Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li volite SONY PlayStation, i da li imate neki?
Volim, i imam PS1
22.9%  (11)
Volim, i imam PS2
10.4%  (5)
Volim, i imam PS3
14.6%  (7)
Volim, i imam PSP
4.2%  (2)
Volim, i imam dve ili više od gornjepomenutih.
20.8%  (10)
Ne volim konzole, igram se na PCu.
20.8%  (10)
Ne volim igre uopšte, i smatram da je to gubljenje vremena.
2.1%  (1)
Imam neku drugu konzolu
4.2%  (2)
Ukupno glasova: 48
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SONY PlayStation kroz vekove.  (Pročitano 86054 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Soni proslavlja 25 godina postojanja Playstation brenda






Još jedan podsetnik da vreme nezaustavljivo leti jeste taj da se ovih dana obeležava četvrt veka postojanja Playstationa.

Tako je, Soni je 3. decembra 1994. godine u Japanu lansirao konzolu zvanu Playstation, što je obeležio početak bogate istorije tokom koje je nastalo 4 generacija konzola sa istim imenom i velikog broja hit igara u kojima mnogi danas uživaju i rado ih se sećaju. Ova konzola se godinu dana kasnije pojavila i širom sveta, i tokom perioda kada je Playstation 1 bio aktuelan stekao je titulu prve konzole koja je premašila prodaju od 100 miliona primeraka.

Prošle godine smo imali prilike da se prisetimo originalne Playstation konzole sa uređajem zvanim Playstation Classic, koji je doneo preko 20 poplarnih igara koje su bile dostupne na ovoj konzoli. Povodom obeležavanja 25 godina postojanja, predsednik Sonijeve divizije zadužene za video igre, Džim Rajan, je izjavio kako je Playstation doneo iskustvo koje je teško ko mogao da zamisli na samom početku i da će nastaviti i da u budućnosti grade nova iskustva.

Nadamo se da ćemo videti još objava vezanih za godišnjicu konzole, a voleli bismo da čujemo i neke detalje vezane za budućnost, odnosno Playstation 5.

Izvor: play.co.rs
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Ćao momci, aj da ne otvaram temu, ovde ću da postavim pitanje. Uzeo sam ps4. Treba mi neki bolji tv. Ovaj koji imam nije nešto. Pa ne znam koji odabrati, dvoumim se između LG i Samsunga. Jedino što mi je bitno je da bude 43 inča jer mi se to uklapa u prostor. Znaci da ima minimum 1080p, po mogućstvu 4k. Može i smart. Recimo oko 500 evra max.
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/samsung-smart-televizor-ue43nu7022kxxh.html
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/lg-smart-televizor-43um7390plcaeu.html

Možda neki od ovih? Vaša neka preporuka?
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Ćao momci, aj da ne otvaram temu, ovde ću da postavim pitanje. Uzeo sam ps4. Treba mi neki bolji tv. Ovaj koji imam nije nešto. Pa ne znam koji odabrati, dvoumim se između LG i Samsunga. Jedino što mi je bitno je da bude 43 inča jer mi se to uklapa u prostor. Znaci da ima minimum 1080p, po mogućstvu 4k. Može i smart. Recimo oko 500 evra max.
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/samsung-smart-televizor-ue43nu7022kxxh.html
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/lg-smart-televizor-43um7390plcaeu.html

Možda neki od ovih? Vaša neka preporuka?

