Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:38:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li vam se svidja Sibirski Haski?
Da
Ne
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sibirski Hasky  (Pročitano 14119 puta)
11. Apr 2010, 17:35:56
Svakodnevni prolaznik


Hohoho...it's christmas time! :D

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 258
Zastava Tabanovac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 5800 XpressMusic
Ima li ko na forumu ko zna nesto o Sibirskim Haskijima jer bih hteo da kupim jednog a malo toga znam o njima...
Ostavite i vase utiske o njima ukoliko ste imali priliku da se druzite sa njima  Smile
Nadam se da nisam napravio temu koja vec postoji Smile
IP sačuvana
social share
^This is just my opinion!^
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC CHA CHA
   Sibirski haski je radni pas, srednje veličine, ležernog držanja i energičnog hoda. Kretanje mu je prirodno i elegantno. Telo je umereno zbijeno, pokriveno kvalitetnim krznom, uši su prave, rep gusto odlakan asocira na njegovo nordijsko poreklo. Karakteristično kretanje je jedinstveno i naizgled lako. Sa velikom sigurnošću obavlja svoju originalnu ulogu vučnog psa, vukući teret umerenom brzinom na velike razdaljine. Proporcije i oblik njegovog tela pokazuju uravnoteženost snage, brzine i izdržljivosti. Mužjaci nikada ne deluju prosečno u svom izgledu, a i ženke su bez mana u svojoj građi. Sibirski haski u dobroj kondiciji sa zatvorenom i dobro razvijenom muskulaturom nikada nije pretežak.

GLAVA
   Lobanja: proporcionalna je telu, blago zaobljena, klinaste forme.
Mane: glomazna i nezgrapna glava, suvie nežna glava.

   Njuška: srednje dugačka. Rastojanje od nosne pečurke do stopa jednako je rastojanju od stopa do potiljačne kvrge. Stop je dobro izražen, linija nosnika je ravna. Njuška je srednje širine i postepeno se sužava ka vrhu, koji nije ni šiljat ni kockaste forme. Usne su dobro pigmentisane i priležuće. Makazast zagriz.
Mane: Suviše pljosnata, prekratka ili preduga njuška. Nedovoljno izražen stop. Bilo koji zagriz izuzev makazastog.

   Uši: Srednje veličine, trouglastog oblika, visoko usađene i relativno blizu postavljene. Debele su i prekrivene gustim krznom blago zaobljene u korenu i uspravno nošene. Vrhovi blago zaobljeni.
Mane: Prevelike uši u odnosu na glavu, suviše razmaknute, labave.

   Oči: Bademaste forme, srednje veličine, blago iskošene. Pogled je živahan, prijateljski, zainteresovan, čak ljubopitljiv. Mogu biti boje kestena, zelene, plave ili bikolor.
Mane: Previše iskošene oči, suviše blizu postavljene.

TELO
   Vrat: Srednje dužine, lepo oblikovan i ponosito nošen. U kasu se obim vrata prividno povećava, glava blago nagnuta napred.
Mane: Kratak, debeo, zdepast ili predug vrat.

   Plećka: Lopatica je dobro postavljena i zaklapa sa horizontalom ugao od 45 stepeni. Blago iskošena prema vertikali. Mišići i ligamenti koji povezuju plećku sa grudnim košem čvrsti i razvijeni.
Mane: Strma ili loše povezana plećka.

   Grudi: Izražene i jake ali nikako prevelike. Najniža tačka je smeštena tačno u nivou laktova. Rebra su dobro zaobljena počev od kičme, blago spljoštena sa strane, radi slobode pokreta.
Mane: Suviše veliki grudni koš, bačvast, suviše ravna ili slaba rebra.

   Leđa: Prava i čvrsta, leđna linija ravna. Srednje su dužine, ni prekratka ni preduga. Slabine su zaobljene i snažne, uže od grudnog koša i blago uzdignute. Sapi su povijene u odnosu na kičmu, ali nisu toliko oboreneda bi ometale iskorak zadnjih nogu. Telo je nešto duže u odnosu na visinu grebena.
Mane: Ulegla ili nedovoljno čvrsta leđa, šaranasta leđa, nadgrađenost.

NOGE
   Prednje noge: Gledano od napred prednje noge su umereno razmaknute paralelne i vertikalne, laktovi ni uvučeni ni izbačeni. Gledano sa strane šaplje blago nagnuto, došaplje snažno ali pokretljivo. Kosti nikada nisu preteške, rastojanje od lakta do zemlje nešto veće nego rastojanje od grebena do lakta. Dozvoljeno je odstranjivanje petog prsta.
Mane: Slabo šaplje ili došaplje, pretežak kostur, izbačeni laktovi. Nepravilni stavovi.

   Zadnje noge: Od pozadi gledano umereno razmaknute i paralelne. Slabine dobro zaobljene i snažne, potkolenica dobro istaknuta, dobro postavljena. Ako ga ima peti prst se odstranjuje.
Mane: Otvoren ugao skočnog zgloba, kravlji, preširok ili preuzak stav.

   Šape: Ovalnog oblika ali ne preduge. Srednje veličine, kompaktne i dobro odlakane između prstiju i jastučića na tabanu. Jastučići su tvrdi i odgovarajuće debljine. Šape im nisu ni izvrnute, a ni uvrnute.
Mane: Razmaknuti prsti, prevelike ili nezgrapne šape, male i osetljive, uvrnute ili izvrnute.

