Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:54:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slavni ponavljaci  (Pročitano 8778 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Kome je stalo primetice to... djavo se krije u detaljima...
Problem je samo sto je premalom broju ljudi stalo...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
i to je tuzna istina.

cinjenica je,koju nerado priznajem,da izvjestan broj prosvjetnih radnika svoj posao otaljava.
lakse je ucenike svesti na neartikulisanu gomilu, a sa druge strane nas plan i program ne daje prostora da se dijecom bavimo na pravi nacin.
ukoliko se to zeli,ima se volje i motiva i strasti...mora se na ustrb svog vremena prepravljati plan i program koji je,realno,puko administrativno orgijanje!

to je posao gdje se emotivno i mentalno puno trosi,mnogo vise nego u vecini drugih profesija,a bez pravog motiva od strane i drzave i drustva...vecina profesora jednostavno odustane.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Posao nastavnika, pod uslovom da ga obavljaš pošteno, to jest, da decu zaista nečemu naučiš, je vrlo težak i psihički  i fizički.
Uvek mi je u mislima Raša Popov - primer slikovitog i jednostavnog objašnjavanja. Prosto veže pažnju.

Nažalost, nastavnici i profesori su odustali od ličnog pristupa, u velikoj većini slučajeva.
A deci pažnja curi i moraš je zadobiti.
« Poslednja izmena: 06. Mar 2009, 13:39:59 od Теодора »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

da,Rasa Popov je pravi primjer dobrog,prirodno talentovanog predavaca...

nacin na koji on umije sa lakocom da preda znanje na koriscenje drugima je fascinantan.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Ova tema ima i drugu stranu, a to su odlicni gubitnici

koliko ljudi znate koji su prosli sjajno u osnovnoj i srednjoj skoli, pri tome ne mislim samo na bubalice, a koji su otisli na fakultet i tu totalno pukli

moja citava generacija je takva, mi svi smo studirali ili studiramo po 10 godina, mnogi su promjenili i po nekoliko fakulteta i dzaba, odiseja se nastavlja a mi igramo izgubljeni u svemiru

IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Znam puno bivših loših đaka koji su sada uspešni, energični, vredni ljudi.
A znam i obrnuto. Evo ja, na primer!  Smile
« Poslednja izmena: 06. Mar 2009, 15:10:34 od Теодора »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
to se da i svariti... Smile

najgori su mi vjeciti odlikasi i mamini sinovi...sve stancovani po kalupu...vjecite bubalice i streberi....pa kad mi postanu razno- razni ministri na sve vodecim funkcijama i stranackim foteljama.
znate one sto vjecito sve znaju...zastaju kod tacke i zareza kad ih ispitujete,a ukoliko ih prekinete...gledaju u vas kao da ste ih lupili mokrom carapom.evo ih....uredjuju drzavu uveliko!

a mentalni profil salterskih radnika Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Мислим да се овим темама даје много већи значај него што оне то заслужују!Као да се деци саветујете ''немој те да учите,кад ни ови нису'',а то је лаж!Ко се не посвети класичном образовању,може само да сања Ајнштјна и сличне!
Е сад,неко узима Черчила за пример успеха.А какав је то његов успех?За такву славу је довољно бити само ђубре и покварењак највећег кова.
Затим где то пише да је Ајнштајн,нешто понављао и да је био труба ''за све сем за математику''?Када се он у зрелије добу посветио књижевности и науци!Исто нисм,баш сконо када је то Њутн нешто понављао. А ово са уметницима:композиторима,сликарима,истинскм књижевницима....;људи ту да се не лажемо:-са тим се човек или роди или не! Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
to zavisi od toga kako shvatis temu

da li ti to vidis kao: oni su bili losi djaci, pa mozes biti i ti, nemoj uciti, nemoj se truditi, mozda upravo tako bude nesto od tebe

ili mozes to da shvatis ovako:

skolski sistem je takav da sve tretira isto, bez obzira na njihove sposobnosti, sklonosti i interesovanja, sto cesto dovodi do toga da mnogi od nas ne ostvare svoj puni potencijal ili u gorim slucajevima navuku traume za citav zivot
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
a ne,nikako.
nikako slati poruku da je ucenje bespotrebno.

ali ovakve stvari salju jednu drugu poruku,bar sto se nas ovdje tice,a to je da nas obrazovni sistem trazi korekciju.

ne bih da tupim o tome,jer mnoge te stvari ne interesuju,ali skola mora i treba da zadovolji potrebe djaka,a ne samo da stancuje prosjecnost.

talenat je presudan za sve u zivotu,kao i talenat za ucenje...
cinjenica je da postoje osobe koje ne znaju ili ne mogu da uce.
talenat,bez rada je samo zla sreca...
nad talentom mora da se radi,on se usmjerava,upotpunjuje.
dakle,tu veliku ulogu mora,moze i treba da odigra obrazovni sistem.

jer,ako se jedan talenat za bilo sta ne snadje u ovom i ovakvom sistemu obrazovanja...velika je vjerovatnoca da ce da se izgubi u svom neradu i nefokusiranosti!

znaci,imacemo jednog vrhunskog slikara ili pisca(kad vec govoris o umjetnicima) koji tu i tamo skraba nesto za svoju dusu,a poznat je samo siroj familiji kao bijedno piskaralo....recimo.

rijetki su slucajevi,a pogotovo danas kada se trazi i insistira na formalnom obrazovanju,da se takva dijeca sama izbore za svoj profesionalni zivot.

ne mozes ocekivati da je dijete od sest ili sedam godina svjesno svog talenta i da moze samo oceliciti svoju volju i sistematizovati buduce znanje koje moze da mu posluzi da bude bolji i najbolji.

tu na scenu stupaju dobri pedagozi.
« Poslednja izmena: 06. Mar 2009, 16:11:45 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:54:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.