Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Siemens S65 - misljenja  (Pročitano 8789 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Cena SX1 je pala sa 700-800 eu na oko 450 eu, tako da mislim da sam bio u rpavu da ce cena pasti, a cena mu i dalje pada, tako da ocekujem uskoro i cenu ispod 400 eu. Sada ces ti da kazes, kako je to posledica nekvaliteta telefona i tako dalje, ali bilo kako bilo ja sam rekao da ce cena da pada znacajno i to se obistinilo.

Ne znam sta su tebi fotografi pricali, posto su meni rekli i to ljudi od kojih je jedan koji slika po svadbama i tako dalje, za koga mozda mozes pomisliti da je nekompetentan, a drugi je fotograf koji radi za blic, da oni i po najjacem svetlu koriste blic i da tako slike uspevaju bolje. Po toj analogiji, ako na telefonu koristis blic sigurno ce biti bolja slika nego bez njega, a ako ni to neces da priznas, onda makar priznaj da blic ne smeta kvalitetu slika.

Sta si hteo da kazes sa vlisnickom strukturom symbian-a, nisam bas razumeo. Pretpostavljam da aludiras da je nokia autor symbiana ili nesto slicno. Ja nisam siguran ko je autor, ali mislim da je symbian nezavisna softwareska kuca koja prodaje svoju licencu razlicitim proizvodjacima mobilnih telefona, ukljucujuci i nokiju. Ako gresim ispravi me. Ako je sendo uzeo user interface od nokie, ne vidim ni tu sta je toliko lose. Kazem pretpostavljam da je razlog tome bio upravo da bi sendo mogao da koristi aplikacije od nokie, a to je ponavljam opet samo jedan veliki plus, a ne mana sendo-a.

Kada sam rekao da nokia marketinski forsira aplikacije za symbian, mislio sam da nokia daje podrsku programerima i ostalim ljudima dobre volje da prave aplikacije upravo za nokiju. Samim tim ljudi kupuju nokia telefone i tako nokia ima koristi od toga. Nisam mislio da nokia nesto pokusava da napumpa. Sve u svemu mislim da je neozbiljno prediti sendo za koji sam ja prvi put cuo pre mesec dva dana i nokiu kada su u pitanju aplikacije za smart phone-ove, jer nokia ima neouporedivo vecu zastupljenost na trzistu, mnogo je poznatiji brand i ima mnogo siri krug korisnika.

Sendo nije izasao kada je najavljen, ako je uopste tada i najavljen, zato sto je ovo prvi telefon ovog tipa iz sendo-a i pretpostavljam da ljudi hoce da kada izadje on bude bez mane, a posto je sendo mnogo manja fabrika od nokije i ima mnogo manje kapaciteta i mogucnosti od nokije, verovatno je bilo potrebno vise vremena nego sto su to prvobitno smatrali.

Sve u svemu, ko sta misli da je bolje neka kupi. Ja mislim da su oba telefona odlicna i mislim da su u pitanju nijanse, ali ja bih ipak pre kupio sendo x, bar za sada, naravno pod uslovom da je sve u praksi ovako kao sto je na papiru.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
1. Nikad nije bila 700-800 bila je 550-600 i pala je na 450-500, a ti si pricao kako se ocekuje [sto je i logicno] 400-
2. Taj koji koristi blic po najjacem svetlu verovatno nikad nije cuo za reflektor, posto svaka svetlost koja se salje trenutno a ne trajno tesko da moze dati normalne i zdrave boje slici.
3. Misli i dalje, to je tvoj problem sta ti mislis Smiley zna se ko su osnivaci , to sto ti ne znas, to je tvoja stvar Smiley Takodje, koriscenje aplikacija nije nicija ekskluzivna stvar, ali koriscenje user interface-a, koji je i jasno potpisan u specifikacijama kao nokia-in govori dovoljno Smiley Kad nesto uzimas od drugih, obicno uzimas od boljih Smiley
4. Ne pretpostavljaj jer ne znas dovoljno da bi mogao da donosis osnovane pretpostavke Smiley
5. Razlika u ceni od 200e nije nijansa. A razlike u opcijama jesu.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
1. SX1 jeste kostao oko 700 eu cim se pojavio. To znam sigurno jer sam gledao te cene po Nemackim online shop-ovima, a i brat koji tamo zivi mi je dao iste informacije.
2. To su mi rekle dve osobe, od kojih je jedna fotograf blic-a, koji bi valjda trebao bar toliko da zna. Objasnjenje je da se tako neutralise postojanje senke na slikama ili tako nesto, nisam bas siguran. Znam samo da su mi rekli da i po najjacem dnevnom svetlu koriste blic.
3. Rekao sam da NE ZNAM ko je autor symbiana i ocekivao sam ODGOVOR.
4. Pa ja pricam na osnovu onoga sto znam, a ti ako znas neke informacije, podeli to sa nama obicnim smrtnicima.
5. Ko o cemu, baba o ustipcima Smile . Pa kako izracuna majke ti tih 200 eu, za koje se drzis tako cvrsto. Ako sendo kosta 500 eu i to SADA dok se malte ne nije jos ni pojavio toliko kosta, onda to znaci da nokia 6600 kosta 300 eu, a ja nigde nisam video da 6600 ima da se kupi po toj ceni, bar ne po radnjama. Drugo, da li ce i koliko cena sendo-a x padati moze da kaze samo neko ko je vidovit. Ja nisam vidovit pa ne mogu da to kazem. Samo pretpostavljam da ce cena pasti znacajno u neko dogledno vreme, a to je za dva tri meseca. Mozda sam u pravu, mozda ne, vrme ce pokazati. Ako i kada sendo padne na 400 eu, sto ocekujem, a 6600 sada po radnjama kosta malo manje od 400 eu, mada se tu cena krece, pa cak ide i preko toga. onda ja tu ne vidim razliku od 200 eu nikako, ma koliko se trudio. Ako mislim da su ovo nagadjanja onda bar prihvati cinjenice, a to je da je sendo sada 500 eu, 6600 400 eu, tako da je trenutna razlika 100 eu.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

