Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sloboda za Delije , Zvezda - Krka - saopstenje...  (Pročitano 6169 puta)
18. Jan 2004, 18:40:05
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Ne znam koliko ste upoznati ali doslo je do nekog sranja i hapsenja velikog broja , kako je MUP Srbije okarakterisao navijaca ZVEZDE , koji su sedeli u jednom lokalu , pivnici kad je dosla patrola MUP-a , pocela da ih cima , doslo je do vece tuce u kojoj je navodno ucestvovalo oko 50 navijaca ZVEZDE , evo saopstenja DELIJA i navijacki izvestaj sa jucerasnje utakmice ZVEZDA - KRKA 98-92 , pa ovako ....

Saopstenje DELIJA

2004-01-17
Povodom hapsenja navijaca vezano za dogadjaje u pivnici Ekskluziv u noci izmedju 10. i 11. januara DELIJE izdaju saopstenje u kojem se osudjuju postupci pripadnika MUP-a:
- Nebojsa Živkovic nije kriglom udaren u glavu, vec ga je brutalno pretukla policija, a nakon ukazane pomoci u Urgentnom centru, bez otpusne liste odveden je u policijsku stanicu.

U saopstenju se nastavlja:
- Iz samo njima znanih razloga krenuli su u akciju hapsenja ljudi koji nemaju veze sa tim dogadjajem. Rec je o 12 momaka u Centralnom zatvoru, koji se tamo nalaze na osnovu izjave fantomskog svedoka - bivseg policajca, koji sa 60 godina poseduje fotografsko pamcenje, pa je u roku od sat vremena zapamtio 60 ljudi od kojih su neki u vojsci, a neki u inostranstvu.




IZVESTAJ SA UTAKMICE

Korteo i Zvezda - Krka
O akciji i navijanju

Vecerasnjoj utakmici prethodio je korteo navijaca iza parole "SLOBODA ZA DELIJE!" koji se kretao od Vuka do hale Pionir. Dekor pred utakmicu upotpunio je par baklji i pesme "Nisu nas slomile" i "Najveci olos smo". U hali je bila okacena i parola "TALAS KOJI SE NE MOZE ZAUSTAVITI - BBRS".

Tokom utakmice navijanje je sve vreme bilo glasno, a repertoar pesama je u velikoj meri bio upucen tzv. "snagama javnog reda i mira":
- Nema tog zakona...
- I opet tata kupio....
- Na banderi na sred Terazija...
- U zatvor lopove, u zatvor lopove, u zatvor lopove, sloboda za DELIJE!
- I ko ne skace, taj je pandur
- Pi*ke zandarske
- Snimaj nas pederu (uz istaknut sredji prst)

O igri

Pedest primljenih poena u prvom poluvremenu nisu ulivali previse sigurnosti pred nastavak jer je Zvezda u poslednjih nekoliko utakmica upravo u drugom polouvremenu imala velike padove u igri.
Neocekivao vodjstvo Krke je verovatno posledica "promesanih karata" jer smo igrali sa tri rekovalescenta na bekovskim pozicijama od kojih Dozet nije postigao ni poen u prvom delu.

U poslednjem periodu vise od dva minuta nije bilo poena, da bi prve postigli gosti sa linije slobodnih bacanja. U sledecem napadu Rakocevic postize "ludu" trojku i to pod faulom. Posto je realizovao slobodno bacanje dosli smo do izjednacenja 77:77, a taj trenutak se moze nazvati i prelomnim, iako je Krka imala vodjstvo 88:90 na manje od minut do kraja.

Dozet pogadja trojku na 25 sekundi do kraja za vodjstvo 93:90, posle cega se ulazi u penal zavrsnicu u kojoj su nasi igraci precizniji.

Nasi momci su sutirali trojke 14/31 sto im je omogucila zona protivnika tokom cele utakmice, ali su imali i prednost u skoku 28:19.

Crvena zvezda: Jeretin 12 (5as), Dozet 6, Rakoиeviж 25 (5/9 za 3), Bjelica 3, Djuriж 13, Dragojloviж 8, Bogdanoviж 16, Vitkovac 11(7sk, 3ukr), Radivojeviж 3 (5as).  

Ne znam cemu ovolika hajka na nas navijace ZVEZDE , ali mislim da nece da valja .....

(02. May 2007, 21:32:25)
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nije prvi put... Pre neki dan je u kuriru izaslo nesto o tome, pokusacu naci... znam kako nam je oduvek bilo...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
nijedan rezim ne voli navijace ZVEZDE , podsetimo se samo ZVEZDA - TORPEDO , kad je izbila neverovatna tuca na severu sa murijom , kad sam ostao bez pola ledja .... kad se prvi put pevalo Spasi Srbiju i ubi se .... i sve tako do danas .... svaka utakmica , ko god nesto neko zasere .... to su bile DELIJE .... pokusacu popodne da napravim neki foto zapis sa vecina sranja ... bice ovde smesteno ... samo da zavrsim sa poslom ( jer je potrebno vremena .... )

A do tad novo saopstenje DELIJA preuzeto sa Delije.net

Mi, DELIJE, svesni smo svojih minusa i pluseva i, za razliku od drugih, uvek stojimo iza svojih dela i nedela. Bilo je mnogo slucajeva kada su i policajci priznavali svoje greske, ali sta se tu moze - tako im je bilo naredjeno. Po naredjenju tadasnjeg rezima zatvarali su nas pred utakmicu Jugoslavija - Hrvatska, iako vecina nas ne prati meceve reprezentacije. Uzimali su nam dokumenta kako ne bismo isli na Evropsko prvenstvo, bez obzira na to sto smo placali velike svote novca i uredno dobijali vize od stranih ambasada.

