Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:47:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slovenačka armija ima novo oružje...  (Pročitano 11738 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
M-21 je dobar spoj starog i novog . A ove nove puske mi vise lice na igracke nego na oruzje . Doduse , to su pricali i za M-16 . Medjutim , nijedna nije pogodna za borbu prsa u prsa , i koliko god da je to sve manje moguce u danasnjem ratovanju , to im je ozbiljna mana . A ja uvek mogu da nabijem glavu u zemlju , da sacekam da mi protivnik pridje i da mu u klasicnoj borbi na bajonet i bombu otkinem glavu , pogotovu ako nije spreman za to . Gurke i SAS , Specnadz , su spremni na to , ali ne znam za ostale . Doduse , za takve poslove je najbolji vojnicki asov , ne glavi se u rebrima , ako ne probije slem , otkinuce ti glavu iz ramena , pa je to isto , ako sa njiim udaris bilo gde imaces isti efekat kao da si ga udario sekirom .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 45
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
BlackBerry 8900
mislim da su svi vojnici imali loš osječaj kada su prešli iz drva i metala na plastiku... ali gledaj kako se glock i m16 usidrio.. cak ste i vi uzeli par komada m4 karabina  ...
uvjek je sve u glavi.... ali ašovčič je ipak ašovčič.... malo se je ipak teško zamisliti pušku, krcanu sa optikom i ostalim "gadget", i da je onda upotreblivaš kao motku.....  Wink

LP iz Slo
Božo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
Brate , sta god mi imali od naoruzanja , uvek je bio neko jaci koji je imao bolje . Ali protiv taktike kada cutis i pustis ga da ti pridje na 25-30m , pa ga zasujes bombama i rafalnom vatrom iz neposredne blizine , a onda na one sto su ostali jurnes i rascopas im ruke , noge , i glave da li bajonetom , da li kundakom , da li asovcetom , nisu mogli da urade nista osim da beze .

A po meni M-21 je sasvim dobra kombinacija plastike i gvozdja , i za nase potrebe je vise nego dobra . Uz to sa pouzdanoscu slicnom kao kod Kalasnjikova .
« Poslednja izmena: 29. Dec 2007, 16:51:49 od miodrag2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
SonyEricsson z1010
pa ista pouzdanost kao kalasnjikov jer je sanduk kalasnjikova...a ostalo je kopija galila a municija je ss109...i tu nema mnogo price... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Bosch ima centrifugu
Brate , sta god mi imali od naoruzanja , uvek je bio neko jaci koji je imao bolje . Ali protiv taktike kada cutis i pustis ga da ti pridje na 25-30m , pa ga zasujes bombama i rafalnom vatrom iz neposredne blizine , a onda na one sto su ostali jurnes i rascopas im ruke , noge , i glave da li bajonetom , da li kundakom , da li asovcetom , nisu mogli da urade nista osim da beze .

A po meni M-21 je sasvim dobra kombinacija plastike i gvozdja , i za nase potrebe je vise nego dobra . Uz to sa pouzdanoscu slicnom kao kod Kalasnjikova .

Brate - da li si ikada pomisljao da porazgovaras sa nekim ko moze da ti pruzi profesionalnu pomoc. Govoris o zivim ljudima a ne o video igrici - razmisli o recima koje koristis.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
Brate , sta god mi imali od naoruzanja , uvek je bio neko jaci koji je imao bolje . Ali protiv taktike kada cutis i pustis ga da ti pridje na 25-30m , pa ga zasujes bombama i rafalnom vatrom iz neposredne blizine , a onda na one sto su ostali jurnes i rascopas im ruke , noge , i glave da li bajonetom , da li kundakom , da li asovcetom , nisu mogli da urade nista osim da beze .

A po meni M-21 je sasvim dobra kombinacija plastike i gvozdja , i za nase potrebe je vise nego dobra . Uz to sa pouzdanoscu slicnom kao kod Kalasnjikova .

Brate - da li si ikada pomisljao da porazgovaras sa nekim ko moze da ti pruzi profesionalnu pomoc. Govoris o zivim ljudima a ne o video igrici - razmisli o recima koje koristis.

Momak , ja niciju zemlju ne napadam niti bi to ikad uradio . Jedino bih se branio ako sam napadnut . Ne znam sta i koliko ti znas o ratu , ali to nije nimalo fina i kulturna , vec veoma prljava radnja , kada meci pogadjaju , oni ne miluju onog koga pogode , kada bombe padaju , one raznose ruke , noge , otkidaju glave ljudima . To nije bolesno misljenje , vec cinjenice . A mnogi momci koji su ovde rat upravo shvataju kao video igricu . Ja samo znam sta je rat i govorim istinu o tome . Istinu koju mnogi ovde ne znaju ili ne zele da je znaju kada govore o fenomenalnim puskama , tenkovima , topovima , kako je super ovo ili ono . E pa , momci , rat nije video igrica , u njemu se gube zivoti , u njemu ljudi ostaju invalidi , ljudi gube ruke , noge , dobijaju srapnele u klicmu i ostaju ceo zivot paralizovani .

