Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:29:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slatka strast  (Pročitano 871 puta)
16. Nov 2007, 12:29:24
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Chocolate, cioccolata, chocolat, Schokolade, čokolada... na svim jezicima zvuči prepoznatljivo.

Ova tamna masa, napravljena od semena tropskog kakao drveta - Theobroma cacao, američki je pronalazak, jer samo drvo potiče iz Srednje i Južne Amerike. Bila je poznata još i drevnim Astecima, koji su koristili kakao zrna. Oni su verovali da njena moć daje mudrost i vitalnost. Kao piće, čokolada se koristila i u religijskim ceremonijama.

Sama čokolada bila je rezervisana za ratnike, plemstvo i sveštenstvo. Zato nije ni čudo što reči Theobroma cacao na grčkom znače "hrana bogova". Međutim, neki su je nazivali i đavolskom hranom.

Bilo kako bilo, nije nikakvo čudo što su neki slabi na čokoladu. Zašto da ne? Ovaj nežni slatki krem ne samo da mnoge čini srećnim već je i zdrav. Čokolada pored šećera i masti ima i sastojke koji podstiču libido, ali i rad mozga. Studije su utvrdile da čokoholici žive duže od onih koji ne konsumiraju čokoladu. Ipak, to još treba proveriti. Bilo kako bilo, te đavolski primamljive crne i bele table treba umereno konsumirati.

Jedan od najboljih efekata čokolade jeste onaj čuveni dobar osećaj koji mnogi iskuse dok je jedu. Ona predstavlja zbir 500 različitih aroma; u tom pogledu je jedinstven produkt. Čokolada se izuzetno brzo topi u ustima i snažno deluje na čulo ukusa, mnogo intenzivnije od svih drugih namirnica. Postoji malo hranljivih proizvoda prema kojima ljudi osećaju toliku strast - strast koja ide iznad ljubavi prema slatkom, bombonama ili desertima: neki vole karamel, šlag ili žvakaću gumu, ali je čokolada ipak drugačija. Kod pravog čokoholika i samo razmišljanje o čokoladi može da probudi prijatne osećaje.

Može li čokolada biti greh? Čuveni italijanski ljubavnik Đakomo Kazanova uzimao je čokoladu pre svakog svog ljubavnog osvajanja. Ovo ide u prilog tome, jer se čokolada smatra suptilnim i finim afrodizijakom - prava ljubavna supstanca.

Kada su reči nedovoljne da izrazite svoja osećanja, okrenite se čokoladi. Ona je najbolji poklon za bilo koju priliku, bilo da su u pitanju bombonjere, korpe punjene slatkišima, table ili razne druge kreacije. Bez obzira na to da li su bogato i maštovito ukrašene, ili jednostavne - sa čokoladom je uvek lako biti romantičan. Međutim, mnogi internet sajtovi, knjige, izložbe, pa čak i muzeji posvećeni čokoladi mogu vam pomoći u vašem izboru i dati vam inspiraciju.

Ona je neizostavni sastojak torti i kolača; u hladnim zimskim danima je odličan topli napitak, a u letnjim osvežavajući dodatak sladoledu. Može biti mlečna, bela, crna, za kuvanje, gorka, bez šećera, topljena, punjena likerom, kremom, voćem, sama ili u kombinaciji sa lešnicima, bademom, karamelom, marcipanom, mentom, u obliku trouglova, štapića, tabli, srca, bombona, morskih plodova, nemačka, italijanska, švajcarska, belgijska... Jednom rečju - neodoljiva. Zato izaberite svoju i uživajte!

Da li ste posle čitanja ovog teksta poželeli da pojedete svoju omiljenu čokoladicu? Ako je tako, slobodno se prepustite tom slatkom grehu zvanom čokolada.




Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 14:29:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.