Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slucaj likvidacije Stjepana Djurekovica - Srpsko-hrvatske krimi udbaska veza  (Pročitano 1069 puta)
02. Jan 2014, 15:17:49
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Apple iPhone SE 2020
i vadjenje kestenja iz vatre... jer mrtva usta ne govore, pa sto ne svaliti na njih Wink




Ubistvo staro 31 godinu iznova potresa Hrvatsku: S likvidacijom povezuju Arkana i Gišku

Ivan Milićević    | 01. 01. 2014. - 16:46h | Foto: Reuters, Beta    |

Slučaj ubistva star 31 godinu, u kojem se kao egzekutori pominju i najpoznatija imena beogradskog podzemlja, već u prvom danu nove 2014. godine iznova je potresao Hrvatsku.



Željko Ražnatović Arkan pominje se kao jedan od mogućih izvršilaca likvidacije Stjepana Đurekovića
Reč je o likvidaciji Stjepana Đurekovića, hrvatskog disidenta kojeg je jugoslovenska tajna policija Udba ubila 28. juna 1983. godine u Volfratshauzenu kod Minhena, u tadašnjoj SR Nemačkoj. Đureković je bio istaknuti privrednik komunističke Jugoslavije i jedan od direktora naftne industrije INA, ali je 1982. godine emigrirao u SR Nemačku i povezao se sa hrvatskom emigracijom. Udba ga je optuživala da je ukrao veliku količinu nafte od Ine i da je sarađivao sa ustaškim elementima, uz pomoć nemačke tajne policije.
 

Likvidacija koja i dalje potresa javnost: Stjepan Đureković

Đureković je, po nalogu Udbe, ubijen godinu dana po emigriranju. Postoji nekoliko verzija tog događaja, a u jednoj se kao direktni izvršioci pominju poznati članovi beogradskog podzemlja, danas pokojni: Željko Ražnatović Arkan, Đorđe Božović Giška, Ranko Rubežić, Dragan Malešević Tapi i Dragan Joksić.
 
Zbog ovog ubistva su juče po poternici nemačkog pravosuđa u Hrvatskoj uhapšeni Josip Perković, koji je u vreme ubistva Đurekovića bio šef odeljenja zagrebačke Službe državne sigurnosti (SDS) zadužen za neprijateljsku emigraciju, i Zdravko Mustać, tadašnji šef SDS za celu Jugoslaviju.
 

 
Verzija br. 1: Ubistvo naručeno iz vrha Komunističke partije



Josip Perković organizator likvidacije?
Ubistvo Đurekovića jedna je od najkontroverznijih likvidacija u istoriji Jugoslavije. Decenijama se spekulisalo o nalogodavcima, a u žižu javnosti su ga vratili nemački sud i kancelarka Angela Merkel, zahtevajući od Hrvatske izručenje Perkovića.
 
Prema verziji koju je prihvatio nemački sud, ubistvo je naručeno iz tadašnjih političkih krugova, iz samog vrha Komunističke partije, a radi zaštite uticajnog političara Mike Špiljka i njegovog sina Vanje, tada osumnjičenog za umešanost u finansijske malverzacije. Đureković je, kako je ocenio nemački sud posle dokaznog postupka, bio previše opasan svedok protiv Vanje Špiljka u vezi sa kriminalom u Ini, pa je dat nalog da bude likvidiran.
 
U toj verziji, organizacija likvidacije poverena je hrvatskoj Službi državne sigurnosti, odnosno danas uhapšenima Zdravku Mustaću i Josipu Perkoviću.
 
Verzija br. 2: Ubistvo izvršili beogradski kriminalci

Najkontroverznije podatke o ovom ubistvu izneo je pre desetak godina u svojoj knjizi "Lasica koja govori" bivši obaveštajac Boža Spasić.
 
"Preko saradnika smo saznali da novcem od ukradene nafte Stjepan (Đureković) namerava da finansira terorističke akcije u Jugoslaviji. Na Savetu za zaštitu ustavnog poretka Jugoslavije 1983. godine doneta je odluka da se Đureković stavi pod tretman opasnog teroriste - finansijera. Dali smo mu šifrovano ime 'Dunav'. Tu je i odlučeno da se on 'eliminiše', a tajna akcija nazvana je 'Operacija Dunav'", napisao je Spasić.
 

