IN < - Smrskao glavu poznaniku! - >LO
(1/1) :: Odgovori!
Autor: Stevkec :
Zbog osnovane sumnje da je juče oko 4 sata ujutro u Novom Sadu ubio Jovana K. (39) iz Kupresa (BiH), s prebivalištem u Subotici, uhapšen je Nebojša M. (29) iz Šipova kod Jajca, prijavljen u Zemunu. Nebojši se pripisuje da je zločin počinio udarcima cigle u glavu, a sve se desilo u dvorištu Jevrejske 35, koje se nalazi iza niza lokala na Bulevaru oslobođenja preko puta Futoške pijace koji rade danonoćno. Uzrok ubistava verovatno leži u raščišćavanju kockarskih dugova.



Prema našim nezvaničnim saznanjima, Nebojša je radio u kockarnici koja se nalazi veoma blizu mesta na kojem se dogodilo ubistvo. Bio je u svađi s Jovanom koga je dugo poznavao. Navodno, osumnjičeni je, radeći u kockarnici, uključio Jovanu elektronski rulet na veoma veliki iznos (spominje se 800.000 dinara), a ovaj je pare izgubio i potom dug nije platio. Nakon toga, Nebojša je zbog incidenta ostao bez posla, a moguće je i da je deo duga bio prisiljen da vrati gazdi iz svog džepa. Potom je, juče u zoru, Nebojša došao u kockarnicu na Bulevaru oslobođenja, pozvao Jovana da izađe na zadnji izlaz, što je ovaj bez opiranja prihvatio. Posle toga, pretpostavlja se da je osumnjičeni dohvatio ciglu i udarao Jovana u glavu dok mu je nije s smrskao.

Takođe nezvanično smo saznali da se Nebojša posle zločina prijavio policajcu kog je zatekao u blizini. Građanin kog smo zatekli na licu mesta i koji nije hteo da se predstavi, izjavio je da dobro zna o čemu se u ovom slučaju radi:

– Reč je o očajnicima koji se znaju od malih nogu, a budili su se s željom da pokušaju da se iščupaju iz dugova koje su napravili kockajući se. Novi Sad ima oko sto elektronskih ruleta, imam osećaj da ih toliko nema ni Las Vegas. Grad je kriv što dozvoljava da toliko kockarnica radi danonoćno. LJudi ostaju bez porodica, stanova i prijatelja. Na sve su spremni, pa i da ubijaju. Bruka! I ja sam jedan od tih očajnika, pišite o ovom ubistvu molim vas, ovolikom kockanju se mora stati na put, inače slede mnogo gori obračuni. Znam mladića koji je u kockarnici na Bulevaru izgubio 100.000 evra za manje od mesec dana. Čuo sam izbeglicu koji je davno u gnevu najavio da će ući s bombom u kockarnicu gde je izgubio sve pare i da će sve – i sebe – dići u vazduh. Srećom, odustao je. Takve stvari mogu da nam se dogode. Ogroman novac se vrti u kocki, a kontrolišu ga opasni ljudi – kazao nam je sagovornik koji je znao i bez naših sugestija podatke o osumnjičenom i žrtvi, a potom se izgubio u gužvi prolaznika u Jevrejskoj ulici.

Izvor:Dnevnik
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo