Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:43:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Simply Red u Beogradu  (Pročitano 3321 puta)
24. Avg 2006, 19:50:02
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Samsung Galaxy Nexus
Postoji tema koja se zove "Koncerti Massive Attacka, Stinga i S.R." ali nije prichano ama bash nishta o simpliju... tako da rekoh ako nije problem da otvorim temu Smile :
====================================================================
 Kako najavljuje oficijalni sajt grupe (www.simplyred.com), jedan od najboljih pop bendova današnjice predvođen pevačem Mick Hucknall-om održaće, u okviru promocije aktuelnog albuma »Simplified«, solo koncert 31. avgusta u Beogradu. Ovo gostovanje, iako (pre)dugo očekivano, dolazi u pravom trenutku, a desiće se nakon dvomesečne serije koncerata po Evropi. Kako najavljuje organizator koncerta, agencija Multimedia Concerts (www.multimediaconcerts.com), koncert će biti održan u beogradskoj hali Pionir, a karte će biti puštene u prodaju početkom maja.

Ako je suditi po najavljenim muzičkim događanjima u našem glavnom gradu, ovo leto će biti pakleno! Ako se desi samo pola najavljenih koncerata u Beogradu bice fenomenalno, jer su najavljene velike zvezde poput bendova Rolling Stones, Massive Attack, Sting, Eros Ramazoti, Shakira, Simply Red,... Što se našeg grada tiče, ostaje nam samo nada da će se u Nišu poremećene vrednosti i stalna gostovanja Grand show zvezda konačno zameniti dolaskom nekih stranih izvođača, ili bilo kakvih kulturnih uticaja van zemlje Srbije. Kada smo već kod poremećenih vrednosti, ksenofobije i Grand zvezda, grad se toliko utopio u to sivilo da se pitam da li uopšte vredi pisati ovakve tekstove i da li i dalje postoje oni koji primećuju da u našem gradu nema nikakvih kulturnih dešavanja i kojima je stalo da se to promeni?! Za one kojima je ipak stalo, predstavljam vam grupu Simply Red i njihov najnoviji album »Simplified«.

Simply Red je, bez sumnje, jedan od najslušanijih i najuticajnijih pop bendova današnjice, ne samo u Engleskoj već i u celom svetu. O tome govore i brojke – preko 20 godina rada, 11 izdatih albuma, koji su se prodali u preko 50 miliona primeraka širom sveta, kao i mnogo mnogo hitova koji su svaki na svoj način postali generacijske himne.

Osnivač i vođa benda je Mick Hucknall – pevač, tekstopisac, muzičar i producent. Možda vam njegovo ime ništa ne znači, ali je on pravi frontmen benda i svima prepoznatljiv po »retko« crvenoj kosi, fenomenalnom glasu i hitovima: Sunrise, Stars, It's Only Love, Fake, Never Never Love, Say You Love Me, If You Don't Know Me By Now, Something Got Me Started, For Your Babies, Wonderland,.... Od oktobra 2005. godine i novog albuma »Simplified«, bend dobija novu »himnu« - pesmu Perfect Love. Bend je tokom svog stvaralaštva gradio jedinstven pop stil koji je lagano poprimao elemente svih popularnih muzičkih pravaca i, na albumu »Home« (izdat 2003. godine), prerastao u dens ritam. O tome svedoče pesme Sunrise i Fake. Svi su očekivali da će bend nastaviti da razvija svoj ritam u tom pravcu, međutim desilo se sasvim suprotno.

Poznato je da Mick Hucknall stalno priređuje humanitarne akcije i koncerte i na njima najčešće svira svoje pesma uz pratnju klavira i akustične gitare. Mick je shvatio da tada sve njihove pesme zvuče potpuno drugačije: dobijaju novu draž i sjajne reči i poruka dolaze do izražaja. Zato je odlučio da napravi neku vrstu unplugged albuma začinjenu latino ritmom »pokupljenim« na Kubi.

Simplified je album na kome se nalazi 12 pesama – četiri nove i osam starih ali snimljenih na nov način, tako da predstavlja nešto između kolekcije hitova i uvoda u drugačiji muzički stil benda i buduća ostvarenja. Album počinje novim hitom »Perfect Love« koja je u vrhu svetskih top lista, a predstavlja Mick-ov duet sa kubanskom pevačicom Danae Blanco Villanueva. Nakon ove dinamične numere, album uplovljava u malo mirnije vode. Na scenu stupaju klavir, gitara i latino ritmovi »začinjeni« raznim udaraljkama i zvečkama, a sve to u cilju da dobro poznate pesme koje slede dobiju novu dimenziju. Something Got Me Started, Holding Back The Years i More nas dovode do druge nove pesme – A Song For You. Autor i izvođač ove pesme je Leon Russell a zahvaljujući grupi Simply Red, i njihovoj obradi, ona zvuči bolje nego ikad. Za to su »krivi« fenomenalni pijanista i nikada bolji glas pevača Hucknall-a. Balade sa klavirom se nastavljaju sa još dve stare pesme – Your Mirror i Fairground. Logičan nastavak serije ljubavnih balada sa neverovatnim tekstovima su nove pesme My Perfect Love i Smile.

