Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Siemens Create The Future 2011- Gradovi budućnosti  (Pročitano 1241 puta)
13. Maj 2011, 11:18:05
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.65
Poštovani forumaši,
želeo bih da predstavim rad za takmičenje "Create the future", koje organizuje kompanija Siemens, na temu "Gradovi budućnosti".   

Nas petorica maturanata ETŠ "Nikola Tesla" iz Beograda smo odlučili da pristupimo kreiranju potpuno multimedijalne prezentacije, sa elementima interakcije, kako je kompanija Siemens i preoporučila.   

Koristili smo Flash, HTML5, CSS3 i neke jQuery pluginove.    Imamo infografike, video snimke, igricu i.   

Želeo bih da čujem objektivne komentare o samom radu, koji možete pogledati na:

gleforu. com/createthefuture/home. html
« Poslednja izmena: 13. Maj 2011, 11:19:27 od col gaddafi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson K750 on Linux
tekst necu komentarisati mada kapiram da je on isto dosta bitan na takmicenju

losa optimizacija
dizajn vec vidjen mnogo puta i pregazen vremenom dakle nikakva revolucija
iskreno ne znam sta bi popravio a da to ne bude potpun redizajn


jbga sa srecom  Smile
poz
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7967
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.65
mob
Apple iPhone 4
Ikr!
Moram da saljem za moju nastavnicu da bi dobili nove kompjutere ftw
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.65
Citat: tagu link=topic=545379. msg9623723#msg9623723 date=1305307819
tekst necu komentarisati mada kapiram da je on isto dosta bitan na takmicenju
losa optimizacija
dizajn vec vidjen mnogo puta i pregazen vremenom dakle nikakva revolucija
iskreno ne znam sta bi popravio a da to ne bude potpun redizajn

optimizacija u smislu kompatibilnosti sa browserima je odradjena - sve iole zastupljenije verzije browsera su podrzane. . .  naravno, ne radi u ie6, ili mozilli 2. 0, da se razumemo. . .  ali nije ni bila ideja da adi na tome.
upravo sam proverio, i radi savrseno na: opera 11. 10, chrome 11. 0 i firefox 3. 6. . .  to su browseri koje imam na racunaru sa koga kucam ovu poruku i u svim se prikazuje ok.

ukoliko si mislio na optimizaciju za pretrazivace - to nije ni radjeno, niti postoji potreba za tim.  ovaj link iznad je osposobljen samo za pokazne potrebe.

sto se tice opaske 'dizajn vec vidjen mnogo puta i pregazen vremenom' - molio bih te da malo bolje obrazlozis to? koriscene su poznate TEHNIKE, odnosno programski jezici koji se inace koriste u izradi web prezentacija - html5, css3, i koristili smo i jquery.  sto se samog dizajna tice - sta ti se ne svidja? da li mozes da ukazes na konretne elemente koji su u estetskom neskladu?

shvatam da je estetski dojam veoma subjektivna stvar, ali ponavljam, bio bih zahvalan kada bi konkretno rekao sta ti se ne svidja kod dizajna?

Citat: Halas96 link=topic=545379. msg9623913#msg9623913 date=1305312013
Ikr!
Moram da saljem za moju nastavnicu da bi dobili nove kompjutere ftw

da li bi malo pojasnio sta si hteo da kazes?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
SonyEricsson K750 on Linux
kada sam rekao optimizacija mislio sam da sajt malo stuca na mom laptopu na kome sve radi kako treba, da sam mislio nesto drugo rekao bih SEO


dizajn sam vec objasnio

infografici su sa stock vektora, a sam glavni meni sajta lici na - vec vidjeno

to bi u principu sve bilo ok da se radi o sajtu neke neprofitabilne organizacije, ali posto se radi o takmicenju ko god bude odlucivao o pobedniku verovatno ce prevashodno gledati originalnost dizajna + tekst a sto se tice originalnosti dizajna to ova ideja ne poseduje

sta bi promenio, kao sto sam vec napomenuo, a da to nije kompletan redizajn tesko je reci mozda font

utisak dizajna je kao sto si rekao subjektivna stvar, a ovakav je bio moj

IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 331
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Samsung D600
Da definitivno font malo kvari utisak....u sustini izgleda ok  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.