Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slican se slicnom raduje ~ Vucica rasirenih ruku docekuje Djapic (HSP)  (Pročitano 3257 puta)
08. Nov 2008, 10:55:39
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Srbi, ali i hrvatski desničari, nemaju ništa protiv dolaska bivšeg radikala
Anto Đapić (HSP): Vučiću, dobro došao u Hrvatsku!

Subota - 08.11.2008


Predstavnici Srba u Hrvatskoj, ali i najekstremniji hrvatski desničari, nemaju ništa protiv toga da potpredsednik SNS-a i bivši radikal Aleksandar Vučić poseti Srbe u Hrvatskoj, koji žive na području nekadašnje RSK.

Vučić je, podsetimo, najavio da će obići Srbe koji žive u Kninu i drugim hrvatskim mestima.

Lider desničarske i svojevremeno proustaške Hrvatske stranke prava Anto Đapić kaže da ne vidi nijedan razlog „zašto bi se gospon Vučiću zabranilo doći u Hrvatsku“.
- Koliko znam, on nije učestvovao u ratu, niti je optužen za neke zločine, pa smatram da slobodno može putovati po Hrvatskoj. Ako će njegova poseta biti u funkciji boljih odnosa Srbije i Hrvatske i ako će pomoći integraciji Srba, onda je to u redu. I ja sam pre nekoliko godina bio u Subotici i nikakvih problema nisam imao, pa ne mislim da će ih imati i Vučić. Ali, ipak bih sačekao da čujem šta to ima da kaže kad dođe u Knin - kaže Đapić za „Alo!“.
Sa pitanjem da li imaju nešto protiv toga kontaktirali smo i hrvatsku vladu, ali njihov odgovor nije stigao do zaključenja ovog broja.

Srpski poslanik u hrvatskom Saboru Milorad Pupovac kaže za „Alo!“ da je podrška demokratske Srbije hrvatskim Srbima uvek dobrodošla.
- Srbi u Hrvatskoj znaju da je Vučić bio dugo kod Šešelja i zastupao takozvane velikosrpske ideje, ali isto znaju da su i Vučić i Tomislav Nikolić, da tako kažem, reterirali, i da sada zastupaju drugačiju politiku. Nadam se da će Vučić, kada i ako dođe u Knin, doneti poruke koje ohrabruju povratak Srba, a ne poruke koje bi nanele štetu i Srbima ovde, ali i dobrosusedskim odnosima Srbije i Hrvatske - poručuje Pupovac.
Sličnog mišljenja je i Miodrag Linta, šef beogradske kancelarije Srpskog demokratskog foruma, srpske nevladine organizacije sa sedištem u Zagrebu.
- Ne mislim da će Vučić dolaziti u Knin da bi raspirivao međunacionalnu mržnju. Jeste da je on dugo podržavao onu Šešeljevu granicu Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica, ali sad se, koliko mi vidimo, okrenuo ipak prema budućnosti Srbije i hrvatskih Srba, a ta naša zajednička budućnost je u EU - kaže Linta za naš list.
Vučić kaže da će u Hrvatsku putovati u organizaciji sopstvene stranke i da nema nikakvu „institucionalnu logistiku“.
- Idem u sopstvenoj režiji, poseta će trajati četiri ili pet dana, trudićemo se da posetimo i porazgovaramo sa što više Srba iz Krajine. Nijedna institucija u Srbiji i Hrvatskoj nema veze sa ovom posetom, spavaćemo po domaćinskim srpskim kućama – naglašava Vučić.
 
Vraća se posle 13 godina

Aleksandar Vučić poslednji put posetio je Knin u aprilu 1995. u svojstvu generalnog sekretara SRS-a. Vučić je bio u pratnji lidera radikala Vojislava Šešelja, koji je na proputovanju po tadašnjoj RSK agitovao protiv prihvatanja plana Z4.
 