Boža Spasić kao jednog od izvršitelja navodi Dragana Maleševića Tapija

Đureković je 28. juna iste godine nađen izrešetan i sa smrskanom glavom u štampariji u gradiću pored Minhena.
 
"Svi koji su izveli akciju sada su mrtvi. Tu su, pored Đorđa Božovića Giške, učestvovali i Željko Ražnatović Arkan, Ranko Rubežić, Dragan Malešević Tapi i Dragan Joksić Joksa", izjavio je Spasić "Politici" 2005. godine.
 
Spasić tvrdi da Perković nije ni mogao da organizuje ubistvo Đurekovića, već da je direktan nalog dao Stane Dolanc, tadašnji savezni sekretar unutrašnjih poslova. Spasić navodi da optužnicom protiv Perkovića Nemci zapravo žele da prikriju da je nemačka tajna služba BND tesno sarađivala s odbeglim ustašama.
 
"Stjepan (Đureković) je bio špijun nemačke BND i mi smo ga označili kao teroristu zbog saradnje s ustaškom emigracijom. Likvidiran je zbog špijunaže za BND, jer je finansirao ustašku emigraciju ukradenim parama, a sve to u organizaciji nemačke tajne policije", naveo je Spasić u tekstu objavljenom na njegovom sajtu.
 
"Spasić laže, jer ga čeka isto što i Perkovića"
 

"Spasić laže iz ličnog interesa": Željko Peratović
Hrvatski novinar i publicista Željko Peratović, koji se godinama unazad bavi istraživanjem političkih ubistava u Jugoslaviji, kaže za "Blic" da je bivši obaveštajac Boža Spasić "najobičniji prevarant i lažljivac koji se trudi da po svaku cenu zaštiti Perkovića i Mustaća iz sopstvenih interesa".


 
- Sve što je ikada izjavio na temu ubistva Stjepana Đurekovića nije istina. Svaku priču temelji kako bi oslobodio Perkovića i Mustaća, unapred svestan da će i Srbija po ulasku u EU dobiti nalog za njegovim hapšenjem. Spasić je dovođen u vezu s ubistvom kosovskog disidenta Hadrija 1988. godine u Belgiji - kaže za "Blic" Peratović.
 
Peratović dodaje da se u srpskim medijima i danas s njega skida odgovornost, koju on pokušava da svali na bivšeg saveznog sekretara unutrašnjih poslova Staneta Dolanca, koji je, kako kaže Peratović, bio protiv likvidacije Đurekovića.


Peratović takođe smatra da je naručilac ubistva bivši predsednik predsedništa SFRJ Mika Špiljak koji je preko Perkovića i Mustaća kontaktirao Stanka Čolaka iz beogradske Udbe, a koji je potom angažovao beogradsko podzemlje za Đurekovićevu likvidaciju. Čolak se takođe nalazi na nemačkoj poternici zbog tog ubistva, ali s obzirom na to da živi u Beogradu, Hrvatska sa njegovim hapšenjem i izručenjem nema ništa.
 
- Da li je Đurekovića ubio Arkan, Giška ili neki drugi beogradski kriminalac u potpunosti je nebitno. Treba napomenuti da je ovo ubistvo po svim karakteristikama veoma specifično jer ispada iz svih pravila po kojima su do tad izvršavane likvidacije. Srbi su angažovani za ubijanje Srba, Hrvati za Hrvate, muslimani za muslimane. Jedino za Albance nije važilo to pravilo jer čak ni Udba nije mogla da pronađe Albanca koji bi pristao da ubije drugog Albanca - istakao je Peratović.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.1
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Perković u pritvoru do izručenja

Tanjug    | 01. 01. 2014. - 11:02h  izmena vesti 19:18h | Foto: AP    |


Županijski sud u Zagrebu odredio je pritvor nekadašnjem funkcioneru jugoslovenske i hrvatske tajne službe Josipu Perkoviću koji je jutros priveden u Zagrebu po evropskom nalogu za hapšenje, zbog sumnje da je umešan u ubistvo hrvatskog disidenta Stjepana Đurekovića 1983. godine u Nemačkoj.


