Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Simens flash file 2401!!!NEW!! C/M 35 !!!  (Pročitano 8420 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
Sranje bre Smiley
otkud sada to da se pojavi kod tebe, Smile  inace to radi kod nekih PC-a ako imas puno pokrenutih programa ili slicno.
Sto se tice snimanja kada iscitas jedan deo EEproma onda ides na save ako i drugi deo treba da snimis.Znaci jedan pa save drugi save sa ralicictim nazivima.
Muci me sada samo unisimens zasto meni to nikada nije radio mater mu jebem usranu a sada ga flashujem i pod xp-om i pod win98se neznam koji mu je kurac bre, Smile
FLASH MORA DA ISCITA 100% jer ces ubiti tel kasnije kada budes vracao flash u njega.VELICINA MORA BITI ISTA KAO MOJ BIN FAJL UPOREDI!!!
Probaj da ti sto vise memorije bude free znaci da je rasterecen racunar tj.rad procesora .
Kada jednom probas da iscitas i nece tj. dodje do 99% izvadi kabel,bateriju,opet pokusaj.
restartuj racuna ali ne i njega svaki put kada vadis kabel i bateriju.
Neznam tacno koliko je jak tvoj procesor ali bi trbebao biti malo jaci komp ja imam thunderbird-a na 950MHz !!
Ako imas nekog druga pokusaj kod njega ako nebude islo.Mozda ces imati problema sa ME45 ali sa C35 nebi trebao imati problema NIKAKVIH sa UNISIMENSOM znaci samo je fazon do kompa ,pkusaj kazem ti sve progame da iskljucis i stavis samo da ti on radi!!Ako je slab komp.

Ziemens g3 mozes samo da nakacis tel postoje 18 verzija i pokrenes ga vec kako sam ti rekao.




pozdrav
IP sačuvana
social share
Pedjulino
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Pazi, verovatno ces se rasturiti od smeha kada cujes ali sta da radim. Ja imam PI 200Mhz Intel processor, 128 Mb RAM-a WIN98SE Smile

Znam da je komp veoma slab ali sta cu, kada nemam para za novi a ni za upgrade iako vec dugo razmisljam o tome.

Medjutim nisam imao pojma da je flash-ovanje tako zahtevan proces. Mislio sam da se to moze raditi i na casio adresaru a ono ispade da nie bas tako.

U pravu si ti, imao sam aktiviranih nekoliko programa kada sam flash-ovao telefon tako da cu sada videti da poiskljucujem sve to sto je aktivno pa da pokusam onda.

Citat
Mozda ces imati problema sa ME45 ali sa C35 nebi trebao imati problema NIKAKVIH sa UNISIMENSOM znaci samo je fazon do kompa ,pkusaj kazem ti sve progame da iskljucis i stavis samo da ti on radi!!Ako je slab komp.



Sta mislis pod ovime, da cu mozda imati problema sa ME45? U kom smislu mislis? Mislis sa citanjem u UniSiemens-u ili sa pisanjem flash-a ili sa necim trecim?

Nego reci mi, ovo sto si mi poslao na mail za x35, koliko je to pouzdano, provereno, da li si ga ti vec koristio i da li preko njega da radim i read flasha i eeproma i upisivanje ili samo nesto od toga?

Nisi mi rekao za Ziemens g3 ,da li mislis da li bi UOPSTE trebao raditi dekodiranje posto je telefon bar po onoj sifri koju sam ukucao NEDEKODIRAN?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Eeeeeeeeeeeee, znas sta ima NOVO?  Smile

Uspelo citanje flash-a i eeproma i to oba  Smile

Izgleda da je stvarno bila fora samo u preopterecenossti procesora.

Izbacio sam preko MSCONFIG-a par stvari iz startup-a, restartovao komp, pokrenuo SAMO UniSiemens i procitao mi flash i brze nego juce i dosao lepo do 100% bez problema.

Ovo ti pricam za ME45, C35 jos nisam probao, ali neverujem da bi on pravio neke probleme.

Jako mi je btino da mi kazes SLEDECE. Da li parametri za citanje flash-a kod ME45 treba da budu

FROM 000000
SIZE   200000

i sta znaci to sto pise

Flash One ID: 0089, Type: 88C2
Flash Two ID: 0089 , Type: 88C4

O kakva DVA flasha ili dva tipa je rec i da to znaci da i dva flash-a treba da snimam kao i dva eeproma ili ne? Takodje ovo sa SIZE 200000 bi valjda trebalo da znaci da je velicina flash-a 2 Mb, a to mi isto nije logicno posto je isti taj parametar za C35 ko ji bi valjda trebao imati manji flash 400000.

E sada, snimio sam znaci i flash i dva eeprom-a i velicine su sledece, radi se dakle o ME45:

-FLASH 2.00 Mb
-EEP1   64.0 Kb
-EEP2   64.0 Kb

Da li je to normalno i da li fajlovi trebaju biti bas te velicine, malo mi je sumnjivo ovo da oba eeproma imaju istu velicinu i to samo 64.0 kb?


Na kraju jos jedna MNOGO VAZNA STVAR. Da li SMEM da se usudim da menjam flash bilo na mom, bilo na sestrinom telefonu posto sam imao tih problema sa procesorom dok nisam poiskljucivao te programe? Znaci da li je sigurno da ce i pisanje flash-a proci bez problema kao i samo citanje?


