Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:10:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Školovanje ili sezonski posau u USA  (Pročitano 1141 puta)
06. Apr 2011, 22:24:19
Pocetnik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 10
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Samsung galaxy s4
Pozdrav svima! Nov sam na ovom forumu, i nadam se da mi nećete zameriti ako sam temu stavio gde joj nije mesto.
Životni san mi je da bar na neko vreme živim u Americi.  Imam 17 godina ali pohađam školu koja ne daje stipendije, tipa (razmene učenika . . . ).  Ali znam da postoji način i da se samostalno preko neke organizacije ili sličnih programa ipak dobije stipendija za školovanje u US.  Jezik je najmanji problem, jer sasvim dobro govorim engleski.  Molim vas da ako neko ima iskustva ili zna neku organizaciju preko koje bih mogao da konkurišem da mi pomogne.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 320
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung Galaxy 3
jel treniraš možda nešto?
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 10
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Samsung galaxy s4
Citat: mishko90 link=topic=541419. msg9519689#msg9519689 date=1302180138
jel treniraš možda nešto?
Treniram, doduše sad nešto slabije plivanje.  Ali u osnovnoj sam išo i na republička takmičenja :)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


bastra od boga data!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 529
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
znate li vi na kojem je mestu u svetu obrazovanje u Americi. na 160-om. na prvom mestu je austrijsko obrazovanje. zato nemojte da se dicite sto sate zavrsili skole u Americi. tamo se za prazne novce sve moze.
IP sačuvana
social share
Bastra od Boga data!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Za ono što će da rade nakon što završe školu, njima je ta škola i više nego super. Ono što se kod nas uči prevazilazi granice njihovih moždanih vijuga. Njima nije potrebno da znaju ono što mi znamo iz prostog razloga što imaju drugačiji sistem života, poslovanja, međuludskog odnosa... Naravno da im je škola smešna. S druge strane imaju veoma velike  zahteve i škole im se ne završavaju baš tako lako. Drugo je to što to znanje ne možete realno da primenite kod nas možda.

U zavisnosti u sistemu u kome živite, takvu školu i pohađate.

A sad će Igor verovatno da napiše sve lepše i opširnije.Samo ako bude video šta sam pisao.  Smile

Kao što imate tu zvaničnu školu, tako imate i unu drugu školu. To je škola života. Uspešno sam završio i onu u Srbiji a i ovu u americi. I sad to što ja sada radim i umem kada bih pokušao da radim i primenim taj sisitem u Srbiji... Mislim da to ne bi bilo pametno a isto tako pitanje je da li je izvodljivo. S druge strane tako nešto nikada ne bih ni radio u Srbiji.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 48
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.50
znate li vi na kojem je mestu u svetu obrazovanje u Americi. na 160-om. na prvom mestu je austrijsko obrazovanje. zato nemojte da se dicite sto sate zavrsili skole u Americi. tamo se za prazne novce sve moze.

Jeste, zato je medju 10 najboljih svetskih univerziteta 6 americkih link

Dok u prvih 100 ne vidim nijedan srpski.

Za ono što će da rade nakon što završe školu, njima je ta škola i više nego super.

Oni kad zavrse skolu rade u struci, dok mladi ljudi u Srbiji kad zavrse skolu rade na trafikama ili po kaficima kao konobari.

Ono što se kod nas uči prevazilazi granice njihovih moždanih vijuga.

Zato su srpske vijuge (ili srBske, ako si tako navikao) veoma razvijene, pa je valjda zbog toga i Srbija samo dno civilizovanog sveta. A vecinu onoga sto se u skolama  Srbiji uci, mozes da okacis macku o rep.  Na fakultetima nesto sto moze da stane u jedan predmet, razvlaci se bespotrebno na tri predmeta. Sa druge strane u Americi su predmeti konkretno fokusirani na oblast kojom se odredjeni koledz bavi.

Njima nije potrebno da znaju ono što mi znamo iz prostog razloga što imaju drugačiji sistem života, poslovanja, međuludskog odnosa... Naravno da im je škola smešna. S druge strane imaju veoma velike  zahteve i škole im se ne završavaju baš tako lako. Drugo je to što to znanje ne možete realno da primenite kod nas možda.

Njima je potrebno da znaju sto vise iz oblasti kojom se bave, sve ostalo je nebitno. A to da su im skole smesne, pa imas link gore pa pogledaj koliko se americkih univerziteta nalazi medju top 100.

U zavisnosti u sistemu u kome živite, takvu školu i pohađate.

Tacno. U americkom sistemu obicni ljudi mogu svojom pamecu da uspeju i da steknu dobre pare. Dok u srpskom sistemu obicni ljudi mogu da uspeju samo ako se bave kriminalom.

S druge strane tako nešto nikada ne bih ni radio u Srbiji.

U Srbiji si ocigledno sedeo kod kuce i trazio pare od roditelja (ili radio neki bedno placen posao), cim si bio prinudjen da odes.
« Poslednja izmena: 27. Apr 2011, 01:57:13 od Ozzy_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Poenta je da smo bolje živeli dok nisu izmislili tako razvijeno bankarstvo i berzu. Da ne produbljujem više. Ko razume shvatiće.

Da ne skrećemo više sa teme.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 48
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
Ako mislis na period SFRJ, ljudi u Srbiji jesu bolje ziveli nego sada, ali to bilo vise zbog nekih drugih faktora nego li zbog toga sto nije bilo razvijenog bankarstva i berze. Sa druge strane taj standard je bio daleko ispod standarda zapadnih zemalja.

Ako pitas ljude u Poljskoj, Madjarskoj, Ceskoj, Rumuniji, da li im je bilo bolje za vreme socijalizma ili sada, svi ce u glas reci sada (dobro, skoro svi).

A tema je ionako prakticno mrtva, pa ne vidim u cemu je problem da se i skrene sa nje.
« Poslednja izmena: 29. Apr 2011, 17:03:55 od Ozzy_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 00:10:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.