P. Milosavljević

Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Možda ga nauče da leti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja mislim da ce Cicak da skace od srece... susret starih partnera...
Obe strane radile su sa istim ciljom - da u Hrvatskoj vise ne bude Srba...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 16
Zastava Челарево
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia c3
Ja mislim da ce Cicak da skace od srece... susret starih partnera...
Obe strane radile su sa istim ciljom - da u Hrvatskoj vise ne bude Srba...  Smile
Мислим да то што си куцкала нема везе са мозгом, наравно моје мишљење
Поредиш некога ко је величао злочине из другог светског и клања у Јасеновцу, са твојим, колико видим политичким противником у најмању руку је неукусно, а и сама тема је тенденциозна, веруј нисам за ниједног, ал барем доза објективности, неће шкодити твом анти Вучић егу
Није наодмет а већ се ту негде на форуму налази , леп текст за прочитати , неко ће и научити и сватити нешто
Како се од деведесетих година у Вашингтону, Бриселу и Хагу кројила судбина Србије и српског народа - ко су били главни актери и шта је била позадина
 
Кларк: Наредио сам да се сви Срби протерају из Хрватске Smile Smile Smile
 
Глас је дошао до транскрипта разговора двојице челних људи НАТО у време агресије на Србију, Веслија Кларка и Хавијера Солане, који потврђује да су, између осталог, знали да се међународне снаге на Косову баве трговином органима и дрогом.
 
Весли Кларк и Хавијер Солана умешани су у трговину органима на Косову. Солана саветује Кларка да буде опрезан на Косову, којим шпартају банде нарко-дилера и признаје да су направили грешку када су пустили Шиптаре да владају. Кларк каже да често иде на Косово, углавном инкогнито, али да сада мора да пребаци товар за Форт Брег и потврђује да је реч о органима. НАТО у потпуности контролише процес приватизације природних богатстава на Косову. Кларк истиче да ће са Србијом стално имати проблеме, јер је то бунтовнички и ратоборан народ. Солана наглашава да Београд мора да схвати да се нико не може одупрети њиховој вољи
 
Бивша главна тужитељка Хашког трибунала Карла дел Понте у својој књизи „Лов“ пише, између осталог, и о трговини људским органима на Косову и за то оптужује ОВК. Трговином људским органима на Косову баве се и истражитељи Хашког трибунала, а на иницијативу Русије недавно је покренута истрага о овом проблему у Савету Европе.
 
Глас је дошао до транскрипта разговора двојице челних људи НАТО у време агресије на Србију, Веслија Кларка и Хавијера Солане, који потврђује да су, између осталог, знали да се међународне снаге на Косову баве трговином органима и дрогом. И, многе познате појединости говоре да су и они највероватније били умешани у ове послове! Разговор, који објављујемо у целости, потврђује многе недоумице у вези са трговином људским органима, нелегалном трговином дрогом, Рамбујеу, односом запада према Србима, власти у Београду...
 
Некадашњи главнокомандујући НАТО снага, амерички генерал Весли Кларк и Хавијер Солана, генерални секретар Алијансе, састали су се 15. августа 2001. у изнајмљеној вили у швајцарским Алпима. У присуству две девојке, које су им служиле за забаву, опуштено, уз чашицу пића, ова два моћника разговарала су о предстојећој Кларковој посети Косову, евоцирали успомене из рата против Србије и анализирали пропусте њихове политике на Балкану.

 
Кларк: Ових дана ћу посетити Косово...
Солана: Буди опрезан, Косовом шпартају банде нарко-дилера. Тамо нема закона, нема контроле... Хм, велику смо грешку направили када смо пустили ове (Шиптаре - прим. аут.) да владају.
Кларк: Да. Можда.
Солана: За све су криви оперативци ЦИА... Њима је битна само дрога и њихови послови...
Кларк: Да, знам како је доле... Често одем на Косово, углавном инкогнито, тако је сигурније. Али сада морам да обавим један посао. Треба да пребацимо товар за Форт Брег.
 
Кисинџер и Бжежински као мачка и миш
Солана: Весли, нешто су ме синоћ обавестили да је дошло до размимоилажења између Кисинџера и Бжежинског, али су остали недоречени. Шта се то закувава у Пентагону?
Кларк: Кисинџер и Бжежински су као мачка и миш, јер се стално гањају, али не могу један без другога. Уживају у улогама, јер се зна да они креирају политику Америке. Ближи ми је Бжежински, јер је ратоборнији. Да смо њега слушали за време бомбардовања, Србије не би више било. Кисинџер је млакоња и, како сам каже, савестан. Он ме критиковао због напада на београдску телевизију.
Солана: Да, превише је млак.
 