 Perković je uhapšen jutros nakon što je na snagu stupio zakon o evropskoj poternici.
Istražni pritvor bi, kako su javili hrvatski mediji, trebalo da traje do trenutka predaje Nemačkoj, koja Perkovića potražuje zbog sumnje da je organizovao ubistvo bivšeg hrvatskog emigrant Stjepana Đurekovića, 1983. godine kod Minhena.
 
Đureković je bio direktor naftne kompanije INA, a iz zemlje je pobegao zbog privrednih malverzacija.

Perkovićev branitelj Ante Nobilo najavio je ranije žalbu zbog takve odluke o pritvoru, koju će, kako je rekao, Vanraspravnom veću suda dostaviti tokom sutrašnjeg dana.

U akciji hapšenja nakon stupanja na snagu evropskog naloga za hapšenje na području Hrvatske je pored Perkovića i njegovog nekadašnjeg nadređenog Zdravka Mustaća, uhapšeno još osam osoba zbog raznih krivičnih dela zbog kojih ih potražuju države članice Evropske unije.

Zagrebački "Jutarnji list”" preneo je da je nakon davanja iskaza istražnom sudiji Perković odveden na Zrinjevac, a Mustać u Goricu.

Perković je u opširnoj ispovesti zagrebačkom “"Večernje listu”", dva dana pred hapšenje rekao da nema nikakve veze sa ubistvom Đurekovića, da je u Nemačkoj osumnjičen na osnovu pisanja tadašnjih beogradskih medija, kao i da je za njega prihvatljivo da mu se sudi u Hrvatskoj jer nema poverenja u nemačko pravosuđe.

U prvim reagovanjima na hapšenje Perkovića i Mustaća, predsednik Ivo Josipović je rekao da je sada sve “u rukama pravosuđa” i da taj slučaj nije bilo moguće ranije rešiti.

Ministar pravosuđa Orsat Miljenić izjavio je ranije da će u slučaju Perkovića, kao i u svakom drugom, biti primenjen zakon.

“Nikada niko ne treba da ulazi u predmet osim suda koji o njemu odlučuje u skladu zakona koji je vrlo jasan”, naglasio je, Miljenić koji, inače, smatra da je taj slučaj dobio više medijske pažnje nego što objektivno zaslužuje.

Nevladina organizacija Građanska akcija saopštila je da je hapšenje Perkovića i Mustaća “prvi korak detuđmanizacije Hrvatske”.

Perković i Mustać su uhapšeni jutros - Mustač u Samoboru u svom domu, a Perković na adresi koja nije poznata javnosti.
 

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9.1
Browser
Safari 537.73.11
mob
I-mate 30 Pro
Pa svi su mrtvi... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa svi su mrtvi... Smile

Boza je ziv... i brani se rukama i nogama..





Perković slagao o datumu upoznavanja sa Tuđmanom
 Tanjug | 14. 01. 2014. - 12:44h  | Komentara: 1


Nekadašnji udbaš Josip Perković, o kojem hrvatsko pravosuđe treba da odluči da li će on biti izručen Nemačkoj po evropskoj poternici zbog sumnje da je učestvovao u ubistvu Stjepana Đurekovića 1983. godine, nedaleko od Minhena, slagao je kada je nedavno u intervjuu “Večernjem listu” rekao da je Franju Tuđmana poznavao od 1986. godine.
 

Zagrebački “Večernji” navodi danas da je Perković Tuđmana upoznao nekoliko godina kasnije, tek kada je ovaj pobedio na prvim demokratskim izborima i postao šef države.


 Dokaz za to otkriće, koje, kako otkriva list, ozbiljno dovodi u pitanje kredibilitet nekadašnjeg visokog funkcionera Udbe, su reči samog Perkovića u jedinom od ranijih intervjua.