   Rep: Dobro odlakan, četkast, sličan lisičjem. Normalno usađen noen graciozno povijen iznad leđa, kao srp kada je pas pozoran. Ne treba da se uvija, ni levo ni desno a ni da pada ka leđima. Kad odmara rep je opružen. Dlaka je srednje, na čitavom repu, jednake dužine dajući mu izgled okrugle četke.
Mane: Rep spušten na leđa, suviše zarolan, preduga dlaka, nisko ili visoko usađen rep.

   Hod: Karakterističan za haskija ujednačen i naizgled lak, najbolje se iskazuje u umerenom kasu. U takovm kasu tragovi mu se nižuz po uzdužnoj liniji tela. U hodu noge su prave, laktovi nisu izbačeni, šape ni izvrnute ni uvrnute, leđna linija ravna.
Mane: Skraćen, neusklađšen i isprekidan hod, trom korak, lelujav hod, ukrštene noge (hod krabe).

DLAKA
   Dlaka je dupla i srednje dužine, gusta, nikada preduga da smeta jasnim konturama psa. podlaka je meka i gusta. Dlaka je ravna i blago polegla, nikako predebela ili stršeća. Za vreme linjanja normalno je odsustvo podlake. DOzvoljeno je poravnati brkove i dlaku između prstiju i jastučića dok se skraćivanje dlake na ostalim delovima tela strogo penalizuje.
Mane: Duga, oštra ili čeknjasta dlaka, previše čvrsta ili svilenkasta. Svako skraćivanje sem dozvoljenog.

KARAKTER
   Odlikuje se umiljatošću, razigran je i društven. Ne pokazuje posesivnostpsa čuvara, nije nepoverljiv prema stranim osobama a ni agresivan prema drugim psima. U zrelom dobu pokazuje dozu rezervisanosti i dostojanstva. Poslušan je, voli da ugodi vlasniku i radi sa velikom voljom.

VELIČINA
   Visina: Mužjaci od 53, 5 do 60 cm. Ženke od 50.5 cm do 56 cm.
   Težina: Mužjaci od 20.5 do 28 kg. Ženke od 15.5 do 23 kg. Težina je proporcionalna veličini. Navedene vrednosti predstavljaju krajnje granice visine i težine bez sklonosti ka jednom ili drugom ekstremu.
Diskvalifikacija: Visina koja prelazi 59.69 cm kod mužjaka i 55,88cm kod ženki. Mužjaci moraju imati dva testisa normalne veličine spuštena u skrotum.


Inače, meni se ova rasa sviđa.
Ne znam nikog ko ima ovu rasu ali po mnogim forumima koji se bave kućnim ljubimcima komentari su samo pozitivni.

Pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Hohoho...it's christmas time! :D

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 258
Zastava Tabanovac
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Nokia 5800 XpressMusic
hvala na ovome...moja rodjaka ima ovakvog psa i mnogo mi se svidja zato sam postavio temu, a siguran sam da ima na forumu ljubitelja sibirskog haskija Smile
IP sačuvana
social share
^This is just my opinion!^
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
HTC Sensation
Ja da imam kucu ili veci stan verovatno bih kupio Haskija ili Samojeda  Smile

Takodje ne znam nikog ko ima Haskija ali nikad nisam cuo nekog da se zali na njih....ipak ukoliko ga ne uzmes,uzmi Westija(morao sam ovo da napisem  Smile )


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Hohoho...it's christmas time! :D

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 258
Zastava Tabanovac
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Nokia 5800 XpressMusic
ja sam razmisljao o Aljaskom Malamutu ili Haskiju ali sada sam ubedio sebe da je bolji Sibirski Haski...West-a nikad nisam video, a da li je to ona kuca sto je imala ulogu u filmu Obeliskovog ljubimca u filmu Astriks na Olimpijadi?! Smile
IP sačuvana
social share
^This is just my opinion!^
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC CHA CHA
Daaaaaaa to je taj! A ima ga i na viskiju Black and White.  Smile
http://forum.burek.com/zapadno-skotski-beli-terijer-westie-t483755.html evo da vidiš o čemu ti Malkin priča.  Smile

A jel si razmišljao o Japanskoj Akiti- Akita Inu? Isto je izuzetan pas, neverovatno privržen gospodaru.
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Hohoho...it's christmas time! :D

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 258
Zastava Tabanovac
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Nokia 5800 XpressMusic
Akitu ima moj drug...skoro je kupio tog psa jos ga nisam video ali verujem da je izuzetan pas Smile
IP sačuvana
social share
^This is just my opinion!^
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 1127
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC CHA CHA
"Hachiko" je fantastičan film sa Ričardom Girom i akitom.  Smile
Mada, ako si već odlučio da to bude haski psa kupi od proverenih odgajivača.
IP sačuvana
social share
Westie mužijak, star četri godine sa osvojenim titulama 5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2XBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH  Slobodan za parenje
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
HTC Sensation
Jooooooj sad sam video tog Japanskog kera....mnogo je lep!!  Smile Smile

Ma bre uzmi Sar Peja,jes da su malo dosadni i lenji al zato mozes da ga gnjavis do mile volje i nikad ti ne dosadi  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Hohoho...it's christmas time! :D

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 258
Zastava Tabanovac
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Nokia 5800 XpressMusic
defimitivno necu sar peja,nekako mi je  Smile ali dvoumim se izmedju Akite i Haskija o haskiju imam dobre utiske ali o akiti neznam nista jer je nikad nisam video uzivo...ipak nemogu preko neta da se odlucim moram prvo upoznati i neku Akitu Smile
IP sačuvana
social share
^This is just my opinion!^
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:38:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 20 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.