Послушници
Кларк: Шта мислиш, како ће ме дочекати (у Београду)?
Солана: Не брини, биће послушни. Ови у Београду су много послушнији, чак и од ових у Подгорици. У Црној Гори могу да се мењају председници, али све конце увек вуче Мило, зато што парама све купује. Када будеш био у Београду, избегавај контакте с Коштуницом и његовим људима... Знаш, односи између њега и Ђинђића су прилично захладнели... Мада, ја мислим да је Ђинђић у праву... Коштуница је незгодан за сарадњу. Знаш, кад причаш с њим, увек пажљиво саслуша, али на крају разговора увек заоштри ствари... С њим никад нисмо могли да се до краја договоримо ни о чему...
Кларк: Шта мислиш, како ће реаговати на ово око ТВ станице? Ти знаш да сам ја у књизи написао да сам лично бирао циљеве...
Солана: Да, знам, видео сам...
Кларк: Али исто тако знаш колико су ме Клинтон и његови притискали да бомбардујемо српску телевизију...
Солана: То што ми знамо је наша тајна! О томе не смеш ни са ким да разговараш!
 
Лепотице из владе за 500 долара
Кларк: Какве су жене Београђанке, ти си често у посети Београду?
Солана: Све ћу те упутити. Србија је била запуштена за време владавине Милошевића, али жене су им много лепе. После доласка демократа на власт ситуација се променила. За смешне паре можете да имате и најлепше жене. У неким министарствима Владе Србије секретарице су најчешће заносне лепотице, које су спремне да за 500 долара проведу ноћ са странцем. Примања у Србији су још увек мизерна.
Кларк: Ти, изгледа, имаш велико искуство у тој области.
Солана: Даћу ти број телефона човека који има све што треба. Има ту и глумица, естрадних звезда, крем српске престонице.
 
„Бондстил“ као база за трговину органима
Екипе лекара и медицинског особља по повлачењу наше војске и полиције с Косова пребачене су у НАТО базу „Бондстил“ код Урошевца. Она је постала болница за вађење органа не само заробљених и отетих Срба и неалбанаца него и несрећних девојака које су из многих крајева света доведене да увесељавају војнике НАТО, Кфора и Унпрофорове полиције.
Из базе „Бондстил“ дневно полеће између шест и 14 авиона за које постоји оправдана сумња да пребацују органе по болницама западноевропских држава, највише у Краљевску болницу у Лондону.
Солана: Није ваљда толико хитно... Мислиш на органе?
Кларк: Да, да...
Солана: Добро ради „Бондстил“. Шлафкок (човек задужен за безбедност базе - прим. аут.) и Кушнер (Бернар, први шеф Унмика, садашњи шеф дипломатије Француске, истражни органи Хашког трибунала испитују његову повезаност са трговином органима - прим. аут.) одлично обављају посао...
Кларк: Јесте. Изгледа да је сада хитно. Стално се одржавају неки састанци с генералом Андерсоном. Кад завршим то, скокнуо бих мало до Србије.
 
Солана: Него, реци ми, Весли, како иде с приватизацијом предузећа на Косову? Ко је тамо од наших пријатеља?
Кларк: Ми смо поставили експерте који воде главну реч при привременој влади Косова. Председник комисије је Фред Барлоу, за кога знају само они из врха власти у Приштини. Политички диригент је Медлин, која, заједно са Ричардом (Холбруком), купује све што вреди на Косову. Толико су разгранали послове да често помислим да ће се једног дана преселити да живе у Приштини.
Кларк: Са Србијом ћемо стално имати проблеме јер је то бунтовнички и ратоборан народ. Кад се разговарало о Србима у Крајини, неки од наших су предлагали дуготрајан рат, а ја сам то пресекао и наредио да се сви Срби протерају из Крајине и Хрватске како би Хрватска била мирна деценијама. Какав рат с њима! Они би се разбежали по шумама и годинама загорчавали живот Хрватима, јер имају искуство с партизанским ратовањем.
 
Солана: Весли, добро знаш да сам ти дао одрешене руке око одабира циљева и умало да ми се угаси каријера због тога. Пренели су ми да је лично Клинтон узбуњивао генерале НАТО против мене, јер је њему за ову функцију био погоднији жабар Романо Проди. Италијани су ми највише замерили што нисам спречио бомбардовање телевизије. Имаш право, Весли, требало је Србију сравнити са земљом. Гледам ове из Владе Србије и, искрено да ти кажем, гаде ми се, пошто су обични полтрони и улизице.
Кларк: Ако хоћемо трајно решење, Србију треба здробити. Потпуно је распарчати...
Солана: Слажем се, треба је пре свега економски уништити, то је најлакше извести. Али веруј ми, Србе највише боли то што им је Косово отето. Последице тога по њих биће далекосежне, али Београд мора да схвати једну поруку. Нико не може да се одупре нашој вољи. Ако је наш циљ ширење на исток и овладавање енергетским ресурсима, једна Србија не може бити препрека на нашем путу. Битан је и пример који шаљемо другим земљама.
Кларк: Само да није било онаквог расположења у Вашингтону, против слања копнених снага... Све би било много брже.
Солана: Весли, немој да си на крај срца. Ни ово није лоше. Погледај колико је прошло од бомбардовања, а ми у потпуности контролишемо цело Косово на најдиректнији могући начин и утичемо на политичке прилике у Србији и целом региону. Под новом владом Србија ће сигурно постати део евроатлантских интеграција, мада не треба занемарити ни утицај опозиционих политичких снага. Али, верујем да ћемо остварити циљ. Знаш како, из искуства које имам са српским политичарима тврдим да је новац за њих најјачи аргумент.

