Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sistem vrednosti i lazni sistemi vrednosti  (Pročitano 24489 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Da li je moguce da bi neko procitao i jedan i drugi post iznad mog(tj skoro celu stranu) Smile

EyepheelYu, vec sam ti objasnio, tvoj sistem ne moze da bude pravi jer je proizveden iz onoga sto ti zoves "laznim" sistemima vrednosti. Tvoj sistem bi bio pravi da si rodjen i vaspitavan kao sto Zan Zak Ruso kaze u "prirodi" van drustva i svih njegovih dobrih i losih strana a posto verovatno nisi( ko ce ga znati, mozda su danas uveli internet i po sumama pa se javljas iz sume Smile) onda je i tvoj sistem lazan jer je proizveden iz ostalih sistema drustva u kome zivis pa makar se i konfrontirao u potpunosti sa istima
Sve sto je napisano, napisano je zbog onih koji su to morali da procitaju, tako da ne bi trebalo da se preznojavas razmisljajuci da li ce neko nesto da cita.
Nemam nikakav sistem, ali to jos nisi uspeo da shvatis. Zivot je jedina vrednost koju bilo koje bice moze da poseduje. Jel' ti hoces da kazes da je to nesto sto sam ja smislio ?
Razmisli dobro ako ja kazem da slobodna volja ne postoji, da je jedna stvar telo koje ima potrebe, druga stvar um koji daje inteligenciju a treca smo "mi" odnosno nase "ja", kako ti to mozes da nazoves mojim sistemom ?
Ne postoji nista "van prirode", drustvo je deo prirode, svi sistemi su deo prirode, dokaz o granici prirode ne postoji.
Istina ( koja vazi za sve ljude ) nije sistem, nego rec o onome sto postoji u materiji. Ne postoji covek sa
IQ-om preko 80 koji ne zna istinu o necemu. Znaci, recimo, da ti objasnim sta je istina, kada vidis reku, i kazes "to je reka" ti govoris istinu. Znaci samo rec onome sto trenutno ili "sada i ovde" postoji to je - istina. Rec o necemu sto je neko video nije istina nego necije svedocenje, posto je ono u sluzbi zakona
koji ne predstavlja istinu, nego neke norme koje su neki ljudi kreirali.
Da li si ti ovo razumeo ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Citat
EyepheelYu, vec sam ti objasnio, tvoj sistem ne moze da bude pravi jer je proizveden iz onoga sto ti zoves "laznim" sistemima vrednosti

Ne preznojavam se ko cita, samo se meni licno ne citaju baljezgarije kvazi-filozofa. Pravi filozofi imaju neko utemeljenje u nauci, ove tvoje baljezgarije to nemaju

Zivot je sistem vrednosti ali je izveden iz drugih sistema. Kada kazes "To je reka" ti govoris istinu ali otkud bi znao da je to reka ako neko pre tebe nije rekao da je to reka.onaj ko zivi u prirodi i nikad nije cuo da se to zove reka on moze da je zove i "slanina" i da kaze "Ovo je slanina" ako mu je volja.Samo neko ko je naucen iz drustva preko vaspitanja i obrazovanja kako se to zove ce reci "E, to je reka!!!"
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
kada vidis reku, i kazes "to je reka" ti govoris istinu.

Sta ako je fatamorgana  Smile  Smile

Eye, subjektivan si do bola. Imas neke sisteme po kojima zivis i to je OK mozda za tebe. Ali po mom misljenju treba jos mnogo da ucis...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: marko 284

Ne preznojavam se ko cita, samo se meni licno ne citaju baljezgarije kvazi-filozofa. Pravi filozofi imaju neko utemeljenje u nauci, ove tvoje baljezgarije to nemaju

