Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Skok sa 4.000 metara u kupaćim gaćama  (Pročitano 1089 puta)
13. Feb 2005, 23:15:09
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Skok sa 4.000 metara
u kupaćim gaćama
Ovaj Smederevac visio je s dvokrilca, skakao padobranom i na Severnom polu, izumeo prvu i jedinu "igračku za slobodan pad", a danas prevozi biznismene u "cesni 310"

Tridesettrogodišnji Vladimir Milosavljević, profesionalni pilot na višemotornim avionima, diplomirani mašinski inženjer, istraživač i avanturista, do skoro se uspešno bavio i ekstremnim padobranstvom.
- U Rusiji sam skakao padobranom sa 100 metara visine, u Americi sam visio na dvokrilnom avionu koji je bio okrenut na leđni let. U Rusiji sam 1996. iskočio iz helikoptera s koleginicom iz ruske reprezentacije i to sa 4.000 metara i u kupaćim gaćama! Bilo je, istina, leto, ali je na toj visini bilo oko nule. Kada sam iskočio iz helikoptera mislio sam da će mi srce stati ali je, na kraju, sve dobro prošlo. Sve sam to radio zbog dobrih snimaka, a snimci su uspeli - kaže za Glas Vladimir Milosavljević iz Smedereva.

Od pilota do izumitelja

Padobranom je skakao i na Severnom polu kada je organizovana velika ekspedicija u kojoj su učestvovali padobranci 19 zemalja sveta.
- Severni pol mi je izgledao kao druga planeta. To je jedinstven ambijent, svuda samo nepregledna prostranstva pod snegom i ledom i po koja pukotina u ledu duga i po stotinu kilometara. U pukotini se vidi i more koje na takvim mestima duboko i po 4.000 metara - priseća se Vladan padobranskih podviga.

Poslednjih godina Vladimir Milosavljević uspešno se bavi i istraživačkim radom i to na polju sportskog padobranstva. Godine 2001. patentirao je prvu, i za sada jedinu u svetu, igračku za slobodan pad.
- Dosad su padobranci koristili tenisku lopticu napunjenu olovom, ali dešavalo se da je ne uhvate u vazduhu, pa kad padne na zemlju napravi krater od metra dubine. Jednom je takva lopta pala u dvorište nekog američkog farmera, drugi put prošla kroz krov hangara i pala tik pored aviona od milion dolara. Tako sam došao na ideju da konstruišem igračku koja se pravi od lake plastike, i za koju je prikačen poseban teret koji se na manjim visinama rasprši u atmosferu i time eliminiše potencijalna opasnost po ljude i objekte na zemlji. Već dve godine izum "živi" u svetu gde je razvijeno sportsko padobranstvo, pre svega u SAD i Evropi - priča Milosavljević.

Laka avijacija - druga ljubav

S prijateljima i poslovnim partnerima, Vladimir odnedavno pilotira i "cesnom 310".
- Živeo sam u Americi i Holandiji više godina i kad sam se vratio, shvatio sam da od lake avijacije nema mnogo poslovnih dvomotoraca. S još nekoliko ljudi organizovao sam kupovinu "cesne 310". Avion se trenutno nalazi na niškom aerodromu, nije namenjen javnom avioprevozu, ali je dostupan pojedinim firmama za poslovne letove i rentabilan na letovima do 1.000 kilometara - kaže naš sagovornik.

Pored pilota i kopilota u avionu ima mesta za još četiri putnika, a najam ove letelice po satu, koja razvija brzinu od 300 do 350 km na čas, staje 250 evra.
   
      

Izum - desantni čamac

Još jedan njegov patent zaveden je u Zavodu za zaštitu intelektualne svojine. U pitanju je specijalni desantni čamac na kom je Milosavljević radio prilikom boravka u Americi i za taj patent svet će, kako kaže, tek čuti. Jedan od njegovih radova i većih projekata odnosi se i na istraživanja mogućeg povećanja ljudske upravljivosti pri slobodnom padu kroz atmosferu. Njegov članak svojevremeno je objavljen u devet zemalja, na šest jezika. To znači da je i svet priznao da je Vladimir izumeo nove i efikasnije položaje ljudskog tela pri slobodnom padu koje zapravo imitiraju oblik i dizajn visokoakrobatskih aviona, što dovodi do bržeg manevrisanja.
      
      
      
   

Žaklina Milenković
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
ma opusteno, ja ne bih smeo u kupacim gacama sa stepenica da skocim...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.