Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sistem vrednosti i lazni sistemi vrednosti  (Pročitano 24447 puta)
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
E aj odo ja sa ove teme sa tobom se ne vredi nastavljati Smile
A koga to boli briga da li ces ti biti na ovoj temi ili neces ?
Nemas nista racionalno da kazes, zato na ovoj temi ne mozes ni ucestvovati.

To i jeste udobnost ovog laznog elektronskog sveta, nemas odgovor i pobegnes, a da niko ne zna ko si ti.
Pa onda bezi sa bureka, a i ko nema sta racionalno da kaze pa to jedino ti. Sve sto si reko je iracionalno. Covek postoji ovde i sada. Netacnocovek postoji svuda i uvek. Religija je kao nauka vec sam rekao kolika je to gluposti oces da kazes da je nauka stvorena da bi stvorila lazni sistem vrednosti mislim da smo se mi razjasnili, ali posecivacu temu da se malo smejem.
IP sačuvana
social share
Im a Gamer i have Many lives
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Nokia 
Sistem vrednosti kakav god da je i kakav god ce biti , uvek ce biti nametnut za veliku vecinu ljudi. Mozda bi idealno bilo kada bi svako imao svoj sistem vrednosti i kada sa njim nebi ugrozavao druge, ali to je nemoguce iz vise razloga. Prvo zato sto ljudi uglavnom imaju mala razmisljanja i ne zele ili jednostavno nisu sposobni da sami sebi nametnu svoj sistem vrednosti, drugi razlog je sto smo mi coporativna bica i volimo da pratimo nekog jakog ko ce uvek biti tu za nas, itd.
Ja ne mogu da verujem u postojanje dobrog i zlog, dobrih i losih namera. Covek koji stvara sistem vrednosti stvara ga tako da njemu odgovara, zato ne treba prihvatati tudje sisteme vrednosti, nego napraviti neki koji ce tebi odgovarati. Jedino zlo koje covek moze da uradi je ono koje uradi sebi, tako sto ce dozvoliti da mu se nametnu necije tudje vrednosti,  one iste vrednosti koje su nastale da bi koristile drugome.
Citat
Religija je izmislila moral koji je doneo zakone koje postuju oni koji ne veruju religij
Ovo je tacno. I ko ovo ne vidi reci cu mu da je slepac.
Kazu da je vera u Boga izbor svakog coveka, ali nas opet sve teraju da postujemo zakone koji su nastali pod velikim uticajem morala koji je opet pod ogromnim uticajem religije.

Za mene je svaki moral lazan i svaki sistem vrednosti osim onog koji sam ja stvorio pogresan.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2010, 20:34:49 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: stojan111 II
Pa onda bezi sa bureka, a i ko nema sta racionalno da kaze pa to jedino ti. Sve sto si reko je iracionalno. Covek postoji ovde i sada. Netacnocovek postoji svuda i uvek. Religija je kao nauka vec sam rekao kolika je to gluposti oces da kazes da je nauka stvorena da bi stvorila lazni sistem vrednosti mislim da smo se mi razjasnili, ali posecivacu temu da se malo smejem.
Ti postojis svuda i uvek si postojao i postojaces uvek ?
Religija je fantazija o vaznosti duha/reci a ne moze da postoji bez materije a nauka je fantazija o vaznosti materije
a ne moze da postoji bez duha/reci.
Nauka je bajka o "dobrom zivotu" koji se zavrsava grobom, a religija je bajka o grobu kojim pocinje "dobar zivot".
Da li ces ti ikada poceti sa prestankom odgovaranja na moje postove, kao i sto time pretis ?
Citat: Marco V
Sistem vrednosti kakav god da je i kakav god ce biti , uvek ce biti nametnut za veliku vecinu ljudi. Mozda bi idealno bilo kada bi svako imao svoj sistem vrednosti i kada sa njim nebi ugrozavao druge, ali to je nemoguce iz vise razloga. Prvo zato sto ljudi uglavnom imaju mala razmisljanja i ne zele ili jednostavno nisu sposobni da sami sebi nametnu svoj sistem vrednosti, drugi razlog je sto smo mi coporativna bica i volimo da pratimo nekog jakog ko ce uvek biti tu za nas, itd.
Ja ne mogu da verujem u postojanje dobrog i zlog, dobrih i losih namera. Covek koji stvara sistem vrednosti stvara ga tako da njemu odgovara, zato ne treba prihvatati tudje sisteme vrednosti, nego napraviti neki koji ce tebi odgovarati. Jedino zlo koje covek moze da uradi je ono koje uradi sebi, tako sto ce dozvoliti da mu se nametnu necije tudje vrednosti,  one iste vrednosti koje su nastale da bi koristile drugome.
Samo laz moze da se namece, zato svi nametnuti sistemi vrednosti jesu lazni bez obzira da li su individualni ili zajednicki, uvek je morao da bude jedan covek koji je iza nekog laznog sistema vrednosti koji je
nametnuo drugima.
Zar ne mozes da shvatis da je u zivotu koji ce da se zavrsi smrcu - sve lazno ?, u grobu su svi jednaki bez obzira
sta su mislili pre njega. Ne radi se o shvatanju unutar zivota, nego o shvatanju zivota.
Kada shvatis da je jedino pozitivno da si ziv, onda nista unutar zivota ne moze da bude negativno. Sve sto ti je do tog shvatanja bilo lepo ce i dalje nastaviti da ti bude lepo, ali ces drugacije gledati na ono sto ti je pre tog shvatanja bilo ruzno.
Zivot je dobro, smrt je zlo.
Zivot je ekstremno jednostavan, sto vise laznih sistema vrednosti, zivot je komplikovaniji i tezi.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+


