Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sinoć završen Prvi festival muzike sveta u Novom Sadu  (Pročitano 587 puta)
05. Jun 2006, 14:22:21
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
Sinoć završen Prvi festival muzike sveta u Novom Sadu

Publika (ne)spremna za Etnofest?

Ovo je prvi festival tog tipa i bilo nam je bitno da upoznamo ljude sa njorld music scenom, a atmosfera je bila odlična

Prvi Festival muzike sveta u Novom Sadu završen je sinoć. Tokom tri dana trajanja festivala, publika je mogla da čuje neka od najvećih imena njorld muzike, da upozna nova muzička stremljenja, različite izraze etnokulture, kao i vekovima stare tradicionalne pesme. Kada je reč o organizatorima manifestacije, oni su se spremno suočavali sa nekolicinom propusta, koji uostalom prate svaki novi projekat.

O očekivanjima, utiscima, planovima vezanim za Etnofest razgovarali smo sa Mirom Karadžićem, programskim menadžerom.

- Posećenost je onakva kakvu smo očekivali. To je nova muzika za ovdašnju publiku, tako da smo znali da ona nije potpuno spremna za ovakvu manifestaciju. Osim toga, i neverovatno loše vreme je uticalo na posećenost, bez obzira što su šatori bili adaptirani za vremenske nepogode. Ipak, ovo je prvi festival tog tipa kod nas, i bilo nam je bitno da upoznamo ljude sa njorld music scenom, a atmosfera je bila odlična. Mislim da smo uspeli da ostvarimo svoj cilj, i imamo ambiciju da Etnofest postane tradicionalan.

Hoće li ovako nešto uspeti da se održi?
- Ušli smo u tržišnu utakmicu u kojoj ćemo se boriti. Biće sve više koncerata. Naravno da bi organizatori hteli da im koncerti uvek budu dobro posećeni. Naravno da neće biti. Ipak, ja sam optimista, verujem da će se naša publika navići na to.

Čime ste se vodili pri izboru izvođača za prvi Etnofest?
- Pri izboru izvođača sebi sam postavio dva zadatka. Na prvom mestu hteo sam da predstavim domaće izvođače, koji su, ne znam iz kojih razloga, u nekakvom medijskom zaleđu. To su ljudi koji van granica naše zemlje postižu uspehe, a ovde se i ne zna za njih. Pored toga, nastojao sam da dam dosta prostora romskoj muzičkoj sceni, koju maksimalno radimo i gotovo je koristimo kao nacionalnu. U program smo uključili i latino i afrobit zvuk koji su sigurno najpopularniji pravci njorld muzike kod nas. Važno je da su se svi izvođači odazvali i da su zadovoljni.

Šta je sa problemima u organizaciji, kao što je "sudaranje" zvuka sa "san" i "mun" stejdža?
- Da, imali smo male tehničke probleme. Postoje neke stvari na koje ne možemo da utičemo, i jedino rešenje je da prekinemo program. Ja sam svestan da je za većinu izvođača koji izvode ovu muziku buka nešto najgore što može da se desi. Nastupi braće Teofilović, Svetlane Spajić, Darka Macure i drugih su takvi da zahtevaju potpunu tišinu. Već od sledeće godine nastojaćemo da konačno rešimo ovaj problem.

Da li ste razmišljali o promeni prostora?
- Ne, zadovoljni smo prostorom. Na početku su svi bili skeptični zbog šatora, ali se pokazalo da je sve bilo u redu. Pored toga, Dom vojske je u centru Novog Sada, pored Dunava, tako da nam odgovara pozicija. Ne vidim zašto bismo je menjali.


Izvor: Glas Javnosti \ A. S. K.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
SonyEricsson 
Nazalost nisam na kraju uspeo da odem. Smile
Mogli bi koji su bili da iznesu utiske. Koliko vidim nije nesto bilo poseceno.
Jedino je gospodin u intervjuu zaboravio da kaze drugi razlog slabe posecenosti...a to je sramno visoka cena karata. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.