Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:03:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Simbol Maja otisnut na polju u Viltširu  (Pročitano 1984 puta)
14. Jul 2009, 08:55:22
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Krug na žitu, u obliku simbola drevne civilizacije Maja, prečnika 106 metara, otkriven je na polju kod brda Silburi u Viltširu, preneo je "Telegraf".

Članovi udruženja koje se bavi istraživanjem tajanstvenih krugova u žitu veruju da je najnoviji otisak u žitu signal kraja civilizacije, na osnovu kalendara Maja dugog 5.126 godina, u kojem je zadnji datum 21. decembar 2012. godine. Inače se smatra da ovaj simbol predstavlja tradicionalni majanski ukras za glavu.


najnoviji otisak u žitu

"Izgleda da upozorava na kraj sveta kao i kalendar. Za drevne Maje, dostići kraj ciklusa bio je veoma značajn događaj, pa mi veoma ozbiljno gledamo na najnoviji krug u žitu, kao mogući pokazatelj velikog događaja 2012," rekla je Karen Aleksander iz udruženja.
Prošlog meseca otkriven je krug u žitu u obliku feniksa u Jejtsburiju, takođe u Viltširu.
Neki istraživači krugova smatraju da ove simbole ostavljaju vanzemaljski brodovi kad se noću spuštaju na našu planetu, dok drugi smatraju da ih uzrokuju prirodni fenomeni.


krug u žitu u obliku feniksa u Jejtsburiju


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
XSve što znam o tome je da su neki farmeri priznali da su sami radili takve stvari samo da bi privukli pažnju i turiste. U svakom slučaju nije baš jednostavno sa zemlje ovako tačno ugaziti žito i napraviti ove oblike. Traktor je čudo  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 313
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.33
mob
SonyEricsson k-750i
Dosta krugova prave ljudi,ali neke ogromne i jako slozene koji nastanu za par minuta svakako nisu napravili ljudi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Nastanu za par minuta reče.... otkud ti taj podatak?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Све ово настаје преко ноћи, а не за пар минута, ниједан није забележен да је настао за пар минута.

А ови мајански што сад настају су резулат приближавања 2012, када та година прође брзо ће нестати јер ће нестати и интересовање за тај датум (пошто се ништа неће десити).
« Poslednja izmena: 14. Jul 2009, 18:30:34 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
a ja ne znam cemu taj skepticki pristup svemu...  Smile
svakako da ne verujem da su vanzemaljci napravili te krugove,al ne znam cemu odmah neko negiranje i poistovecivanje svih tih prevarantki-napravljenih krugova sa onim od pre nekoliko stotina i hiljada godina.
tacno je da su vecinu krugova pravili farmeri,pre nekoliko godina,ali to se pretezno odnosi na one u Velikoj Britaniji.dalje,ma koliko takvih ljudi bilo u Britaniji,pa cak i ostatku sveta,cinjenica ostaje da ima na desetine drugih ogromnih krugova,ali i crteza sirom sveta koji nisu nastali u 20.veku,vec mnogo mnogo pre.i ne vidim cemu ta odbojnost prema toj teoriji,kada se zna koliko su neke drevne civilizacije truda i znanja ulagale u pravljenje svetilista,hramova,pa na kraju i crteza zarad svoje vere.
a sto se tice 2012,u sustini,ja ne verujem u te instant-teorije smaka sveta,ali,moram da priznam,kada se prica o 2012.,tu se mnogo stvari uplelo.kolko sam imao prilike da cujem,nekoliko drevnih civilizacija,nekoliko sredjevekovnih proroka i alhemicara,i nekoliko ljudi modernog doba predvideli su nesto veliko za tu godinu.to naravno,ne znaci da ja verujem da ce se desiti smak sveta tada,vec samo kazem da kada se radi o 2012. godini,to je godina koja se nalazi u predanjima i prorocanstvima mnogo,mnogo ljudi.
znaci,ne kazem da verujem u to,ali i ne osporavam,vec samo kazem da ta godina predstavlja vazan period za mnoge,bilo one koji pricaju o teorijama zavere,bilo politicke analiticare,bilo pokojne stanovnike drevnih civilizacija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 530.1
mob
Nokia Neka stara nokia
Ruralni grafiti Smile

