Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Something's wrong...  (Pročitano 3402 puta)
10. Nov 2004, 13:18:45
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Opet ja... Ne vredi, izgleda da mi je novembar baksuzan mesec po pitanju kompjutera... Em mi monitor riknjava, em sam se zlopatila sa WinUpdateom, em se pojavio jedan "problemcic"...
Naime, komp mi se cudno ponasa (hardverski, rekla bih)... Kad god radim sa kompom, slusam muziku u WinAmpu... Pre par dana, primetila sam odredjeni sum prilikom reprodukcije pesama... Kao neko "kloparanje" u pozadini, narocito izrazen kod vokala... Taj sum se pojavljuje i kod rezanja diskova u Neru (znaci samo prilikom reprodukcije u WinAmpu, i to ne uvek), a danas, kada sam sa jednog cd-a kopirala veliku kolicinu podataka na hard, pesma je toliko usporila, i pocela da se prekida... Uzas zivi. Da, jos jedna stvar... Prilikom ripovanja jednog diska, u nekim pesmama (koje su se na disku nalazile na drugoj polovini) ima sustanja... Doduse, to se desilo samo kod toga diska, a obzirom da je Bugarin, nisam obratila neku paznju...
Cenim da nije problem do CD-RWa...
Znaci, problem je ili do maticne ploce,  integrisane sound kartice, ili do memorije...
Evo i podataka o konfiguraciji (barem ono sto je bitno):
Athlon ThunderBird XP2000+
MSI-6712 (v.1.x) KT4V KT400
256 MB memorije (DDRAM 333MHz, PQI)
Sony CRX220E CD-RW
...
A,da, jos jedna stvar... Komp mi je pod garancijom jos nekih mesec dana, tako da imam nameru da "iskoristim" sva prava koja mi sleduju! Wink
Sta mislite da riknjava?
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bez obzira na sve prilicno sam siguran da ti Windows riknjava... bar sto se sporosti i svega tice... Mozda je do CDRW, sama sporost , posebno ako si dosta diskova na njemu sprzila i njime procitala, posto to definitivno nije bas najpametniji potez...
Da li je zvuk takav bas iz svega ili samo sa cd-a i winampa i da li je takav prilikom reprodukcije svake pesme ili samo nekih?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Sum se ne desava uvek... Ponekad se pojavi u pesmi, kada sledeci put pustim, nema ga... Evo, bas sad slusam, bez greske... Sto se tice drugih aplikacija, savrseno rade, kao i ranije, bez usporavanja...
CD-RW nisam bas maltretirala... Za godinu dana mozda 60 diskova... Ako ne i manje...
Evo, upravo sam uradila benchmark sa Nero CD-DVD Speedom, i rezultati su sledeci:
~koristila sam rezani Verbatim sa gomilom manjih fajlova sa podrskom do 16x

~speed test:
1. start 18.22X
2. average: 17.88X
3. end: 17.93X

~seek times:
random: 123ms
1/3: 117ms
full: 160ms

CPU Usage:
1X - 6%
2X - 13%
4X - 26%
8X - 50%

Burst rate: 3MB/s

However:
kada sam startovala DAE test sa audio diskom, javio se sum na pesmi koja je isla na WinAmpu (mp3 fajl sa harda)! Inace, rezultati DAE testa su (valjda) dobri:
~total errors: 0
~DAE quality: 10
~Accurate stream: yes

Cim se DAE test zavrsio, pesma u WinAmpu je nastavila da se normalno reprodukuje... Probala sam i da veliki folder pastujem na drugi deo diska, i nije bilo problema... jedino sa CDom...
Znaci, CD-RW je zdrav za penziju?
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pazi pazi pazi...
Ako sam ja skontao ti slusas mjuzu sa cd-ova?
nije pametno slusati mjuzu sa CD-a, to opterecuje masinu i sjebava rezac...
Audio diskovi jos i nekako, sve ostalo lepo kopiras na hard pa slusas, isto i sa filmovima, ja to nikad ne gledam sa cdrw
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Ma neee... Taman bi prolupala od silnog zujanja da slusam muziku sa audio diskova na kompu... Sve ja to lepo ripujem u mp3 ili ogg... DivX isto... Sve ja to kopiram na hard... A danas sam probala da pustim audio disk u Media Playeru, i nije bilo nikakvih problema...
Medjutim, kao sto rekoh u prvom postu, dok slusam mp3 fajlove sa hard diska u WinAmpu, a pri tome prebacujem fajove sa CD-RW jedinice u folder na hardu, onda dolazi do problema sa reprodukcijom mp3 fajova u WAmpu... Kada to isto radim, ali ne sa CD-RW na hard, nego sa harda na hard, onda problema nema...
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zona sumraka ... tinu ninu tinu ninu  Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Tako nekako...  
Kad sam baksuz... Mada... dok god mi rezac radi bez problema... OK... mislim, necu da cepidlacim... Ako se stanje pogorsa, ide "pod noz", pa da vidimo "kaj nije u redu.."  Wink
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Pazi ni WinaAmp je odličan program .. ali kod mene je ispoljavao isto neke bagove ..
Zvuk nije bio prirodan i imao je izvesna izobličenja koja se nisu čula na WMP'u ..
Tako da sad koristim samo WMP .. što je bilo suludo do pre godinu dana

Vidi da li imaš neki plug'in u pozadini da ti radi .. odabir zvučnika, setovanje basova, kvalitet prilikom ripovanja CD'a .. ako nije registrovana verzija WinAmp'a ima problema .. mislim da je brzina ripovanja 2x a i sam kvalitet rip'a je loš .. smanjen bitrate ..

Ako nemaš ništa na Line-in konektoru matične ploče isključi ga u Volume Control'u ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dzaba njima WMP kad on i meni na ovakvoj masini kida resurse....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Meni za slušanje i rad u nekim manjih grafičkim programima nije bio problematičan po pitanju resursa .. e sad zavisi ko šta koristi od programa u isto vreme ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.