Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:56:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slobodan Antonic - Tekst iz Politike  (Pročitano 6045 puta)
05. Mar 2007, 05:40:52
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
Definitivno jedan od najboljih tekstova koje sam procitao o kosovu....


-----------------------

Otvaranje koverte sa Ahtisarijevim planom u Srbiji je bilo praćeno jednom od najžešćih medijskih kampanja. Po sto puta, iz različitih usta i na različite načine, mogli smo čuti tri stvari. Prvo, da treba biti realističan, a realnost je takva kakva jeste i tu se ništa ne može. Drugo, da moramo gledati ono od čega živimo, a da emocije i mitove zaboravimo, kako nam se ne bi ponovile strašne devedesete. I treće, da su naši građani spremni da idu dalje, ali avaj, ima nekih političara koji pokušavaju da zloupotrebe pitanje Kosova, pa podbunjuju narod, kao nekada Milošević.

Svi ovi razlozi nisu sasvim nerazboriti i svakako da javnost ima pravo da ih čuje. Ali zanimljivo je da ste na pojedinom medijima mogli čuti samo njih, i više nijedne druge. Kada čovek gleda B 92 ili čita Blic ne može a da se ne zapita: „Dobro, kako im samo ne dosadi? Sve jedno te isto. Što bar malo ne prošaraju, onako, reda radi”?

Ipak, ne može se sporiti da je u toj unisonosti bilo i lepih primera lične kreativnosti. Meni se, recimo, najviše dopao nastup jednog od pripadnika ,,zlatne” beogradske elite na B 92. On je hladnokrvno obrazlagao sve po uobičajenom repertoaru: „Moramo biti realistični”, „naši građani najviše brinu o standardu”, „Kosovo je ionako izgubio Milošević”, bla, bla... Ali, kada mu je novinar postavio pitanje moguće podele Kosova, odjednom se uzbudio. „Ne podela, ali korekcija granica svakako”! Jer, zamislite užasa, kosovska granica ide do vrha Kopaonika! Tako bi neki neoprezniji skijaš mogao da se nađe oči u oči sa „multietničkom” i „multikulturnom” policijom Kosova. Moram reći da sam se odmah i ja potresao. Ma, ko sme da kvari odmor našoj NVO eliti! Nego, da mi lepo trampimo Preševsku dolinu i još celo Vranje za te skijaške staze. U toj stvari nikako ne smemo biti realistički! U toj stvari ne treba da gledamo od čega živimo! U toj stvari nije Kosovo izgubljeno još 1999!

Da, doista mi je drag taj argument iz realističnosti. Ali, probajte da nekom od pripadnika naše NVO elite zauzmete parking mesto. Jedno jedino parking mesto. Kažem jedno, jer se ovih dana čelnik neke od tih NVO pohvalio da mu je godišnji budžet 1,1 miliona evra, da ima 27 zaposlenih i 36 stalnih honoraraca. Za toliki budžet i za toliko zaposlenih zaista treba mnogo parking mesta. Ali, zamislite da ste mu zauzeli samo jedno mesto. Šta mislite, kolika je verovatnoća da vam kaže: „Dobro prijatelju, biću realističan, šta je tu je, zaboravimo prošlost, nema veze ko je prvi, nema veze šta je čije, pustimo znake, pustimo pravo, ostani gde si i da zajedno koračamo u evropsku budućnost”! A kolika je verovatnoća da vam kaže: „Marš, bre! I ako se odmah ne skloniš, uzeću dizalicu iz kola da te naučim pameti”!

Da, baš volim taj argument iz realističnosti. Ne samo u onoj varijanti da „ne može šut s rogatim” i da je nužno pomiriti se sa jačim zlom. Ali, moj favorit je ipak varijanta koja glasi: „Ma kakvo zlo, čim shvatimo da tako i treba, biće nam lakše”! Jer, „to ionako nije naše”, „ko je ikada tamo bio”, „za tim žale samo popovi i mitomani”, „mnogo su veći problem redovi pred stranim ambasadama”, „time nam samo čine uslugu” itd. Ali, kada to naš NVO elitnik govori, on zapravo govori o sebi. Dok njegova usta kažu „to ionako nije naše”, njegove oči odaju da misli „to nije moje, baš me briga”. Dok njegova usta kažu „ko je ikada tamo bio”, njegove oči kažu „ja tamo nikada nisam bio, šta se mene to tiče”. Dok njegova usta kažu „za tim žale samo popovi i mitomani” njegove oči govore „ja ionako mrzim popove, jedna crkva više ili manje, svejedno mi je”. Dok njegova usta kažu „mnogo su veći problem redovi pred stranim ambasadama”, njegove oči govore „zar ja da čekam u redu zbog tog Kosova, do vraga s njim”! On je izjednačio „biti moderan”, sa „misliti samo na sebe i misliti samo na novac”. I sada pokušava sve nas da ubedi da i mi treba da budemo „moderni”, pa ćemo se dobro osećati, kao i on što se dobro oseća.

