Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Skype (i drugi VoIP) u Srbiji - Pitanja, problemi, saveti  (Pročitano 42176 puta)
Poznata licnost


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4293
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
HTC Desire
Hvala na odgovorima.Ja mislio da je jeftinije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone 4
Upotrebi logiku... na osnovu cega oni mogu da ti daju nizu cenu poziva od one koju tebi telekom naplacuje, jer oni moraju da plate njima i uz to valjda i da zarade nesto Smiley
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1490
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone 4S 16GB
jel bi moglo, posto je u USA skype besplatan, da promenim IP da bude iz amerike, i da skype primeti kao da sam iz amerike, pa da imam free calls?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone 4
Hm, nisam skoro posecivao njihov sajt i ne znam sta su novo dodali... ali odakle ti info da je skype iz USA besplatan... mislim on jeste besplatan za pc2pc pozive i ovde... i za neke toll free brojeve (mozda i sve) ali za ostale koliko ja znam nije... osim sto planiraju (ako vec nisu uveli to) da za razgovore sa USA uvedu pretplatu za godinu dana gde za to vreme mozes da pricas koliko god zelis i placas fiksnu nadoknadu...
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1490
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone 4S 16GB
u USA i Canada skype je FREE vec nekoliko godina... i PC to PC , i PC to Phone... imas na njihovom sajtu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone 4
Ako ti nije problem da ostavis link sa njihovog sajta koji ima tu informaciju da procitam... ja to ne mogu da nadjem... i na sta se odnosi to free, kada iz USA zoves USA i/ili CA i obrnuto ili kada iz USA zoves bilo koga u svetu na obican telefon...

Nesto se tu bar po meni nikako ne slaze...
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1490
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone 4S 16GB
http://www.amperordirect.com/pc/r-skype-news/z-news-051506.html
evo npr. ovde...
trazi u googlu ima svuda...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Apple iPhone 4
Vidis... to nisam znao Smiley
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia ngage
Uveli su i per minute calling

    *  2.1¢ per minute to over 30 global destinations
    * Rates based on destination country
    * Connection fee of US$0.039 (excluding VAT) charged for each call
    * Buy Skype Credit to pay per-minute. The credits are deducted as you make your SkypeOut calls

A ima i par sajtova koji nude verziju za mobilni (Symbian):

http://www.fring.com/ i http://www.eqo.com/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Skype je program i skup usluga koje su potpuno promenile način komunikacije među ljudima. Glasovna komunikacija ostvaruje se preko širokopojasnog Interneta po znatno nižoj ceni od klasičnog telefoniranja.

Komuniciranje putem Interneta zasniva se na protokolu VoIP (Voice over Internet Protokol). Ono se može obavljati na različite načine. Najstarija rešenja podrazumevaju korišćenje telefona, koji se USB priključkom povezuje s računarom i preko računara pristupa Internetu. Noviji uređaji imaju mogućnost bežičnog pristupa putem WiFi (802.11 b/g) bežičnog povezivanja, dok su najnovija rešenja uređaji (telefoni) koji taj pristup mogu ostvariti i bez računara.

Dualni bežični Skype telefoni potpuno samostalno pružaju uslugu telefoniranja preko Interneta. Izgledaju kao standardni bežični telefoni, pri čemu se njegova bazna stanica povezuje na širokopojasnu mrežu u slučaju kada treba obaviti razgovor preko Interneta. Jedan od modela Skype telefona nosi oznaku 3088. Na ekranu njegove slušalice prikazan je popularan Skype korisnički interfejs. Pristup širokopojasnom Internetu ostvaruje se preko kabla, DSL-a ili na neki drugi način.

Dimenzije ovog telefona su 284 x 188 x 86 milimetara, težina bazne stanice 194 grama, a težina slušalice 116 grama zajedno s baterijama. Slušalice se mogu koristiti na udaljenosti 300 metara od bazne stanice na otvorenom ili 50 metara u zatvorenom prostoru, kako je definisano DECT standardom. Napaja se baterijama koje obezbeđuju deset sati rada u režimu razgovora ili oko sto sati u "stand by" režimu. Pored baterija, uz uređaj se isporučuju kablovi za povezivanje, AC adapter i kredit od 300 minuta za korišćenje Skype usluga.

Skype program obuhvata nekoliko usluga. Skype Out je usluga jeftinog telefoniranja putem Interneta s korisnicima u fiksnoj i mobilnoj mreži, Skype In se odnosi na komuniciranje s korisnicima iz klasičnih telefonskih mreža, a Skype Voicemail za govornu poštu. Pored toga ima i standardne usluge, kao što je identifikacija poziva, poziv na čekanje, povratni poziv i druge. U njegovom imeniku može se smestiti 200 unosa.

Zanimljivo je pomenuti i to da će se Skype usluga uskoro naći i na mobilnim telefonima. Skype je u saradnji s kompanijom iSkoot ponudio korišćenje VoIP usluga mobilnim operaterima i proizvođačima. Na taj način će se vlasnicima "pametnih" mobilnih telefona omogućiti jeftino telefoniranje korišćenjem širokopojasnog Interneta. Pozivi će u tom slučaju s mobilne mreže ići na iSkoot-ov server, a zatim na mrežu Skype-a. Plaćanje mobilnom operateru obavljalo bi se na isti način kao i dosad, dok bi se Skype usluga posebno plaćala u zavisnosti od njenog korišćenja.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.