Ako nemas stomak ovo da citas , kako bi mogao da imas stomak da to stvarno u zivotu vidis . A to je stvarnost rata , stvarnost o kojoj niko ne razmislja kad dolazi na ove forume i cita pricice o oruzju , govori kako je ovo ili ono fenomenalno .

M-70 zato nije , kao sto su gore neki momci rekli Majka Mara i Bozija naprava , vec djavolje oruzje .

Kad neko napadne moju zemlju , ja moram da se branim od njega , i moram njemu da ucinim ono sto on zeli da ucini meni . Ako se preda , ostace ziv i prema njemu cu se odnositi onako kako se prema Zenevskoj konvenciji treba odnositi prema svakom zarobljeniku . A dok se ne preda , ucinicu sve da ga ubijem pre nego sto on ubije mene . A tu nema niceg ljudskog ni civilizovanog . Rat je takav .
« Poslednja izmena: 30. Dec 2007, 14:58:02 od miodrag2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Bosch ima centrifugu
Prvo da ti cestitam novu godinu u kojoj nece biti rata ako Bog da, pa da nastavim - da znam da znas sta je rat i to se vidi iz tvog pisanja. Da ne kazem znao si sta je rat jer si BIO u njemu. To je odvratno iskustvo u kome covek mora da se osloni na svoje zivotinjse instinkte i sve to stoji. Ja nisam to video i verovatno  ni sam ne znam kolko sam bio srecan da budem u takvoj poziciji. Nije to problem. Problem je sto ti svojim recima i mislima stvaras rat u sopstvenoj realnosti non-stop. Tvoja glava zivi u ratu bez obzira sto ti vise ne ucestvujes u njemu. Pricas o sakacenju ljudi kao da ti je to dnevna zabava (daleko bilo). Da li to moj ili neciji drugi stomak moze da podnese je nevazno - sakato ljudsko telo meni ne pretstavlja muku niti problem - pretstavlja mi muku i boli me kada vidim ljudski um koji sakati samog sebe razmisljajuci o takvim stvarima. Voleo bi tebe pobratime da vidim u necemu kreativnijem nego u razvijanju taktika za ubijanje. To je jedina bol i mucnina koju osecam.

DA li si naprimer razmisljao kako ratovi mogu da se sprece umesto da razvijas taktike o njihovom vodjenju? Svako moze da ubije "neprijatelja" ali je veoma malo onih koji mogu da u neprijatelju vide brata. Da ne ulazim u politiku i cinjenicu da se svi rayovi uvek vode i vodili su se zarad ekonomskog boljitka manjine na ustrp vecine. Cak i kada se radi o takozvanoj odbrani zemlje. Za rat je uvek potrebno dvoje - u uvek su obe strane krive za njega.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 5610


Божија направа!  Smile

Djavolja naprava , ipak ubija , i to izuzetno uspesno . Sve price o tome kako je naprecizna su gluposti , ako je upucana i ako imas dobrog strelca , pogadja bez greske . A i price kako se zbog rafalne paljbe istrese okvir za cas , opet su glupost . Stavi je na rafalnu vatru , okidaj vrhom prsta i gadjaces jedinacnom , sa po dva metka , sa po pet metaka u rafalu , koliko ti je volja . U sustini , sve to ne zavisi od puske , vec od onog koji je nosi . A pouzdanije puske na svetu nema .
Камо лепе среће да свака Српска кућа има по три овакве направе!  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson 
Evo naso na strane forume slicicu gledo je i prmetim onako da je M-21 na slici.....odmah zakljucih da je u pitanju nas makedonski kontingent jel kolko ja znam niko drugi ne upotrebava m-21 a posebno ne u stranstvu....eto zastavi field testove na najaktuelnijem boistu Smile.....btw sve je ok kod puske ali imalo je primedbi na racun kalibra kako zrno bas i nije pogodno za  urbane borbe(primedbe koje sam cuo od momaka koji su bili tamo.a inace u afganistanu koristimo standard ap ab1 i ab2 nema primedbi Smile)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

irakp10101805fk.jpg
(130.68 KB, 667x500)
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6120


Божија направа! Smile

Djavolja naprava , ipak ubija , i to izuzetno uspesno . Sve price o tome kako je naprecizna su gluposti , ako je upucana i ako imas dobrog strelca , pogadja bez greske . A i price kako se zbog rafalne paljbe istrese okvir za cas , opet su glupost . Stavi je na rafalnu vatru , okidaj vrhom prsta i gadjaces jedinacnom , sa po dva metka , sa po pet metaka u rafalu , koliko ti je volja . U sustini , sve to ne zavisi od puske , vec od onog koji je nosi . A pouzdanije puske na svetu nema .
Камо лепе среће да свака Српска кућа има по три овакве направе! Smile

pa onda nam i nebi trebali neprijatelji samo bi se potamanili za mesec dana... najvise!
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:47:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.14 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.