 U razgovoru za kasnije ugašeni zagrebački Vjesnik, 6. i 7. novembra 1998. godine, novinarka Aleksa Crnjaković ga je pitala da li pre demokratskih promena poznavao Tuđmana, a Perković je nedvosmisleno odgovorio odrečno, piše “Večernji”.


 - “Ne. Upoznali smo se 1990, nakon što je postao predsednik države” - rekao je Perković i odmah, kako se navodi, počeo sa hvalospevima Tuđmanu.


 - “Izuzetna je ličnost. Mnogo sam naučio kroz kontakte koje sam s njim imao s obzirom na prirodu mog posla. Fascinirale su me neke njegove procene. Sećam se, jednom kasno noću, početkom decembra 1991. godine, bili smo kod njega ministar Šušak i ja. Upravo su stigle informacije o žestokim borbama i teškom stanju na celom ratištu, što ga je pogađalo - rekao je tada Perković.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Случај Перковић, неочекиван потез тужилаштва

На самом истеку рока тужилаштво у Хрватској уложило жалбу на одлуку Жупанијског суда о изручењу бившег шефа Удбе Јосипа Перковића Немачкој. Правни стручњаци оцењују ту одлуку скандалозном, с обзиром на то да тужилаштво треба да представља државу која је издала европски налог за хапшење, у овом случају Немачку.

Неочекивано, државно тужилаштво је практично на самом истеку рока уложило жалбу на одлуку Жупанијског суда о изручењу бившег шефа Удбе Јосипа Перковића Немачкој, а правни стручњаци двоструку улогу тужилаштва оцењују "скандалозном".


Citat
Пуховски: Врховни суд под великим притиском
Политички аналитичар Жарко Пуховски сматра да је Врховни суд Хрватске под великим притиском, након одлуке Жупанијског државног тужилаштва Загреба да се у последњем минуту жали на одлуку суда о изручењу Немачкој бившег функционера тајне службе Јосипа Перковића.
"Политички став о том питању је више него јасан, судија који је донео одлуку о изручењу Иван Турудић прозвао је власт због тога. Остаје, међутим, чињеница да је Жупанијски суд у Великој Горици само 24 сата након што је неименовани извор владе одлуку о изручењу Перковића назвао скандалозном, донео одлуку да не изручи Здравка Мустача, иако се ту ради о два потпуно идентична случаја", рекао је Пуховски Танјугу.
Због тога је, према његовим речима, Врховни суд под великим притиском.
Хрватски медији су раније саопштили да се тужилаштво неће жалити на одлуку суда у Великој Горици да се Перковићев некада надређени Здравко Мустач не изручи немачком правосуђу.

Перковић и Мустач ухапшени су 1. јануара на основу европског налога за хапшење који је Немачка издала дан након што се Хрватска придружила чланству ЕУ, 1. јула прошле године.

Немачко правосуђе потражује Перковића и Мустача због сумње да су умешани у убиство хрватског емигранта Стјепана Ђурековића, 1983. године, недалеко од Минхена.

Председник Жупанијског суда у Загребу Иван Турудић потврдио је загребачком Вечерњем листу да је жалба тужилаштва послата поштом синоћ у 19.30, последњег дана жалбеног рока, и да је у тај суд стигла јутрос.

То значи, сматра лист, да је државно тужилаштво одлучило да се до краја држи своје "шизофрене позиције" и поступа с једне стране у случају Перковић и као државно тужилаштво РХ, а не само као заступник државе издавања налога.

Део правних стручњака ту двоструку улогу тужилаштва сматра скандалозном с обзиром на то да у Закону о правосудној сарадњи у кривичним стварима са државама чланицама ЕУ, на основу којег су Перковић и Мустач ухапшени, стоји да је тужилаштво то које треба да представља државу која је издала европски налог за хапшење, у овом случају Немачку.

Подношење жалбе на одлуку о одобравању изручења Перковића, није у интересу Немачке, а тужилаштво у Загребу заправо тиме крши јасну законску одредбу, наводи лист.

