Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:53:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slušaj techno zarazi se HIV-om  (Pročitano 9351 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Dobro, de, sto se iznervira odma'... Opusteno... Smile

Ma ne nerviram se, nego onaj iznad tebe je lupao gluposti, pa reko' da mu dam do znanja da je to radio, bilo bi strasno da decko misli da je ispao pametan na kraju.  Smile

@supermoderator gosn. Shone83
Kada sam se registrovao na ovaj forum, uradio sam to jer mi je nesto trebalo. Godinu dana kasnije, kada sam resio i da se ukljucim u diskusije na njemu, uradio sam to zato sto na naslovnoj strani pise: "Dobro dosli na najvece slobodne internet diskusije". Pravio sam se da nisam primetio semanticku gresku "dobro dosli" (umesto, kako je pravilno, "dobrodosli"), jer me je privukla rec "SLOBODNE". Sloboda je vrlo sirok pojam, mnogo siri i od vas moderatora samih. Medjutim, tek sam onda shvatio da postoji nesto sto se zove "pravilnik". E vidite, cim postoje pravila, tu nema slobode. Tako da biste mogli da ispravite i tu, vec drugu gresku na naslovnoj stranici svog foruma, koja je, da "sramota" bude jos veca, inace relativno nesadrzajna. Da budem iskren, gorespomenuti pravilnik sam procitao pre 5 minuta, jer sam stvarno mislio da je ovde dozvoljeno svako iznosenje misljenja, makar i ono koje ce vredjati druge (jelte, "sloboda"), ali sada kad sam shvatio da ipak nije, vise necu to da radim.

S postovanjem,
gore-levo bold-underline navedeni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 119
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Cuj malog "generalizIRanje je izbJegnuto", hahha, retard.. ako ovo nije generalizovanje, ja ne znam sta jeste.

A recimo da si u pravu, da je generalizovanje izbegnuto, onda cemu uopste i sluzi ovo istrazivanje?!?!

Ti si izgleda otupaveo od tog silnog hip-hop ritma koji slusas; prodaj modem, sprecices dalje osramocenje...

Malo upotrijebi mozak kad čitaš i pokušaj da shvatiš poentu.

Ako neko dokaže da su veće šanse da umreš ako svaki dan jedeš jaja nego krastavice, i da se zbog toga savjetuje da češće jedeš jaja od krastavica ti možeš odbaciti taj savjet kako ne što u šta ne vjeruješ ali ne možeš blebetati bezveze da čovjek nije dokazao ništa.

Ako smatraš da nije u pravu izvoli sprovedi istraživanje i dokaži da nije u pravu.

Ali samo se manite ove šuplje priče.

Arguing over the internet is like running in the special olympics...Even if you win you're still retarded.  Smile

IP sačuvana
social share
Through fire be purged!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Dobro, de, sto se iznervira odma'... Opusteno... Smile

Ma ne nerviram se, nego onaj iznad tebe je lupao gluposti, pa reko' da mu dam do znanja da je to radio, bilo bi strasno da decko misli da je ispao pametan na kraju.  Smile

@supermoderator gosn. Shone83
Kada sam se registrovao na ovaj forum, uradio sam to jer mi je nesto trebalo. Godinu dana kasnije, kada sam resio i da se ukljucim u diskusije na njemu, uradio sam to zato sto na naslovnoj strani pise: "Dobro dosli na najvece slobodne internet diskusije". Pravio sam se da nisam primetio semanticku gresku "dobro dosli" (umesto, kako je pravilno, "dobrodosli"), jer me je privukla rec "SLOBODNE". Sloboda je vrlo sirok pojam, mnogo siri i od vas moderatora samih. Medjutim, tek sam onda shvatio da postoji nesto sto se zove "pravilnik". E vidite, cim postoje pravila, tu nema slobode. Tako da biste mogli da ispravite i tu, vec drugu gresku na naslovnoj stranici svog foruma, koja je, da "sramota" bude jos veca, inace relativno nesadrzajna. Da budem iskren, gorespomenuti pravilnik sam procitao pre 5 minuta, jer sam stvarno mislio da je ovde dozvoljeno svako iznosenje misljenja, makar i ono koje ce vredjati druge (jelte, "sloboda"), ali sada kad sam shvatio da ipak nije, vise necu to da radim.

S postovanjem,
gore-levo bold-underline navedeni.

Sto se tice reci dobro dosli i dobrodosli, uveri nas tj. dokazi kako je ispravno (posto ima na nekim mestima i jedno i drugo) pa cemo promeniti, do tad mozes samo da tvrdis.

To sto pise da su slobodne diskusije nema apsolutno nikakve veze s tim da neko moze da vredja druge clanove. Jednostavno, to spada u lepo ponasanje i vaspitanje koje si trebao da doneses od kuce ali izgleda da ti to nemas kao i dosta korisnika, pa je zbog Vas uvedeno pravilo iako bi se to moralo podrazumevati.

