Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Skandal, radikali i pobune- Francuski predsednički izbori 2017  (Pročitano 34695 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
sta su prsli ovi francuzi...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 79
Ko je budala da glasa za ovog babojebca? Lik je hodajuci edipovac. Jebes ti te bolesnike. Naped Le Pen!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
Prvo, taj neko ko se skoluje, to skolovanje je placeno kroz porez.
Njegovi roditelji su vec platili.

Ako to zanemarimo, tim idejama ces samo smanjiti broj visokoobrazovanih i nista vise. Naravno i dalje ce odlaziti, skupo su platili skolovanje - ne isplati im se da rade ovde.

Tim vestackim barijerama, bas nista nije moguce resiti.

Ako neko i zeli nesto ozbiljno da pocne, a da to nije neki software, o, to je tesko i komplikovano.

Mala drzava, zatvorena, veliki porezi, problemi sa raznim cinovnicima, poreznicima i ostalim gnjavatorima.



Ono sto treba da se uradi jeste da se podigne broj visokoobrazovanih. To naravno ne odgovara vlastima, a pogotovo ne odgovara verskim institucijama.

IT ljudi su ti dobar primer, videli su kako druge drzave izgledaju, kako deluju i rade korporacije,
ali... kao sto kazes za neke velike ideje, nacionalne ideje i religiju bas i nemaju "empatije"

Znas zasto ? Znaju da to ne vredi mnogo. Njih je tesko indoktrinirati raznim pricama, cesto i nemoguce.

Znaju ti ljudi sta je potrebno za ostvarenje tih velikih ideja, znaju koliko mnogo novca je potrebno.

  Porezom su namireni troškovi osnovo- i srednjoškolskog obrazovanja,ne i visokoškolskog.Ko hoće da studira,naravno da može,ali sam snosi troškove (krediti,imovina familije u zalog i sl.) ukoliko se zaista ne ističe tokom pređašnjeg školovanja.Ako odluči da emigrira kao visokoobrazovani stručnjak,može i to,sam je isplatio državi svoje školovanje.Zašto bi srpska sirotinja daljim zaduživanjem kod MMF-a dodatno olakšavala ionako ugodan život poreskih obveznika zemalja zapada ? Ako hoće obrazovanu radnu snagu ,slobodni su da im stipendiraju studije u Srbiji,ili dovedu kod sebe i tamo poklone visokoškolsko obrazovanje.
  Nisu to nikakve veštačke barijere - slično se radi u Americi.Usvajamo svakojaka govnarska pravila koja nam serviraju,daj da usvojimo i par onih koja bi nama pomogla.
  Slažem se da Srbiji (kao i svakoj drugoj državi uostalom) treba više obrazovanih ljudi,ali i onih koji svoje shvatanje društva u kome žive ne sagledavaju tako karikaturalno kao što ti radiš : " ...naravno ne odgovara vlastima, a pogotovo ne odgovara verskim institucijama...".Odakle ti ovo , liči na pamfletsku pričicu neke NGO.  Jesi li ti ,lično,do sada nekome (a da ti nije najbliži rod) preneo deo znanja koje poseduješ,a da to nisi naplatio ? To nema veze sa ni sa nacionom,ni sa religioznošću,ali ima veze sa željom da se pomogne napretku zajednice.
  Silan IT sektor (kome je PDV,uzgred,uvećan za vreme žutih ,ako se dobro sećam) "od koga živi država" nije za sve ove godine iznedrio jedan jedini besplatni fw,av,amv,ili nešto slično nakon McShield-a.Jebena Indija,Kina,Rusija,Amerika...jebena ova i ona imaju takve stvari,a mi ne.Mora da su i tu zla država i krvožedni popovi umešali svoje prste,jel ?
« Poslednja izmena: 26. Apr 2017, 00:14:40 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
...Ko hoće da studira,naravno da može,ali sam snosi troškove (krediti,imovina familije u zalog i sl.) ukoliko se zaista ne ističe tokom pređašnjeg školovanja...

Pa to jeste tako, skoro tako vec sada

...slobodni su da im stipendiraju studije u Srbiji..

Rade to.

... Zašto bi srpska sirotinja daljim zaduživanjem kod MMF-a dodatno olakšavala ionako ugodan život poreskih obveznika zemalja zapada ?  ...

