Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 12:56:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slatka ljubavna osveta  (Pročitano 24906 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Citat
pitanje je da li ziv covek doceka da onog drugog strefi losa karma .
I mene to nervira. Smile
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
U mom životu je postojalo nekoliko ljudi za koje sam smišljala mnogostruke i prilično brutalne načine kako bih im se osvetila. Naravno, sve je uvek bilo u domenu fantazije, znala sam da nemam ni volje ni energije za baciti na takvu stvar. I bilo kakve vesti o tim ljudima su samo podgrevale moje divljačke fantazije o osveti, posebno ako čujem da im je dobro, da su srećni. To mi se činilo kao kosmička nepravda, nešto nedopustivo. A osveta u mojim mislima je uvek bila maestralna, dramatična (kao i svako zlo, uostalom), uključivala je preklinjanje mene da se smilujem, što nije dolazilo u obzir.

Naravno, razmišljala sam o oprostu, ali sam uvek bila u fazonu - ma, to je obična glupost, hrišćansko sranje (bejah težak debil  Smile ), onaj ko me je svesno i sa predumišljajem povredio do koske i izigrao moje poverenje (ne greškom, ne slučajnošću, nego sa jasnom željom i namerom) mora i prosto mora patiti. Sreća je što je takvih bilo izuzetno malo; to je za mene olakšavajuća okolnost.

A onda sam shvatila da stojim u mestu. Da to ne vodi baš nikuda, samo zatrovanosti, frustraciji, ogorčenosti. Nekoj zlobi, preziru. Jer, nije to mržnja, mržnja nas nagna na akciju; već sulude ideje o zadovoljenju moje pravde, frustacija što neko govedo šetka okolo i smeje se, a trebalo bi da je u strašnim mukama (naravno, podrazumevalo se da kazna bude mnooogo veća od dela za koje su krivi, to je valjda impuls svakog wanna be osvetnika).

Kad sam shvatila da su ti ljudi davno nastavili svoje živote, a da sam ja ta koja stoji u mestu kada su oni i naša nekadašnja zajednička istorija u pitanju, osetila sam se tako malom i jadnom. Ogorčena, besna mala džukela. Znala sam da postoji samo jedan način da se otarasim tih demona: da oprostim. Istiniski, ali iz potpuno narcističkih motiva. Da meni bude bolje, da održim sliku o sebi kao o nekome ko je iznad svih nekadašnjih sranja. Da jednostavno - pustim to da pripada tamo gde i treba - prošlosti, jer sam ga ja iznova oživljavala i davala mu prostor u sadašnjosti.

Trebalo je vremena i čitav proces se odvijao u mojoj glavi. Sada sam pri kraju tog puta i moram priznati da imam osećaj da sam sa leđa skinula ogroman balast, koji me je kočio, savijao i deprimirao. Sad znam da sam iznad toga, da sam dovoljno veliki čovek da oprostim nekoj gnjidici što je bila ono što jeste - gnjidica. Jer, da nisam oprostila, ne bih bila ništa bolja od te osobe. A to ne dolazi u obzir.  Smile
« Poslednja izmena: 10. Apr 2011, 23:29:50 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
meni kad devojka cedi mitisere, ja uvek  imam zelju da joj zavalim samar.
moracu jednom, cisto da vidim sta ce biti... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Sendo 
karma ima mnogo los tajming, to je najveci problem... strasno kasni  Smile

Tu se slažem. Mada, uvek se desi kada ti je više svejedno. Zato u životu treba da si stojik. Smile

Sam kreiraš sliku o sebi svojim postovima. Niko te nije nazvao ni šovinistom ni jadnikom, osim ti samog sebe... I, niko te nije terao da istresaš svoj prljav veš, ne znam odakle ti ideja da imaš pravo od nas da zahtevaš isto.  Smile

Pa znaš kako, prilično je teško pričati o ovim stvarima, otvarati duševne rane, jer iskreno, do nekih od tih devojaka mi je stalo. E, sada, kada krene grupa da me provocira, ja odgovaram. Dakle, ne ponosim se time, ne smatram da je to bilo "idealno", ali ono, život ide dalje, naleteće neka koja će meni odgovarati kao i ja njoj. Nemoj da misliš, svi hramovi posvećeni bivšima (onima koji se svete kao i onima koje su bile normalne) su i dalje u meni, nisam ih srušio, niti zaboravio. Oni su podsetnik na lepo, onaj deo sećanja koji na kraju ostane.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
meni kad devojka cedi mitisere, ja uvek  imam zelju da joj zavalim samar.
moracu jednom, cisto da vidim sta ce biti... Smile

Pa da te posle Ra ne primi u svoje naručje  Smile

Pokušaj sa kremom protiv mitesera ima u svakoj parfimeriji a mnogo je bolje za karmu  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ra bi preporucio balansiranje.  Steta je propustiti katalizator za rast.
Krema je za slabice... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 12:56:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.