Pravilnik i postoji zbog ljudi kao sto si ti. Postoji tzv. "internet bonton" i da si njega procitao sad se ne bi ovako ponasao. Nadam se da ti je jasno ovo sto pricam, jer ako nije onda je to samo tvoj problem!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Pa ako je sloboda, onda sloboda treba da bude i u nemanju "lepog ponasanja i vaspitanja" i sloboda u vredjanju drugih korisnika i svaka moguca sloboda. I da se malo igramo recima: kako da DONESEM lepo ponasanje OD kuce, kad ja nisam ni izasao iz kuce da bih ovo istipkao.  Smile
Znaci, bilo je slobode, ali onda ste shvatili da ne moze biti bas potpune slobode pa ste uveli pravila... komunizam, anyone?
U vezi sa jezickim pravilima ne moram nista ja da vas ubedjujem, ja sam obican korisnik, a vi ste oni koji drze forum i vi ste duzni da odrzavate jezicku ispravnost istog. Lepo se prosetajte do filoloskog fakulteta i pitajte nekog profesora sa katedre za srpski jezik sta je pravilno.
Ne pricaj mi nista o bontonu, molim te. Mogu da se kladim da ne postujes ni 40% onog vaznijeg, bontona "realnog" sveta mozda cak i ne zato sto ne zelis, vec zato sto ga ne znas, a to je ono o cemu ti ovde pricas meni. Ajde, kad smo vec kod tog internet bontona, reci mi molim te gde mogu da ga procitam, daj neki link.

@Olorin
Svidja mi se da pricam sa tobom, svakim novim postom dokazujes ono sto pricam. Ali posto ti jedini ne shvatas zasto je to tako, dozvoli da ti objasnim, nije lepo da covek zivi u neznanju.
Vidis, ova studija nije nikakav dokaz, vec obicna pretpostavka. Postavili su takvu teoriju i onda pokusali empirijski da je dokazu sto im ocigledno i nije poslo za rukom, a to se ogleda u recenici: "imaju vece izglede" koja je potpuno neodredjena i time su se odlicno ogradili od svake optuzbe na njihov racun (kao i, naravno, za optuzbe da su uzaludno bacene pare finansijera istrazivanja).
Vidim da mi predlazes da dokazem da ispitivanje nije u pravu, pa, ocigledno je da nisi pazljivo slusao predavanja iz logike u 3. god. srednje skole pa da te uputim malo: Teorije se dokazuju, odn. pokusava se da se pokaze da su one tacne, a ne da su netacne! Kao kada bih ja rekao da npr: Dodirivanje drveta moze u nekim retkim slucajevima da izazove stvaranje raka na pankreasu. Ti onda lepo kazes: "ne lupaj gluposti, vecu besmislicu u zivotu nisam cuo", a ja ti onda kazem: "dokazi da nisam u pravu". Vidis li u cemu je problem? Po toj logici, najuzvisenije bozansko stvorenje moze biti Veliki Strumf jer niko ne moze da "dokaze" da to nije tacno.
A ono sto si napisao za specijalnu olimpijadu, to znam jos odaaaaavno i to je odlicna recenica da stoji u potpisu, ali u ovom slucaju, upotrebio si je u lose vreme tako da cu samo da ti kazem: I may still be retarded, but since I won, not as retarded as you.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Citat
Pa ako je sloboda, onda sloboda treba da bude i u nemanju "lepog ponasanja i vaspitanja" i sloboda u vredjanju drugih korisnika i svaka moguca sloboda.

Postoji demokratska drzava za koju njeni drzavljani sa ponosom kazu da je najslobodnija drzava na svetu pa ipak u njoj postoje zatvori i smrtna kazna.

Citat
I da se malo igramo recima: kako da DONESEM lepo ponasanje OD kuce, kad ja nisam ni izasao iz kuce da bih ovo istipkao.

No comment.

Citat
Znaci, bilo je slobode, ali onda ste shvatili da ne moze biti bas potpune slobode pa ste uveli pravila... komunizam, anyone?

Vec sam odgovorio.

Citat
U vezi sa jezickim pravilima ne moram nista ja da vas ubedjujem, ja sam obican korisnik, a vi ste oni koji drze forum i vi ste duzni da odrzavate jezicku ispravnost istog. Lepo se prosetajte do filoloskog fakulteta i pitajte nekog profesora sa katedre za srpski jezik sta je pravilno.

Samo ti nemoj da se brines o jezickoj ispravnosti i sve ce da bude u redu. Ipak si ti, kako kazes, obican korisnik pa ne moras ni u sta da nas ubedjujes Smile

Citat
Ne pricaj mi nista o bontonu, molim te. Mogu da se kladim da ne postujes ni 40% onog vaznijeg, bontona "realnog" sveta mozda cak i ne zato sto ne zelis, vec zato sto ga ne znas, a to je ono o cemu ti ovde pricas meni. Ajde, kad smo vec kod tog internet bontona, reci mi molim te gde mogu da ga procitam, daj neki link.

Ti mozes da se kladis a mozes i da izgubis opkladu jer ne mozes da znas vec samo da pretpostavljas. A kad se nesto pretpostavlja bez da se prethodno uveri ili bar potrudi onda se i gresi.

