Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:28:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smene u SDA Cazina  (Pročitano 7685 puta)
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Senad Bajrić, "SDA 1990": "Želimo se vratiti izvornoj SDA"


24SI - Sasvim neočekivano glavna medijska ličnost u Unsko-sanskom kantonu postao je Senad Bajrić iz Cazina, šaljući sopštenje za javnost da je u Opštinskom sudu u Bihaću registrovana Stranka demokratske akcije 1990.

Počela su nagađanja i spekulacije kako je to odgovor poražene cazinske struje u Kantonalnom odboru SDA USK, kako su "devedesetaši" instrument za rušenje predsjednika SDA Sulejmana Tihića.

"Lako je provjeriti da smo u Opštinskom sudu u Bihaću 13. novembra 2007. godine registrovani kao politička stranka pod nazivom SDA 1990. Sve one koje to zanima obavještavam da je broj rješenja 017-0-RegPo-07-000001", kaže Bajrić, koji je predsjednik Glavnog odbora te novoosnovane stranke.

- Pored činjenice da je javnost upoznata sa osnivanjem SDA 1990, za sada se govori o dva imena: Vašem, kao predsjednikom Glavnog odbora stranke, i gospodina Muniba Muranovića, predsjednika Izvršnog odbora i predsjednika Stranke demokratske akcije 1990. Kada i gdje su održane osnivačka, a kada izborna sjednica Skupštine?

Izborna sjednica Skupštine održana je u septembru 2007. godine na kojoj je izabrano najviše političko tijelo u stranci Glavni odbor od 17 članova stranke.

Za predsjednika GO sam izabran ja. Po našem Statutu Glavni odbor stranke postavlja Izvršni odbor od devet članova, kojim rukovodi predsjednik stranke, a to je Munib Muranović.

- Politički ste neeksponirani na prostoru Unsko-sanskog kantona. Ko je u stvari Senad Bajrić?

Kao i većine Krajišnika, moj politički angažman počeo je naposredno pred početak prošlog rata u BiH. Na prijedlog SDA mobilisan sam u policiju 5. septembra 1991. godine kao komandir grupe policajaca koja je obezbjeđivala važnije objekate. Potom mi je kao aktivisti SDA u aprilu 1992. godine povjeren zadatak da preuzmem organizaciju i pripremu Teritorijalnu odbranu u mjesnoj zajednici Ostrožac, odnosno, preuzeo sam funkciju predsjednika mjesnog ratnog odbora. Do kraja maja organizirao sam rukovođenje sa 480 boraca. Ratni put sam nastavio u vazduhoplovnoj jedinici, a kraj rata sam dočekao u 502. bihaćkoj slavnoj brigadi.

- Kada ste se razišli sa Strankom demokratske akcije?

Uvođenjem povjereništva u općinsku organizaciju SDA od strane Mirsada Ćemana. On je kao rukovodstvo stranke postavio komuniste, koji postaju veliki nacionalisti i šovinisti čak i protiv svog vlastitog naroda koji su i mnogi platili i glavama. Tim potezom razbijen je odbor koji je u 80 posto slučajeva bio lojalan stranci i Bosni i Hercegovini i koji se odlučno suprotstavio Fikretu Abdiću. Po završetku rata, kao politički aktivista, ali ovog puta kao nezavisni kandidat za Vijeće općine Cazin, namjeravo sam razotkriti prljave rabote ubačenih Ćemanovih ljudi, ali sam eliminisan grubom izbornom prevarom.

Sada kada nas je puno omalovaženih i obespravljeni riješili smo da izvršimo "povratak otpisanih" kako bi vratili dostojanstvo izvornoj SDA ideji i naše vlastito. Sad se nalazim na birou rada i primam 150 KM, kojim hranim troje djece.

- Šta je cilj osnivanja SDA 1990 ?

Mi ćemo biti glas malog čovjeka, kojem je SDA iz devedesetih godina prošlog vijeka još u srcu. U naše redove pristupaju organizatori otpora dobrovoljci Domovinskog rata. Mi ćemo reći odlučno "ne" korupciji u državi i vladavini veleposjednika iza kojih ostaju samo siromaštvo, bijeda i jad. Takvih je puna sadašnja SDA, a ista stvar je i još gora kod drugih stranaka. Krajnje je vrijeme da kažemo "stop" kriminalcima koji u ime ugroženosti naroda pljačkaju ovo što je još preostalo, a onda će nas ponovo gurnuti u nacionalne sukobe kako bi opravdali svoju "poštenu borbu za nacionalnu stvar".

...


ja navijam za sencija bajru...  Smile   forza Cazin!

(kad ce SDS 1990? da se uclanim...) 
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Sve za tebe rasssse

SDS 1990 - izvorna
Jo� jedna stranka u BiH dobila je sestrinsku partiju sa predznakom devedesetih...


15.12.2007. 17:42
Jo� jedna stranka u BiH dobila je sestrinsku partiju sa predznakom devedesetih i sada i Srpska demokratska stranka (SDS) ima pandan u SDS-u 1990 - izvorna.

Naime, Osnovni sud na Sokocu odobrio je promjenu naziva Udru�enja "Srpski narodni otad�binski pokret" u SDS 1990. � izvorna.

Mediji u RS prenose izjavu Voje Kupre�anina, člana Inicijativnog odbora za osnivanje ove stranke, u kojoj ističe da se među članovima odbora za osnivanje SDS 1990 � izvorna, nalaze, između ostalih, Miladin Nedić sa Ozrena, Vojo Kupre�anin iz Srpca i Rade Ristić iz Istočnog Sarajeva, osnivači i članovi Glavnog odbora SDS-a iz 1990. godine.