Тужилаштво: Суд направио грешку

Поводом те одлуке огласило се и Државно тужилаштво, које истиче да се жалило на одлуку о изручењу Перковића Немачкој, јер сматра да је у том случају по хрватским прописима, наступила застарелост.

"Државно тужилаштво сматра да је Жупанијски суд својим решењем повредио закон и погрешно и непотпуно утврдио чињенично стање у делу који се односи на наступање застаре кривичног прогона, као апсолутне препреке за предају", наводи се у саопштењу објављеном на сајту тужилаштва.

Тужилаштво се у том случају нашло у двострукој улози - на суду су заступали Немачку, која Перковића тражи због сумње да је учествовао у убиству хрватског политичког емигранта Стјепана Ђурековића 1983. у околини Минхена, али и домаће тужилаштво које сматра да је у том случају наступила застарелост.

У саопштењу се објашњава да се убиство Ђурековића догодило најкасније 28. јула 1983, односно пре фебруара 1991. године када је због директне примене новог хрватског устава укинута смртна казна и тиме искључена могућност њене замене казном затвора у трајању од двадесет година.

У складу с тим, највећа казна коју су судови могли да изрекну била је 15 година, па је релативна застарелост наступила 29. јула 1998. године.

Жалбу Врховном суду на одлуку ванрасправног већа Жупанијског суда у Загребу јуче је поднео и Перковићев адвокат Анте Нобило.

Ванрасправно веће Жупанијског суда у Загребу одбило је раније аргументе одбране о застарелости тврдњом да се код захтева за изручење не испитује тзв. двострука кажњивост за 32 кривична дела наведена у каталогу европског налога за хапшење, због чега није ни улазило у утврђивање наступања застарелости.

Део правних стручњака, пак, ту двоструку улогу тужилаштва сматра скандалозном с обзиром на јасну законску одредбу која важи у специјалном поступку који се спроводи за европски налог за хапшење.

У сваком случају, и могућност да се закон тумачи како то чини државно тужилаштво говори о "квалитету" Закона о правосудној сарадњи који изазива тако различита и двосмислена тумачења.

Иначе, жалба на пресуду Жупанијског суда дошла је и након што је неименовани високи извор Владе Хрватске одлуку о изручењу Перковића оценио скандалозном додавши да је реч о "државном удару пиштољем на воду", што је изазвало жестоке реакције хрватске јавности.

За разлику од суда у Загребу, веће суда у Великој Горицој у истом случају је због застарелости одбило да изручи Немачкој једног од бивших шефова југословенске и хрватске Службе државне безбедности Здравка Мустача.

На ту одлуку тужилаштво се није жалило, али је жалбу упутила породица покојног Стјепана Ђурековића.

Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Лажно сведочење у случају Перковић?

Агент Удбе Винко Синдичић је у немачком суду лажно сведочио у случају убиства Стјепана Ђурековића, тврди адвокат Анте Нобило. У Синдичићевој изјави, коју је Нобило добио путем мејла и поште, додаје се агент Удбе 1983. године лажно сведочио по упутствима немачке тајне службе.

Адвокат Анте Нобило, бранилац бивших шефова југословенске и хрватске Удбе Јосипа Перковића и Здравка Мустача, потврдио је да је добио изјаву агента Удбе Винка Синдичића да је у немачком суду лажно сведочио у случају убиства југословенског емигранта Стјепана Ђурековића по упутствима немачке тајне службе.


Винко Синдичић

У изјави коју је дао код нотара у Италији 31. децембра 2013, Синдичић тврди да је на суду у Минхену као главни сведок у случају убиства Стјепана Ђурековића 1983. године лажно теретио Крунослава Пратеса, Јосипа Перковића и Здравка Мустача и то по упутствима немачке тајне службе.

"Синдичићеву изјаву сам добио јуче мејлом, а онда сам оригиналну изјаву примио путем 'ДХЛ'", изјавио је Нобило.

Каже да "не сумња у аутентичност Синдичићеве изјаве јер је оверена и потписана код јавног бележника" и додаје да је изјаву "послала Синдичићева невенчана супруга с којом живи у Италији", а путем мејла негова сестра", преносе хрватски медији.

Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.