Nemojte svi odjednom da odgovarate. Jedva uspem toliko poruka pročitati.  Smile
« Poslednja izmena: 26. Dec 2019, 12:57:09 od Aconja »
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Likovi objasnili neke stvari vezano za PS5 prezentaciju.

https://www.youtube.com/watch?v=vkRy8MhYG9U

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Rangiranje launch-a svih PlayStation konzola.


https://www.youtube.com/watch?v=IKI6Ghx6-bo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Top10 igara za početak života na PS1 konzoli


https://www.youtube.com/watch?v=sFIUCfN1IYA



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
kako mi krivo sto mi burazer razjebo kolekciju za ps1
a ps1 je sasvim funkcionalan i dalje

inace nacuo sam da izlazi rimaster
svinja u ratu  Smile
do jaja igra
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Evo nešto i za PS2 nostalgičare.


https://www.youtube.com/watch?v=yKyXuNbcLI0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Sony Playstation 5 (2020)





Kada je PlayStation 4 stigao u prodaju krajem 2013. godine, jedan od ciljeva ovog hardvera je bio da stavi u zaborav PS3 generaciju koja je PlayStation-u donela mnogo nevolja, troškova i čak smanjenje prisustva na tržištu. Umesto tradicionalnog japanskog načina dizajna, koji je podrazumevao da mali tim tajnovitih dizajnera naprave kompletnu konzolu i softverske alate bez savetovanja svetskih developera (što je bio način na koji je „otac PlayStation“-a napravio PS1, PS2 i PS3), PlayStation 4 je bio realizovan uz pomoć glavnog arhitekte Mark Cerny-a koji je otvorio svoj proces razvoja, sakupio želje developera, dao im način da učestvuju u razvoju hardvera i softvera, i na kraju sklopio konzolu koja je na veoma balansiran način isporučila „nasvirani“ PC hardver koji bi mogao napajati veoma ambiciozne naslove u softverskom okruženju koje su mogli savladati i veoma mali (čak i jednočlani) razvojni timovi.

Odmah na svojoj premijeri, PlayStation 4 je uspeo da oko sebe okupi ne samo podršku medija i developera, već i igračke javnosti koji su prihvatili ovu konzolu oberučke i obezbedili joj da do kraja 2020. godine postane druga najprodavanija kućna konzola svih vremena sa preko 110 miliona prodatih konzola, ostavši samo iza legendarne PlayStation 2 konzole koja se između 1999. i 2010. godine prodala u tik preko 150 miliona kopija. Shvativši da je PS4 predstavljao odličan početak nove ere PlayStation-a, arhitekta Mark Cerny je ponovo zasukao rukave i sakupio nove impresije svetskih developera oko njihovih želja za novu generaciju PlayStation hardvera. Pored standardne želje za jačim centralnim komponentama (CPU i GPU) i većoj količini RAM memorije koji bi omogućili pravljenje većih i detaljnijih svetova, ali su takođe redovno (uz frazu „znamo da je nemoguće, ali“) pitali o mogućnosti ubacivanja skupe SSD tehnologije.

Извор: Emuglx

Читав текст прочитајте овде.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
PS5 DualSense kontroler ima životni vek od oko 417 sati





Pojam driftovanja kontrolera, odnosno džojstika na kontroleru, postao je dosta popularan zbog Nintendo Switch konzole na kojoj se kod Joy-Cona dešava to da se analogne palice nasumično pokreću i šalju komande konzoli bez dodira igrača.

Nintendo je zbog ovog problema tužen u nekoliko navrata, a na meti se sada našao i Sony zbog Playstation 5 DualSense kontrolera. Problem sa driftovanjem inspirisao je kanal iFixit da se bolje pozabavi DualSense kontrolerom i otkrije zašto se ovaj problem javlja već nakon 3-4 meseci upotrebe.

Prema tom istraživanju, otkriveno je da životni vek DualSense kontrolera traje oko 417 sati, nakon čega počinju da se javljaju problemi. 417 sati i nije preterano dugi radni vek za prosečnog gejmera, jer je to kao da ste se kroz 7 meseci na kontroleru igrali 2 sata dnevno.. Srećom, problem je lako rešiv i prikazan je u videu ispod.
Dobra poenta koja je izneta na portalu VGC, je zašto se ovi delovi ne prave kao potrošni materijal  do kojeg treba lako doći.

https://www.youtube.com/watch?v=7qPNyio3VDk


Izvor: Play.co.rs


Što su noviji kraći im je životni vijek.
« Poslednja izmena: 23. Feb 2021, 09:19:47 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.