Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dodik prekida komunikaciju sa Švarc-Šilingom!!!!  (Pročitano 734 puta)
01. Jul 2007, 16:37:34
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Premijer Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da zvaničnici RS prekidaju komunikaciju sa visokim predstavnikom u BiH Kristijanom Švarc-Šilingom posle njegove odluke da Memorijalni centar Srebrenica-Potočari stavi pod ingerencije države BiH. Dodik je novinarima u Banjaluci rekao da je Švarc-Šiling nametanjem ove odluke „zloupotrebio svoju poziciju i mandat, što niko u RS nije očekivao” i najavio protest Savetu za implementaciju mira u BiH. On je, međutim, ocenio da je teško očekivati da će Savet za implementaciju mira poništiti odluku visokog predstavnika.

„Nas niko nije pitao za zakon. Bez obzira što je zakon donet, ja javno kažem da mi nećemo glasati za budžet BiH u kojem će biti stavka za Potočare ukoliko ne dođe do promena u zakonu, a pre svega oko statusa imovine i statusa policije”, poručio je premijer RS.

Prema odluci visokog predstavnika Memorijalni centar je vlasnik sve pokretne i nepokretne imovine koja je ranije pripadala Fondaciji Potočari, dok će se o sigurnosti memorijalnog kompleksa u budućnosti brinuti Državna agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA). (Beta)
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Pa Svarci vise se ne pita za nista. Otisao.Pa,pa,pa,pa,!!!!!!!
Uostalom ova odluka nece moci da zazivi.
Srebrenica teritorijalno pripada RS. Tu dileme nema. medjunarodni "mirovanjaci" i crtaci novih granica na stetu Srba nece moci unedogled.Postaju neozbiljni i deca ih vise ne shvataju ozbiljno.
Mezrje u Srbrenici-Potocarima  sigurno nece biti sruseno. ostace u RS.
Pa i Srbi imaju nekoliko grobalja u Grckoj- Zejtinlik u Solunu, na Kajmakcalanu, Plava grobnica u Jonskom moru - pa niko ih ne rusi iako su van Srbije.
Civilizovan smo mi narod- mi ne unistvamo po svaku cemu tudje- pa necemo ni mezarje iako je tamo sahranjemo i puno ratnih zlocinaca iz inostranstva i muslimanski ratnika a ne samo civilne zrtve kao sto pokusava FBih da dokaze.
Zato Dodika postujem sto ostaje borac za RS i neka dalje tako nastavi.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
jos jedan korak ka kantonizaciji...

stami, ne radi se o srebrenici kao gradu, nego o memorijalnom centru potocari. koji, ako vlada RS to nece, ni pod kakvim pritiscima i ucjenama, kao dio teritorije ne moze biti prepusten nikom drugom - pa cak ni nama na zajednickom nivou (koliko god bolesno zvucalo).
jasno mi je da dodik jaca pozicije pred nastavak pregovora o ustavnim reformama i policiji. policiju nece dati, to mu je privatna vojska, zadnjih 20 godina borio se da je dobije. a sto se tice ustava, ako mu dogori do nokata, pristace na sve. samo da mu ostane bar BL i policija. a hoce.
bori se za RS?
ma bori se za vlast, zapamtio momcic tita, galeba, brione...
znas li koliko je samo prijevremenih izbora bilo u opstinama u kojima za divno cudo nije imao vlast.

nema dalje. u isti dan prekida odnose sa svarc silingom i pobjedjuje na vanrednim  opstinskim izborima u celincu... srbenda i po.

ne razumijem kakav ti patriotizam prepoznajes u toj pojavi? pa covjek je rupu iskopao ispod sebe - bacajuci prasinu u oci.

i znas sta mi je jos interesantno, kad potpise psecu vjernost, zbog cega je, da se ne lazemo, i guran sve ove godine, smijem se kladiti da ce to sve da prodje fino, mekano... obicni ljudi, kao neki koje znam ovdje na forumu, reci ce kako je to ok, "a ko drugi da nas vodi: i sl.

ma pojma nemas koliko su ljudi ovdje crveni u srcu... iz komunizma i nazad.



 
« Poslednja izmena: 03. Jul 2007, 11:05:39 od od rasssse »
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Русија подржала РС око меморијалног центра у Сребреници


Русија је данас подржала власти Републике Српске (РС) у спору око меморијалног центра посвећеног масакру у Сребреници.

Доскорашњи високи представник у БиХ Кристијан Шварц-Шилинг (Цхристиан Сћwарз-Сћиллинг) донео је прошлог месеца закон којим се Меморијални центар Сребреница-Поточари, који се налази на територији РС, ставља под управу БиХ.

Руско министарство спољних послова саопштило је да се законом који је донео Шварц-Шилинг одузима део територије РС и крши Дејтонски мировни споразум, што тврде и власти РС.

Шварц-Шилинг је прошлог месеца одлучио да гробље на коме су сахрањене жртве масакра из 1995. треба да постане центар под контролом државе БиХ.

Руско министарство спољних послова је позвало новог високог представника у БиХ Мирослава Лајчака, чији је мандат почео јуче, да "исправи одлуке свог претходника".

У Сребреници је 1995. убијено, према тврдњама Сарајева, око 8.000 Муслимана а тај масакр је највећи у Европи после Другог светског рата. Тела жртава која се и данас налазе у масовним гробницама у том подручју, ексхумирају се и сахрањују у Меморијалном центру Сребреница-Поточари.


Izvor: Beta - AP
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.