Neko je već otmicu Kosova uporedio sa silovanjem. Siledžije su velike i jake, nesrećna devojka bi još mogla dobiti i batine ako se bude previše opirala i možda je stvarno bolje da se mnogo ne brani. Ali, zaboga, kako joj još povrh svega možete reći: „Ma budi pametna, jesu siledžije, ali bogati su, uticajni, ne smeš nikako da pokvariš svoje odnose sa njima, ne smeš se žaliti. Misli na svoju budućnost, misli na to da treba sutra da postaneš deo njihovog bogatog i lepog društva. Otplači malo, pa se vrati. I nasmeši se – kao da ništa nije bilo”! Da li stvarno može da bude – „kao da ništa nije bilo”? Je li vi to ozbiljno mislite sa smešenjem? Da momcima ne padne na pamet još koji put da se zabave na sličan način? A šta tek da kažem o onima koji na sve to dobacuju nesrećnici: „Ma daj, sestro, nemoj da si konzervativna, momci ti samo čine uslugu, ti treba da si moderna, da uživaš u seksu, a naročito treba da uživaš kada se na tebi ispruži Glavni Badža, e onda naročito moraš da dahćeš, stenješ i uzvikuješ – To! To! Još! Još!”.

Da, Glavni Badža baš voli da je veliki ljubavnik. Ali, Srbijo mila, ipak, ne moraš zbog njega glumiti. Slobodno plači. I najvažnije je da ih sve zapamtiš. I one koji su se po tebi ređali i one koji su navijali i dobacivali. Jer, jednoga dana...

Da, da. Jednoga dana!

------------------------------------------

Komentari?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Da, da....jednoga dana svakako, ali možda i pre... mi u zlu nećemo biti večno, samo ako ga se okanemo u dogledno vreme, ali zlo večno može ostati u nama ako se ne rešimo skloniti ga, nego bezuslovno prikloniti mu se zarad nekih ideala čijim se kartama i trinom vazda jalove kule zidaju
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Slobodan Antonic? Pro-DSS `nezavisni` analiticar...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola V3i
ja sam nezavisniji analiticar od njega   Smile
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 
Slobodan Antonic? Pro-DSS `nezavisni` analiticar...

Pa da, zna se za vas ko je objektivan: Svi oni koji pljuju sve ono što je srpsko...da je imao bilo kakvu kontra izjavu odma bi mu se klanjali, a ovako subjektivac i poltron DSS-ovski... Smile



Usput, "politika" je trenutno jedan od retkih objektivnijih informativnih izvora...mogu se naći i hvale i prozivke svih, u zavisnosti od njihovih počinjenih dela, ali na jedan kranje civilizovan i umesan način upakovano...no to je ipak časopis za malo jači intelektualni kadar tako da i ne očekujem od pojedinih Smile da se snalaze u dublje tumačenju istog
« Poslednja izmena: 05. Mar 2007, 16:22:08 od producnenad »
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Nokia 
 Smile
« Poslednja izmena: 05. Mar 2007, 16:22:38 od producnenad »
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Slobodan Antonic? Pro-DSS `nezavisni` analiticar...

Pa da, zna se za vas ko je objektivan: Svi oni koji pljuju sve ono što je srpsko...da je imao bilo kakvu kontra izjavu odma bi mu se klanjali, a ovako subjektivac i poltron DSS-ovski... Smile



Usput, "politika" je trenutno jedan od retkih objektivnijih informativnih izvora...mogu se naći i hvale i prozivke svih, u zavisnosti od njihovih počinjenih dela, ali na jedan kranje civilizovan i umesan način upakovano...no to je ipak časopis za malo jači intelektualni kadar tako da i ne očekujem od pojedinih Smile da se snalaze u dublje tumačenju istog

 Smile Smile Smile Smile Smile Smile
А пошто је неки пајац из "Међународне кризне групе", мислим Џејмс Лајон, рекао да су Политика и НИН релевантни медији, сад очекујем да га прогласе за "великосрспког нацоша" или барем "сарадника ДСС мафије"  Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
Ali, Srbijo mila, ipak, ne moraš zbog njega glumiti. Slobodno plači. I najvažnije je da ih sve zapamtiš. I one koji su se po tebi ređali i one koji su navijali i dobacivali. Jer, jednoga dana...

Da, da. Jednoga dana!

Meni se svidja ovaj deo Smiley Jednoga dana, a pogotovu oni koji su dobacivali........ JEDNOG DANA (mozda i pre!)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Antonicu, NIN-u i slicnim pateticnim `propatriotskim` glasovima najveci problem Srbije su NVO, a ne sto nacija nije u stanju da sagleda svoju proslost, sadasnjost i buducnost. Blago nama sa takvom intelektualno-medijskom `elitom`.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
Antonicu, NIN-u i slicnim pateticnim `propatriotskim` glasovima najveci problem Srbije su NVO, a ne sto nacija nije u stanju da sagleda svoju proslost, sadasnjost i buducnost. Blago nama sa takvom intelektualno-medijskom `elitom`.

dobro nisi rekao da je glavni problem sto ne mogu da sagledaju prve trenutke posle "big benga"...

Ajde malo manje prazne retorike.....

Da li "ne mogucnost sagledavanja, sadasnjosti/proslosti/buducnosti" znaci da njihova interpretacija istih se ne slaze sa tvojom pa je zato I SAMO ZATO pogresna?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:56:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.