cene.JPG
(55.67 KB, 457x377)
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Kao sto vidis cene se krecu u ovim okvirima, a prosecna cena na osnovu ovoga je 383.5 eu, sto je malo manje od 400 eu. Telefon po ceni od 348 eu sam skotro siguran da se ne moze naci i da je to samo navlakusa. To znam zato sto sam nekoliko puta u poslednje vreme imao prilike da se licno uverim da mobilni svet nije bas 100% pouzdan kada su cene u pitanju. Proveravao sam recimo za t610 pre neki dan kao i za 7650 pre desetak dana i vise od pola ljudi koji su naveli da imaju telefone, nisu imali, a dosta njih ni po tim cenama koje su naveli. 7650 recimo niko nije imao kada sam zvao, a pisalo je da je ima svuda i to jos po 250 eu NOVE. Znaci ne treba se preterano obazirati na ove cene, a ako hoces da ti one sluze kao neki orijentir, onda treba zeti prosek jer je on jedino manje vise realan pokazatelj cena a on je 383.5 eu.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Posto ne znas ko je napravio symbian, tj ko je vlasnik najbolje lepo da posetis sajt i informises se. www.symbian.com
Takodje ako nisi video da sam napisao da je cena 6600 preko 300e, a da sendo preko 500e, i da ce ako je preko ovde biti bar 600...
Osobe koje su fotografi ne koriste aparate sa telefona, kome treba dobra slika nece koristit telefon, kome treba dobra slika na telefonu, kupice eksternu kameru jer interne nikako ne mogu imati dobru sliku bez obzira na trud.

Kad cena senda padne na 400e izacice neka nova nokia ili siemens na koju ces se naloziti kao na sedno sada Smiley

Kada cena sendo x padne, pasce jer on nece biti nesto najbolje na trzistu. Onaj pocetni pad cene sa 1000 e na cenu koja se ocekuje se i ne broji jer je to eksluzivitet da imas prvi telefon u gradu i na to nasedaju.
1. Sponzoruse
2. Kompleksasi.
3. Sinovi i kcerke istih.

Sx1 je kada je dosao imao cenu od 600e, isto tako je i 6600 imala cenu od 600, ali to je ovde. Preko su cene bile 500 i 420.
6600 se prodaje fenomenalno
sx1 niko zivi ne kupuje.
Cak i postojeci korisnici pisu peticije protiv njega Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ako racunas tako kako racunas, onda mozda i sendo bude negde za soma evra pa ajde da tako gledamo Smiley onda sam 600e u plusu Smiley
Za orijentir uzimaj ili najjeftinije za oba ili proseke za oba... ja obicno kada spominjem cene koje cujem spominjem donju granicu jer nije uopste problem naci bilo koji telefon za 1000e Smiley
Uzimam cene od preko i ako je preko 200e razlike, i ovde ce neminovno biti, da li ce u pocetku biti vise ili manje uopste nije bitno.
Mada u sustini... nema teorije da bude manje Smiley
A ... i ... telefon nece ni dolaziti ovde.
Razlike su previse male da bi vredele tih 200e, a telefon je kao model vec mator vise od 6 meseci od kad je predstavljen... uskoro ce ga neko debelo poklopiti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 550
Nevredi se raspravljati sa SF-om ... Covek obozava Nokiu, pa nije objektivan ...
IP sačuvana
social share
Volim i postojim.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pazi, ja sam probao sve ostalo, ali zaista sve, i nisam ni kod jednog proizvodjaca video kompletu stvar kao kod nokie.
Ericssoni su bili izdrzljivi i imali odlican signal, ali su imali junk od software-a. Setite se u vreme 628 je nokia izdala 5110 i 7110 to sve govori. Nije me odusevilo potez spajanja sa sony-jem... cist dokaz su svi modeli pre 610 koliko je to bilo lose.
Siemensi su bili prilicno nekvalitetno uradjeni i cesto sa mnogo bugova u software-u, postoje izuzeci od ovoga, ali vecina je bila takva. Pogledas li koliko su modela izdali  a koliko se prodalo u bar nekom solidnom broju sve ce ti biti jasno. Recimo 45 serija je bila odlicna, 35 je imala ok c i s m je smece i dalje imam jednog kuci jer niko nece ni dzaba da ga uzme, s25 je bio super... ostalo? junk.
Motorola je tipican idiot fon, za pandure... moz ti ispada do prekosutra i uvek ima signal... al nedao ti bog da ostanes sam sa telefonom u pustini ima posle min da se smoris ko zmaj.
Sony je bio odlican u nekim stvarima... ali avaj, software bugovit i plastika do bola.
Philips imao jedan dobar model.. genie... i ... i... to je sve.
Alcatel... odlican da ga daju dzabe uz karticu...
Sagem... isto tako...
Mitsubishi... imao svetlih trenutaka... ali kvalitet ga jebe u zdrav mozak...
Panasonic.... nemam zaista misljenje, nikad mi se nije svidjao.
Samsung... igrackica... ni jedan model me nije nesto fascinirao.. a pored onih jeftinih ima i mnogo skupih igrackica koje ne vrede ni promil para.
Od ostale egztike probao sam telit, lg, sharp, nec, benefon [nekad bio bas cool], bosh[spartanski jad i cemer]... cini mi se da je to sve... mislim da sam probao i jednu cigletinu hitachi jevu.. al matoru.

Lets face it.
Kompletno resenje je Nokia.
Ima svoje neslavne modele, ali ima i mnogo vise onih koji su uneli revoluciju od svih drugih proizvodjaca.
Evo cisto da pobrojimo na brzinu:
1. 5110
2. 9000
3. 7110
4. 9110
5. 3210
6. 8210
7. 9210
8. 7650
9. 3650
10. 6600

Preskocio sam sigurno neke, ali nije bitno.. i ovo je vise nego dovoljno Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 550
Uglavnom se slazem s tobom, al ...

Citat
Motorola je tipican idiot fon, za pandure... moz ti ispada do prekosutra i uvek ima signal... al nedao ti bog da ostanes sam sa telefonom u pustini ima posle min da se smoris ko zmaj.


To mozes da kazes za starije modele ...

Citat
Sony je bio odlican u nekim stvarima... ali avaj, software bugovit i plastika do bola.


Pa ni plastika na 7650 i 3650 nije nesto preterano kvalitetna ... Ima li nokia neki model koji moze da pridje SE p900 ?


Svi proizvodjaci koje si naveo prate razvoj telefona i imaju po par dobrih telefona i gomilu djubreta. I Nokia takodje ... Al to je biznis ... Za sve postoji kupac ... Samsung i Sharp imaju najbolje ekrane i kamere ... Nokia jeste najbolje zaokruzeno resenje ali nije najbolja. Po cemu je 8210 revolucija ? To je 3210 u malom pakovanju po 3x vecoj ceni ...

Sve u svemu - Nokia jeste vodeci proizvodjac telefona, ali i druge firme imaju modele koji joj ugrozavaju polozaj ...
IP sačuvana
social share
Volim i postojim.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
To mozes da kazes za starije modele ...

I novi pored cool melodija i displaya.. telefoni su smor.

Citat
Pa ni plastika na 7650 i 3650 nije nesto preterano kvalitetna ...

Telefon planiram da prodam i uzmem 6600 pa nije pametno sto ovo kazem javno... ali kad tebi neki ericsson ostane citav nakon ovoliko padanja bice moj izbor Smiley

Citat
Ima li nokia neki model koji moze da pridje SE p900 ?

Novi i stari communicator, mada pre svega novi.

Citat
Po cemu je 8210 revolucija ?

Prvi graficki ekran tih dimenzija i najmanji kompaktni model tog vremena, prvi koji je probio barijeru.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.146 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.