Sjedi�te SDS 1990 - izvorna, bit će u Istočnom Sarajevu.

Miladin Nedić i Vojo Kupre�anin bili su poslanici iz reda srpskog naroda prvog saziva Skup�tini BiH 1990. godine, a Rade Ristić je bio predsjednik općine Srpska Ilid�a 2000. godine.

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktuelno/sds-1990-izvorna

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
 Smile Smile Smile Smile Smile

idem da se uclanim dok postanu interesantni..

u stvari, dvoumim se izmedju njih i bajre...

http://www.dnevniavaz.ba/forum/viewtopic.php?t=336

bajro, rane moje... Smile

ps.

SDS opet kasni sunce im jebem, isto kao 90-te... uviek moraju biti zadnji...
« Poslednja izmena: 19. Dec 2007, 14:16:53 od od rasssse »
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Rasssse pa ti si ekiclopedija  Smile

Takvi smo mi Srbi uvek se poslednji palimo, ali posle ne možemo da se ugasimo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
boga mi, svakako su me kitili, ali niko mi jos nije rekao da sam ekiclopedija...

jel' to dobro, il' da te tuzim moderatorima? vjerovacu ti na rijec...   Smile

........................

cudo jedno, vecina mojih vjernih balija tvrdi da su ovi uzaludni, ovi "devedesetasi", jer SDA 1990 je osnovana odavno, a zove se stranka za BiH...

a za SDS aplaudiraju. kazu, moze SDS bez JNA u svako doba...  Smile

IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
"Zlatni ljiljan" posvađao BOSS i SDA
Mirnes Ajanović optužio SDA da je lopovska stranka, a za Haračića kazao da je nemoralan čovjek...
26.12.2007. 10:01

Politički duhovi u Tuzli uzburkali su se nakon što je općinski vijećnik Edin Haračić Klej iz BOSS-a prešao u SDA. S govornice Vijeća razmijenje su teške riječi, a ništa manje vatre nije bilo ni u jučerašnjim izjavama za "Avaz".

Predsjednik BOSS-a Mirnes Ajanović, naime, optužuje SDA da je "lopovska stranka, jer je BOSS-u ukrala mandat". Haračićevim potezom, kaže, razočaran je i ne može "vjerovati da postoje ljudi kakav je on".
Dodatni motiv

- Kada nekome pomogneš kao što sam ja pomogao Haračiću, ne tražiš zahvalnost, ali ne očekuješ ni izdaju. A meni je Haračić zabio nož u leđa. Pomogao sam mu da riješi stambeno pitanje, da se upiše na fakultet, pozivao građane da umjesto mene glasaju za njega, a on mi je to ovako vratio. Pokazao je da je nemoralan čovjek. Još su gori Salko Bukvarević i njegova lopovska SDA. No, sve mi ovo daje dodatni motiv da se bavim politikom i pomažem ljudima - kazao je Ajanović u izjavi za "Avaz".

S druge strane, Edin Haračić Klej, inače dobitnik najvišeg ratnog vojnog priznanja "Zlatni ljiljan", kaže kako je tačno da mu je Ajanović pomogao pri rješavanju stambenog pitanja, a da su sve drugo neistine.
Politička mudrost

- Razlog našeg razlaza je taj što je BOSS izgubio kredibilitet, što sam i lično, u prilično žustroj raspravi, kazao Ajanoviću 18. decembra. Rekao sam mu da sam nezadovoljan vođenjem stranačke politike te da su iznevjereni dosadašnji ciljevi i principi po kojima je BOSS bio prepoznatljiv. U više navrata isticao sam da nije politički mudro napadati SDA, koja je konstruktivna opozicija u Općinskom vijeću Tuzla, jednako kao i BOSS, naspram vladajućeg SDP-a. A to je BOSS radio i radi - kaže Haračić.

SDA će ubuduće u OV Tuzla imati sedam, a BOSS tri vijećnika.
Bukvarević: Ajanović je smiješan

- Izjave predsjednika BOSS-a su smiješne i ne zaslužuju nikakav komentar. Što se, pak, tiče SDA, očigledno je da našu kontinuiranu i konstruktivnu politiku u Tuzli prepoznaju i članovi drugih partija. Imamo najava da bi u narednom periodu i neki vijećnici iz drugih partija mogli pristupiti našem klubu - kaže Bukvarević.


Autor: E. Huremović

Avaz 26.12,2007.

Vidi pa i tamo ima poslanika prebega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
A ovo bi mi Krajisnici mogli da iskoristimo i da vezemo Bihac koji i onako vise naginje Banjaluci Sanski Most Prijedoru i da pokusamo da malo razbijemo tu Sarajevsku dogmu samo treba fino i pametno  ali mislim da mi nemamo ljudi za takvo sto

e Srbi Srbi i kada vam se pruzi prilika vi je neznate iskoristiti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1061
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
A ovo bi mi Krajisnici mogli da iskoristimo i da vezemo Bihac koji i onako vise naginje Banjaluci Sanski Most Prijedoru i da pokusamo da malo razbijemo tu Sarajevsku dogmu samo treba fino i pametno  ali mislim da mi nemamo ljudi za takvo sto

e Srbi Srbi i kada vam se pruzi prilika vi je neznate iskoristiti
Mislim da si ti ove ljude zamijenio sa Autonomašima Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
evo nistarxx ce nam pomoci...  Smile
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1061
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
evo nistarxx ce nam pomoci...  Smile
za vas i život dati Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:28:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.