Oduvek sam se pitao odakle Mick-u tolika inspiracija za ovoliko fenomenalnih pesama i tekstova koji oduzimaju dah. Odgovor možda nikada neću saznati, bar ne od njega lično, ali sam sada siguran da još ne posustaje, naprotiv, emocije su sve jače a tekstovi bolji. Sledeća pesma na albumu Sad Old Red, neka vrsta Mick-ovog viđenja sebe, predstavlja kratak skok u vode džeza, ali nas u romantično raspoloženje vraća jedna od najlepših balada, pesma za sva vremena – For Your Babies. Poslednja numera na albumu, Ev'ry Time We Say Goodbye, savršeno zatvara jednu celinu koju predstavlja ovaj album.
====================================================================

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

simply1.jpg
(16.69 KB, 100x100)
simply2.jpg
(13.84 KB, 100x100)
simply3.jpg
(20.79 KB, 100x100)
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Bicu tamo. Nisam neki obozavatelj, ali idem sa devojcicom pa je to onda bas lepo mesto da se provede vece.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Samsung Galaxy Nexus
Bicu tamo. Nisam neki obozavatelj, ali idem sa devojcicom pa je to onda bas lepo mesto da se provede vece.

to se zove dechko i dzhentlmen!! Smile  Smile Smile
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 3Gs
Koncert Simply red u petak u Beogradu


Britanski pop bend Simply Red, čija muzika predstavlja mešavinu popa, džeza i regea, održaće u petak uveče u 20 sati koncert u beogradskoj hali „Pionir“.

Pre Simply reda nastupiće Saša Lokner sa bendom, a britanska grupa donosi svoje ozvučenje. Sa Haknalom će u Beogradu nastupiti osam muzičara i dva prateća vokala, tako da je dobar provod zagarantovan.

Pre dolaska u Beograd, pevač Mik Haknal i ostatak grupe su organizatorima poslali skromne zahteve, pa su tako tražili raznovrsno južno voće, avokado, mango i kivi, kao i vegetarijanska i obična hrana, javljaju beogradski mediji.

Tražili su takodje i francuski šampanjac i kvalitetno crno vino, što nije ni čudo pošto Haknal poseduje vinograd u Italiji.

Ridokosi pevač je zahtevao da mu se obezbedi i dobar automobil sa zatamnjenim staklima i vrhunskim muzičkim uredjajima, uz uslov da vozač bude nepušač.

Bend Simply red je 1985. godine u Mančesteru osnovao Mik Haknal, a nakon serije hitova i više od 45 miliona ploča, popularni pevač je zaradio i mnogo para, pa danas poseduje kuće u Londonu i Parizu, kao i imanje na Siciliji, na kojem proizvodi crno vino pod nazivom „il kantante“ (pevač).

Haknal je, takodje, zajedno sa glumcima Džonijem Depom, Šonom Penom i Džonom Malkovičem suvlasnik restorana „Man Rej“ u Parizu.

Haknal je imao ozbiljnih problema sa alkoholom, a u jednom od intervjua za „Mejl on sandej“ je rekao:
„Na neki način uklapao sam se u sliku prosečnog Britanca koji se dva puta nedeljno opija do besvesti. Medjutim, u jednom trenutku sam stigao do tačke u kojoj sam mogao da nastavim sa samouništavanjem ili da usporim sa pićem i kažem sebi: „Sačekaj malo, pa ja nisam tako nesrećan, i život je, u stvari, prilično dobar“.

Po sopstvenom priznanju, Haknal (45) je bio u vezama sa glumicom Ketrin Zita-Džons, manekenkama Helen Kristensen i Adrijanom Sklenarikovom, ali, kako kaže, sada se smirio i možda će stati i na ludi kamen sa devojkom čije ime čuva u tajnosti.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1533
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia 6630
Ljudi bice to vrhunska svirka..Imam njihov koncert iz Londona na DVD-ju ...monoogo dobro..
Steta sto nemam djunte da odem.. Smile
IP sačuvana
social share
* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_,* ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, * ][_,{[]}][_, *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia onaj veliki
Sinoc je decko moje drugarice izveo doticnu u neki fancy restoran da proslave neku godisnjicu ili sta vec 'ebem li ga, kad gle cuda Simplici za susednim stolom! Devojka se odusevila i odmah me zvala da mi kaze, pa rekoh da i vama prenesem, mozda nekog i zanima!
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia N86
Simply red održali koncert u Beogradu

Britanske pop legende Simply red, predvodjene frontmenom Mikom Haknalom, održale su u četvrtak uveče sjajan koncert pred desetak hiljada oduševljenih fanova u beogradskoj hali “Pionir”.

Koncert, koji je uključio i dva bisa, trajao je skoro sat i po.

Tokom koncerta bend je prošao kroz sve faze svoje dve decenije duge karijere, ali je i predstavio tri nove pesme, od kojih Haknal kao budući hit singl i spot najavio “Oh! What a girl!”.

Ono što je publika najviše zelela da čuje sačuvali su za kraj kada su odsvirali pesme “Stars”, “Sanrise”
i pesmu kojom su završili koncert “If you don’t know me by now”.

Muzika benda Simply Red predstavlja mešavinu popa, džeza i regea.

Simply red je 1985. godine u Mančesteru osnovao Mik Haknal, a nakon serije hitova i više od 45 miliona ploča, popularni pevač je zaradio i mnogo para, pa danas poseduje kuće u Londonu i Parizu, kao i imanje na Siciliji, na kojem proizvodi crno vino pod nazivom „il kantante“ (pevač).

Haknal je, takodje, zajedno sa glumcima Džonijem Depom, Šonom Penom i Džonom Malkovičem suvlasnik restorana „Man Rej“ u Parizu.


Izvor: MTS-Mondo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

v29106p0.jpg
(22.32 KB, 340x220)
v29106p1.jpg
(25.69 KB, 340x220)
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 3Gs
a hteo sam da idem Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
o ne ... koji uzhas ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 811
Zastava Australija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Motorola V3x
o ne ... koji uzhas ....
sta je uzas?
IP sačuvana
social share
Ljubav je trijumf maste nad inteligencijom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:43:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.226 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.