Глас јавности
« Poslednja izmena: 09. Nov 2008, 20:14:32 od kokot69 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone SE 2020
Upravo si i sam uradio ono za sta me optuzujes - nedostatak objektivnosti...
A iza toga stojim, s obzirom da ja nisam iz ovih, vec iz onih krajeva, tako da sam imala i imam malo bolji uvid u to kako je bilo i kako jeste onima koji su ziveli i onima koji su se vratili...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 16
Zastava Челарево
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia c3
Објективност је на мојој страни, без љутње драга Анеа.
Баш разлог више је то што си из оних " западних " крајева, ето баш и ја потичем одатле
и знам шта је величање усташтва и да се неможе ништа поредити са тиме, никаква унутар Српска политичка мржња.
Зато велим, само малкице објективности , ђаво је образ, за длаку се губи
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Објективност је на мојој страни, без љутње драга Анеа.

Nije.

Citat
Баш разлог више је то што си из оних " западних " крајева, ето баш и ја потичем одатле
и знам шта је величање усташтва и да се неможе ништа поредити са тиме, никаква унутар Српска политичка мржња.

Mrznja je prejaka rec. Za pocetak, da bi mrzeo, moras da volis nekoga... ja ne volim bivse i sadasnje clanove SRS...
Pricali su varali, lagali, a bogami i krali... i jos uvek kradu...
U pravu si... ne to ne moze da se meri sa ustastvom... Ustase se bore protiv drugog, a odredjeni mesnato-usnati protiv svog naroda...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 16
Zastava Челарево
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia c3
То је мржња
неможемо даље госпо. Админе
Теби испод аватара пише сведок стварања историје
 

Дали неког волиш или мрзиш, знаш да је украо ил лаже, нису разлози да ти мислиш негативно.
Једино лично ако те је неко слагао, обећао или украо, опет недаје ником за оправдање да мрзи.....
Жао ми је али ја у овој улици силазим, много мрака и мрских ми речи.
Можда неки други пут
историја се ствара, зар не сведок

Citat
Баш разлог више је то што си из оних " западних " крајева, ето баш и ја потичем одатле
и знам шта је величање усташтва и да се неможе ништа поредити са тиме, никаква унутар Српска политичка мржња.

Mrznja je prejaka rec. Za pocetak, da bi mrzeo, moras da volis nekoga... ja ne volim bivse i sadasnje clanove SRS...
Pricali su varali, lagali, a bogami i krali... i jos uvek kradu...
U pravu si... ne to ne moze da se meri sa ustastvom... Ustase se bore protiv drugog, a odredjeni mesnato-usnati protiv svog naroda...


Citat
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
То је мржња
неможемо даље госпо. Админе
Теби испод аватара пише сведок стварања историје

Uvek su me fascinirale osobe koje suprotno misljenje karakterisu kao mrznja...

Citat
Дали неког волиш или мрзиш, знаш да је украо ил лаже, нису разлози да ти мислиш негативно.

Nego?

Citat
Једино лично ако те је неко слагао, обећао или украо, опет недаје ником за оправдање да мрзи.....

Hm... sta je potrebno?
Ubijanje kompletne porodice?
Ti upravo stvaras sliku nekog potpuno nemoralnog Frankestajna za koga (ne)postenje nije nesto oko cega treba da se uzbudjues...
I opet ta rec... mrznja... ponavljas je kao papagaj...

Citat
Жао ми је али ја у овој улици силазим, много мрака и мрских ми речи.

M... da..  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Qtek 小米
Сада је Анеина мржња дуплирана  Smile , а ја више не морам да браним њеног земљака званог fat-lips.  Smile


IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.146 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.