Znamo da MMF daje najpovoljnije kredite. Uz to obrazovanje ne uzima najveci deo tih sredstava. Krediti se najvise uzimaju da bi se pokrile plate adminsitracije, troskovi zdravstva, penzije i na kraju nesto pretekne i obrazovnim institucijama.

Ta prica lici na nesto sto bi video u pamfletima Dveri.

...   Slažem se da Srbiji (kao i svakoj drugoj državi uostalom) treba više obrazovanih ljudi,ali i onih koji svoje shvatanje društva u kome žive ne sagledavaju tako karikaturalno kao što ti radiš : " ...naravno ne odgovara vlastima, a pogotovo ne odgovara verskim institucijama...".Odakle ti ovo , liči na pamfletsku pričicu neke NGO.  ...

Pa to bas i nije tako. Uticaj SPC na obrazovne insittucije je trenutno izuzetno jak. Mislim, ima i veronauku i slicno.
Neke skolske slave i ne znam ni ja sta.

To nema nikakvog smisla.

...Jesi li ti ,lično,do sada nekome (a da ti nije najbliži rod) preneo deo znanja koje poseduješ,a da to nisi naplatio ? ...

Da

...  Silan IT sektor (kome je PDV,uzgred,uvećan za vreme žutih ,ako se dobro sećam) "od koga živi država" nije za sve ove godine iznedrio jedan jedini besplatni fw,av,amv,ili nešto slično nakon McShield-a. ...

Dosta ljudi iz srbije ucestvuje u open source projektima.

Pomenuo si McShield, to je close source aplikacija. Samo izgleda besplatna. U takvim slucajevima roba si ti.


I dalje mi nije jasno zasto ti toliko smetaju skolovani ljudi koji odlaze u insotranstvo. To nije vecina, to je manjina.
Mislim da je taj broj ispod 10%.

Vecina ostaje tu.

Ako se brines za natalitet, tesko da to ima uticaja bas toliko.

Sa druge strane ne ocekuj da ce bas svi ti ljudi imati 10+ dece.

... Silan IT sektor (kome je PDV,uzgred,uvećan za vreme žutih ,ako se dobro sećam) ...

Cena hardvera nije toliko bitna za IT sektor, cesto je mnogo manja od ostalih troskova.

Drzava je ovde gadjala potrosace, ne-It sektor.

... Slažem se da Srbiji (kao i svakoj drugoj državi uostalom) treba više obrazovanih ljudi ...

Naravno, a zasto ? Pa vidi primer Juzne Koreje.




« Poslednja izmena: 26. Apr 2017, 01:39:00 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
  Studiranje na državnim fakultetima je,koliko znam,još uvek besplatno ako se ispiti daju u roku.Naravno da smeštaj i udžbeničku literaturu mora platiti zainteresovana strana.Devedesetih je cena smeštaja i ishrane bila krajnje simbolična.Moje je kolege luksuzna dvokrevetna soba Studenjaka i više nego pristojna ishrana po menzama koštala petostruko manje nego što ja koštah sopstvene roditelje usred Zemuna (a čuvarna smo porodica).Rangiranje fakulteta,uslov da se u državnu službu može samo sa državnih,ukidanje besplatnog studiranja osim za najboljih 1 %,...sve su to mogući pravci uštede.Zapadu ne treba poklanjati formirane stručnjake i ako tako nešto tvrde i Dveri (kako kažeš),onda znači da u njima ima i ljudi koji zrelo promišljaju.
  Pre desetak dana je u štampi bio jeziv tekst o nekoj našoj izuzetno talentovanoj mladoj (čini mi se) violinistkinji kojoj Norveška daje stipendiju za studije,ali joj manjka 1.200 evra godišnje za smeštaj i slično.Stara i tužna priča,reklo bi se ,sve dok čovek ne naleti na deo članka u kome njen otac kuka da joj se pomogne da ode,iskoristi talenat i ostane tamo u svetu koji je ceni ?! Građani Srbije bi trebalo,dakle,da joj novčano pomognu u definitivnom napuštanju ove zemlje ? Svašta ovde čovek može čuti i pročitati.Finansirajmo bežanje talentovanih da bi nama ostali doktori Stefanovići i magistri Nikolići,prava mera "evropske Srbije".  Smile
  Ne vrišti na popove.Beogradski univerzitet drže levičari.Ono govanaca što se prilepilo uz razne alotropske modifikacije radikala su sve odreda ljudi sa članskim kartama SKJ.SPC tamo nema uticaja,osim što se ,verovatno,izbegava direktan sukob sa njom,kao i sa bilo kojom drugom velikom verskom zajednicom.
  Nisam u tom poslu,ali znajući naš mentalitet,kada mi kažeš da "dosta ljudi iz Srbije učestvuje u open source projektima" odmah pomislim na skockavanje si-vija i sakupljanje stranih veza da bi se odavde otišlo.Neka izvole i urade nešto besplatno i hvale vredno ovde,a da to ne bude vezano za glupave android-aplikacije.
 
  Više neću skretati sa osnovne teme o francuskim izborima,ali ću se uključivati u diskusiju na nekoj drugoj koja se bavi emigracijom,ukoliko takva postoji na forumu.
 
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Svrha obrazovanje je primarno industrija, privreda.

Sekundarno je akademska, istrazivacka nauka i statijaznam emancipacija pojedinca.

Tako da, ako nema industrije, koji k. ce da skoluju ljude.

Nekom srecom specificnosti IT industrije omogucava rad i bez planirane domace industrije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
mob
LG Nexus 5
A ovi "studenti" po francuskama u stvari protestuju protiv ove radikalke? Cude se otkud joj toliki broj glasova? Vukojebine francuske glasale za nju? Neka se sete devedesetih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
... uslov da se u državnu službu može samo sa državnih ...

Mozes misliti, jako je bitno da neka arhi - salterusa ili cinovnik imaju neka znanja. Dobar deo tih poslova se moze (i bice) automatizovan. Radio sam u opstini (vecoj) znam o cemu govorim. Nije to "rocket science", radi se sa formularima i tek tu i tamo je potreban jaci pravnik, kod nekih poslova.

A sto se tice vlade, poslanika i ministara, njih bira narod, na izborima, tu treba da bude filter.

Ne mozes nekom da zabranis da se kandiduje za neku funkciju.

...  Zapadu ne treba poklanjati formirane strucnjake i ako tako nešto tvrde i Dveri (kako kažeš),onda znaci da u njima ima i ljudi koji zrelo promišljaju. ...

Formirani strucnjak nije neko ko je juce zavrsio nesto, formirani striucnjak je onaj koje minimalno radio pet ili vise godina u struci.

Ovo vazi i za IT i za druge industrije. Znam to, zato sto cesto imam ulogu mentora u firmi gde radim.
Ovo je iz iskustva.

Neki od njih dobijaju ponude preko LinkedIn i ako im je dosta Srbije... prihvate i odu.
Takvi su veliki gubitak.

Ako im smanjis broj, imaces ih jos manje nego sada, i naravno i dalje ce odlaziti, pogotovo
ako imaju velike kredite i slicno.

Zakonom ne mozes da im ograncis slobodu kretanja, mada, to se radilo u SSSR (koji se raspao).

...  Pre desetak dana je u štampi bio jeziv tekst o nekoj našoj izuzetno talentovanoj mladoj (čini mi se) violinistkinji kojoj Norveška daje stipendiju za studije,ali joj manjka 1.200 evra godišnje za smeštaj i slično.Stara i tužna priča,reklo bi se ,sve dok čovek ne naleti na deo članka u kome njen otac kuka da joj se pomogne da ode,iskoristi talenat i ostane tamo u svetu koji je ceni ?! Građani Srbije bi trebalo,dakle,da joj novčano pomognu u definitivnom napuštanju ove zemlje ? Svašta ovde čovek može čuti i pročitati.Finansirajmo bežanje talentovanih da bi nama ostali doktori Stefanovići i magistri Nikolići,prava mera "evropske Srbije". ...

A reci mi sta bi ta talentovana violinistkinja radila ovde ?
Bila na birou ? Svirala na ulici ?

E da znam, sprecimo je da se skoluje kako bi postala zivi inkubator, radi "ocuvanja nacije"
Naravno ona da se tu nista ne pita.

To si mislio ?

Sto se tice "magistara" Nikolica i "doktora" Stefanovica, njih je narod, na izborima doveo na vlast.

Znas li koliko inteligentih ljudi ima u IT sektoru ? Mnogo.
Znas li koliko njih zeli da se bavi politikom ? Malo, skoro nista.
Razlog ?
Oni nikada nece biti izabrani umesto Nikolica ili "dr" Stefanovica.

Niti su dovoljno bucni, niti pokvareni a i agresivnost im nedostaje.

...   Ne vrišti na popove.Beogradski univerzitet drže levičari.Ono govanaca što se prilepilo uz razne alotropske modifikacije radikala su sve odreda ljudi sa članskim kartama SKJ.SPC tamo nema uticaja,osim što se ,verovatno,izbegava direktan sukob sa njom,kao i sa bilo kojom drugom velikom verskom zajednicom. ...

Mislio sam na srednje i osnovno obrazovanje, tu kada su deca najranjivija, tu imaju najveci uticaj.

...
Nisam u tom poslu,ali znajući naš mentalitet,kada mi kažeš da "dosta ljudi iz Srbije učestvuje u open source projektima" odmah pomislim na skockavanje si-vija i sakupljanje stranih veza da bi se odavde otišlo.Neka izvole i urade nešto besplatno i hvale vredno ovde,a da to ne bude vezano za glupave android-aplikacije.
...

Dobar deo tog OS softwarea su razni alati i biblioteke.

Za nesto stvarno dobro, a da nije jednostavna android app
za to je potreban veliki broj radnih sati i dosta rada.

Pogotovo za firewall ili av.

Nemoj da mislis da je "besplatan" software stvarno besplatan ako nije otvorenog koda.
Mislim sta kriju ?

Taj software su pravili ljudi koji JESU placeni za to.

Placas ti to slanjem svojih podataka.

...    Više neću skretati sa osnovne teme o francuskim izborima,ali ću se uključivati u diskusiju na nekoj drugoj koja se bavi emigracijom,ukoliko takva postoji na forumu. ...

Pa ima veze. Jer eto Le Pen zeli da smanji broj migranata, ali... ne onih najtalentovanijih ili skolovanih,
takve nema nameru da zaustavi.

Svrha obrazovanje je primarno industrija, privreda.

Sekundarno je akademska, istrazivacka nauka i statijaznam emancipacija pojedinca.

Tako da, ako nema industrije, koji k. ce da skoluju ljude.

Nekom srecom specificnosti IT industrije omogucava rad i bez planirane domace industrije.

To sto predlazes je "spirala smrti".

Dugo vremena ni IT-evaca nije bilo puno, cak bilo je jako, jako malo.
I kada se ukazala prilika, nismo ih imali, mnoge sanse su propustene tako.
Bugarska, Rumunija, Ceska i Poljska nisu tako radile i naravno ispred Srbije su
sto se tice IT sektora.

Sa druge strane zaboravljas i ti i  @Torivoje da ljudi bez tercijarnog obrazovanja nece nestati
i da oni postaju nezaposleni i oni odlucuju na izborima.

Zato sto cine vecinu.

Juzna Korjea ima nekih 69% populacije sa tercijarnim obrazovanjem, zato imaju Samsunge i kojesta...


Zaboravio sam, Aleksandar Vucic je diplomirao na pravnom, bu, pa ga to ne cini dobrom osobom.

A ovi "studenti" po francuskama u stvari protestuju protiv ove radikalke? Cude se otkud joj toliki broj glasova? Vukojebine francuske glasale za nju? Neka se sete devedesetih.

Naravno, niko normalan ne ceni radikale i takve kao sto je to cudo Le Pen.

Obrazovani ljudi (ne nemoraju biti studenti) mogu da provere sta lupeta ta zena i saznaju koliko to vredi tj. koliko je to djubre.

Obrazovanje ljude ( ne znaci sa  tercijarnim obrazovanjem) je jako tesko indoktrinirati.
[Bas zato i insistiraju na veronauci u osnovnoj skoli]
« Poslednja izmena: 26. Apr 2017, 11:41:57 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Svrha obrazovanje je primarno industrija, privreda.

Sekundarno je akademska, istrazivacka nauka i statijaznam emancipacija pojedinca.
pa, ja se ne slazem. jer nisu svi fakulteti primenjene nauke. samo neki. a imas i umetnicke akademije, filozofiju...

IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
  @System , ne kvarimo Serđovu temu više,otvori zasebnu o emigriranju,rado ću se na njoj pojaviti.Evo,čak ti i napisah poduži odgovor,čuvam ga dok tu novu ne vidim.
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9 10 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.