Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:57:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sizofrenija  (Pročitano 15705 puta)
09. Okt 2011, 20:29:30
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Gledao sam vesti u 19 na studiu B. I u vestima je bi izvesta o dusevnim bolesnicima, bla bla truc... pricaju vec godinama o primeni nekakvog italijanskog zakona o dusevnim bolesnicima, bla bla.
Elem u sred emisije pricaju o coveku koji je bolestan od paranoidne sizofrenije, koji je predsednik nekog od njihovih drustava za samopomoc, covek studira koliko sam shvatio po stare dane psihologiju.
Vrhunac svega je da je njemu objasnjeno da je sizofrenicar!
Ja koliko sam procitao na netu o sizofreniji, i koliko su me naucili, da je to teska bolest, izaziva invaliditet. Mogu ljudi da rade ali imaju stalne halucinacije.
Pricam o sizofreniji ne o psihozi. Koliko sam upucen sizofrenija je hronicna psihoza.
Ja mislim da nase lekare treba predloziti za nobelovu nagradu, jer oni lece sizofrenicare. Ili dele nekakve dijagnoze ko iz rukava a posle ih naprosto izlece i sve super, a pravi bolesnici ne mogu da dobiju penziju.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
U seriji "Dirt" je sasvim solidno prikazan blazi oblik paranoidne sizofrenije .. mozda najbolje do sada na filmu sto se mene tice  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
nema blazih oblika sizofrenije. do jedne granice je psihoza preko te granice sizofrenija. koliko sam ukapirao.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
moze solidno da se kontrolise lekovima, ali ako se ne vodi racuna o lecenju, jezivo se pogorsava..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
koliko sam procitao. sizofrenicari se odlikuju time sto odbijaju pomoc, imaju stalno neke bubice u vidu kazem ti vec halucinacija.
psihoza je nesto drugo.
samo kod nas mogu da objasne sizofrenicaru da je bolestan.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
HTC Sensation
nema blazih oblika sizofrenije. do jedne granice je psihoza preko te granice sizofrenija. koliko sam ukapirao.

Наравно да постоји блажи облик шизофреније,психоза је нешто друго...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.83
mob
HTC Wildfire S
« Poslednja izmena: 09. Okt 2011, 21:32:45 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Šizofrenija je teška bolest zbog koje je osoba uverena da je istina nešto što umišlja. Bolesni imaju perioode lucidnosti i periode halucinacija i samoobmana. U lucidnim periodima šizofrenici često iskazuju veliku inteligenciju i energiju da deluju pozitivno, ali u periodima pomračene svesti umišljaju razne opasnosti i spremni su da budu vrlo agresivni i opasni prema drugima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
nema blazih oblika sizofrenije. do jedne granice je psihoza preko te granice sizofrenija. koliko sam ukapirao.

Наравно да постоји блажи облик шизофреније,психоза је нешто друго...


lestvica stanja ide kod prostih bolesti: depresija, psihoza i sizofrenija. izmedju depresije i psihoze se nalazi "normalno stanje" u kome pliva  normalan covek. onako da slikovito opisem stanja.
Mnogi psihici pitaju pacijenta:" Da li si u + ili -", plus je psihoza ili manicno ponasanje, minus depresija.
Elem znam sve i svasta o tome....
Samo kod nasu dijagnoze relativna stvar.

Ljudi, pa pacijent koji boluje stvarno, ne nabedjeno od sizofrenije je nesposoban za rad. video sam te ljude. ne pricam o ljudima kojima udaraju etikete lekari ili zbog penzije daju dijagnozu.
Propalo smo drustvo.



U ovoj drzavi je neophodno da dodje EU komisija da sa nasim lekarima izvrse reviziju bolesti svih pacijenata po kartonu i trenutkom stanju. To nije skupo ni tesko, a neophodnoje zbog ludila lekara. Pisu sta stignu i nikome ne podnose racun.
« Poslednja izmena: 10. Okt 2011, 07:31:33 od Promaseni »
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.83
mob
HTC Wildfire S
Ovde bi Dare mogao da objasni par stvari.  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:57:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.