Smile



jesu li ovo ponovo oni naduvani kenguri pravili  Smile Smile


ili mozda vanzemljaci  Smile



sad ljudi,nek neko nadji broj π (pi = 3,14...) u krugu...ako ga ne nadjemo,dzaba nam krug...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows Vista
Browser
Safari 2.0.172.33
mob
SonyEricsson K800i
Kakvog bre feniksa oni vide na drugoj slici, ja vidim nekog hip-hopera i natpis "magic city"...  Smile
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Ruralni grafiti Smile

Па, на неки начин и јесу. Smile

Као и графити почели су једноставно, а онда временом постали све комплекснији и лепши.

Citat
a ja ne znam cemu taj skepticki pristup svemu...
Бити скептик значи бити хладне главе, тражити доказе и објашњења, а не скакати на прву ствар коју чујеш као истиниту. То значи критички размишљати, користити главу.

Обрати мало пажњу, приметићеш да сам скептик баш код специфичних ствари, а те специфичне ствари итекако заслужују да их погледам под моју скептичну лупу.

Citat
svakako da ne verujem da su vanzemaljci napravili te krugove,al ne znam cemu odmah neko negiranje i poistovecivanje svih tih prevarantki-napravljenih krugova sa onim od pre nekoliko stotina i hiljada godina.
tacno je da su vecinu krugova pravili farmeri,pre nekoliko godina,ali to se pretezno odnosi na one u Velikoj Britaniji.dalje,ma koliko takvih ljudi bilo u Britaniji,pa cak i ostatku sveta,cinjenica ostaje da ima na desetine drugih ogromnih krugova,ali i crteza sirom sveta koji nisu nastali u 20.veku,vec mnogo mnogo pre.i ne vidim cemu ta odbojnost prema toj teoriji,kada se zna koliko su neke drevne civilizacije truda i znanja ulagale u pravljenje svetilista,hramova,pa na kraju i crteza zarad svoje vere.

Није јасно шта овде желиш рећи.

Crop circles су настали у 20 веку негде после шездесетих и немају везе са нпр. оним цртежима у јужној америци (Naszca Lines мислим да се зову) и њима сличним.

Мало ми разјасни шта желиш рећи пошто те не разумем.
« Poslednja izmena: 15. Jul 2009, 00:13:32 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Обрати мало пажњу, приметићеш да сам скептик баш код специфичних ствари, а те специфичне ствари итекако заслужују да их погледам под моју скептичну лупу.
znam,primetio sam ja to kod tebe,ali se moj post odnosio i na sve druge skeptike,kako na forumu,tako i uopste.
dobro,sad,neke druge teorije su izuzeci,koje cak i ja pozelim da opovrgnem...  Smile Smile al,naravno,to je kad su u pitanju ekstremna preterivanja,i to bez trunke osnove ili logike.prema ostalome sam uglavnom neutralan i otvoren(otvoren u smislu skupljam podatke i tvrdnje,ne u smislu da prihvatam)
Citat
Није јасно шта овде желиш рећи.

Crop circles су настали у 20 веку негде после шездесетих и немају везе са нпр. оним цртежима у јужној америци (Naszca Lines мислим да се зову) и њима сличним.

Мало ми разјасни шта желиш рећи пошто те не разуме
upravo to.
da lazne krugove u zitu u Velikoj Britaniji ne treba poistovecivati sa crtezima,ali isto tako i drugim krugovima u zitu/travi sirom sveta.
« Poslednja izmena: 15. Jul 2009, 00:28:36 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:03:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.