IN < - Skinhedsi napali aktiviste NVO „Žene u crnom“ - >LO
(1/16) > >> :: Odgovori!
Autor: Anea :
Skinhedsi napali aktiviste NVO „Žene u crnom“

BEOGRAD - Trojica skinhedsa napala su preksinoć u centru Beograda aktiviste nevladine organizacije „Žene u crnom“ Violetu Đikanović (41) i Miloša Uroševića (23).

Violetu su nasilnici gurnuli niz stepenice prolaza u Sremskoj ulici i ona je zadobila povrede glave.

Vidno potresena, Violeta Đikanović pokazuje nekoliko podliva na desnoj strani lica i poveću modricu ispod oka. Podlive ima i na levoj nadlaktici, desnoj butini i, kako kaže, oseća bol u desnoj slepoočnici.

- Pola sata posle ponoći, Miloš, moja ćerka i ja vraćali smo se sa žurke iz štaba Liberalno-demokratske partije u Domu omladine. Kada smo ušli u Sremsku ulicu, u susret su nam dolazila trojica mladića. Bila sam euforična i učinilo mi se da je jedan od njih nešto rekao. Okrenula sam se i pitala ga: „Meni nešto kažeš?“ Tada sam videla da je Miloša uhvatio za kosu - priča za „Blic“ Violeta Đikanović.

Miloš Urošević dodaje da mu se skinheds obratio rečima: „Vidi p..., on je u ‘Ženama u crnom’. Ja njega znam, zbog njega imam krivičnu prijavu“. Zatim je svoju žrtvu povukao za kosu.

- Iz tašne sam izvadila biber sprej i prsnula skinsu u oči. Pustio je Miloša i počeo da se savija od bola. Kada me je njegov drug uhvatio za levu nadlakticu, viknula sam: „Deco, bežite“ i uspela da i ovog napasnika poprskam. On me je odgurnuo, pa sam se skotrljala i udarila o ivicu stepenica i za trenutak izgubila pamćenje. Sledeće čega se sećam jeste da sam ležala na dnu stepeništa, dok su mi dvojica prolaznika pomagala da ustanem - priča Violeta.

Skinsi su u međuvremenu pobegli, a Ljubica je pozvala policiju. Pitali su je gde je Sremska ulica, pa je ona prekinula vezu. Violetu su zatim odvezli u Urgentni centar i ona je posle ukazane pomoći puštena kući.

Žrtve skinhedsa najavljuju da će u saradnji sa Jukomom podneti krivičnu prijavu protiv nasilnika.

- Napadnuti smo iz političkih razloga. To su učinili isti oni klerofašisti koji viču „Nož, žica, Srebrenica“ - tvrdi Violeta.

A. Ž. Adžić

    „Fireri“ divljali u Somboru

    SOMBOR - Grupa mladića prošlog vikenda upala je u somborski klub „Aut“ i posle podizanja ruku u znak nacističkog pozdrava izazvala nered i pretukla dva čoveka.

    Vlasnik lokala Marko Vulinović kaže da je prvo pokušao da smiri nasilnike. Kada u tome nije uspeo, pozvao je policiju, ali se ona pojavila nakon 45 minuta.

    - Pomenuta grupa dobro je poznata somborskoj policiji. Te večeri su nebrojeno puta u pijanom stanju skandirali „Zig hajl!“ i podizali ruke kao nekada Hitler. Nudili su mi da prodaju ekstazi u mom lokalu! Kada sam ih izbacivao napolje, pretili su mi hladnim oružjem. Rekli su mi da imam sreće što me nisu izboli jer me poznaju. Moj brat Gojko dobio je batine u lokalu jer je pokušao da me brani - priča Vulinović.

    On dodaje da je ta grupa često izazivala nerede i u lokalima širom grada, a ispred diskoteke „Eden“ jesenas je nasrnula i na policajce. Nasilnici si pretukli i Radovana Palić (23), kome su naneli više povreda po glavi. Kako „Blic“ saznaje, iste večeri na meti „firera“ našla se i jedna šesnaestogodišnja devojčica.

    Somborci su zgranuti događajem i pitaju zbog čega policija toj grupi i njenom vođi konačno ne stane na put.

    U somborskoj Policijskoj upravi su nam rekli da su im poznata imena nasilnika i da je istraga u toku.

    S. P.


Izvor: Blic
Autor: kombiondzija :
BEOGRAD - Trojica skinhedsa napala su preksinoć u centru Beograda aktiviste nevladine organizacije „Žene u crnom“ Violetu Đikanović (41) i Miloša Uroševića (23).

Milos Urosevic zena u crnom! 

S' obzirom kolika su gamad i izdajnici "zene u crnom", nije nista cudno sto su dobili batine. A to sto ih nazivaju "klerofasistima" samo pokazuje koliku mrznju gaje prema SPC i Srpskom narodu. Za njih je svako ko sebe smatra Srbinom fasista. Pozdrav za "klerofasiste"!!! 
Autor: massta :
Tako im i treba obicne ustase...
Autor: Anea :
Samo u Srbiji si heroj ako tuces zenu...
Low life form... 
Autor: djolloo :
zene na belom 
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana