Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SIM kartice - razlika u voltaži?  (Pročitano 1660 puta)
19. Dec 2006, 00:00:44
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Da li postoje neki standardi u voltažama sim kartica. "Čuo" sam da recimo dva operatera imaju različite voltaže sim kartica.. Meni to zvuče nerrealno.. Ipak mora postojati neki standard.

A ako to postoji, kakav to uticaj ima na mobitel, na sam aparat?

(01. May 2007, 10:37:39)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Sasvim suprotno pitanje si trebao postaviti: "kakav to uticaj ima na SIM karticu, na sam njen čip", a ne na telefon. SIM kartice ili bilo koje druge kartice sa čipovima i bez njih nemaju "voltažu" niti ikakvu struju u njima pobogu, pa nisu to baterije. Smile
"Voltažu" ili ti struju do tih SIM kartica tj., njihovih čipova preko kontakata na kontaktnoj pločici obezbedjuje uredjaj u koji su iste gurnute a ne same one i to su uglavnom naponi od +1.7V to +5.5V.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Dobro.
Kakav to uticaj (voltaža) ima na SIM karticu, na sam njen čip? Ali nij to ono što hoću pitati...  Smile Smile Smile

Ne mora svako biti "tehnički" potkovan kao ti, pa da može tako (pre) formulisati pitanje. Na svoj način, kao ti. Niisam niti u jednom dijelu rečenice spomenuo da SIM kartice ili bilo koje druge kartice imaju vlastiti napon, nego da rade pod tim naponom..
Ali eto, nema veze, tako ti napadaš povremene korisnike ovog foruma.. Svojim znanjem.

A postavio sam pitanje pravilno: kakav to može imati uticaj (dakle voltaža pod kojom radi SIM kartica u telefonu) na sam telefon? Dakle, da li telefon može odbijati tu karticu (jer ne podržava npr. voltažu pod kojom SIM kartica radi) ili može raditi/ne raditi ili slično.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
Dobro.
Kakav to uticaj (voltaža) ima na SIM karticu, na sam njen čip? Ali nij to ono što hoću pitati...  Smile Smile Smile

Ne mora svako biti "tehnički" potkovan kao ti, pa da može tako (pre) formulisati pitanje. Na svoj način, kao ti. Niisam niti u jednom dijelu rečenice spomenuo da SIM kartice ili bilo koje druge kartice imaju vlastiti napon, nego da rade pod tim naponom..
Ali eto, nema veze, tako ti napadaš povremene korisnike ovog foruma.. Svojim znanjem.

A postavio sam pitanje pravilno: kakav to može imati uticaj (dakle voltaža pod kojom radi SIM kartica u telefonu) na sam telefon? Dakle, da li telefon može odbijati tu karticu (jer ne podržava npr. voltažu pod kojom SIM kartica radi) ili može raditi/ne raditi ili slično.
ovako,tip sim karitce je standardiziran od strane medjunarodne komisije za standardizaciju u el-teh.tacnije,njena poddomena gsm.svaka SIM kartica je napravljena (sirovo cu se izraziti) u obliku koji odgovara gsm aparatu.kao takvu,mobilni provajderi je kupuju,pune njen eprom,a sto navodis "voltazu" rada kartice,ima tacno njen radni raspon napona koji ne irga apsolutno nikakvu ulogu kod operatera.znaci,provajder nema nikakve veze sa tvojim "naponom",poz
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Ajde i ja da nešto dodam:

Kao prvo: Kreker ja nisam "tehnički potkovan" kao što ti misliš u vezi ove materije, ali čisto sam opšte kulture radi i proširenja svojih znanja pročitao "par stranica" u vezi same "priče" i stekao neki uvid u problematiku.
Šta čovek treba da uradi kako bi vi bili zadovoljni? Možda bolje da vam ne pruža nikakve odgovore???

SIM(Subscriber Identity Module) kartica je bazirana na nekom od mikroprocesora pa bilo to PIC i Eeprom čipovi ili bilo koja druga kombinacija nekog proizvodjača na kojima se memorišu svi potrebni podaci za njeno funkcionisanje(identifikacija same mreže i broja telefona u šiframa naravno) kao i samo memorijsko mesto za SMS poruke i imenik(16 do 64 kb u tekstualnom zapisu)!
Komunikacija izmedju SIM kartice i samih elektronskih kola telefona bazira se na ISO7816 protokolu koji je ujedno i univerzalni standard za sve smart kartice!
Ovo je opšteprihvaćena stvar i svi proizvodjači telefona koriste iste standarde u izradi hardvera svojih telefona kao i sami proizvodjači SIM modula.

Izgled čipa na kontaktnoj pločici jedne kartice(sa donje strane):



Čak šta više, recimo italijanska mreža Tim je izbacila 1MB SuperSIM karticu koja pride ima i svoj lični operativni sistem "Oberthur SIMphonIC 3G MEGA" i brža je od standardnih 2G kartica i do 40 puta dok je od 3G kartica brža i do četiri puta jer u sebi sadrži 32-bitni procesor i fleš memoriju od dosta megabajta za zapisivanje i čuvanje podataka koje će pomoći korisnicima da brže i bolje skladište slike, MMS poruke i td., koje vrlo brzo dobijaju preko UMTS-a ili nekih sličnih bržih mreža. Ove kartice su takodje standardizovane po ISO7816 protokolu, što znači da će raditi u gotovo svim mobilnim telefonima.

Ako se pak desi da mobilni telefon odbija da prihvati SIM karticu to ne znači da će istom faliti bilo šta ili biti oštećen zbog toga. Možda jednostavno ne može da pročita podatke sa kartice koja je oštećena ili što je verovatnije - zaštićena od strane nekog operatera kako bi bila korišćena samo u telefonima koji imaju 3G podršku, ali to je opet softversko pitanje a ne pitanje hardvera telefona i toga da će isti odbiti karticu jer nema dovoljno napona da je pokrene ili šta već.
« Poslednja izmena: 21. Dec 2006, 00:37:19 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
E to je već odgovor koji se može prihvatiti. Zahvaljujem.

PS. Smatram ovaj forum relativno zgodnim i dobrim izvorom informacija, ali kad neko od moderatora podforuma odmah pođe kolutati očima na postavljeno pitanja... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.058 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.