[Internet Bonton - Kodeks ponašanja na Internetu]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Ti njeni drzavljani spadaju medju najneinteligentnije ljude na svetu (ukoliko slucajno nadjes "studiju" o tome kako su amerikanci ipak vrlo pametni nadji i procentualni podatak tih pametnih, i pogledaj njihova prezimena...). Ti njeni drzavljani se ne bune protiv tzv. Patriot Act koji je vlada uvela, a on podrazumeva krsenje povelje o ljudskim pravima koje su donele Ujedinjene nacije. Toliko o "najslobodnijoj" drzavi na svetu.

Ne mogu da ne brinem o jezickoj neispravnosti jer kao i svakom iole obrazovanom coveku, nepismenost bode u oci! Biti nepismen je losije od mnogih mnogih stvari i preduslov za kulturnog coveka je pismen covek.

Tacno je da mogu da izgubim opkladu, ali kao sto rekoh, spreman sam da se kladim, dakle - smatram da cu dobiti.

Procitacu ovaj bonton, ali ne zaboravi da kao i u stvarnom zivotu, vecina ljudi se ne ponasaju po bontonu tako da skoro i nema smisla nametati ga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Ovo sad proizilazi ovu temu tako da ne zelim da diskutujem o tome koja je najgluplja nacija na svetu. Hteo sam samo da pokazem poentu definicije "slobode" ali izgleda da nije uspelo.

Rekoh ti, daj dokaze o neispravnosti koju potenciras i bice promenjeno! Ako nemas, onda je pametnije da cutis!

To sa kladjenjem je na nivou desetogodisnjeg deteta. Kazem to, jer sam se ja tom logikom ubedjivanja nekoga u nesto bavio u tom razdoblju a onda sam poceo da gledam u prave cinjenice, a ono sto ne znam i ne mogu da znam nisam tvrdio!

Da, vecina ljudi se ne ponasa po bontonu ali to ne znaci da ga ne treba nametati nekome kome je on preko potreban.
« Poslednja izmena: 12. Sep 2006, 14:57:12 od shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
U pravu si da smo izasli van okvira teme, iskreno sam zaboravio i kakva je tema, i zato cemo lepo sad da zavrsimo sa ovim. Imam jos svasta da ti odgovorim na ovo poslednje sto si rekao, ali ajd, nije bitno.
Samo cu ovo da ponovim: vasa je duznost kao moderatora da sajt bude pismen, a ne moja kao korisnika. Ukoliko nije, na vasu sramotu ide.
P.S. Edituj svoju poslednju recenicu, malo je nerazumljiva. (edit: ok)

[Edit by shone83: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]

(edit: naglasavanje)
« Poslednja izmena: 12. Sep 2006, 15:04:27 od Tipkaros »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Editovao sam moju poruku jer sam pogresio. Editovao sam i tvoj jer se pisanje velikim slovima po internet bontonu smatra losim jer izgleda kao da se deres na nekoga. Postoje i drugi nacini da se nesto naglasi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 119
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
@Olorin
Svidja mi se da pricam sa tobom, svakim novim postom dokazujes ono sto pricam. Ali posto ti jedini ne shvatas zasto je to tako, dozvoli da ti objasnim, nije lepo da covek zivi u neznanju.
Vidis, ova studija nije nikakav dokaz, vec obicna pretpostavka. Postavili su takvu teoriju i onda pokusali empirijski da je dokazu sto im ocigledno i nije poslo za rukom, a to se ogleda u recenici: "imaju vece izglede" koja je potpuno neodredjena i time su se odlicno ogradili od svake optuzbe na njihov racun (kao i, naravno, za optuzbe da su uzaludno bacene pare finansijera istrazivanja).
Vidim da mi predlazes da dokazem da ispitivanje nije u pravu, pa, ocigledno je da nisi pazljivo slusao predavanja iz logike u 3. god. srednje skole pa da te uputim malo: Teorije se dokazuju, odn. pokusava se da se pokaze da su one tacne, a ne da su netacne! Kao kada bih ja rekao da npr: Dodirivanje drveta moze u nekim retkim slucajevima da izazove stvaranje raka na pankreasu. Ti onda lepo kazes: "ne lupaj gluposti, vecu besmislicu u zivotu nisam cuo", a ja ti onda kazem: "dokazi da nisam u pravu". Vidis li u cemu je problem? Po toj logici, najuzvisenije bozansko stvorenje moze biti Veliki Strumf jer niko ne moze da "dokaze" da to nije tacno.
A ono sto si napisao za specijalnu olimpijadu, to znam jos odaaaaavno i to je odlicna recenica da stoji u potpisu, ali u ovom slucaju, upotrebio si je u lose vreme tako da cu samo da ti kazem: I may still be retarded, but since I won, not as retarded as you.  Smile

Arguing over the internet is like running in the special olympics...Even if you win you're still retarded.  Smile

A sada shone možeš li mi objasniti ima li na forumu opcija ignoriši korisnika?
IP sačuvana
social share
Through fire be purged!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:53:07
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.