Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:55:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smrt Bečko berlinske istorijske škole  (Pročitano 40830 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 46
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Wendi jesu Srbi za nemačku sadašnju istoriografiju i tu nema spora- sporove možemo praviti samo mi na osnovi starih tumačenja srpske istorije BB škole. Uzmimo sledeću hipotetičku situaciju. Neki arheolog je našao naselje na Iranskoj visoravni, oblast Lugistana (prvobitni prostor Arijevaca) sa imenom Tepe German. Našao je i boga Germana prikazanog na frizu sarkofaga kako stoji pored boga Indre obučen u germansku narodnu nošnju. Da je to našla, BB škola bi i danas trubila o Nemcima kao pravim Arijevcima, Tepe German bi bio obnovljen i turisti iz Nemačke bi tamo išli kao na Ćabu, da ne govorim o tv serijama Discovery itd. Nalazi iz Tepe Germana bi bili u svakom nemačkom muzeju i, šta još sve ne! Međutim, na istoj lokaciji postoji i kako dokumentuje fotografijama i artefaktima M. Milanović u II izdanju Istorijskog porekla Srba, Tepe Srbin i božanstvo Srbin na frizu pod šajkačom i u opancima - stoji s leve Indrine strane. Mi ovo ne da ne komentarišemo, nego nam je i potpuno nepoznato - i, šta sad, Tepe Srbin se pukom slučajnošću zove baš tako?! Nije nego!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Linux4Life

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 473
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC 
@supertruper
druze jesi li u mogucnosti da objavis tu sliku,tj da je pokazes,bio bih ti zahvalan
IP sačuvana
social share
Lada Linux Serbia Power Team
HighlandClan & The BulldogFighter Team
Highland Falconry
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
SonyEricsson 
da...i mene interesuje ta slika.

EDIT:u međuvremenu sam našao sliku:


« Poslednja izmena: 22. Feb 2011, 00:42:47 od digiman »
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 
Na sred iranske visoravni srpska oscila, sa sve krunom  Smile

@superturper
Ae daj malo vise informacija o ovoj slici. Iz kog je perioda, gde se tacno nalazi, ko je napravio. Nemojte da se neozbiljni ko Deretic. Meni iskreno ova glava deluje docrtano. A cak i da ova slika nije falsifikat opet ne vidim sta bi mogla da dokaze.
Jel znate vi koliko je drzava koristilo ta cetiri oscila pre Srbije. Pogledajte zastavu Vizantije.
http://en.wikipedia.org/wiki/Byzantine_Empire
Sto se tice sajkace ona je nastala mnogo kasnije, a i vrlo je diskutabilno da li ovo na glavi zaista lici na sajkacu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
SonyEricsson 
Na sred iranske visoravni srpska oscila, sa sve krunom  Smile

@superturper
Ae daj malo vise informacija o ovoj slici. Iz kog je perioda, gde se tacno nalazi, ko je napravio. Nemojte da se neozbiljni ko Deretic. Meni iskreno ova glava deluje docrtano. A cak i da ova slika nije falsifikat opet ne vidim sta bi mogla da dokaze.
Jel znate vi koliko je drzava koristilo ta cetiri oscila pre Srbije. Pogledajte zastavu Vizantije.
http://en.wikipedia.org/wiki/Byzantine_Empire
Sto se tice sajkace ona je nastala mnogo kasnije, a i vrlo je diskutabilno da li ovo na glavi zaista lici na sajkacu.

Slika je iz perioda "sinoć", nalazi se na imageshack, i napravio @digiman za svega 15 minuta...

Veoma smo navni i lako se nasedamo na prevare...zato što se nadamo da smo mi ipak najstariji...
I svaki istoričar koji kaže ono što narod hoće da čuje, ima dobru prođu, popularnost i novac.
Naročito sa onim hiperlingvističkim teorijama gde svaka reč u kojima ima s,r,b mora da je srpskog porekla...
Prema tome grad Sorbon (a možda i njihov fakultet) osnivan by Serbons...
Ako ovaj moj petnaestominutni 'crtež' izazvao makar i minimalnu dilemu u nekoga, šta mislite kako može neko da nas vuče za nos, koji je radio nekoliko godina na sličnim izmišljotinama...



« Poslednja izmena: 22. Feb 2011, 11:28:59 od digiman »
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 
Nemoj se igrati sa tim stvarima, sta za 200 godina neko naleti na ovu tvoju montazu i napravi novu teoriju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
SonyEricsson 
Ne  treba čekati toliko..M. Milovanović i supertruper su već naletili
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 46
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
O falsifikatima nema ni govora jer mesto doista postoji, treba samo na googlu otići na slike i ukucati tepe sarban, ne verujem da bi neko falsifikovao imena arheoloških lokaliteta a pogotovo imena božanstava ili je naša nova istoriografija nadmašila BB školu kad menja imena lokaliteta i artefakata. Dakle, neverne Tome, go on google, ja sam bio i Milanović je 100 posto u pravu i ja jedva čekam da konačno izađe iz štampe drugo dopunjeno i prošireno izdanje Istorijskog porekla Srba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
SonyEricsson 
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 

Evo srpske majke  Smile
Valjda se mesto zove tepe sarab 
« Poslednja izmena: 22. Feb 2011, 15:30:29 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:55:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.