I na kraju jos jedno pitanje koje ce ti zvucati totalno glupo ali moram i to da te pitam da nebih imao dilemu. Kada upisujem flash da li je dovoljno smao da uzmem bin fajl i stavim da ga pise ili moram prethodno nekako obrisati postojeci flash?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
C35

1)Moras da ga uradis sa Zimenesom da se ja kasnije nebi mucio da ti objasnjavam kako treba da uradis map file itd...itd znaci pokreni ga kroz Zimens nista te nekosta a i nesmeta telefonu.
2)SAV SOFTWER KOJI TI JA POSALJEM JE PROVEREN!JA SAM RADIO SA NJIM!!!
3)c/m35 SIZE FLAsH=4.194.304 !!!
4)Sa citanjem flasha sada nebi trebao imati problema!
5)Sa vracanjem takodje samo sve iskljuci i nemoj nista da cackas i pokreces na racunaru za vreme flashobaja jer komp ti je jako slab!
6)Ako nesto krene kako netreba nemoj da diras EEPROM ili upisujes NOVI jer ces jebati te samo pokusavaj da upisujes flash file tacnije FULL FLASH!!Tako nikada neces sjebati telefon!
7)Kada upisujes treba dda ides na OPEN otvoris file i pokrenes Write Flash..naravno prethodno si podesio da flashujes cms35!!
8)SADA PRVO URADI C35 TREBA SVE DA BUDE OK!



ME45

Ti ti nemogu bas puno pomoci pre svega jednom u zivotu sam video me45 a i neznam puno stvari oko njega.
1)Eeprom mislim da je ok 100% jer i EEprom full od cm3 35 je 65.536kb a ti imas 2x65!!!!
2)Za SIZE tvog flasha neznam koliki treba du bude u bin fajlu ,:-(((
3)Proveri negde na ostalim stranim forumima,stvarno ti za to nemogu pomoci.
4)Flash mora biti veci od 2mb
5)VEROVATNO ima onda i dva flasha!


pozdrav
IP sačuvana
social share
Pedjulino
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
OK, mislim da su sada sve dileme, bar oko c35 razresene, tako da cu verovatno danas tokom dana to i uraditi. Naravno odmah cu javiti rezultate tako da budi u pripravnosti.



Sto se tice ME45 sada znaci nesmem flash-ovati sa v28 posto nemogu da budem siguran da sam uradio full flash backup, jer tako? Posto ja od stranih foruma znam samo club-siemens, da li cu traziti previse od tebe ako bi te zamolio da mi se i oko toga raspitas?


Jos jedna vazna stvar oko EEPROM-a. Kazes da nediram eeprom. Pa zasto se onda snima eeprom i kako da znam kada je potrebno da se on vrati i da li je to komplikovano?

Pozdrav i hvala na svemu.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
Nije komplikovano vraca se isto kao flash ali neces ga vratiti ako ti telefon radi. Smiley
pozdrav
IP sačuvana
social share
Pedjulino
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
E pomagaj, napravio sam neko sranje sa telefonom, pa ne znam sada sta da mu uradim.

Pazi ovako, snimio sam preko UniSiemens-a onaj tvoj modifikovani flash file za c35 i upisivanje flash-a je proslo bez problema, znaci do 100% ali nakon toga nisam uspeo da upalim telefon. Znaci jednostavno nedaje nikakve znake zivota. Nema NISTA na ekranu, nemoze da se upali na crveno dugme, probao sam i bateriju da izvadim pa da je vratim, psoto je isti siptom bio i kada sam iscitavao flash, pa je to tada pomoglo.

Sada mi reci JEDNU UZASNO VAZNU STVAR. Da li smem da vracam backup koji imam posto je to u pitanju v18, a ovo sto si mi ti dao je v21 posto koliko znam to nesme da se radi?

Takodje sam, ako ti nesto znaci, uspeo da iscitam taj upisani flash tvoj preko UniSiemens-a i proslo je bez problema, dok kada sam pokusao da otvorim taj tvoj flash preko onog x35 napisao mi je file is destroyed.


Ajde ODGOVARAJ ODMAH posto moram sto pre da sredim telefon.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
Pokusaj da mu upises ovaj EEprom sto ti ja sada posaljem i nepanici!
Ako nebude hteo da radi vrati backup i bice sve OK!
Ali mislim da mora da radi sa mojim eepromom!

Kada budes vracao backup vrati najpre flsah pa eeprom ali nebrini sa UNISMIMESNOM UVEK MOZES DA VRACAS FLASH!

pozdrav
IP sačuvana
social share
Pedjulino
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Samo da onima koje mozda zanima kazem da sam odradio proces menjanja software-a, kako na c35 tako i na mom ME45 i na oba telefona je ovaj proces upsesno obavljen.


Sa v28 na ME45 nisam imao nikakvih problema, sve radi savrseno samo sto nisam provalio uopste koje su prednosti u ondnosu na v21 koju sam do sada imao? Ono sto sam primetio je da sam izgubio igru battle mail koju sam u v21 imao, sto valjda znaci da je ta razliku u memoriji iskoristena verovatno za nesto. Izgleda da pristupanje porukama ide znatno brze kao i da ucitavanje samih poruka ide dosta brze. Ostalo nisam primetio nista drugacije.


C35 je savrsen. Imam sada sve fabricke melodije promenjene kao i animaciju na pocetku i kraju i sve je super, samo sto nema one klasicne beep melodije za poruke tako da se mora koristiti neka druga, a najkraca je police koja traje po mom ukusu dosta dugo.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.