Uzmite primer koji se dogodio nedavno u Novom Sadu, kada su predstavnici Žandarmerije otvoreno govorili da je 5. oktobar davno prosao, a da su oni i dalje tu. Poslednji slucaj tzv. "pivnice" iskoristili su iz samo sebi znanih razloga da krenu u hapsenje ljudi koji sa tim dogadjajem nemaju nikakve veze. Rec je o 12 momaka koji su sada u Centralnom zatvoru na osnovu fantomskog svedoka - bivseg policajca koji sa 60 godina zivota ima `fotografsko pamcenje`. On je za sat vremena uspeo da zapamti vise od 60 ljudi, od kojih su neki u vojsci, a pojedini u inostranstvu!

Uhapseni su ozenjeni ljudi, mnogi od njih vise ne idu na utakmice i svi su zateceni nerazumnim potezima policije. Zahtevamo od policije i predstavnika vlasti da prestanu da hapse i maltretiraju ljude koji nemaju veze sa pomenutim slucajem, odnosno da primenjuju metode samo u okviru zakonskih propisa.
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
To je to saopstenje koje sam trazio...
Setimo se stvarno torpeda... jedva sam zivu glavu izvukao tada
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
a sve je pocelo jos davne 1991 godine , na Maksimiru , koji su mnogo okarakterisali kad pocetak kraja SFRJ i pocetak ratih sukoba na nacionalnoj osnovi .... vec svi znamo kako se sve to zavrsilo .... dakle sve pocinje 15.05.1990 godine , na puno Maksimiru .....


pa isecak iz novina sa te utakmice ...


i mnogo je od tada proslo , skoro citava decenija , na vlasti je i dalje bio zna se ko , Delije mada i ostali clanovi drugih navijackih grupa je ucestvovalo u ratnim sukobima .... tako da preskocicu tih par godina ... i eto nas u 99 , par meseci posle bombardovanja ... prvi sukobi desavaju se u Cacku , kad je sukob izmedju Delija i navijaca Borca iz Cacka , policija okarakterisala kao huliganski akt divljaka iz Bgd-a i onda krece ... sledece




U medjuvremenu dolazi derbi u kojem usled ispaljene rakete sa juznog dela stadiona Partizana , gine decko kojeg je raketa pogodila u grlo i ubila na mestu , deko se zove Radovic Aca .... momci oko njega su jaknama pokusali da ugase vatru od baklje koja je gorela na momku ali je policija utrcala na sever i pocela da bije te iste momke misleci da je medjusobna tuca !!! kad su videli u cemu je problem ... decko je nazalost umro ...

Zvezda - Torpedo je bilo zaista mucno .... na skandiranje celog stadiona : Spasi Srbiju i ubi se .... ulazi oko hiljadu zandara i pocinje besomucno da tuce sve oko sebe ne birajuci dal su zene , devojke , deca .... vadili su pistolje .... slike slede





pa onda 17.10.2000 godine , znaci samo par dana nakom 5.oktobra , odigrace se derbi na Marakani , tj trebao je da se odigra .... a zasto nije , jer su navijaci Partizana uleteli na teren , krenuli ka Severu i klupi Zvezde , onda Delije probijaju ogradu na Severu i krece ...




pa posle toga je bilo jos tuca , okrsaja sa policijom , onda se ove godine desio Novi Sad i Spens ....




Znam da navijaci ZVEZDE nisu ni malo pitomi , naprotiv , ali bio sam na jako mnogo utakmica , mnogo toga sam prosao , i mogu da tvrdim da ni jedan incident se nije desio a da nisu bili isprovocirani , da nisu prvi bili napadnuti ... ovo je za sad ... imam jos mnogo toga , pa kasnije cu jos postaviti ....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 281
Maksimir: Slobodno se moze reci, "ocekivano"
Moze se reci, da je taj Maksimir, nagovestvao raspad "te drzave"!

Cacak: Prvi "malo" veci sukob sa milicijom i tamosnjim "cetama"

Torpedo: U vazduhu je lezao miris "necega".
Sam osecaj na tribini, je nagovestavao, da ovo nece biti normalna tekma, vec nesto sasvim drugo!
I to "sasvim" drugo se desilo
Neverujem da je bilo neko, na stadionu u potpunosti pratio desavanja na terenu vec ona na tribini!
"Spasi Srbiju i ubi se Sl...." bio je pocetak, a zavrsetak svi znamo ....


Ovo sto se u zadnje vreme desavava, je represija nad navijacima, ne samo nad navijacima Zvezde vec i drugih klubova!Ta represija, se ne desava samo na stadionu, vec i van njega.  Mnogo vazan deo u toj prici, igraju "medije", koje u vecini slucajeva "bljuju" po navijacima!
Najveci obracun i najvecu kraj su ipak izvukli te iste Delije, jedanput u Novom Sadu a drugi put u Vrscu!
Nastavak sledi....
IP sačuvana
social share
All the ways you wish you could be, that''s me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Setimo se Hemofarma, nije davno bilo...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
da da da
zaboravih Vrsac i Hemofarm .....

ovde ocigledno nekome smetamo ......
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 281
Vrsac je tek pocetak

A.C.A.B.
IP sačuvana
social share
All the ways you wish you could be, that''s me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Neka... kome smeta slobodno neka pokusa sta mu je volja...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.