Laz namece dobar dio ovog foruma, pa sta se radi...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520


Laz namece dobar dio ovog foruma, pa sta se radi...  Smile
Pa nista, zivimo kako moramo, radi se samo o shvatanju kako to moramo da zivimo.
Naravno da laz ( "djavo" ) vlada Planetom, cim se pojavila rec/duh/svest, laz je pocela da vlada, da bi moglo da se stvori ovo sto se stvorilo. Laz je morala da ubedi coveka da on ima neku vrednost, drugacije ne bi mogao da kreira.
Ne bih rekao da se na forumu laz toliko namece, koliko su ljudi prihvatili lazne sisteme vrednosti koji ih kontrolisu.
Zar ne vidis da se smatra potpuno neprihvatljivim od vecine clanova foruma da covek nije zivotinja ?
Kojim putem bi krenulo covecanstvo da vlada svest " Bez obzira sta uradim, svakako cu umreti." ?
Svi lazni sistemi vrednosti su bili neophodni da se stvori to sto je stvoreno, ali sada smo tek na nivou na kome
mozemo da kazemo da su ti sistemi lazni. U SAD je pocela da se budi svest da demokratija ne postoji nego da je
sve diktatura internacionalnih bankara iza kojih se krije anglo-americka imperija.
Nije toga bilo pre interneta.....
« Poslednja izmena: 14. Apr 2010, 00:47:10 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kod nas je problem sto ljudi kada im kazes nesto istinito postaju agresivni, tj. ne zele da cuju nista sto ce uzdrmati njihov ustaljeni sistem vrijednosti koji im je utisnut spolja, od vecine. A taj sistem vrijednosti koji su naslijedili utiskivaju nekim novim klincima, i prakticno tu nema nikakve sanse da se neko rastereti ili bar malo solobodi dominatnog misljenja vecine...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Neeeeeeeeeeeeeeeeee

Sada ce ponovo da filozofira nesto sto ni njemu samom nema smisla Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Kod nas je problem sto ljudi kada im kazes nesto istinito postaju agresivni, tj. ne zele da cuju nista sto ce uzdrmati njihov ustaljeni sistem vrijednosti koji im je utisnut spolja, od vecine. A taj sistem vrijednosti koji su naslijedili utiskivaju nekim novim klincima, i prakticno tu nema nikakve sanse da se neko rastereti ili bar malo solobodi dominatnog misljenja vecine...  Smile
Tako je. Od kada se kao nuspojava svesti (istine) pojavila nesvest (neistina) jedino sto moze da ukine tu neistinu je promena stanja svesti koju su prorekli i biblijski proroci i Maje.
Zato sam i postavio ovu temu da bi objasnio kako je zivot jedini sistem vrednosti, znaci ni istina a narocito
neistina nemaju nikakav znacaj. Bez obzira da li je covekov sistem vrednosti zasnovan na istini ili na verovanju
koje je neki covek kreirao, taj sistem je matrix ( sistem u okviru sistema koji se zove - zivot ).
Citat: marko 284
Neeeeeeeeeeeeeeeeee

Sada ce ponovo da filozofira nesto sto ni njemu samom nema smisla Smile
Sta je za tebe uopste "filozofiranje" i sta sam ja to rekao sto za mene nema smisla ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
i sta sam ja to rekao sto za mene nema smisla ?

Pa jes' i Slobadidi prica sve sto za njega ima smisla  Smile

Sto znaci da vas dvojica imate dva subjektivna pogleda na svet/sistema vrednosti. Vas racio je subjektivan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: ThePhilosopher

Pa jes' i Slobadidi prica sve sto za njega ima smisla  Smile

Sto znaci da vas dvojica imate dva subjektivna pogleda na svet/sistema vrednosti. Vas racio je subjektivan.
Sta ja imam zajednicko sa tom osobom ? Sta sam ja rekao sto ima bilo kakve veze sa onim sto je ta osoba rekla ?

Kada kazem " Zivot coveka je jedina vrednost koju covek ima. " - to je subjektivan pogled ?
Ti inace ne shvatas da je zivot jedini uslov za postojanje bilo cega u njemu ?

IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.