Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sok kad sam na Atkinsonovoj dijeti?  (Pročitano 3434 puta)
13. Jul 2006, 20:10:50
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li moze sok ili multivita da se pije dok sam na Atkinsonovoj dijeti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Iskreno se nadam da neces drzati Atkinsonovu dijetu onako rigoroznu kao shto podrazumeva...

Mozes da pijesh sok naravno. Poshto atkins ne podrazumeva voce, reci ces da su vocni sokovi zabranjeni...i vec mi se dizhe kosa na glavi...

Bolje napravi sama sebi rezim ishrane koji ce imati smanjen unos ugljenih hidrata,ali ne u potpunosti,jer kao shto verovatno znash, UH hrani mozak,utiche na sve mozdane funkcije,,itd."omogucava ti energiju" u nedostatku boljeg izraza.
Ako ishta znash o Atkinsonovoj dijeti,onda pretpostavljam da si upoznata na kom principu (metabolichkom) je ona zasnovana.
Ako ipak ne znash evo da ti pojednostavim:
Da bi se oslobodila energija ugljeni hidrat (masti,seceri) mora da se sagoreva. Da bi metabolizam mogao normalno da funkcionishe.Kad organizmu uskratish dnevni unos UH,enzimi koji razlazhu secere i masti posezhu za onim shto im je na raspolaganju, u tom sluchaju naslagama masti u organizmu. Cela misterija. Dalje,Atkinson kazhe da ako se unese i najmanja kolichina UH putem hrane, proces biva obustavljen,tj mozes da se slikash. E aj sad logichno rasudjivanje: organizam posezhe za UH,prvo onim koji dospe u zheludac,dakle onim koji prvi dospe u krv i njega ce prvog da razlozhi tj. sagori. Sad recimo , ti uneses pola parcheta hleba uz ruchak bez UH,dakle vrlo malu kolichinu.Znachi prvo se troshi taj UH, tj UH iz hleba koji si pojela, i poshto je to jako mala kolichina, a organizam je aktivan (nisi u komi), treba mu josh i onda prelazi na tvoje naslage masti. Eto ceo proces je taj. Znachi ako unesech malo ugljenog hidrata, a treba da uneses  i  smesh slobodno,nishta se bitno ne deshava, tvoje masne naslage ce se i dalje topiti, tj bice polako troshene, bez da osecas umor, nemoc, vrtoglavice, da ti razmisljanje bude usporeno i opshte stanje loshe.

Sve ovo ti pishem iz razloga shto sam pre godinu ipo dana imala 76 kilograma.Sad imam 58.Napravila sam samoj sebi rezhim ishrane sa smanjenim unosom UH, koji je chinio da mrshavim zdravo,skoro podjednako brzo kao sa Atkinsonom,ali 100 puta pametnije. Sve meni bliske osobe koje su se takodje ovoga pridrzavale, smrsale su veoma brzo, bez negativnih propratnih efekata koje bi sigurno imali da su se u potpunosti lisili UH.

Jela sam svo voce sem banane, jela sam pola do jedne cele krishke crnog ili razhanog hleba dnevno,maslinovo ulje u salatama od svog povrca, sva kuvana jela (nisam preterivala sa pasuljem i krompirom),meso na sve moguce nachine (sem pohovanog),ribu,jaja u svim oblicima (ne preterivati sa zhumancima zbog holesterola),jednom u dva dana popila sam jogurt ili pojela kiselo mleko. Sve ostale mlechne proizvode sam izbacila.Izbacila sam testo,suhomesnate proizvode,sve slatkishe (kad ti padne secer pojedi kashiku meda,zaboravi na vestacki zasladjivac-dokazano visoko kancerogen),slobodno stavi malo zhutog ili braon secera u kafu .Pij vocne sokove, leto je, cedi sve shto mozes, ako imash sokovnik, nishta bolje nisi mogla da izmislish za svoj organizam. Limunade,sok od paradajza, cajeve, multivitu. Izbaci sve grickalice. Pij multivitamin jedna sumeca dnevno plus 500 mg C vitamina u prahu.

Jedi na ovaj nachin 15 dana. Ako ne postignesh rezultat,znachi da imash jako spor i "ustaljen" metabolizam, produzhi josh nedelju dana. Do tada bi vec trebalo da skinesh vishe od 5 kilograma. Posle maksimalno 3 nedelje, uvrsti neki od nemasnih ili slabo masnih sireva, mleko (ako ga pijesh), jogurt ili kiselo mleko svaki dan  i josh pola krishke hleba. Tako jedi dve nedelje. Ako zelish da skidas josh, ponovo se vrati na prvobitni nachin 2 nedelje. Ne zamaraj se previshe u toku ove ishrane. Tek kad prestanesh baci se na sport i rekreaciju.Sve shto skinesh, nece se vratiti, jer si potpuno promenila rezhim ishrane,hranis se zdravo,metabolizam je pocheo da se navikava. Bar ne za prvih godinu do godinu i po dana ,ako uspesh da ne unosish grickalice, testa i slatkishe u neogranichenim kolichinama.

Eto, budi pametna, zaboravi Atkinsona i smrshaj zdravo.Ako imash bilo kakvo pitanje, ne uzdrzavaj se Smiley

Srecno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja popi sok,nadam se da to nece spreciti dejstvo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
 Smile   Smile    Smile 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.