju orgulje,pa ni kod nas,i verovatno su mu zapadnjaci dali ime,ali i Sovjeti bi ih tako zvali...
inace,Papalu,sta mislis da napravimo jednu temu o onim reprezentativnim,ispisanim masinama WW2?Tenkovi sa natpisima,avioni sa crtezima...?mislim da bi bilo zanimljivo.video sam gomile slika i kombinacija iscrtanih T-34ki...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Sto da ne , ajde otvori temu, mislim da ce se mnogi prikljuciti. Ja nesto nemam toga, ali mogu da pronjuskam. Svi zajdeno napravicemo nesto. Smile
Ja cu sad da nastavim sa nasom Kacusom.
-sl.1: detalj poluge koja neda da se lanser pomera pri voznji, tj. drzi ga fiksiranim u spystenoj poziciji. Ima dve takve (mislim).
-sl.2: donji zadnji desni deo lansera (sam resetkasti nosac lansera), oko kojeg lanser vertikalno rotira pri namestanju ugla gadjanja.
-sl3: gornji deo lansera, gde konstrukcija izviruje iznad samih profila sa vodjicama raketa.
-sl.4: pogled odozada na donji deo konstrukcije lansera i na samo vozilo.
-sl.5: detalj sl.4 sa centralnom polusferom (sta je tu ispod??? Smile) i kutijom iz koje viri nesto sto lici na ili pneumatske, ili elektricne zasticene vodove(??? Smile)
-sl.6: zadnji deo sa vidljivim stopama za stabilizaciju pri paljbi -pogled ravno odozada.
-sl.7: stope za stabilizaciju pri paljbi, pogled odozada sa desne strane.
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

KalisKacusPaFot31Jan08 46 s.jpg
(439.29 KB, 1024x768)
KalisKacusPaFot31Jan08 42 sm.jpg
(197.38 KB, 1024x768)
KalisKacusPaFot31Jan08 50 sm.jpg
(165.92 KB, 1024x655)
KalisKacusPaFot31Jan08 39 s.jpg
(375.27 KB, 768x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 40 s.jpg
(304.79 KB, 1024x768)
KalisKacusPaFot31Jan08 38 sm.jpg
(281.72 KB, 1024x702)
KalisKacusPaFot31Jan08 41 s.jpg
(392.73 KB, 768x1024)
« Poslednja izmena: 03. Feb 2008, 00:08:24 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Jos jedan snimak stopa, a onda niz detalja samog ZIL-a. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

KalisKacusPaFot31Jan08 36 sm.jpg
(223.05 KB, 1024x768)
KalisKacusPaFot31Jan08 03 sD1m.jpg
(166.56 KB, 1024x578)
KalisKacusPaFot31Jan08 04 sD1m.jpg
(151.03 KB, 1024x369)
KalisKacusPaFot31Jan08 05 sm.jpg
(243.44 KB, 768x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 09 sm.jpg
(204.4 KB, 1024x768)
KalisKacusPaFot31Jan08 06 sm.jpg
(182.57 KB, 768x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 07 sm.jpg
(213.54 KB, 1024x768)
KalisKacusPaFot31Jan08 08 sm.jpg
(164.27 KB, 768x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 11 sm.jpg
(209.17 KB, 768x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 10 sm.jpg
(282.81 KB, 1020x750)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
I evo nas na kraju. Znam da sam preterao, ali nikad se ne zna, neka fotografija, uvek nesto zatreba. Smile
Ovo su detalji vozila, svetla, kabina, prednji deo, tockovi (veoma cudne felne u sredini). Zadnja fotka je ono sto otprilike vidi "ludi" ruski vojnik koji visi sa strane iza kabine. Smile
Pozdrav drustvo. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

KalisKacusPaFot31Jan08 11 sm.jpg
(209.17 KB, 768x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 17sm.jpg
(161.44 KB, 768x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 18sm.jpg
(195.28 KB, 1024x768)
KalisKacusPaFot31Jan08 28 s.jpg
(319.43 KB, 1024x768)
KalisKacusPaFot31Jan08 14 sm.jpg
(194.02 KB, 768x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 16 sm.jpg
(208.45 KB, 768x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 19sm.jpg
(210.39 KB, 1025x769)
KalisKacusPaFot31Jan08 20sm.jpg
(151.72 KB, 768x1024)
KalisKacusPaFot31Jan08 31sm.jpg
(230.53 KB, 1024x923)
KalisKacusPaFot31Jan08 32sm.jpg
(197.74 KB, 1024x768)
KalisKacusPaFot31Jan08 47sm.jpg
(188.2 KB, 768x1024)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson z1010
da,taj VBR je dobio zensko ime,jer rusi svoja zenska imena obicno zovu iz miloste,Ekatarina je Kacusa,Daria je dasha,viktoria je vika i slicno...
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 1.925 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.