Zivot je sistem vrednosti ali je izveden iz drugih sistema. Kada kazes "To je reka" ti govoris istinu ali otkud bi znao da je to reka ako neko pre tebe nije rekao da je to reka.onaj ko zivi u prirodi i nikad nije cuo da se to zove reka on moze da je zove i "slanina" i da kaze "Ovo je slanina" ako mu je volja.Samo neko ko je naucen iz drustva preko vaspitanja i obrazovanja kako se to zove ce reci "E, to je reka!!!"
"Da li je moguce" predstavlja izjavu nekoga koga nesto interesuje, i zbog toga sam koristio severno americki sleng termin "preznojavanje" koji ukazuje da se neko trudi da nesto sazna ili uradi.
Iz kog je to "sistema izveden zivot" ?
Kakve veze ima ko je definisao reku kao "reka" i kada ? Bitno je da li neko zna sta je reka.
Svi ljudi na ovoj Planeti imaju jezik/reci koje koriste, u srpskom govornom podrucju ne postoji dokaz da postoji osoba ( cije su izjave uracunjive ) koja ce reku nazvati - slanina.
Ljudi koji ne zive u sistemu koje ima obrazovanje ili drustvo, nego ima zajednicu a zive u blizini reke sigurno imaju
rec koja definise reku.
Nisam nikakav filozof, nego sam za tebe niko i nista, posto se ne poznajemo, a sad bih te zamolio da mi objasnis sta je i zasto bilo sta sto sam ja rekao - laz, odnosno kako si ti to nazvao - baljezgarija ?
Citat: ThePhilosopher
Sta ako je fatamorgana  Smile  Smile

Eye, subjektivan si do bola. Imas neke sisteme po kojima zivis i to je OK mozda za tebe. Ali po mom misljenju treba jos mnogo da ucis...
Ako je fatamorgana, onda to znaci da osoba halucinira, ako osoba halucinira onda njene izjave neuracunjive - nemaju nikakvu vrednost, odnosno takva izjava nije ni laz ni istina.
Gledao sam Copperfield-a uzivo, vrlo dobro sam znao da gledam iluziju a ne stvarnost, iako nisam imao objasnjenje kako to da ta iluzija izgleda kao stvarnost. Stvarnost, nauka, ne podrzava situaciju u kojoj covek levitira, a iluzionisti nikada nisu tvrdili da oni stvarno levitiraju.
Nemam nikakve sisteme po kojima zivim, koji se razlikuju od sistema po kojima svi drugi ljudi zive.
Istina koju govorim a koju svi znaju je zanemarena laznim vrednostima koji stvarnost lazno predstavljaju.
Ti naravno treba da imas svoje misljenje o onome sto ja kazem, ali ako vec zelis da tvrdis da je to sto ja kazem subjektivno, onda bi bilo razumno da to i objasnis.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
Ako je fatamorgana, onda to znaci da osoba halucinira, ako osoba halucinira onda njene izjave neuracunjive

Da to znaci, ali covek je tada ubedjen da je to istina. Kao i neki na forumu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: ThePhilosopher
Da to znaci, ali covek je tada ubedjen da je to istina. Kao i neki na forumu.
Biti ubedjen da je laz - istina nema nikakve veze sa cinjenicom da normalni ljudi znaju sta je istina a sta nije.
Covek ne moze da bude ubedjen u ono sto zna, moze samo da bude ubedjen u ono sto ne zna.
Svaki normalan covek zna da haluciniranje nije normalno stanje stvari i svi koji vole da haluciniraju vrlo dobro znaju razliku izmedju stvarnosti i haluciniranja, zato i vole da haluciniraju.
Ako znas nekoga ko voli lsd ili pecurke (koje nisu iz porodice sampinjona) ti to moze objasniti, ja ne moram.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Dzaba, pokusao sam.  Smile Kriv sam sto sam se uopste upustao u raspravu. It won't happen again.

--------

eof
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
ništa te bre nisam naučio....
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
ništa te bre nisam naučio....
To je zato sto ne postoji covek koji drugog coveka moze nesto da nauci. Postoje samo ljudi koji vole da se hvale kako su oni navodno nekoga necemu naucili.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3




Buckle up ! Here we go again !
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.